7 – 8% do 300 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Zakończona

Bank Millennium odpalił kolejną edycję promocji konta oszczędnościowego – a tam… niespodzianka. Osoby, które od dziś ulokują w tym banku nowe środki, zgarną 7% w skali roku do 300 000 zł – czyli o procent mniej i o sto tysięcy złotych mniej, niż w poprzedniej edycji. Oprocentowanie będzie wprawdzie można podwyższyć do 8%, ale… po wykonaniu 5 transakcji kartą miesięcznie.

8% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

8% do 300 000 zł przez 90 dni

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na swoje konto oszczędnościowe Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 9.12.2022. Idealnie więc, jeśli w dniu badania salda na naszych kontach było niewiele środków – wszystko ponad tę kwotę jest teraz traktowane jako „nowe”.

W obecnej edycji promocji okres przystępowania zaczyna się dzisiaj (19.12), a kończy się 21.01.2023. Oznacza to, że jeśli w którymś z tych dni bank wykryje, że przynieśliśmy nowe środki, to automatycznie aktywuje nam okres 90 dni promocyjnego oprocentowania (liczony już indywidualnie, zależnie od daty wpływu nowych środków).

W obecnej edycji promocji gwarantowane jest tylko oprocentowanie 7% w skali roku. Aby natomiast zyskać o jeden punkt procentowy więcej należy jeszcze spełnić jeden warunek: wykonać w danym miesiącu kalendarzowym 5 płatności na dowolne kwoty kartą lub BLIKiem za zakupy w sklepach lub internecie.

Na koniec przypomnę, że warunki prowadzenia konta oszczędnościowego Profit są podobne, jak rachunków oszczędnościowych w innych bankach. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, natomiast za kolejne płacimy 7,5 zł. Wymagane jest również posiadanie konta osobistego, aby móc korzystać z rachunku. W przypadku nowych klientów będzie więc to Konto Millennium 360° – którego prowadzenie co do zasady jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową (11 zł), jednak wykonanie min. 5 płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Automatycznie zyskamy też darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, a tu od razu warto dodać, że w przypadku wszelkich płatności zagranicznych do równowartości 1000 zł miesięcznie bank przewalutuje je po kursie organizacji płatniczej (czyli praktycznie najlepszym, jaki jest możliwy). Dopiero nadwyżka będzie traktowana standardowo (2% prowizji od wartości transakcji). Oznacza to, że do drobnych transakcji nie potrzebujemy żadnej dodatkowej karty walutowej – wystarczy nam karta Millennium 360°.

Warto tu również dodać, że w przypadku osób w wieku 18-26 lat zasady są nieco inne: opłata za kartę wynosi 5 zł, a zwalnia z niej wykonanie zaledwie jednej płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu.

Nie przegap!

Komentarze

 • Chyba powolutku koniec walki o depozyty, stopy procentowe raczej już w górę nie pójdą, pod koniec 2023/w 2024 trzeba wypatrywać pierwszych jaskółek obniżek i starać się zagwarantować sobie jakieś długoterminowe lokaty na przyzwoitym procencie.

  Daugern Odpowiedz
 • Do lutego mogę kisić kasę w mBanku na 8% bez warunków, opcjonalnie w ING, więc Millennium z takimi pomysłami jest n-te w kolejce do moich pieniędzy.

  Maciek Odpowiedz
 • A te transakcje kartą to muszą być debetową, czy może być kk?

  jaceny Odpowiedz
 • Myślę, że do treści powinno być dopisane, że umowy zawarte przed 24.04.2022 są zwolnione z opłaty za kartę w przypadku wykonania tylko 1 transakcji kartą + przelew za 1000 zł.

  PQ Odpowiedz
  • Dzięki za doprecyzowanie, bo aż się przeraziłam, że coś przeoczyłam…

   Sosna
  • Wpis dotyczy promocji na KO, wynika z niego, że warunek 5 transakcji zapewniający uzyskanie podwyższonego oprocentowania obejmuje wszystkich klientów. To że ktoś ma stary ROR gdzie do uniknięcia opłaty za jego prowadzenie wystarczy wykonać jedną transakcję i jeden przelew na 1000zł nie ma wpływu na warunki promocji na KO, bo żeby dostać 8% i tak trzeba wykonać 5 transakcji tak samo jak w przypadku klientów posiadających nowy ROR (z wymogiem 5 transakcji).

   Ew@
 • Witam.
  Jeżeli okres naliczania promocyjnego oprocentowania mam od 8.11 do 15.02 to rozumiem, że 15.02 włącznie? Czyli dopiero 16 lutego uciekać z pieniędzmi z ko?

  Darek Odpowiedz
  • W szczegółach KO widnieje info o tym czy promocja jest aktywna. Możesz wejść 15.02 i sprawdzić, jak info zniknie to znaczy, że promocyjne oprocentowanie się skończyło i można „uciekać”.

   Przemysław
 • Facto od 3.1 w dół. 3 i 6 miesięcy po 7%.

  qq Odpowiedz
 • Czemu tej oferty nie ma w rankingu…?

  Sosna Odpowiedz
 • Czy zgadzają się Wam odsetki za grudzień ? Mam policzone za dwa dni 29 i 30.12. bo za 31.12. wiem , że liczą już w Mille do stycznia. Mimo to z tych dwóch dni są liczone wg 7% ( i tu się zgadzają chociaż są na grosz mniejsze ) zamiast 8% . Warunki spełnione ,5 transakcji kartą wykonane 28.12. rozliczone 30.12. Wpłata 29.12. i pokazuje system 7% co jest prawidłowo, bo dopiero po przetwarzaniu nocnym wskakuje promocyjne 8% na 30.12. Ktoś wie o co tu chodzi , będzie jakieś wyrównanie odsetek czy wg tych 7% już za grudzień zostanie ? Ma ktoś już z tą promocją jakieś doświadczenia ? W styczniu pokazuje znowu 7% bo jeszcze 5 razy kartą nie zapłacone. Ktoś już ma z Mille jakąś praktykę ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ponoć mają dopisać te odsetki za brakujący 1 pp. kolejnego dnia roboczego. Info od konsultanta z czatu, nie weryfikowałem w Regulaminie osobiście. Jak jutro nie będzie to podrążę głębiej.

   Daugern
  • Ok. daj znać jak będzie wiadomo. Nie wiem czy robić 5 płatności już jutro czy jest na to cały styczeń ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Przed godziną 5 razy kartą zapłacone i już wskoczyło 8% a przed płatnościami widniało tylko 7%. A jak brakujących odsetek za grudzień nie było tak dalej nie ma. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Promocja Daily Banker i coś do rana z zaległych odsetek wypłacili. Tylko czy dobrze to jeszcze nie wiem , nie policzyłem ale pewnie bez odsetek za zwłokę za dwa czy trzy dni ale będę apelował . Ktoś już sprawdził czy się odsetki zgadzają ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Przeczytałem regulamin promocji, ale nadal nie jest dla mnie jasne czy 8% naliczane jest za okres dopiero po wykonaniu 5 transakcji? Przykładowo, 5 transakcji wykonam 15.01, wiec za pierwszą połowę stycznia naliczą mi 7%, a od 15.01 – 8%, czy też za cały styczeń 8%?

   Fobos
  • @Fobos – to akurat jest wyjaśnione w regulaminie (§7 punkty 1 i 2) – oprocentowanie naliczają albo 7% za cały miesiąc, albo 8% za cały miesiąc (jeśli było 5 transakcji), nie ma nic pomiędzy.

   Nie jest natomiast jednoznacznie określone *od* kiedy trzeba wykonać te 5 transakcji. Np. przystępujemy do promocji końcem miesiąca, powiedzmy 28.01. Czy mamy wtedy tylko 3 dni, żeby zrobić te 5 transakcji, czy liczą się też transakcje „wstecz” ze stycznia, ale sprzed aktywowania promocji? Logika podpowiada, że powinni brać pod uwagę cały miesiąc, ale regulamin tu jest nieprecyzyjny, wręcz bym powiedział, że końcówka §7.1 sugeruje tą mniej korzystną opcję: „Warunkiem otrzymania Oprocentowania premiowego w danym miesiącu kalendarzowym w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego jest dokonanie przez Uczestnika Promocji do końca danego miesiąca kalendarzowego *w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego* min. 5 Transakcji.” – w moim przykładzie okresem obowiązywania oprocentowania promocyjnego byłby tylko 28-31 stycznia…

   Miał ktoś już taką sytuację w grudniu, żeby potwierdzić jak Millennium to interpretuje w praktyce?

   Andrzej
  • Jak pisałem wyżej , naliczyli za grudzień za dwa dni wg. 7% , bo za 31.12. policzą do stycznia. A 2.01. czyli jak pisał Daugern w pierwszy dzień roboczy dopisali odsetki wg. tego brakującego 1%. Tylko nie widzę odsetek ustawowych za zwłokę za 2 dni opóżnienia w wypłacie tych odsetek dodatkowych. Przy dużych kwotach jaka może być różnica w odsetkach ? Może jakiś krzepki matematyk coś wyliczy ? Kartą płacone 28 i 30.12. już rozliczone ale widzę , że 8% wskakuje już po wykonaniu płatności bez czekania na rozliczenie transakcji zarówno w grudniu jak i styczniu . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Badanie salda było 9.12.2022 a kolejne kiedy przypadnie? Czy teraz to już robią losowo?

  9Patryk3 Odpowiedz
 • Myślicie, że w kolejnej edycji utrzymają 8%? nie wiem czy uruchamiać teraz promocję czy się wstrzymać (do końca msc mam jeszcze 8% na ING).

  Iwonab Odpowiedz
 • Jakieś newsy co zrobi w poniedziałek Millennium? Promocja do jutra. Warto aktywować obecną promocję, czy czekać do poniedzialku?

  Daw Odpowiedz
 • Obstawiam, ze albo przedluza warunki albo dadza gorsze. Ja na wszelki wypadek u mnie wplacilem kase by uruchomic promocje a u zony nie.

  Maciek Odpowiedz
 • Okres naliczania promocyjnego oprocentowania w szczegółach konta oszczędnościowego od 20/01.

  5 transakcji kartą wykonanene w dniu 21/01.

  I co? Naliczyli 7% odsetek zamiast 8%.

  Dobrze, że tylko od 1k, który był wpłacony tylko na chwilę w celu aktywacji promocji.

  pytanie Odpowiedz
  • Ja jestem w obecnej edycji, transakcje zrobione, a naliczyli tylko 6%. Leci reklamacja

   Daw
  • Jeżeli w danym miesiącu kalendarzowym zostały spełnione warunki określone w § 7 ust. 1, to kapitalizacja odsetek z tytułu Oprocentowania premiowego nastąpi na
   Koncie Oszczędnościowym Profit w pierwszym dniu roboczym kolejnego miesiąca.

   TYCH
  • Spokojnie , jutro dogonią i dadzą. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Aktualnie na K.O w Millenium jest promocja 8% ( po spełnieniu dodatkowych warunków ) do 4 marca.
  Czy może się zdarzyć, że bank zakończy wcześniej promocję?

  Bogusia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy