4% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

Kolejny bank podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego. Od 31.05.2022 Aion Bank zwiększy stawki z do 3-4% w skali roku, w zależności od opłacanego planu.

Rusza Aion Bank Polska
Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wystarczy… ulokować tam swoje środki. Nie ma znaczenia, czy będą nowe ani w jakiej wysokości – Aion zapłaci 3% klientom planu Light, 3,5% posiadaczom planu Smart oraz 4% użytkownikom planu All-Inclusive – bez limitów kwotowych. Oczywiście zdroworozsądkowo pamiętajmy, że nie warto przekraczać progu gwarantowanego przez fundusz gwarancyjny (w tym wypadku belgijski), czyli równowartości 100 000 euro. Nowa oferta obowiązywać będzie od 31.05.

Na koniec przypomnę, że Aion Bank działa trochę inaczej niż standardowe banki – oferuje bowiem pakiet usług za konkretną opłatę miesięczną. Aby więc zgarnąć 4% w planie All-Inclusive konieczne jest płacenie 49,99 zł miesięcznie. Plan Smart to koszt 29,99 zł, a plan Light – 19,99 zł. W przypadku tego ostatniego możliwe jest zwolnienie z opłaty pod warunkiem utrzymania salda konta oszczędnościowego min. 5000 zł. W teorii nie jest to więc zła oferta, ale w praktyce inne banki płacą już znacznie więcej.

Nie przegap!

Komentarze

 • O matko czy to żart?

  bolek Odpowiedz
  • No niestety – o ile na początku przebijali innych ofertą oszczędnościową, to teraz co najwyżej wyrównują to, co dają duzi gracze – z opóźnieniem :/

   Michał
 • Że tak spytam … gdzie tu okazja lub promocja, że to opisujesz ? Czy teraz każdy bank, który da żenujące 4% będzie miał artykuł na głównej czy tylko wybrane ?😁

  JoX Odpowiedz
  • Jak nie wrzucę informacji to będzie źle, bo nie dałem znać. Jak wrzucę to będzie źle, bo za mało. A ja po prostu informuję o relatywnie sensownych ofertach, już prawie od 10 lat i chyba większości to pasuje skoro ciągle czyta bloga. Nie trzeba korzystać z każdej z nich, ale zdecydowanie lepiej mieć wybór i wiedzieć co się gdzie dzieje.

   Michał
  • Michał wrzucaj a komentować trzeba żeby inni czytelnicy dowiedzieli się że to słaba oferta obecnie i szukali innych wpisów dla swojego dobra na livesmarter ;)

   bolek
  • Nie no luz Michał, to nie żadne prestensje … zwyczajnie komenatrz do słabego oprocentowani … takie oferty wrzucane 3,2 nawet miesiąc temu można było uznać za warte odnotowania. Po prostu dzisiaj kiedy już praktycznie wszystkie banki daje te 3-4%, to warte odnotowania mogą być co najwyżej te w okolicach 6, a za promocję uznamy jak któryś pierwszy da 7 czy 8 :)

   JoX
  • Jestem za wrzucaniem, żebyśmy widzieli co ma inny bank :) mimo słabej oferty mamy w pewien sposób gwarancję, że poniżej 4 proc już nie będą pojawiać się oferty :)

   Od czerwca obligacje na 5,25-5,5 w pierwszym okresie więc potencjalnie banki powinny dogonić

   Dzikus
  • Jak najbardziej trzeba wrzucać. Nie mam produktów we wszystkich bankach na rynku, więc nie ze wszystkich ofert ko, czy lokat skorzystam. Dla 1% więcej nie opłaca mi się specjalnie zakładać gdzieś konto, więc przerzucam kasę pomiędzy kontami, które mam i gdzie mi się najbardziej opłaca. Taki przegląd sytuacji jest więc bardzo dobry.

   jaceny
 • aion bank halo pobudka ?! oni jeszcze żyją w 2021 hehe

  Warszawski Bankier Odpowiedz
 • 6,4% w Nest

  lolekanabolek Odpowiedz
 • Cześć, czy komuś udało się zamknąć to konto bez opłaty 19.99 na koniec?

  Brzydok Odpowiedz
  • Tak, po którejś bezsensownej wymianie wiadomości na czacie (gdy minął okres wypowiedzenia i konto było nadal aktywne) przelali co było na koncie bez potrącania opłaty tytułem: zamknięcie rachunku.

   maniekkkkkkk
  • Ok, dzięki

   Brzydok
  • @maniekkkkkkk: Skąd wiedzieli na jaki numer konta mają ci przelać te pieniądze? Podawałeś im w tej „bezsensownej wymianie wiadomości”?

   sentio
  • Tak, wypowiadając umowę na czacie podałem nr konta. Oczywiście przy kolejnej dyskusji na czacie ponownie chcieli nr konta do zwrotu. Więc albo support nie widzi dyspozycji zamknięcia albo ktoś wcześniej nie zapisał… ogólnie bajzel tam wielki mają a szczęście mają ci, którzy go nie doświadczyli.

   maniekkkkkkk
 • Od 28 czerwca 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 4% rocznie w PLN (wcześniej 3%),

  Smart: łącznie 4,5% rocznie w PLN (wcześniej 3.5%),

  All-Inclusive: łącznie 5% rocznie w PLN (wcześniej 4%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków; oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

  Obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR dla wszystkich planów pozostaje bez zmian.

  sentio Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy