7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Zakończona

Bank Millennium odpalił kolejną edycję promocji konta oszczędnościowego. Pomimo spadku stóp procentowych bank utrzymał wysokie oprocentowanie – dlatego osoby, które od dziś ulokują w tym banku nowe środki, zgarną 7% w skali roku do 100 000 zł. Pod warunkiem, że wykonają min. 5 transakcji kartą miesięcznie.

7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% do 100 000 zł przez 90 dni

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na swoje konto oszczędnościowe Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 29.09.2023. Idealnie więc, jeśli w dniu badania salda na naszych kontach było niewiele środków – wszystko ponad tę kwotę jest teraz traktowane jako „nowe”.

W obecnej edycji promocji okres przystępowania zaczyna się 2.10, a kończy się 10.11.2023. Oznacza to, że jeśli w którymś z tych dni bank wykryje, że przynieśliśmy nowe środki, to automatycznie aktywuje nam okres 90 dni promocyjnego oprocentowania (liczony już indywidualnie, zależnie od daty wpływu nowych środków).

W obecnej edycji promocji gwarantowane jest tylko oprocentowanie 3,5% w skali roku. Aby natomiast zyskać drugie tyle należy jeszcze spełnić jeden warunek: wykonać w danym miesiącu kalendarzowym 5 płatności na dowolne kwoty kartą lub BLIKiem za zakupy w sklepach lub internecie.

Na koniec przypomnę, że warunki prowadzenia konta oszczędnościowego Profit są podobne, jak rachunków oszczędnościowych w innych bankach. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, natomiast za kolejne płacimy 7,5 zł (lub 9,9 zł dla kont otwartych po 25.04.2022). Wymagane jest również posiadanie konta osobistego, aby móc korzystać z rachunku. W przypadku nowych klientów będzie więc to Konto Millennium 360° – którego prowadzenie co do zasady jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową (11 zł), jednak wykonanie min. 5 płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Automatycznie zyskamy też darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, a tu od razu warto dodać, że w przypadku wszelkich płatności zagranicznych do równowartości 1000 zł miesięcznie bank przewalutuje je po kursie organizacji płatniczej (czyli praktycznie najlepszym, jaki jest możliwy). Dopiero nadwyżka będzie traktowana standardowo (2% prowizji od wartości transakcji). Oznacza to, że do drobnych transakcji nie potrzebujemy żadnej dodatkowej karty walutowej – wystarczy nam karta Millennium 360°.

Warto tu również dodać, że w przypadku osób w wieku 18-26 lat zasady są nieco inne: opłata za kartę wynosi 5 zł, a zwalnia z niej wykonanie zaledwie jednej płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kiedy można się spodziewać kolejnego dnia badania wysokości salda konta? 10.11? Jest w tym teraz jakaś reguła? Dawno tego nie obserwowałam…

  Ewelina Odpowiedz
 • Czy transakcje należy wykonać w każdym czy tylko w danym miesiącu aby otrzymać oprocentowanie promocyjne? Jeżeli przystąpię do promocji w październiku i nie wykonam 5 transakcji w tym miesiącu to czy jeżeli wykonam 5 transakcji w listopadzie dostanę oprocentowanie promocyjne za listopad ?

  Bartosz Odpowiedz
  • W każdym miesiącu musisz zrobić. Jak zrobisz w październiku 5 płatności to dostaniesz za ten miesiąc 7%, jak nie zrobisz to 3,5%. I w ten sam sposób każdy kolejny miesiąc gdy obowiązuje cię promocja.

   Przemysław
 • Od kiedy pojawił się wymóg 5 płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu, aby nie trzeba było płacić za kartę 11 zł? Czy to jakaś nowa opłata, którą przeoczyłem? Spojrzałem w historię swojego rachunku i zazwyczaj robię 1-3 operacje a mimo tego nie zostają pobierane opłaty za kartę…

  Michał Odpowiedz
  • Do bezpłatności karty nie liczy się ilość transakcji tylko ich wartość (minimalna kwota to 300zł). 5 transakcji wymagane jest do podwyższenia promocyjnego oprocentowania na KO. Jeśli chcesz mieć tylko darmową kartę to wystarczy jedna transakcja na 300zł, jeśli chcesz i darmową kartę i podwyższone oprocentowanie na KO to musisz zrobić 5 transakcji na ogólną kwotę 300zł

   Ew@
  • Sory, proszę o skasowanie mojego komentarza, myślałam że chodzi o Alior Bank.

   Ew@
  • Wymóg 5 transakcji kartą lub blikiem dotyczy tylko nowych kont, jeśli masz stare wystarczy jedna.

   Ew@
  • Dziękuję za wyjaśnienie:) W takim razie muszę posiadać stare konto, nawet przy jednej płatności nie płaciłem nigdy żadnej opłaty.

   Michał
 • Pierwszy raz wpłacałem środki na konto Profit. Od wczoraj jednak wyświetla mi oprocentowanie 2%. Mija jakiś czas zanim wyświetli standardowe 3.5%?

  savi Odpowiedz
 • Millennium przelewy w dni tj. niedziele i święta księguję z pierwszym dniem roboczym. Jutro będziesz mieć większe oprocentowanie. Pamiętaj też o wykonaniu 5 transakcji kartą lub blikiem aby mieć oprocentowanie promocyjne 7%.

  zaqu Odpowiedz
 • kiedy będzie regulamin 55 edycji? stawiam na datę 13 listopada :)

  Kacperzasty Odpowiedz
 • Jest szansa, że zostanie 7% w następnej edycji. RPP pozostawiła stopy bez zmian

  g.romek Odpowiedz
  • Myślicie, że to coś znaczy i nie ma potrzeby zaklepywać aktualnej promocji? W takim ING już teraz jest 5.5%.

   Jeśli jutro (ostatniego dnia) aktywuje promocję na Profit to nie będzie problemu? Promocyjne oprocentowanie pokazuje się dopiero następnego dnia, czyli już po zakończeniu edycji, nie wiem czy system Millennium czegoś nie namiesza, zwłaszcza że to będzie weekend.

   Ew@
  • Jutro (a bezpieczniej dziś) można zaklepać obecną edycję. Jeśli w następnej edycji nie obniżą %, to z obecnej można zrezygnować i przystąpić do nowej. Bo chyba nadal istnieje taka możliwość rezygnacji.

   g.romek
  • Tak jest taka możliwość, sprawdzone ostatnio

   Czero
  • jest coś takiego w tabeli oprocentowania:
   „Kwota minimalna do naliczania odsetek w wysokości 1000 zł. Kwota minimalna nie
   obowiązuje dla nowych środków z promocyjnym oprocentowaniem oraz w sytuacji, gdy suma wartości nowych środków i środków niezakwalifikowanych
   jako nowe jest równa lub większa niż 1000 zł.”

   Czy to nie znaczy też, że trzeba minimum 1kzł przelać, by uruchomić promocję (jak ma się wyzerowane konta)?
   A taka kwota już będzie starymi środkami w nowej edycji, jakby się z tej edycji zrezygnowało.

   keram7m
  • Jak się rezygnuje z edycji? Pisze wiadomość z prośbą?

   Zet
  • Tak, piszesz wiadomość w bankowości internetowej, na czacie albo możesz zadzwonić na infolinię. Wszystkie opcje działają.

   Przemysław
  • @g.romek
   Spróbuję aktywować promocję w ostatnim dniu, może obejdzie się bez problemów.

   @keram7m
   Saldo 1000zł to jeszcze nie jest tak tragicznie.

   Ew@
  • Nie trzeba 1000 zł wystarczą tylko nowe środki aby uruchomić promo, jak było saldo zero to wystarczy jeden grosz lub o jeden grosz więcej niż wynosiło saldo. Sprawdzone na sobie. Nie trzeba czytać tych tabelek i brać do głowy tylko pytać starszych. xyz

   prawdziwy-xyz
  • @prawdziwy-xyz
   Dzięki starszaku:)

   Ew@
  • To dobrze, ale już dziś przelałem 2zł (straciłem jeden dzień), a jakby się nie uruchomiło planowałem jutro przelać 1000.
   Sprawdziłem tą tabelkę, bo kiedyś zdziwiłem się nie dostając nawet grosza, z zostawionych odsetek z poprzedniego miesiąca.

   keram7m
  • Chyba jednak to nie był dobry pomysł z czekaniem do ostatniego dnia. Wcześniej w szczegółach KO Profit pokazywało się promocyjne oprocentowanie, które można otrzymać po przystąpieniu do promocji i regulamin tej promocji, teraz widać tylko oprocentowanie standardowe, jak nic będą problemy z odpaleniem.

   Ew@
  • U mnie to samo. Z tym, że ja wpłacałem wczoraj. Ogólnie to w dniu badania salda miałem 0 i na KO i na ROR, ale potem na KO wpadły odsetki z poprzednio zamkniętej edycji. Pytałem wcześniej i odsetki niby nie powinny uruchomić promocji i rzeczywiście do wczoraj tak to wyglądało w podglądzie. Może teraz się coś procesuje… Jakby co, to jest jeszcze dzisiejszy dzień, chyba

   Wojtus
  • Tylko spokój może Was uratować , szczegóły promo szczegółami a sprawiedliwość i tak musi być po Naszej stronie. W ostatnim dniu zawsze pokazuje oproc. standardowe, testowałem to na sobie. Zawsze trzeba pytać bardziej doświadczonych. xyz

   prawdziwy-xyz
  • 2zł wystarczyło do uruchomienia promocji

   keram7m
  • U mnie jutro się okaże:)

   Ew@
  • No i lipa, wczoraj wpłaciłam 1000zł i ani śladu, że promocja została aktywowana. Ech, głupia ja, po co było tak ryzykować dla opóźnienia okresu o jeden dzień..

   Ew@
  • Krasnoludki w mille pewnie dzisiaj świętują a kto wie czy przez niedzielę nie będą odpoczywać pod lipą. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Jeśli telefonicznie (lub pisemnie) w przyszłym tygodniu zrezygnuję z 53 edycji i będę chciał wejść w 55 edycję to z którego dnia zaczytają mi badanie salda do obliczania nowych środków?

  Kacperzasty Odpowiedz
 • Jakby co to dzisiaj wpadło 50zł za płatności zbliżeniowe Blikiem.

  Ew@ Odpowiedz
  • U mnie nie ma a dostałem powiadomienie o nagrodzie

   Kris
  • @Ew@,
   to fajnie, ale o ile mnie pamięć nie myli nie dostałaś powiadomienia o nagrodzie, prawda?

   BiancaM
  • @BiancaM
   Zgadza się, nie było powiadomienia ale jest nagroda:)

   Ew@
  • w polowie X robione 6 blikow zblizeniowych i dzis nic, u kobiety tez nic. Mieli czas do 26 pozniej reklamacja chyba. No porazka bo promke zakonczyli ze 2 dni po tym jak placilem i nadal nie ma… powiadomienia tez brak

   Krzychoooo
  • Sama jestem zaskoczona, że wypłacili tak wcześnie, bo wg regulaminu mają czas do 26.11. Ciekawe jak u innych.

   Ew@
  • To nie bylo po reklamacji?

   Kris
  • Dopiero teraz przeczytałam wiadomość, że to z reklamacji. Kiedy w październiku Millennium rozsyłało info o spełnieniu warunków i przyznaniu nagrody zadzwoniłam z interwencją, że ja nie dostałam. Konsultant stwierdził, że się kwalifikuję i obiecał podłączyć mnie do promocji, cokolwiek by to miało znaczyć:) Wygląda na to, że złożył reklamację i stąd przedterminowa wypłata.

   Ew@
 • Kto zaklepał, zrobił dobrze. W kolejnej edycji będzie już tylko 6,5 %

  g.romek Odpowiedz
  • Kto zdążył to zdążył…

   Ew@
  • Ew@, spokojnie. Też wczoraj wpłaciłam nową kaskę i właśnie czatowałam z miłym konsultantem, który zapewnił mnie, że biorę udział w 54 edycji Promocji i sam osobiście dopilnuje aby za kilka było to widoczne w systemie. Zapytałam też o 50 zł za blika i również dostanę.

   BiancaM
  • Dzięki za pocieszenie, zobaczę co będzie w poniedziałek.

   Ew@
  • Ogólnie wczoraj była dziwna sprawa z tym Millennium, że nie było już informacji o promocji na KO na 7%. Ja akurat przelałem parę złotych i tylko zaklepalem sobie promocje na przyszłość. Myślę że nie ma co panikować i każdy kto do wczoraj przelał kasę to bierze udział w promocji.

   McKwacz
  • Ja też wczoraj wpłaciłem symbolicznie nowe środki i również nie mam info że biorę udział w promocji

   adaś
 • Również symboliczna złotówka w piątek, a środki nadal oprocentowane standardowo

  XYZ87 Odpowiedz
 • Czy pokazuje już właściwe oprocentowanie?

  Bogusia Odpowiedz
  • U mnie cały czas standardowe 2%

   Ew@
  • Do tego pokazuje się info:
   Zobacz jak zyskać promocyjne oprocentowanie 6.5%
   czyli tak jakbym nie brała udziału w poprzedniej promocji i mogła przystąpić do nowej.

   Ew@
  • U mnie to samo, ale bardzo ciekawie wygląda rubryka „Warunki promocji”. Ech i znowu udowadnianie swojego. Męczący ten bank jest.

   BiancaM
 • Czy coś się zmieniło czy nadal nikt nic nie wie banku co się dzieje?

  Bogusia Odpowiedz
 • Wpłaciłam środki 10.11. W dniu dzisiejszym okazało się, że nie biorę udziału w żadnej promocji na koncie oszczędnościowym.
  To chyba temat dla blogera ekonomicznego Pana Macieja Samcika!

  Bogusia Odpowiedz
  • @Bogusia,
   Bank wie o problemie i go rozwiązuje, ale chyba lepiej złożyć reklamację np na czacie. Ja wczoraj to zrobiłam i dzisiaj odpowiedź- zapisano mnie do 54 edycji promocji, nawet wypłacono odsetki na ROR za te chyba 3 czy 4 dni. Trudno mi wyliczyć bo ja wpłaciłam tylko 2 zł i odsetki to 0.01 zł.

   BiancaM
 • @ BiancaM
  U mnie problem wciąż nierozwiązany.

  Bogusia Odpowiedz
 • Oczywiście, 11.XI

  Bogusia Odpowiedz
  • To pewnie wkrótce dostaniesz pozytywną odpowiedź. Faktycznie ten bank potrafi podnieść ciśnienie. Na pierwszym miejscu powinien zmienić informatyków, bo u nich takie hocki klocki to nie pierwszyzna. Ja zastanawiałam się czy nie uruchomić tej promocji 9-11 żeby uniknąć tego typu zabawy, ale postanowiłam na przekór zrobić to ostatniego dnia promocji, zgodnie z jej regulaminem. Nie może tak być, że bank nie stosuje się do swojego regulaminu a my klienci na to pozwalamy.

   BiancaM
 • Jestem dokładnie tego samego zdania.

  Bogusia Odpowiedz
 • Kontaktowałam się przez czat i dowiedziałam się, że na rozpatrzenie reklamacji mają 30, a w skąplikowanych sprawach 60 dni.
  Czy u Was już się wyjaśniło i macie aktywną promocję?

  Bogusia Odpowiedz
  • Nie bardzo miałam czas i dopiero dzisiaj napisałam reklamację, pewnie sobie poczekam na aktywację promo.

   Ew@
 • Swoją drogą dziwne – @admin od dłuższego czasu pomija promocyjne oprocentowanie KO Millennium w rankingu.

  Sosna Odpowiedz
  • W którym rankingu?
   Bo zarówno w artykule „Ranking kont oszczędnościowych – listopad 2023” jak i w „Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2023” jest przecież Millennium.

   Przemysław
 • Czy po zgłoszeniu reklamacji prawidłowo działa już u Was 54 edycja promocji?

  Bogusia Odpowiedz
  • Bogusia
   Dostałam taką samą odpowiedź jak Ty, rozpatrzenie reklamacji może trwać 30dni albo nawet 60 więc słabo to widzę.
   Wysłałaś wiadomość w bankowości czy przez czat? BiancaM pisała, że po zgłoszeniu na czacie promocję jej włączyli, może kanał kontaktu ma znaczenie? ja napisałam przez wiadomość i nic.

   Ew@
 • Wysłałam w bankowości i przez czat i widzę, że jest oprocentowanie 6,5%. Ważne: 10.11 wpłaciłam 200 zł, a 12.11 wpłaciłam 150 zł. I te 150 zł bierze udział w promocji 6,5%.
  Na dzień badania salda 54 edycji miałam na koncie 0 złotych?

  Bogusia Odpowiedz
  • Co za pokręcony bank, który nawet przelewów na konto oszczędnościowe nie realizuje na bieżąco tylko czeka do dnia roboczego. Twoją niedzielną wpłatę z 12.11. przetrzymali do 13.11. uruchamiając w ten sposób 55 edycję, która właśnie 13.11. się rozpoczęła. Wykonywanie przelewów w Millennium to jak spacer po polu minowym.

   Ew@
  • Złożyłem reklamację na czacie i dziś dopisali mnie do 54 edycji na 7%.

   McKwacz
  • McKwacz
   A kiedy składałeś?

   Ja nadal bez promocji.

   Ew@
  • spoko – ja reklamowałem w wiadomości i dziś już mam wszystko w 54 edycji promocji

   karampuk
  • pomimo, że zapowiadali 30 dni na rozpatrzenie reklamacji

   karampuk
  • Reklamację składałem w poniedziałek

   McKwacz
  • u mnie też już dobrze pokazuje %, regulamin oraz nr edycji promocji, a tylko w aplikacji zapytałem się czy mam odpaloną promocję na 7%, możliwe że naprawili to systemowo

   adaś
  • Nie jestem pewna czy naprawili błąd systemowy. Raczej włączają promocję w kolejności składania reklamacji, ja zgłaszałam w środę i dopiero dzisiaj pokazała mi się aktywna 54 edycja (wczesnym wieczorem jeszcze nie było).

   Zgaduję, że odsetek za okres 10.11.-16.11. nie dostanę skoro niektórym przewidujący konsultanci sami wypłacali odsetki za czas niedziałania promocji. Jakby nie było wpłaciłam całe 1000zł:)

   Ew@
  • a ja dziś dostałem smsem odpowiedź na moje pytanie i w treści jest dodatkowo informacja że odsetki normalnie będą liczone od 10 listopada

   adaś
  • Też dostałam takiego smsa ale za grosz im nie wierzę, że odsetki zostaną prawidłowo naliczone:)

   Ew@
 • @Ew@
  Nie ważna jest kwota, najważniejsze jest to, żeby bank wypłacił należne odsetki, zgodnie z 54 edycją promocji.

  Bogusia Odpowiedz
 • Kontakt w poniedziałek, środę i dziś. Wciąż trwa „aktualizacja”. Żeby było śmieszniej w środę pracownik infolinii chciał mnie przekonać, że jeśli promocja kończyła się 10.11 to znaczy, że obowiązywała do końca dnia 9.11, a w 10.11 już nie – i jest to stanowisko oficjalne banku przekazywane przez mentorów. Jestem ciekaw odpowiedzi na skargę w tej sprawie 🤦

  Łukasz Odpowiedz
  • Konsultanci naginają rzeczywistość do wadliwie działającego systemu, który w dni wolne też ma wolne. Kiedy u mnie zakończenie indywidualnego okresu promocji przypadło na majówkę i odsetki za 1 maja się nie naliczyły to próbowali mi wmówić, że okres obowiązywania do 1 maja oznacza, że ostatnim dniem odsetkowym jest 30 kwietnia:)

   Ew@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy