7,2% na lokacie w Raiffeisen Digital Bank

Zakończona

Od kilku miesięcy na naszym rynku działa Raiffeisen Digital – austriacki bank, który działa w Polsce na podstawie przepisów europejskich (jak Facto czy Inbank). Od kilku tygodni bank ten oferuje zresztą swoje lokaty. Jednak od dziś ta lokata ma naprawdę duży sens – do zgarnięcia jest bowiem najwięcej na rynku, czyli aż 7,2% w skali roku!

7,2% na lokacie raiffeisen digital bank
Podstawowym wymogiem założenia „Lokaty dla ciebie” jest posiadanie darmowego konta w Raiffeisen Digital Bank. Możemy je założyć (tylko) za pomocą aplikacji mobilnej w procesie zdalnym.

Oprócz tego warunków… brak. Lokatę możemy bowiem założyć na dowolną kwotę z przedziału 100 – 200 000 zł. Łącznie możemy posiadać lokaty na 1 mln zł, przy czym jak zwykle gwarancje bankowe obowiązują do 100 000 euro, czyli równowartości ok. 420 000 zł. Osobiście nie przekraczałbym zbytnio tej kwoty. Gwarancje są w tym przypadku austriackie – Raiffeisen podlega przepisom ustawy o systemie gwarantowania depozytów i rekompensat dla inwestorów (Einlagensicherungs- und Anlegerentschädigungsgesetz) i jest członkiem Österreichische Raiffeisen Sicherungseinrichtung eGen.

Tytułowe oprocentowanie dotyczy depozytu 3-miesięcznego, jednak oferta półroczna i roczna to oprocentowanie w wysokości 6,1% – czyli również całkiem nieźle. Musimy tylko pamiętać, że domyślnie Raiffeisen opodatkuje nasze zyski według austriackiego podatku u źródła, czyli potrąci 25% zamiast 19%. Możemy to jednak obejść drukując i uzupełniając ten formularz, a następnie uzyskując pieczątkę z naszego Urzędu Skarbowego i wysyłając go na adres Raiffeisen Digital Bank AG, Dział Operacji, Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bez sensu się męczyć o te ułamki procenta, nawet dla maksymalnej kwoty skoro tylko 3 miechy + papierologia + strata statusu nowego klienta

  Daugern Odpowiedz
 • Do kiedy Lokata ważna?

  Michał Odpowiedz
 • Uwaga. Są straszne problemy z zamknięciem kont w tym banku. Trzy wypowiedzenia złożone w styczniu. Jedno konto zamknięte 18.03, drugie zamknięte, ale bez przesłanego potwierdzenia, więc nie znam dokładnej daty. Natomiast ostatnie nadal jest otwarte.

  e Odpowiedz
  • Możesz napisać w jaki sposób wysyłałeś wypowiedzenie? Zamykałeś tylko konto czy całą umowę ramową?

   nsmarcin
  • Możesz napisać w jaki sposób wysyłałeś wypowiedzenie? Zamykałeś tylko konto czy całą umowę ramową?

   nsmarcin
  • We wszystkich przypadkach na czacie w aplikacji. Składałem tylko wypowiedzenie konta, więc nadal mogę się logować.

   e
  • U mnie taki sam problem z zamknięciem rachunku. Napisz skargę do KNF z opisem sytuacji i wyślij kopię do banku. Mi zamknęli w jeden dzień. To jedyny skuteczny sposób.

   Patryk13
 • zaświadczenie do podatku w Polsce można uzyskać w e-Urzędzie Skarbowym. Uyskany dokument wystarczy wówczas przesłać do Raiffeisen Digital Banku, np. mailem nie trzeba tego wysyłać listem do Austrii.

  Michał Odpowiedz
  • a cofna 25% podatek jak taka lokate juz mialem z pol roku temu? Wtedy ja musze w PIT sam naliczyc 19% i jestem do przodu i nic poza mailami nie trzeba?

   Krzychoooo
  • Podatku nie cofną. Podatek 25% nie będzie potrącany od momentu przesłania pisma. Jeżeli złożysz oświadczenie, ę płacisz podatki w PL to potem faktycznie 19% musisz rozliczyć w PIT.

   Michał
  • ale moja lokata juz sie zakonczyla i pobrali, sens wysylac teraz wiec jest czy po ptokach?
   W koncu musze cos z PL jeszcze zglaszac (przypomne ze skonczylem lokate 6mc temu i 25% mi zajumali).

   Krzychoooo
  • Lokata zamknięta, podatek zapłacony w Austrii więc wszystko masz rozliczine i temat zamknięty.

   Michał
  • W jaki sposób wnioskować o to zaświadczenie o rezydencji podatkowej na podatki.gov? Gdzie to znaleźć?

   lukas
  • https:// http://www.podatki.gov.pl / zaswiadczenia/ certyfikat-rezydencji-podatkowej-cfr/

   Kris
 • Wiadomo do kiedy ta oferta jest aktualna?

  jmg Odpowiedz
 • > Raiffeisen Digital – austriacki bank, który działa w Polsce na podstawie przepisów europejskich (jak Facto czy Inbank).

  To nie jest prawda. O ile wszystkie 3 banki są instytucjami zagranicznymi, to Facto i Inbank działają w Polsce przez oddziału i nie ma żadnego z problemów Raiffaisena (czyli np. rozliczania podatku samemu), Jedyna różnica Facto i Inbanku w porównaniu do polskich banków to kraj gwarancji bankowych

  Tomasz1 Odpowiedz
 • Raiffeisen podejrzany o pranie rosyjskich pieniędzy. Sfinansował rosyjską agresję podatkami od działalności w Rosji po wybuchu wojny. Co kto lubi…

  doncoralone Odpowiedz
 • Ja także chciałem zamknąc ten rachunek zaraz po spełnienie warunków promocji, ale z drugiej strony jest darmowe i tak jak w CA wszystkie oferty związane z założeniem konta są tylko i wyłącznie dla tych którzy nigdy nie posiadali rachunków w tym banku. Czyli tak czy siak jestem już wykluczony, więc inaczej niż w przypadku CA zostawiłem sobie ten rachunek i nie bardzo wiem z jakiego powodu sporo osób nerwowo i za wszelką cenę chce zamykać to konto?

  rogerus Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy