7,1% do 50 000 zł (i 20 zł) za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł za kartę kredytową

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z premią za założenie konta. Tym razem do zgarnięcia mamy bardzo wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego – aż 7,1% do 50 000 zł przez 4 miesiące (i dodatkowe 20 zł w gotówce). A do tego ciągle aktualne 900 zł za kartę kredytową :)

7,1% na koncie oszczędnościowym Citibanku

Oszczędzaj z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2022. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto. Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 13.02.2024, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1500 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

7,1% + 20 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na dwie części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 7,1% na koncie oszczędnościowym?

Wystarczy, że do końca lutego otworzymy konto oszczędnościowe w PLN, a oprócz tego w lutym, marcu, kwietniu i maju zapewnimy wpływy min. 2000 zł na nasze CitiKonto oraz wykonamy min. 1 płatność kartą. Oczywiście środki będziemy mogli zaraz potem przekazać dalej, np. na wspomniane konto oszczędnościowe, które w tych samych miesiącach (luty – maj) będzie oprocentowane 7,1% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Łatwo więc zauważyć, że rachunek najlepiej założyć najpóźniej na początku lutego, aby miało to najwięcej sensu.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • „Bardzo wysokie oprocentowanie” to chyba lekka przesada :) Nadal mozna miec 7% np w Velo, nie mowiac juz o obligacjach gdzie wiekszosc kasy ulokowana w ostatnich 12m ma 12-20%.

  keton Odpowiedz
  • U mnie obligacje ROD z 12-2022 i 01-2023 mają teraz po 8,35% to gdzie tam do 12 ( już nie mówiąc o 20 ) ;) fakt faktem obecne oferty mogły by skoczyć w okolicę 8 żeby było b.wysokie oprocentowanie bo 7 jednak się zdarza ;)

   matgat22
  • Kupujac obecnie obligacje to ok 6 proc, wiec moze lepiej o tym pisac a nie o przeszlosci

   Kris
  • Nie 6 a 6.9 i to na caly 1 rok a nie marne 4 miesiace. Jak obniza stopy to za 4 miesiace to juz nawet 6% nigdzie nie znajdziesz. Policz sobie w skali przynajmniej roku a nie patrz na marketingowy przekaz :)

   keton
 • PEKAO 7% , poziom apki i strony city niski, uzywac tego prosto sie nie da, tylko 50k, blokowac moze inne promki – olac takie oferty cieplym moczem

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Słaba ta oferta. Na Velo można było dziś zaklepać jeszcze 6,5%. Różnica w oprocentowaniu 7,1 % Citi- 6,5% Velo to ok. 80zł. Jeżeli dodamy jeszcze 20 zł premii to za założenie konta otrzymamy ok. 100 zł, no może kilka zł więcej zakładając, że 4 m-c oprocentowania w banku innym niż Velo będzie mniej niż 6,5%. Marnie.

  Beata2 Odpowiedz
  • A jak znowu będzie promocja na 350 złoty tak jak ostatnio za założenie konta, to nie założycie. Bo założyliście w ofercie wartej 100 złotych. Olać taką promocje.

   burak
 • Czy aktualni klienci też mogą założyć takie konto oszczędnościowe? A jeżeli tak to w jaki sposób?

  Maciek Odpowiedz
 • Czy ktoś zakładał konto przez selfie?
  U mnie na etapie robienia zdjęcia system się zawiesza i tylko kręci się to kółko po ponownej próbie dokończenia wniosku na innych urządzeniach jest to samo.

  Paweł Odpowiedz
 • Czy ktoś wie z jaki kodem mcc idą płatności za bramki na autostradzie z aplikacją autopay?
  A z jakim bez aplikacji?
  Nie chce aby citi potraktowal mi autopay jsk transakcję gotówkową.

  paolo Odpowiedz
 • Czy ktoś doczytał / dostał informację, że comiesięczne przelewy na kwotę 2 000 zł mają być z konta firmowego, a nie indywidualnego? Myślałam, że przeleję sobie 2 000 zł z innego konta i bedzie warunek spełniony, a właśnie na infolinii sie dowiedziałam, że musi to być przelew z konta firmowego :(

  Jaga Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy