8,1% do 100 000 zł (i 120 zł) za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł za kartę kredytową

Trwa do 31.03.2023

Trwa promocja z bardzo wysoką (400 zł) premią za założenie darmowego CitiKonta. Jeśli jednak zamiast gotówki wolimy wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to od dzisiaj możemy zyskać 8,1% do 100 000 zł oraz 20 zł na start (plus 100 zł od Mastercard). Obu promocji nie można niestety ze sobą połączyć, ale z premią za kartę kredytową jak najbardziej – tam ciągle do zgarnięcia jest .

8,1% na koncie oszczędnościowym

Premia z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto. Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.03.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1500 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

8,1% + 20 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na dwie części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 8,1% na koncie oszczędnościowym?

Wystarczy, że do końca kwietnia otworzymy konto oszczędnościowe w PLN, a oprócz tego w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu zapewnimy wpływy min. 2000 zł na nasze CitiKonto. Oczywiście środki będziemy mogli zaraz potem przekazać dalej, np. na wspomniane konto oszczędnościowe, które w tych samych miesiącach (kwiecień – lipiec) będzie oprocentowane 8,1% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Łatwo więc zauważyć, że rachunek najlepiej założyć najpóźniej na początku kwietnia, aby miało to najwięcej sensu.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety, regulamin promocji nie wyświetla się. Czy to znaczy, że promocję już odwołano?

  Ewa1 Odpowiedz
 • To jest oferta tylko dla nowych klientów? Czy jeśli ktoś posada już CitiKonto a dopiero teraz otworzy konto oszczędnościowe to łapie się na oprocentowanie w wysokości 8,1%.

  Shaggy Odpowiedz
 • Podlinkowane regulaminy dotyczą innej promocji. Na dedykowanej stronie jest aktualny regulamin tej oferty.

  nsmarcin Odpowiedz
 • To w sumie średnia oferta mając na uwadze, że najlepsze (cykliczne) oprocentowanie w innych bankach to teraz 8%. Lepiej pójść po 400zł, a niech oszczędności zarabiają nawet te 0,1 pp mniej.

  Czajek79 Odpowiedz
 • Wiadomo jak wygląda licznik w promocji 900+ i 400+? :P Co lepiej najpierw założyć konto czy KK?

  slayer Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy