8% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Zakończona

Nieco niespodziewanie, bo 2 tygodnie przed czasem, Bank Millennium odpalił kolejną edycję promocji konta oszczędnościowego. Osoby, które od dziś przyniosą do Banku Millennium nowe środki, zgarną 8% w skali roku do 400 000 zł przez 100 dni.

8% na koncie oszczędnościowym banku millennium

8% do 400 000 zł przez 100 dni

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na swoje konto oszczędnościowe Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 4.11.2022. Idealnie więc, jeśli w dniu badania salda na naszych kontach było niewiele środków – wszystko ponad tę kwotę jest teraz traktowane jako „nowe”.

W obecnej edycji promocji okres przystępowania zaczyna się dzisiaj (7.11), a kończy się 26.11.2022. Oznacza to, że jeśli w którymś z tych dni bank wykryje, że przynieśliśmy nowe środki, to automatycznie aktywuje nam okres 100 dni promocyjnego oprocentowania (liczony już indywidualnie, zależnie od daty wpływu nowych środków).

Na koniec przypomnę, że warunki prowadzenia konta oszczędnościowego Profit są podobne, jak rachunków oszczędnościowych w innych bankach. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, natomiast za kolejne płacimy 7,5 zł. Wymagane jest również posiadanie konta osobistego, aby móc korzystać z rachunku. W przypadku nowych klientów będzie więc to Konto Millennium 360° – którego prowadzenie co do zasady jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową (11 zł), jednak wykonanie min. 5 płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Automatycznie zyskamy też darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, a tu od razu warto dodać, że w przypadku wszelkich płatności zagranicznych do równowartości 1000 zł miesięcznie bank przewalutuje je po kursie organizacji płatniczej (czyli praktycznie najlepszym, jaki jest możliwy). Dopiero nadwyżka będzie traktowana standardowo (2% prowizji od wartości transakcji). Oznacza to, że do drobnych transakcji nie potrzebujemy żadnej dodatkowej karty walutowej – wystarczy nam karta Millennium 360°.

Warto tu również dodać, że w przypadku osób w wieku 18-26 lat zasady są nieco inne: opłata za kartę wynosi 5 zł, a zwalnia z niej wykonanie zaledwie jednej płatności kartą lub BLIK w poprzednim miesiącu.

Nie przegap!

Komentarze

 • czy saldo z 4.11 liczy się z godziny 23:59?

  lukas_t1 Odpowiedz
 • To pewnie dlatego, że 2.11 sczyściłem u nich konto by się wynieść do ING na 8% ;) Teraz muszą poczekać aż tam się skończy promocja, bo 8% nie zachęca by wrócić… lub podbić stawkę choćby na 8,5 a najlepiej na 9%.

  Maciek Odpowiedz
 • Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej 9.11.2022. „Zakładamy, że po zapoznaniu się z listopadową projekcją oraz biorąc pod uwagę siłę presji na wzrost CPI i inflacji bazowej, którą sugerują wstępne szacunki październikowej inflacji, Rada zdecyduje się na podwyżkę stóp NBP o 25pb. Nie wykluczamy także scenariusza, w którym stopy procentowe drugi miesiąc z rzędu pozostaną bez zmian” – napisali ekonomiści ING Banku Śląskiego. W obu wariantach – jak zaznaczyli – „decyzji będzie towarzyszył gołębi przekaz sugerujący bliskie zakończenie cyklu podwyżek stóp procentowych”.

  No to ciekawe, czy była to specjalna zagrywka Millennium, czy też nie. Ja czekam do 9.11. :)

  Paweł Odpowiedz
  • Zawsze tak robią, przez te 2-3 dni nałapią nowych klientów do promocji, którzy są uziemieni na 100 dni z tymi 8% i tyle, podczas gdy w kolejnych 2-3 tygodniach inne banki będą dawać już 8,5 czy 9 (śnię chyba)

   Ja123
  • Tylko akurat w Millennium można zrezygnować z danej edycji – ale pewnie mało kto to stosuje, więc wtedy tak jak piszesz.

   Michał
  • @admin Ja korzystałem z poprzedniej na 7% i ostatnio 2.11 przelałem od nich kasę do innego banku. Ta na 7% jest aktywna do 7.01. Da radę przejść z niej na nową?

   jaceny
  • Tak. Musisz napisać na czacie Millennium, wysłać wiadomość z bankowości albo zadzwonić na infolinię i poprosić o rezygnację z obecnej promocji. W ciągu 1 dnia roboczego Ci wyłącą. Wtedy jak będziesz chciał to uruchamiasz sobie tą obecną promocję.

   Przemysław
 • Ale dawniej 0,5% przy 2-3 K robiło różnicę. Teraz…

  Bogdan Odpowiedz
 • Od kiedy warunki darmowoaxi karty to 5 płatności kartą lub blikiem?

  Bast Odpowiedz
  • To zależy :) nie było nigdy i jednocześnie jest od zawsze :) albo masz konto 360 stopni (starszy typ) i masz 1 transakcje kartą do bezplatnosci i wpływ na konto albo nowe konto „Millennium 360 stopni” i tam 5 transakcji bez wpływu

   Dzikus
  • Ufff, dobrze że mam stare. To podobieństwo nazw może być jednak mylące.

   Paweł
 • Mam kasę w ing na 7 % i będę chciał przejść do millenium , by nie stracić nic z odsetek to muszę zostawić jakaś kwotę w ing do końca trwania promocji? Nie bardzo tego rozumiem z tym ing

  Ino Odpowiedz
  • Zależy czy chodzi o konto OKO czy OKO Bonus. Przy tym drugim mają napisane „Aby otrzymać odsetki bonusowe saldo końcowe musi być wyższe od salda początkowego.” Przy tym pierwszym chyba nie ma takiego warunku i działa ono jak mi się wydaje jak każde inne konto oszczędnościowe.

   Maciek
  • mam oko- w miedzyczasie pisalem na czacie no i moge wycofac wszystkie srodki…tylko wiadomo nie zamykac konta a wyplaca potem te promocyjne odsetki

   ino
  • dokładnie tak

   Ja123
 • Wczoraj wrzuciłem nowe środki na KO Profit – do chwili obecnej brak oprocentowania promocyjnego…

  diego Odpowiedz
 • Czekam do ostatniej sesji elixir i wracam do ING. Nie mam zamiaru trzymać większej kasy na 1…
  P. S. Dziwi mnie ta sytuacja, ponieważ wcześniej zawsze po nocy aktualizowało się oprocentowanie…

  diego Odpowiedz
  • coś nie zagrało. ja też wczoraj wrzuciłem kilka zł żeby aktywować już promo i mam dziś 8%

   Pietia
 • @Pietia dzięki za info:-)
  Kasa już w „drodze” do ING. Jutro liczę na pozytywny ruch Alior.
  P. S. Mam nauczkę na przyszłość – aktywować promocję małymi kwotami… Ale z drugiej strony, nigdy nie miałem problemu z Millennium…

  diego Odpowiedz
  • Coś w Twoim konkretnym przypadku musiało nie zadziałać, bo wrzucałem o 23:30, a po 0.00 miałem aktywowaną promocję.

   Przemo
 • Próbowałem to wyjaśnić, ale niestety… Odpisali, że kasa musi leżeć pełny 1 dzień – kabaret… Tak jak pisałem wcześniej wyzerowałem konto, jeśli nie będzie 1.12. odsetek poleci reklamacja. Korzystam z Millennium od wielu lat i pierwsza taka sytuacja…

  diego Odpowiedz
 • czy w okresie 100 dni można dopłacać środki i one też będą oprocentowane na 8%?

  mohel Odpowiedz
 • Czy obecnie dają jakąś ofertę urzymaniową za konto lub KK??

  Scorp Odpowiedz
 • Jak prognozujecie czy spadek Wibor może wpłynąć na obniżenie oprocentowania ko profit w kolejnej edycji czy obawa przed podwyżką stóp w grudniu jednak utrzyma te 8 % lub pojawi się nawet coś więcej?

  Dariusz Odpowiedz
  • Pewne jest, że nie spadnie :)

   Czy wzrośnie ciężko powiedzieć bo od września żaden bank nie chce przebić 8%. Większość z nich zrównała oprocentowanie z konkurencją (pomijam >8% jakie oferował po przejęciu przez BFG Getin dla uciekającego kapitału z tegoż banku).

   Aktualne procentowanie depozytów (7% – 8%) jest konkurencją dla uciekającego kapitału z instytucji finansowych w kierunku obligacji SP. Stąd, we wrześniu i październiku spadło zainteresowanie obligacjami i nastąpił powrót klientów i kapitału w kierunku lokat i KO.

   Chociaż jeżeli zdarzy się w grudniu cud i RPP podniesie stopy procentowe to banki mogą podnieść oprocentowanie depozytów.

   Ego
  • Ego, pewne nigdy nie jest :P przy braku spełnienia dodatkowego warunku spadło z 8 na 7 jednak. Wobec braku możliwości nielimitowanych wypłat za free z tego rachunku dziś poszło jego wypowiedzenie.

   Dzikus
  • @Dzikus
   Tego w listopadzie nie przewidziałem, że nawet na KO trzeba będzie spełniać dodatkowe warunki, tym bardziej płatności kartą nie powiązanej z KO :D a… ROR-em. Kto by pomyślał o takiej kreatywności MIllennium :D. Oby nie został prekursorem i trendem w 2023 roku.

   Ja jeszcze zostawiam Profit jako zapasowe KO.

   Ego
 • W nowej edycji od jutra 7 lub 8 proc…
  Aby uzyskać 8 proc dodatkowo trzeba każdego miesiąca wykonywać BLIKiem lub kartą do konta 5 transakcji

  Dzikus Odpowiedz
 • Witam.
  Jeżeli okres naliczania promocyjnego oprocentowania 8 % mam od 8 listopada do 15 lutego to mam rozumieć, że włącznie z 15 lutego? Dopiero 16 lutego zaczyna obowiązywać oprocentowanie bez promocji?

  Darek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy