7% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 400 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie ponownie wynosi 7% w skali roku, ale dla maksymalnie 400 000 zł przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 13.09.2021 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 13.09.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 10.10.2022. Podwyższone oprocentowanie (7% zamiast 1%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 400 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 10.10) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 7% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 8.09.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Adminie teraz czekają na milionerów i nie chcą ich puścić przez 4 miesiące. Dziś 13-ty , wybaczam. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ja w regulaminie wyczytałem że oko i oko bonus, każde po 400k. W sumie 800k.I oczywiście na 4 miesiące.

  burak Odpowiedz
 • Ciekawostka. Od dziś oprocentowanie na OKO w poprzedniej promocji (do 12.09.) wynosi 7,50%. Wg regulaminu dodatkowe oprocentowanie to 6% więcej niż normalne. A normalne od dziś 1,5, więc w sumie na OKO 7,5. OKO bonus po staremu, 7%.

  burak Odpowiedz
 • Witam, jeśli macie IKZE Oszczędnościowe w ING pojawiła się oferta Bonus (w e-bankowości/aplikacji) na 8% do końca roku dla wpłaty do ok 7 tys. zł. Wiem, żadne kokosy ale jak się już ma to konto, warto sobie podwyższyć dosyć niskie oprocentowanie tego IKZE

  Ja123 Odpowiedz
 • Hej,
  pytanie odnośnie „nowych środków” – do dzisiaj miałem 50k na OKO bonus 5%, w międzyczasie wpłaciłem 20k na ROR, czy teraz mogę otworzyć nowe OKO bonus na 7% i wpłacić tam te 20k, a resztę wypłacić do innego banku – czy to nie zadziała ?
  Czy muszę wpłacić 70k, ale i tak tylko te 20k będzie pracować na 7% ?

  Oprocentowanie 7% dotyczy wyłącznie nowych środków. Nowe środki to nadwyżka nad kwotą, która była na Twoich kontach oszczędnościowych i lokatach (tzw. saldem początkowym) 8 września 2022 r.

  Twoje saldo początkowe
  na dzień 2022-09-08 to 50 000,00 PLN

  littleboy1989 Odpowiedz
  • Logiczne jeżeli teraz otworzysz NOWE OKO to:
   50 tys (stare środki, saldo na dzień 8.09.) – oprocentowanie standardowe 1,5% (chyba teraz tyle wynosi),
   20 tys – nowe środki 7% ponad saldo na dzień 8.09.2022

   Jeżeli wyplacisz np 10 tys (z 50 tys starych środków) to tylko 10 tys (z 20 tys nowych środków) będzie oprocentowane 7%.

   Proponuje dla 70 tys zmienić bank żeby cała kwota pracowała :)

   Ego
  • Dzięki! Tak przypuszczałem.
   A jeszcze pytanie teoretyczne – jakbym założył nowe OKO na 7%, wpłacił te nowe 20k, a te stare 50k zostawił na ROR, to czy te nowe 20k faktycznie by pracowało na 7% ?

   Wg regulaminu chyba nie, bo biorą pod uwagę tylko sumę środków depozytowych:

   „Saldo bieżące – łączne saldo Produktów depozytowych posiadacza OKO Bonus w Banku
   oraz suma nabyć funduszy inwestycyjnych dystrybuowanych przez Bank, obliczone na
   koniec każdego dnia w trakcie trwania Umowy.”

   littleboy1989
  • W ING środki ma rachunku bieżącym (ROR) nie wliczają się do depozytu (to jest plus w ING).

   Ten manewr z przelaniem środków (50 tys) z OKA na ROR nic nie da bo zmniejszysz saldo depozytowe o 50 tys z dnia 8.09. Zatem, wpłacone 20 tys na OKO nie będzie miało promocyjnego oprocentowania 7%, tylko standardowe ponieważ te nowe 20 tys jest poniżej salda wszystkich środków depozytowych w ING.

   To miałoby sens gdybyś 7 września wycofał środki z OKA na ROR i wpłacił je ponownie na OKO po dniu badania salda (w tym przypadku po 8 września). Wtedy cała kwota (stare 50 tys i nowe 20 tys) miałoby oprocentowanie w wysokości 7%.

   Ing to nie jedyny bank, który ma 7% na KO.

   Ego
 • Czy możecie mnie oświecić, bo nie bardzo rozumiem.
  Założyłem konto w ING i widzę, że mam otwarte konto Direct oraz konto OKO z informacją, że „Oprocentowanie zmienne, w skali roku w ofercie BONUS NA START do 2023-02-03:
  poniżej 100 tys. PLN: 7,00 % , od 100 tys. PLN: 7,00 %, od 400 tys. PLN: 1,50 %. ”
  Czy jak przeleję środki na to konto OKO będę miał już oprocentowanie 7%, czy muszę otworzyć nowe konto. Pogubiłem się w tym.

  Dzięki

  serinus Odpowiedz
  • Tak, dobrze rozumiesz i po przelaniu na OKO masz od razu 7% (otworzyłeś Direct z KO OKO, gdzie jest od razu podwyższone oprocentowanie w ofercie „Bonus na Start”).

   Ego
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy