8,6% do 100 000 zł (i 20 zł) za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł za kartę kredytową

Zakończona

Wystartowała nowa promocja Citibanku z premią za założenie CitiKonta. Tym razem nie zyskamy jednak trzycyfrowej premii na start, ale podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 8,6% do 100 000 zł. A do tego 20 zł za wyrażenie zgód marketingowych. Mało? Zdecydowanie, ale na szczęście sporo więcej czeka na nas za wyrobienie karty kredytowej – tam bank daje aż 900 zł na start.

8,6% na koncie oszczędnościowym Citibanku

Do 300 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto. Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.01.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1500 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

8,6% + 20 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na dwie części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 8,6% na koncie oszczędnościowym?

Wystarczy, że do końca lutego otworzymy konto oszczędnościowe w PLN, a oprócz tego w lutym, marcu, kwietniu i maju zapewnimy wpływy min. 2000 zł na nasze CitiKonto. Oczywiście środki będziemy mogli zaraz potem przekazać dalej, np. na wspomniane konto oszczędnościowe, które w tych samych miesiącach (luty – maj) będzie oprocentowane 8,6% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • te 20zł mnie przekonało, okazja

  stalker Odpowiedz
  • nie zapominaj jeszcze +95zł przy lokowaniu 100k na 4m, w stosunku do np. Nest 8,25% :)

   keram7m
 • Ma ktoś możliwość spróbowania przelewu do Citi z Getina , wystarczy próba na 5 k . Jaką zawrotną pokaże ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • A sam nie możesz?
   Wpisz w googla „generator kodów iban” i pokaże się strona bogus
   Tam generujesz fakowy numer konta

   Ja123
  • Ok. zapomniałem o tej stronie , trochę się rozleniwiłem , nie długo spróbuję. Chyba , że ktoś wsześniej wypróbuje . xyz

   prawdziwy-xyz
 • wszystko fajnie z selfie tylko w ostatnim kroku gdzie powinno sie zrobic zdjecie dowodu w ramce to mam biale tlo i kamera sie nie wyswietla. na zadnej przegladarce nie idzie tej kamery wlaczyc pomimo wyrazonych zgod. wie ktos moze jak to naprawic

  Mars Odpowiedz
 • W regulaminie jest zapis: ”
  Wpłaty, o których mowa w pkt 4 lit c, nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów
  indywidualnych.”
  Czy dobrze rozumiem, że nie mogą być to wpłaty od innej osoby z Citi ale już np. od siebie, innego banku jest OK?

  Paweł Odpowiedz
  • Podbijam pytanie. Czy to oznacza, że nie można sobie przelać z innego konta bankowego i trzeba ustawić rachunek np u pracodawcy jako ten do wypłaty wynagrodzenia?

   Magdaaa
  • Bank z dużej litery to Citi

   Ja123
 • Dzień dobry, miał ktoś może problem z wyciągiem za grudzień 2022 w aplikacji citi? Mój wyciąg cały czas się nie pojawiał, pojawił się dopiero w styczniu- może dwa trzy dni temu z terminem płatności 9 stycznia. Jestem już po terminie i zastanawia mnie czy są osoby które miały podobny problem, ta ich aplikacja jest śmiechu warta

  Ino Odpowiedz
 • te 8,6% jest tylko do końca maja?

  dariusz2 Odpowiedz
 • A te 300 zł, to nie jest trzycyfrowa kwota?

  broker Odpowiedz
 • Czy komus udalo sie zalozyc to konto za pomoca biometrii zdalnie bez koniecznej pomocy konsultanta?

  Czyli do konca stycznia trzeba zalozyc zwykle konto, natomiast oszczednosciowe – do konca lutego, ale jesli uda sie zalozyc oszczednosciowe jeszcze w styczniu to od 1 dnia lutego bedzie obowiazywac juz to promocyjne oprocentowanie 8.6%?

  Odnosnie wplat 2,000 przez 4 miesiace – czy mozna przelac srodki z wlasnego innego konta?

  Dziekuje z gory za wyjasnienie :)

  Joanna Odpowiedz
 • Założyłem konto osobiste oraz osczędnościowym. Na oszczędnościowym widzę oprocnetowanie bazowe 3%, pomimo zasilenia konta kwotą 2000 kilka dni temu.

  Jak to działa w City, kiedy zostaną naliczone promocyjne odsetki ? Jak zadałem pytanie, odpowiedzieli że jest OK i odsetki promocyjne naliczą dopiero 20teo koejnego miesiąca, czyli 20 marca. Tak to działa ?

  paqero Odpowiedz
 • Czy otrzymał już ktoś odsetki promocyjne za luty?

  MariuszKS Odpowiedz
  • Za luty dostałem 20 marca, ale do wczoraj, do 20 kwietnia już za marzec nie przyszło.

   Ktoś podobnie?

   Kuper
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy