8% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 400 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi 8% w skali roku dla maksymalnie 400 000 zł, przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 250 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 14.01.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 17.01.2022 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 28.02.2023. Podwyższone oprocentowanie (8% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 400 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 28.02) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 8% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 9.02.2023. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Na plus – nielimitowane wypłaty na konto osobiste, na minus dopisanie odsetek dopiero po 3 miesiącach.

  Daugern Odpowiedz
 • Regulamin na stronie banku jest inny. Nie mam w nim mowy o dodatkowych warunkach (średnie saldo, brak wpłat) dla obecnych klientów.
  https://www.ing.pl/_fileserver/item/1104887

  Kulson Odpowiedz
  • OK ogarnąłem, to OKO Bonus. Męczące są te zasady u nich, i ta wypłata odsetek po 3 miesiącach. Ale chwalebna wypłata bez limitu :)

   Kulson
 • Czy z OKO Bonus i promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać osoby, którym dopiero co zakończyło się bodajże 3 miesięczne promocyjne oprocentowanie w ramach OKO? Na stan badania salda (9.02) na koncie było 0 zł.

  serinus Odpowiedz
  • Dodaję pytanie: Czy z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać, zakładając nowe oko bonus, osoby, które zlikwidowały poprzednie oko bonus w tydzień po założeniu?

   Ewa1
 • Kapitalizacja odsetek też jest trzymiesięczna? Liczył ktoś z ciekawości różnicę jak wypada oprocentowanie w stosunku do kapitalizacji miesięcznej? Pewnie jakiś ułamek procenta ale jestem ciekawy :)

  Czajek79 Odpowiedz
  • Sam sobie odpowiem – dla 100k różnica to dokładnie 8,33 zł. Wychodzi 1 580,04 zł odsetek netto przy założeniu że kapitalizacja jest 3-miesięczna i 1 588,37 przy 1-miesięcznej :D

   Czajek79
 • „Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.”

  A co z funduszami? Jak mam teraz i sie zamknę za miesiąc to jak to będzie wyglądać?

  „saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.”

  Saldo wszystkich kont ma być wyższe czy tylko OKO BONUS? Jak w dniu badania salda miałem na ROR 1000zł, a na OKO BONUS 0zł (bo dopiero otworze), to przy zakończeniu promocji mam mieć łącznie minimum 1001zł na wszystkich rachunkach, czy wystarczy 1zł na OKO BONUS?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Saldo końcowe ma być wyższe od salda początkowego na dzień otwarcia OKO Bonus. Zobacz, jakie saldo początkowe pokazuje ci ING :) przed otwarciem OKA Bonus.

   W ING środki na ROR nie wliczają się do depozytów.

   Ego
 • Dzisiaj zaskoczył mnie bank ING. Dostałem wiadomość, aby udokumentować moje wpływy na KO za ostatni rok – dostał może ktoś coś takiego? Pierwszy raz mam taką sytuację chociaż korzystam z kilku banków ładnych „parę” lat…

  diego Odpowiedz
  • A żądali od Ciebie wcześniej informacji o źródle pochodzenia środków? U mnie tak i tam straszyli, że mogą jeszcze dodatkowo domagać się dokumentów potwierdzających złożone oświadczenie. Czy to o to chodzi? Ja zaznaczyłam jako źródło wynagrodzenie i na razie cisza. Może podałeś coś nietypowego i dlatego drążą dalej?

   Ew@
  • Najlepsze, że żądali tego oświadczenia w czasie kiedy w ING nie miałam żadnych pieniędzy. Po tych groźbach z możliwością zablokowania przelewów miałam dylemat czy wchodzić w kolejną promocję ale w końcu 8% mnie skusiło:) a teraz się okazuje, że znowu odwalają jakieś szopki?

   Ew@
 • Wcześniej o nic nie pytali, dopiero teraz w piątek 24.02. o pochodzenie środków z ostatnich 12 miesięcy. Jest papier ( oświadczenie ) które mam wypełnić i przesłać, oczywiście z plikami np. pity.

  diego Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy