3% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

Zakończona

Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania konta oszczędnościowego – choć zmiana jest dość symboliczna. Mowa o Aion Banku, który od 28 kwietnia zwiększy stawki z 1,5-2,5% do 2-3% – w zależności od wybranego planu.

Rusza Aion Bank Polska
Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wystarczy… ulokować tam swoje środki. Nie ma znaczenia, czy będą nowe ani w jakiej wysokości – Aion zapłaci 2% klientom planu Light, 2,5% posiadaczom planu Smart oraz 3% użytkownikom planu All-Inclusive – bez limitów kwotowych. Oczywiście zdroworozsądkowo pamiętajmy, że nie warto przekraczać progu gwarantowanego przez fundusz gwarancyjny, czyli równowartości 100 000 euro. Nowa oferta obowiązywać będzie od 28.04 do 30.09.2022, choć wraz ze wzrostem stóp procentowych może zostać zmieniona na plus wcześniej (tak jak ma to miejsce teraz).

Na koniec przypomnę, że Aion Bank działa trochę inaczej niż standardowe banki – oferuje bowiem pakiet usług za konkretną opłatę miesięczną. Aby więc zgarnąć 3% w planie All-Inclusive konieczne jest płacenie 49,99 zł miesięcznie. Plan Smart to koszt 29,99 zł, a plan Light – 19,99 zł. W przypadku tego ostatniego możliwe jest zwolnienie z opłaty pod warunkiem utrzymania salda konta oszczędnościowego min. 5000 zł. W teorii nie jest to więc zła oferta, ale w praktyce inne banki płacą już znacznie więcej.

Nie przegap!

Komentarze

 • Tymczasem Nest podniósł oprocentowanie lokaty Witaj do 5% dla nowych klientów (do 20 tys.)

  nosal Odpowiedz
 • od maja obligacje też będą lepsze, 3,3% dla 4 letnich i 3,7% dla 10 letnich w pierwszym roku, ma to sens w porównaniu z obecną ofertą oszczędnościówek…

  Kubson Odpowiedz
 • Aion to porażka. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie mają to doładowywanie konta z kk. Ale często są to próby nieudane. Trzeba pisać na czacie, czekać na rozwiązanie prze dział techniczny. A i konsultanci dziwnie tłumaczą te awarie. Szkoda czasu. Zamknąłem konta.

  Waldemar Odpowiedz
 • Uwaga na ten PSEUDO bank!
  1. Nie da się zrobić z niego przelewów do niektórych innych banków – po prostu ich interfejs nie rozpoznaje numerów rachunków!
  2. Reklamacje w tej sprawie odrzucają – sugerują, że można zlecać takie przelewy przez czat (i czekać każdorazowo po 2-3 dni) – tak proszę Państwa, to jest odpowiedź na reklamację i rozwiązanie problemu w 2022 roku w „nowoczesnym” banku.
  3. Losowo przy nieco większych przelewach wychodzących na kwoty powyżej 10 tysięcy złotych na drugi dzień wieczorem jest telefon z banku z prośbą o potwierdzenie tego przelewu. Na drugi dzień. Wieczorem. Czyli realnie przelew zamiast trafić na konto odbiorcy tego samego dnia lub rano następnego, trafia do niego po 2-3 dniach, a jeśli trafiliśmy na weekend to po 4-5. Przez ten czas nie wiemy, że przelew został wstrzymany, bo nie ma takiej informacji w systemie.
  I to wszystko za jedyne 50 złotych miesięcznie.
  Bardzo nie polecam.

  plast Odpowiedz
 • Również mogę potwierdzić problemy z obsługą. Kiedyś przez 2-3 dni nie było możliwości wysłania przelewu EUR. Napisałem w końcu na czacie – na co bank odpisał, że istotnie mają problem i „mogę spróbować w przyszłym tygodniu” ;p

  Aplikacja/obsługa zdecydowanie nie pozwala na traktowanie tego banku jako swojego podstawowego konta. Ja używam głównie do taniego zakupu EUR (rzeczywiście mają dobre kursy) i płatności kartą w „egzotycznych” walutach.

  A odnośnie do kont oszczędnościowych – ktoś się orientuje czy po prostu podnieśli oprocentowanie dla istniejących kont czy zrobili jak kilka miesięcy temu, że (aby mieć wyższe oproc.) to najpierw trzeba zamknąć konto oszczędnościowe i otworzyć kolejne z nowym oprocentowaniem?

  T Odpowiedz
 • Oferta tego banku jest śmieszna. Ciekawe kiedy zawiną się z Polski…

  Mariusz11 Odpowiedz
 • Lokatowa może i tak, ale pokaż mi proszę bank, który pozwala (niemal za darmo) inwestować w akcje zagranicznych spółek /?

  Anonymous Odpowiedz
 • po co promujesz ten parabank?

  zenek64 Odpowiedz
 • z ich powolnymi zmianami stawek zaraz największe banki ich przebiją :)

  Dzikus Odpowiedz
 • Czy napotykacie dziś na problemy z dostępem? https://wibordzis.pl/aion-blad.png Mieli i mieli i tak od rana…

  matebe@wibordzis.pl Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy