5% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

W pogoni za „dużymi” bankami Aion Bank zdecydował się na kolejną podwyżkę oprocentowania. Od 28.06.2022 na koncie oszczędnościowym zarobimy 4-5% w skali roku, w zależności od opłacanego planu.

Rusza Aion Bank Polska
Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wystarczy… ulokować tam swoje środki. Nie ma znaczenia, czy będą nowe ani w jakiej wysokości – Aion zapłaci 4% klientom planu Light, 4,5% posiadaczom planu Smart oraz 5% użytkownikom planu All-Inclusive – bez limitów kwotowych. Oczywiście zdroworozsądkowo pamiętajmy, że nie warto przekraczać progu gwarantowanego przez fundusz gwarancyjny (w tym wypadku belgijski), czyli równowartości 100 000 euro. Nowa oferta obowiązywać będzie teoretycznie do 31.12.2022 – o ile nie zostanie wcześniej ponownie podniesiona ze względu na ruchy rynkowe.

Na koniec przypomnę, że Aion Bank działa trochę inaczej niż standardowe banki – oferuje bowiem pakiet usług za konkretną opłatę miesięczną. Aby więc zgarnąć 4% w planie All-Inclusive konieczne jest płacenie 49,99 zł miesięcznie. Plan Smart to koszt 29,99 zł, a plan Light – 19,99 zł. W przypadku tego ostatniego możliwe jest zwolnienie z opłaty pod warunkiem utrzymania salda konta oszczędnościowego min. 5000 zł. W teorii nie jest to więc zła oferta, ale w praktyce inne banki płacą już znacznie więcej.

Nie przegap!

Komentarze

 • Oferta dla zwykłych ciułaczy marna. Jedyna zaleta to doładowanie KO z kk na kwotę 20k. Ja jednak zrezygnowałem, bo mam inne sposoby na wykorzystanie kk. Mam pytanie do klientów Aiona, czy zniknęły problemy z terminową realizacja przelewów? Czy z doładowaniem konta z kart płatniczych nadal są problemy?

  Waldemar Odpowiedz
  • Nadal są problemy z zasileniem konta. Od 21 dni nie da rady…

   Damian_91
  • Stawiam na to, że były to po prostu za duże transakcje – zawsze odsyłali mnie do operatora płatności czy banku i odblokowali – problem zwyczajnie nie leżał po ich stronie, sam choćby dziś doładowałem konto 300zł – tu różnicę może zrobić to, że w moim banku taka transakcja nie wymaga autoryzacji

   matebe
  • Transakcje na 10 zł nawet nie chcą przejsc

   Damian_91
  • Potwierdzam. Doładowanie żadną kartą nie działa. Nawet nie można autoryzować żadnej nowej karty (obciążenie 1 zł). Przychodzi powiadomienie z PayU, że transakcja anulowana w każdym przypadku. Reklamacja skutkuje informacją, że pracują nad rozwiązaniem problemu i proszę czekać na informację e-mailem.

   sentio
  • Sentio, a zmień i autoryzuje inny adres mailowy, u mnie to pomogło

   matebe
  • Możesz wyjaśnić? Zmienić w swoich danych adres mailowy?

   Damian_91
  • Właśnie tak, spróbuj użyć jakiś inny i daj znać, czy też pomogło – ja od PayU nie mogłem doczekać się jakiejś informacji, więc ostatecznie uznałem starego maila jako spalonego

   matebe
  • POMOGŁO! Człowieku, jesteś świetny! Aion 22 dni się z tym pieprzy i nadal nie zna przyczyny!

   Damian_91
  • Pryzcyzny i sposobu na naprawę. A Ty, jedno zdanie, fiu bziu i gotowe. 22 dni! Dobrze, że „mamy” nasze forum xd ale szkoda, że 22 dni ;/

   Damian_91
  • Też się naczekałem, dopytywałem po czym jak tym sposobem podładowałem w końcu konto, to zadowoleni napisali, że widzą że problem udało się rozwiązać :D czasami myślę, że to jakaś bariera językowa – botowa i idą jakieś odpowiedzi randkowe ;)

   matebe
  • @matebe: Naprawdę wielkie dzięki za tego tipa :) Pomogło. Zasilenia ruszyły z pierwszego kopa :)

   sentio
  • >>>Aion (…) nie zna przyczyny!
   Nie zna i nie może znać – bo problem nie dot. Aiona ale jest ogólny i tkwi w PayU.
   Zmiana maila i po problemie.

   Bogdan
  • @Waldemar, czy mógłbyś się podzielić tymi „innymi” sposobami na KK? Z góry dzięki!

   Daugern
 • W szacowaniu zysku należy wziąć też pod uwagę ew. opóźnienia w przelaniu środków do innego banku. Kasa znika a po potwierdzeniu że zlecaliśmy przelew to jakiś tam dział dzielnie walczy żeby przelew wyszedł, trwa to kilka dni (u mnie 4) i nikt na czacie nie wie czy kasa w ogóle została już wysłana, ile może trwać taka weryfikacja i kiedy przelew zostanie wysłany. Tak więc po rozwagę… gdzie indziej też jest 5% i problemów ze znikającymi przelewami nie zaobserwowałem…

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Żałosny jest ten parabank – 5 % które w innych bankach jest ot tak na nowe środki w tym parabanku jest tylko dla planu płatnego 50 zl miesięcznie

  zenek64 Odpowiedz
 • Słaby ten bank, a niby miał być taki fajny.

  jaceny Odpowiedz
 • Polecać bank z którego naprawdę trudno jest się wydostać (subiektywnie o finansach poruszali ten temat) jest średnim pomysłem ;)
  Ok, to promo, ale chyba nie warto

  Łukasz Odpowiedz
  • Ale ja nic nie polecam, a jedynie informuję. Być może nie wszyscy zauważyli, ale kodów polecających nie ma już od jakiegoś czasu – to chyba powinno mówić samo za siebie.

   Michał
 • Pewnie, że nie warto bo co najmniej takie samo oprocentowanie oferuje kilka innych banków, i to bez konieczności uiszczania wysokiej opłaty abonamentowej, która przy niższych kwotach znacząco redukuje i tak niskie odsetki. Ten pseudobank jest już skończony, za prawie 5dych otrzymujemy fatalna obsługę a z plusów chyba tylko korzystne przewalutowania.

  A Odpowiedz
 • 5% minus 50 zł

  W innych bankach 5-6% z pocałowaniem ręki i nawet bez konta czasem.

  Mar_Wer Odpowiedz
 • Aion nie zapłacił złamanego grosza za ten wpis. Wrzucam info tak samo, jak wrzucam info o promocjach kont oszczędnościowych innych banków.

  Michał Odpowiedz
 • Mimo wszystko nie opisujesz dziadowskich ofert, a dla Aiona robisz wyjątek. Oprocentowanie 5% przy planie za 50zł to kpina. Tak jak pisałem wcześniej – PKOBP daje 5,75 na miesięcznej lokacie, czyli podobnej do KO, a to bank dinozaur. Przestań już szargać swoją reputacją i promować Aion, który może teraz nic Ci nie płaci ale jak wchodził na rynek widocznie dał taką afilację, że jesteś mu wdzięczny po dziś dzień i każdą jego nową ofertę witasz na baczność.

  ja Odpowiedz
 • Nie chcesz czytać o Aionie, to nie czytaj. Nie musisz przy tym wylewać żółci. Płaci ci ktoś za to, że „glanujesz” autora tego bloga?

  sentio Odpowiedz
 • Konstruktywny feedback to nie „wylewanie żółci”, chcę czytać blog na poziomie o dobrych ofertach, a nie o opłaconcych ofertach, które ciężko nazwać nawet miernymi. Przecież po to jest blog, aby odsiewać dobre oferty, od wszystkiego co pojawia się na rynku, co jest słabe i nie zasługuje na opisywanie.

  ja Odpowiedz
 • Jeszcze raz powtórzę. Nie musisz czytać każdego wpisu. Ja też sporej części wpisów nie czytam, bo to nie mój temat zainteresowania, ale nie wylewam żalów, że autor nie pisze o takiej, śmiakiej, owakiej ofercie.

  sentio Odpowiedz
 • Nie czytanie oferty, która Ciebie nie interesuje to jednak coś innego niż opisywanie ofert, które są zdecydowanie poniżej średniej rynkowej i wogóle nie powinny się tu znaleźć. Nie mam nic do Aion, nie mam nic do autora, mówię stanowcze nie zaśmiecaniu bloga beznadziejnymi, zdecydowanie poniżej rynkowymi, ofertami.

  ja Odpowiedz
 • Przepraszam, ale nie rozumiem – przeszkadza ci Aion o którym „musisz” czytać, a wytykasz mi że nie napisałem o ofercie PKO którą… opisałem miesiąc temu?

  Michał Odpowiedz
 • Nic nie zrozumiałeś z mojego feedbacku, przeczytaj go jeszcze raz albo dalej bierz kasę z afilacji i opisuj marne oferty, na pewno zyskasz tym czytelników.

  ja Odpowiedz
 • Niestety, ale chyba ty nie zrozumiałeś. Tak jak napisałem poprzednio – opisałem Aion Bank, bo uznałem że ma to sens, ponieważ sporo osób jednak ciągle ma to konto i dobrze, żeby byli poinformowani. Tak samo jak klienci PKO BP o Lokacie Mobilnej. Albo klienci mBanku o lokacie na nowe środki. I tak dalej.

  Jeszcze raz przypomnę to co pisałem wielokrotnie: nikogo nie zmuszam do czytania tego bloga. A skoro od 10+ lat jednak „kilku” czytelników się znajduje, to chyba jednak „ktoś” chce czytać te moje opisy „marnych” ofert.

  Michał Odpowiedz
 • Jak będziesz stawiał kasę z afilacji nad jakościowe oferty to czytelnicy odejdą.
  Opisywanie dobrych ofert, z dowolnego banku, zawsze jest wartościowe, opisywanie słabych ofert mija się z celem. Ciekawe, że nie opisujesz ofert na lokaty 0.01% w PKOBP, przecież tyle osób ma tam konto i warto, aby byli poinformowani…
  EOT

  ja Odpowiedz
 • Dalej nie rozumiesz. Pozdrawiam!

  Michał Odpowiedz
 • Fakt, że beznadziejna opcja biorąc pod uwagę nowych klientów. Ale np dla mnie klienta Aion istotną informacją. Więc Michał dzięki za wstawkę. Wrzuciłem 5000 zł na oszczędnościowe i mam za free konto, a dodatkowo kilka bonusów jakie daje Aion

  Grzegorz Odpowiedz
 • @Michal ja właśnie należę do grona osób , które nadal mają konto w Aion (plan light) i bardzo Ci dziękuję za ten wpis :) a co do samego banku to jestem z niego bardzo zadowolony, zwłaszcza z wymiany walut. Doładowywanie konta też u mnie bez problemu, w przeciwieństwie do przedmówców. Mam konta w wielu bankach i Aion jest jednym z cenniejszych jakie mam. A jeśli inni patrzą tylko na oprocentowanie i nie doceniają innych zalet tego banku to ich sprawa. Ja też większość środków trzymam na Nest na 6,8%, ale mimo to Aion bardzo mi się przydaje. Pozdrawiam

  bernul Odpowiedz
 • @ja Zdanie „Ile przytuliłeś od Aion za promocje tego badziewia?” nie jest konstruktywnym feedbackiem. Idź ochłonąć. Nie chcesz, nie czytaj.

  Maciej Odpowiedz
 • Czy po wypowiedzeniu umowy dostaje się jakiś papier/maila potwierdzający wypowiedzenie? Wypowiedzenie na czacie skończyło się na ‚Dziękuję’ z ich strony i brakiem możliwości zalogowania do aplikacji.

  Mateeosz Odpowiedz
  • Po prośbie o kontakt wysłali mi maila ze stwierdzeniem, że konto zostało pomyślnie zamknięte. Ponoć był już wcześniej wysłany, ale niczego takiego nie miałem w skrzynce, w spamie też nie. Myślałem, że dostanę jakiegoś PDFa z cyfrową parafką, ale widać jestem staroświecki :D

   Mateeosz
 • Oferta oprocentowania jest średnia, natomiast Aion na bardzo dobre (najlepsze?) kursy wymiany walut. Lepsze niż Revolut, Curve czy Alior Kantor.

  Mariusz11 Odpowiedz
  • Na daną chwile najlepsze to będą jednak średnie kursy NBP w korzyści do konta w Aliorze, natomiast czy najlepsze kursy to zależy – Alior Kantor możesz kupić po kursie lepszym wcześniej, w Aion tylko po kursie z dnia transakcji

   Dzikus
  • Jakie tam najlepsze. Przeciez kursy sa zmienne. Wystarczy zaczekac godzine i juz mozna kupic w innej cenie. W Rv i Cinkciarzu mozesz ustawic sobie prog i transakcja przejdzie automatycznie. W tym 2 mozesz tez kupowac spolecznosciowo i wtedy kursy sa nie do pobicia przez zadne serwisy.

   keton
 • Pominąwszy wszystkie inne kwestie oferta na 5% dzisiaj jest mocno przeciętna,a już o „promocji” nie może tu byc mowy … wiem, nie chcesz nie czytaj co też czynię 😁 Czytałem same komentarze i argumenty po obu stronach wiecznie te same, tylko … czas leci a promocyjne % też nadal te same 😁

  JoX Odpowiedz
  • Jak już ktoś musi trzymać $ to obligacje od lipca 6%+, nawet te indeksowane WIBORem wydają się lepsze od tych „promocyjnych lokat”, niska opłata za przedterminowy wykup – tylko 50 groszy, a % na dwulatkach to WIBOR+0,25, nie mówiąc już o indeksowanych inflacja – od 6 % pierwszy rok, dalej już tylko lepiej (znaczy gorzej bo inflacja duża)

   JoX
  • nie WIBOR a stopy referencyjne.
   To coś innego oraz inna wartość

   Damian_91
  • Przy inflacji 14%+ proponujesz obligacje ktore daja 6%???? No chyba ktos tu nie potrafi liczyc.
   Jesli juz obligacje to tylko te indeksowane inflacja. Oczywiscie 1 rok strata, ale pozniej jest juz zwykle lepiej.

   keton
  • no to też te proponuję, te 2-latki jedynie jako i tak lepsze niż promo Aion 4-5%, a też możliwe do zerwania i nawet z tą opłata wyjdzie lepiej. 4-latki przy takiej inflacji w kolejnych latach też szału nie robią …inflacja styczniowa vs grudniowa …ale zawsze to lepiej niż lokata (każda). W pierwszych słowach napisałem … jeśli już ktoś musi trzymać $ 😁

   JoX
 • @JoX
  Gdzie można znaleść ofertę OS na lipiec ?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @keram7m
  Dzięki. Wchodzę w 4-letnie, ale chyba przez IKE Obligacje. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Cześć!

  Od 2 sierpnia 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 5% rocznie w PLN (wcześniej 4%),

  Smart: łącznie 5,5% rocznie w PLN (wcześniej 4,5%),

  All-Inclusive: łącznie 6% rocznie w PLN (wcześniej 5%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków; oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.

  Obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR dla wszystkich planów pozostaje bez zmian.

  sentio Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy