Do 650 zł za założenie VeloKonta + 8% dla oszczędzających!

Zakończona

Promocja VeloBanku cieszy się na blogu niesłabnącą popularnością. Wszystko dzięki połączeniu trzech ofert, dzięki którym do zdobycia mamy aż 50 + 600 zł na start za założenie darmowego konta osobistego oraz aż 8% na koncie oszczędnościowym. Sprawdźmy więc jak skorzystać z tego świetnego pakietu.

650 zł na start od VeloBanku

Do 650 zł za VeloKonto

Aby skorzystać z obu promocji na start należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w PLN w VeloBanku Banku od 31.10.2022.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o VeloKonto podając kod polecający obecnego klienta banku. Jeśli nie macie nikogo znajomego od którego możecie otrzymać kod, to będę wdzięczny za skorzystanie z mojego, sprawdzonego kodu: 1YFTB6.

VeloKonto powinno zostać otwarte najpóźniej 31.08.2023, dlatego warto zaplanować wszystko z wyprzedzeniem.

Polecam VeloKonto
Kod podajemy w 2 kroku

Istotne, aby w trakcie wnioskowania o rachunek wyrazić zgody na:

 • przetwarzanie danych w celu marketingu produktów własnych banku,
 • na otrzymywanie informacji handlowych banku,
 • na przetwarzanie danych w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych i podmiotów z nim współpracujących, w tym opartych na profilowaniu oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej

Pamiętajmy, że w przypadku pierwszej zgody chodzi zarówno o część elektroniczną, jak i marketing tradycyjny.

50 zł dla polecanego

Co dalej? Aby zdobyć 50 zł premii za założenie konta w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta powinniśmy zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 2000 zł, przy czym musi to być przelew albo z konta firmowego w VeloBanku albo z dowolnego rachunku w innym banku. Najprościej więc spełnić wymóg przelewając sobie środki z własnego konta w innym banku.

Przykładowo zakładając konto w czerwcu warunki spełniamy w lipcu, sierpniu i wrześniu. Nagroda zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca – w naszym przykładzie w październiku.

600 zł w formie 10% moneybacku

A jak zdobyć pozostałe 600 zł? Bardzo prosto! Wystarczy, że będziemy wykonywać płatności kartą lub BLIKiem, a bank zwróci nam aż 10% ich wartości. Zgodnie z regulaminem premiowane będą transakcje wykonane w ciągu sześciu cykli po 30 dni każdy następujących po dniu przystąpienia do promocji. W każdym cyklu mamy do zdobycia 100 zł, a łącznie przez 6. cykli – nawet 600 zł. Cykle liczymy od dnia założenia konta.

Wypłata zwrotów będzie wykonywana błyskawicznie – w ciągu dwóch dni roboczych środki trafią na VeloSkarbonkę.

8% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start VeloBank oferuje świetne konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie standardowe jest już całkiem niezłe, zwłaszcza w przypadku „grubszych” portfeli, bo wynosi 6% powyżej 400 000 zł (do 1 mln zł).

Natomiast jeszcze więcej, bo obecnie 8% do 300 000 zł, zarobimy biorąc udział w promocji na nowe środki, czyli przynosząc do banku nadwyżkę nad saldo z dnia 29.05.2023. Nadwyżka od 300 000 do 400 000 zł zarobi natomiast 6% w skali roku. Promocja trwa przez 92 dni od jej uruchomienia, czyli ulokowania pierwszych nowych środków.

Pierwszych, bo w końcu to konto oszczędnościowe – możemy na niego przelewać pieniądze kiedy chcemy i ile chcemy. Co jeszcze ważniejsze: możemy wyciągać te środki również jak nam wygodnie, bo Elastycznie Konto Oszczędnościowe pozwala na nielimitowane darmowe (!) przelewy na konto osobiste VeloBanku – a to nie zdarza się często w innych bankach. Rachunek więc idealnie nadaje się jako podręczna skarbonka.

VeloKonto – ile kosztuje?

Prowadzenie VeloKonta jest darmowe. Zapłacić możemy za kartę oraz wypłaty z bankomatów, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty (7 zł) za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ciagle nie przesuwaja karencji, nie fajne.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Mam tylko EKO bez RORu i nie wiem dlaczego przy próbach kolejnego w miesiącu przelewu na konto innej osoby w Velo pokazuje mi 0zł a nie 9zł. Czyżby przelewy w ramach banku ale do innej osoby były za darmo?

  Sunny Odpowiedz
  • Przelew na swój ROR jest za darmo

   Michał
  • Ale właśnie chodzi mi o to, że nie mam ROR a tylko EKO a 1 przelew już wykorzystany mimo to przy próbie kolejnych przelewów pokazuje mi opłata 0zł.

   Sunny
  • Pewnie jest to traktowane jako „przelew wewnętrzny” – tym lepiej dla ciebie

   Ja123
 • Ktoś orientuje się czy do wyliczenia stanu depozytów liczą się lokaty Na Nowe Środki? W regulaminie promocji EKO jest informacja, że tak ale wydaje mi się, że w przeszłości tak nie było i można było środki z lokaty przerzucić na EKO.

  Wojtus Odpowiedz
  • Liczą się. Wszystkie lokaty się liczą i ta na Nowe Środki nie jest żadnym wyjątkiem. Środki przerzucić możesz na EKO, ale to dalej będą stare środki.

   Przemysław
 • Polecam Velo, czyli 50zl dla Poleconego wg strony było tylko do 31.05.2023

  Jurek Odpowiedz
 • Przepraszam, pomyliłem się i przeoczyłem pole gdzie trzeba było wpisać kod… Czy będę uprawiony do skorzystania z wymienionych bonusów?

  JOker Odpowiedz
 • Jeśli ktoś inny wpłaci mi na konto 2000, to czy zaliczy się to do promocji poleceń?

  leszekgama Odpowiedz
  • Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem, że nie będzie to przelew z konta osobistego w Velo Banku.

   Przemysław
 • Tzn. przeleje 2000

  leszekgama Odpowiedz
 • jak liczy się zwrot 10% – od miesiąca otwarcia czy od kolejnego miesiąca ?
  konto otwarte w czerwcu i dopiero dotarła karta

  shooter Odpowiedz
 • Na stronie promocji napisano, że 8% jest do kwoty 10x mniejszej niż w powyższym artykule. Czy to jakieś inne konto oszczędnościowe?
  „z VeloKontem dostajesz 8% w skali roku dla kwoty do 3 000 zł na koncie oszczędnościowym VeloSkarbonka.”

  Pat Odpowiedz
 • udalo sie wam zalozyc tam konto przez selfie? u mnie za kazdym razem na sam koniec wniosku info ze przepraszamy system jest chwilowo niedostepny…

  zdzisiek Odpowiedz
 • Orientuje się może ktoś – jest możliwość sprawdzić, czy podczas zakładania konta został podany kod od polegającego? Nie otrzymałem premii, odpisali mi, że nie podałem kodu. Jestem pewny, że kod podawałem. Chyba raczej marne szanse to udowodnić…

  diego Odpowiedz
 • Jaki sposób założenia konta jest szybszy? Na selfie czy z mObywatel?

  Pterek Odpowiedz
  • Jednak sposób na selfie nie jest najszybszy. Po złożeniu wniosku trzeba odczekać na weryfikację. Niby do 3h w dni robocze. mObywatel mógłby być szybszy, ale jest konieczność spotkania się z kurierem do 14 dni od założenie konta.

   Pterek
  • No właśnie przy selfi chyba nie ma konieczności późniejszej dodatkowej weryfikacji kurierem, ale czy konto na selfie ma od razu pełną funkcjonalność? Tzn. nie ma żadnych ograniczeń np. w limitach przelewów albo w innych usługach, jak to często ma miejsce w innych bankach zanim nie udamy się do oddziału, żeby potwierdzić dane? Jest tak chyba w Pekao i Millenium.
   Ktoś otwierał tak w Velo i może potwierdzić, że nie ma potem problemów przy odlewaniu kasy z KO?

   Inna kwestia, skoro mObywatel będzie traktowany jak normalny dowód, to od września powinny zniknąć w bankach wszelkie ograniczenia przy takim otwieraniu, jak tutaj ten dodatkowy kurier…

   Paweł
 • Czy zasilenie Revolut lub przelew Blik na telefon wlicza się do moneybacku?

  Michał Odpowiedz
  • Są 2 wersje regulaminu. W drugiej wersji dali dopisek, że przelew BLIK na telefon odpada:

   8. Nagrodą jest zwrot kwoty równej 10% wartości transakcji bezgotówkowych na VeloKoncie, które zrobisz
   – kartą do konta lub BLIKIEM (z wyłączeniem Przelewu na telefon BLIK) w okresie trwania promocji.

   Wersja dla edycji 01/2023 : Do promocji możesz przystąpić od 1.04.2023 r. do 31.08.2023 r.

   Jest Wersja edycji 01/2022: Do promocji możesz przystąpić od 19.11.2022 r. do 31.03.2023 r

   https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/velokonto.html

   Jeśli komuś pomogłem komentarzem i chce użyć mojego kodu polecenia to będę wdzięczny:

   Wiesz, jak łatwo zgarnąć dodatkową kasę? Z moim kodem polecenia B9GSY7 dołącz do #ŚwiataBardziejVelo. Otwórz VeloKonto na https://www.velobank.pl/otworz-konto i złap dla siebie 50 zł za założenie konta i dodatkowo nawet do 600 zł zwrotu za zakupy!
   #HelloVelo #PolecamVelo #DoceniamVelo

   Pterek
 • Wpadło 50 złotych za 3 wpływy na konto w ramach otwarcia konta z kodem polecenia :)

  Adam K. Odpowiedz
 • Zakładając Elastyczne Konto Oszczędnościowe bez zakładania konta bankowego będziemy wykluczeni ze skorzystania z takiej promocji VeloBanku w przyszłości ?

  Astros Odpowiedz
  • Pytałem na fb banku, można tak robić śmiało do karencji liczy się tylko ROR :)

   Astros
 • Pzy złożeniu wypowiedzenia dozucaja 3×100 na tych samych warunkach.

  Slawek Odpowiedz
 • Czy przy zakładaniu konta należy wyrazić zgodę na marketing przez grupę kapitałową? Przez przypadek tego nie zaznaczyłem, resztę tak.

  numerek Odpowiedz
 • Czy sa teraz jakies ciekawe propozycje lokat zwrotnych przy wycofywaniu srodkow z konta oszczednosciowego?

  Marcel Odpowiedz
 • Czy można na bieżąco wypłacać pieniądze ze skarbonki?

  Prideaceh Odpowiedz
 • Moja mama miała bardzo dziwną sytuację z VeloBankiem, która ciągle nie jest rozwiązana… Piszę jako ostrzeżenie. Założyła konto Velo + Velo Skarbonka + Velo Oszczędnościowe. Przyjechał kurier, podpisała dokumenty. 14 dni korzystała z konta, wpadły nawet jakieś środki na Velo Skarbonkę, ze zwrotów. Po czym w nocy, 15 dnia po otwarciu kont, zablokowano wszelkie dostępy do kont (wszystkich) i wyrejestrowano numer z BLIKa. Przyszło też powiadomienie o wygenerowaniu dwóch wyciągów do Velo Konta i Velo Skarbonki. Po odblokowaniu dostępu internetowego na infolinii okazało się, że Velo Konto i Velo Skarbonka są zamknięte! Środków na nich obecnych (jakiś 1,1 kPLN) nie zwrócono. Otwarte pozostało tylko konto Velo Oszczędnościowe (ze sporymi kwotami). Złożyła już reklamację, ale trzeba czekać na rozpatrzenie… Czy to normalne, że konta są zamykane bez jakiejkolwiek informacji, a co ważniejsze, bez zwrotu środków na nich ulokowanych?!

  jarosword14 Odpowiedz
  • Tak się dzieje jak zakładasz konto przez aplikacje mObywatel i nie podpiszesz dokumentów które przywiezie kurier. Jednak Twoja mama podpisała dokumenty, więc dziwna sprawa. Jedyna droga to reklamacja w banku i męczenie ich do skutku, aż odzyskamy środki razem z odsetkami, które powinni nam naliczyć.

   Pterek
  • Dokładnie, konto zakladane przez mObywatela, ale kilka dni później przyjechał kurier i podpisała dokumenty. W jej obecności zapakował je w kopertę i pojechały do banku. Dziwne, że zamknęli 2 z 3 otwartych kont i zablokowali całkiem dostęp do wszystkich (to dało się odblokować)… Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Reklamacja już złożona. Mają niby aż 30 dni na rozpatrzenie niestety… Wygląda to na jakiś błąd ludzki lub dokumenty nie dotarły do banku, tylko czy w takim wypadku nie powinno być z ich strony jakiejś informacji?

   jarosword14
  • Widzę, że dawne praktyki z Getinka nadal obowiązują w najlepsze… Powód nie jest zbytnio ważny, ale u nich to standardowe podejście do klientów. Jak widać nic się nie zmieniło.

   Paweł
  • U nich tak jest , to normalna praktyka tego Banku . Nagle zamykaja wszystko, pieniażki odbierz w oddziale i podejmują decyzje że nie chcą ABYŚ BYŁ ICH KLIENTEM ;)

   bolek
  • jarosword14, błąd ludzki moze byc tylko wtedy gdy w banku pracuja ludzie.

   „VeloBank jest na sprzedaż. Kto kupi ten łakomy kąsek?”

   „Getin Banku już nie ma. Zdrowy bank szuka inwestora”

   „Myślę, że znajdzie się sporo chętnych, którzy zechcą VeloBank od nas przejąć”

   aaaa
  • Dlatego ja zrezygnował z opcji utworzenia konta z mObywatel jak odczytałem, że i tak kurier musi przyjechać, a jak coś się nie powiedzie to zamykają wszytko po 14 dniach. Najlepsza według mnie jest opcja na Selfie bez wychodzenia z domu i bez wizyty kuriera. Chyba jedynie w tej opcji dzwoni ktoś z banku na drugi dzień z ankietą o Wrażenia w związku z wyborem tej opcji.

   Pterek
 • Jakbym wiedział, że będą takie cyrki, to też bym mamie doradził olać mObywatela i zakładać normalnie przez kuriera, bo i tak przyjechał. Nie spodziewałem się jednak, że coś poszło nie tak, bo dokumenty podpisała, korzystała normalnie z konta. Żadnej informacji z banku, że coś jest nie tak nie było. Aż nagle, 15stego dnia odwalili opisaną manianę. Póki co czeka na rozpatrzenie reklamacji, ale zastanawiam się czy nie napisać do Rzecznika Finansowego czy Rzecznika Praw Konsumenta, żeby trochę ich „przyspieszyli”?

  jarosword14 Odpowiedz
 • Podobno odnotowano przypadki, że wspomniani Rzecznicy pomogli, ale raczej nie że przyspieszyli 30 dni… Oni raczej działają kilka miesięcy nad sprawą 😜

  idiayp Odpowiedz
 • Otrzymał ktoś 50zł z programu poleceń? Mi się wydaje, że spełniłem warunki i do 31 października powinienem otrzymać przelew z nagrodą, jednak nic nie przyszło.

  Ragnarr Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy