HIT! Rekordowe 700 zł za założenie Konta Santander + 1% moneybacku od rachunków + 150 zł dla dziecka (krótsza karencja)

Trwa do 31.08.2024

Santander Bank Polska odpalił nową edycję promocji swojego flagowego Konta Santander. Tym razem raz do zgarnięcia mamy łącznie aż 700 zł na start, a do tego wbudowany w rachunek 1% moneyback od wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon czy internet oraz 6% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł.. Skrócony został również okres karencji :)

700 zł premii od Santander Bank Polska

600 zł na dobry początek

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska od 1.01.2022. Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Santander wraz z kartą debetową za pomocą dedykowanej strony promocji (lub w wersji dla młodych).

Umowę zawieramy za pomocą wizyty e-kuriera (w większych miastach). Podpisujemy ją wtedy na tablecie u osoby, która do nas przyjeżdża. W mniejszych miastach umowa jest wysyłana tradycyjnie kurierem.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.08.2024, przy czym umowę musimy zawrzeć najpóźniej do 10. dnia kolejnego miesiąca.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w każdym z czterech miesięcy następujących po miesiącu złożenia wniosku:

 • zapewnimy wpływy na min. 1000 zł
 • wykonamy płatności kartą lub BLIK za zakupy w sklepach lub internecie na łącznie min. 300 zł
 • zalogujemy się co najmniej razy do aplikacji Santander mobile

Bank wynagrodzi nas za każde dwa miesiące spełnienia warunków nagrodą po 150 zł. Razem zdobędziemy więc 300 zł wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

A jak zdobyć kolejne 300 zł? Wystarczy, że zarówno w piątym jak i szóstym miesiącu następującym po miesiącu złożenia wniosku zapewnimy wpływ wynagrodzenia na min. 1000 zł. Bank definiuje tylko, że:

Za wynagrodzenie będziemy uznawać wpływ w złotych polskich z tytułu:
a. wynagrodzenia za pracę,
b. renty,
c. emerytury

Przypominam, że zazwyczaj banki klasyfikują przelew jako wynagrodzenie po odpowiednich słowach kluczowych w tytule przelewu. Warto więc próbować :)

Dodatkowe 100 zł w programie poleceń

A jak zwiększyć swoją premię o kolejne 100 zł? Wystarczy, że w ciągu 30 dni po założeniu konta przystąpimy do programu poleceń jako nowy klient (np. za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku). Tam konieczne będzie podanie kodu polecającego osoby, która poleciła bank – będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie mojego kodu: XR4XLH.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu.

Moneyback od płatności rachunków

Dodatkowo Konto Santander posiada niejako wbudowaną usługę moneybacku w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Santander, a bank odda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś.

6% na koncie oszczędnościowym

Santander Bank Polska pozwala również na zyskanie bardzo dobrych 6% na Koncie Multi oszczędnościowym. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki (co dla nowych klientów będzie raczej formalnością) i… 6% nasze. Zarobimy je do 100 000 zł, przy czym nie wolno przekraczać tej kwoty, bo wtedy oprocentowanie spadnie – lepiej więc ulokować nieco mniej, np. około 99 000 zł.

Promocyjne oprocentowanie środków będzie obowiązywało do 29.06.

150 zł za konto dziecka

Oprócz premii na rodzica czeka dodatkowe 150 zł za konto dziecka. Wystarczy, że zarejestrujemy się przez formularz na stronie promocji (na dole) oraz założymy konto dziecku nie później, niż do 3.06.2024. Do końca czerwca powinniśmy natomiast zapewnić przelew dziecku na min. 50 zł.

Jeśli nasze dziecko ma 7-12 lat, to do 30.06 powinno zapłacić min. 6 razy kartą debetową. Jeśli dziecko ma 13-17 lat, to dodatkowo powinno min. raz zalogować się do Santander mobile (a oprócz płatności kartą może płacić BLIKiem).

I to tyle. Premia zostanie wypłacona do 16.07.2024.

Konto Santander – opłaty

Ile kosztuje Konto Santander? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+9 zł), jednak wykonanie płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł zwalnia z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Co z wypłatami z bankomatów? Te są darmowe bez żadnych ograniczeń korzystając z BLIKa. Wypłacając kartą debetową zrobimy to bezpłatnie w urządzeniach własnych, a za inne zapłacimy 3 zł (lub 5 zł za abonament miesięczny na darmowe wypłaty w kraju i za granicą).

Na koniec dodam, że Konto Santander jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Próbowałem:
  – założyć konto na selfie (komputer / komórka),
  – założyć konto z wizytą kuriera (zdjęcia dowodu czytelne, wgrywane z komputera).

  Za każdym razem na końcu, po wszystkich krokach: „Coś poszło nie tak… Skontaktuj się z naszą placówką. Nie możemy potwierdzić danych z Twojego dowodu osobistego.”

  dyabeutor Odpowiedz
 • Czy jeśli wyślę od siebie z innego banku przelew, który w tytule ma „wynagrodzenie” to zaliczy mi tą promocję?

  Flores Odpowiedz
 • Wystarczy, że zarejestrujemy się przez formularz na stronie promocji (na dole) oraz założymy konto dziecku nie później, niż do 3.06.2024

  pewnie chodzi o 30.06…
  Te konto dziecku to gdzie się dokładniej zakłada?

  piotrrz Odpowiedz
  • Nie, chodzi o 3.06. Pretensje proszę składać do Santandera, że robi w ten sposób promocje :(

   Na pocieszenie dodam, że zapewne prędzej czy później wróci tego typu oferta dla dziecka – to u nich standard.

   Michał
 • Ostrzeżenie dla wszystkich klientów Santander: Jeżeli zakładacie lokatę i jest to lokata nieodnawialna a jej koniec wypada w weekend Lokata i środki są udostępnienie dopiero w pierwszy dzień roboczy. Lokaty nie widać na rachunku odsetek i depozytu też nie ma na rachunku. To jest pierwszy przypadek z którym miałem do czynienia W innych bankach nie było z tym problemu. Tutaj bank najzwyczajniej okrada klientów przez weekend i każdy klient traci przez dwa dni Niby kilka złotych w zależności od depozytu. Ale np depozyt na 100 tys to strata 10 zł przy 6%… Szkoda też że nie ma wyraźnej informacji o tym przy zakładaniu lokaty

  piotro Odpowiedz
  • Potwierdzam. To prawda. Przez całe któreś świeta denerwowałam się losem mojej kasy, bo zniknęła w czasoprzestrzeni a nie wiedziałam, że tak dzialają.

   Lidia
  • Czy składała Pani reklamacje o zwrot za stracony odsetki które można ulokwać dany depozyt ?

   piotro
  • Nie składałam. Cieszyłam się, że kasa nie zginęła.

   Lidia
 • Działa ten przelew z tytułem „wynagrodzenie” z innego konta osobistego?
  Ktoś przerabiał ten temat w poprzednich promocjach?

  Konrad Odpowiedz
 • „Przypominam, że zazwyczaj banki klasyfikują przelew jako wynagrodzenie po odpowiednich słowach kluczowych w tytule przelewu”. Wie ktoś może jak to jest z tym wynagrodzeniem ? Santander twierdzi , że musi to być przelew od pracodawcy, a samo wpisanie w tytule nic nie daje :)

  Grzesko07 Odpowiedz
 • Czy sprawdzał ktoś może, czy do warunku płatności kartą/blikiem 300zł miesięcznie wystarczy zasilić R? Niby nie ma takiego wykluczenia, ale operacja jest klasyfikowana jako „przelew z karty” i się tak zastanawiam, czy zadziała.

  Micha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy