7% do 300 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 300 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi tym razem 7% w skali roku dla maksymalnie 300 000 zł, przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 250 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 1.03.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 1.03.2022 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 14.03.2023. Podwyższone oprocentowanie (7% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 300 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 14.03) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 300 000 zł na 7% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 23.02.2023. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Co za bezczelny bank! Inflacja dalej wysoka, tak samo stopy procentowe, a oni sobie obniżki szykują. Co to jest 7%(~6,5% po podatku) w dzisiejszych czasach?!

  marcing14 Odpowiedz
 • Wczoraj klepniete 8% do 400k na 3 miechy ale faktycznie bezczelne te banki … szkoda, że podwyżek % tak szybko nie robiły

  JoX Odpowiedz
 • Jak według Was należy rozumieć „3 miesiące”? Walczę z ING o dodatkowy dzień naliczania podwyższonego oprocentowania, bo założyłem OKO Bonus w edycji oferowanej od 17 stycznia do 13 lutego br. Niefartownie założyłem OKO 1 lutego, wobec czego ING za 3 miesiące uznaje 89 dni (28 dni lutego, 31 dni marca i 30 dni kwietnia). Według mnie nie jest to uczciwe, bo a) gdybym założył konto dzień wcześniej (w ramach TEJ SAMEJ edycji promocji), to naliczaliby mi odsetki przez 90 dni i b) nigdzie w regulaminie nie jest podana definicja miesiąca. A zgodnie z kodeksem cywilnym, jeśli termin jest oznaczony w miesiącach, to miesiąc liczy się za dni trzydzieści. Generalnie wkurza mnie nierówne traktowanie klientów, którzy przystąpili do tej samej edycji promocji. Liczę na Waszą pomoc :)

  SM Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy