BZWBK zmienia tabelę opłat. Zapłacimy 7 zł za kartę do Konta Godnego Polecenia!

W systemie elektroniczny Banku Zachodniego WBK właśnie pojawiła się informacja o zmianie tabeli opłat i prowizji od początku lutego 2015. Szybki pogląd mówi jedno: bank chce zarobić na klientach, którzy założyli Konto Godne Polecenia (dostępne wcześniej w promocji z 700 zł premii). I to zarobić całkiem dużo: 7 zł miesięcznie, teoretycznie bez możliwości pozbycia się opłaty!

BZWBK: zmiana opłat i prowizji od lutego 2015

Choć pełna, nowa tabela opłat nie jest jeszcze dostępna (aktualizacja: już jest tutaj) – bank podsyła klientom listę zmian. Co możemy w niej wyczytać?

Karta MasterCard Omni płatna 7 zł miesięcznie

Pierwsze, co rzuca się w oczy to opłata za kartę dodawaną do Konta Godnego Polecenia:

Dotyczy tych z Państwa, którzy korzystają z kart płatniczych MasterCard Omni, MasterCard Payback Omni:

Wprowadzenie opłaty miesięcznej za kartę w wysokości 7 zł. W ramach jednej opłaty, wszystkie wypłaty w bankomatach w Polsce są dostępne bez opłat (do tej pory bez prowizji były możliwe tylko wypłaty w bankomatach sieci BZWBK24 i PKO BP).

Jeśli pomyśleliście w tym momencie o zamknięciu konta – mamy dobrą wiadomość. Choć karta MasterCard Omni darmowa już nie będzie, to BZWBK radzi… zmienić kartę na darmową:

Aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24.

Osoby, które posiadają kartę Payback mogą ją wymienić (również) na MasterCard Payback, choć karta ta kosztuje 1 zł w przypadku rozliczenia 5 transakcji bezgotówkowych.

Płatne Konto24 walutowe

Oprócz powyższych kart debetowych zmiany dotykają również konta osobiste, choć na szczęście tylko walutowe. Od tej pory zapłacimy za nie 2 jednostki danej waluty miesięcznie (GBP, EUR, CHF, USD). Istnieje jednak możliwość zwolnienia z opłaty – wystarczy utrzymać symboliczne saldo w wysokości 20 jednostek.

Dodatkowo bank wprowadza opłatę za przelewy wewnętrzne zlecone w placówkach (8 zł), zwiększa opłatę miesięczną dla profili: Spokojny, Aktywny, Ambitny (dawne produkty Kredyt Banku) oraz wprowadza opłatę 7 zł miesięcznie za Konto Avocado. Szczegóły na liście zmian.

Nie przegap!

Komentarze

 • Tez mi pobrali 7 zl a wykonałam w lutym 5 x płatności kartą będą to zwracać?

  bizz Odpowiedz
 • Bizz, a wszystkie operacje były dokonane i rozliczone w lutym?

  KAmil81 Odpowiedz
 • Czy znacie jakiś sposób na zamknięcie konta bez wizyty w oddziale? Czy uznają wypowiedzenie napisane wg własnego pomysłu i wysłane pocztą papierową (nie mam już żadnej karty)? A może będą zmieniać się jakieś warunki albo cennik, by mozna było wyrazić sprzeciw i roziwązać umowę>?

  ahibs Odpowiedz
 • Zamieniłam kartę Payback Omni na kartę Visa Sol. 5 płatności kartą w lutym, wchodzę w historię operacji a tu pobrano mi 4 zł za kartę (miało być bezpłatnie przy wykonaniu 5 płatności).. ktoś wie o co chodzi?!

  Natalia Odpowiedz
 • @natalia
  Rozliczyły się też w lutym?

  Michał_oOo Odpowiedz
 • Rozliczone w lutym i pobrane 7 zl. :/

  bizz Odpowiedz
 • @Natalia A jakie to były transakcje?. Bo w taryfie opłat jest zapis, że z
  wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash.

  efenix Odpowiedz
 • Ale 7 zł pobierają za MasterCard niezależnie od ilości transakcji!

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • tez sie dowiedzialem o tych oplatach i ide ze znajomymi zlikwidowac nasze konta w tym smiesznym banku.podobnoo pobieraja jeszcze oplate przy zamykaniu konta za karte,to prawda?

  krzycho Odpowiedz
 • @Michał_oOo tak, operacje były rozliczone w lutym.
  @efenix nie było ani jednej transakcji Quasi Cash, 5 razy normalnie zapłaciłam kartą w sklepie.

  Natalia Odpowiedz
 • Krzycho – tak pobierają opłątę, ale nie wielką. Mi zakosili 1,74 zł za zamknięcie masterdcarda

  lucky Odpowiedz
 • Co się tak nagle obudziliście? Ja zrezygnowałem z karty w grudniu… Już wtedy było wiadomo o zmianach w cenniku.

  Łukasz Odpowiedz
 • eh
  bylem w banku gdy tylko informacja o kartach sie pojawia
  i zapewniano mnie ze nie bedzie zadnej oplaty dla karty mastercard jesli zrobie 5 transakcji
  oczywiscie w miedzyczasie przyszly regulaminy ktorych nie czytalem
  ale ze wzgledu na to ze mnie OKLAMALI
  przenosze sie do BPH gdzie mam wszystko za darmo przy 4 transakacjach bez kwoty

  eh Odpowiedz
 • Już w listopadzie internet trąbił o tym, że karta Master Card będzie bezwarunkowo płatna.

  jjj Odpowiedz
 • To ja jeszcze dodam, że warto zapisać się na newsletter LiveSmarter żeby nie przegapić kolejnej informacji o zmianach TOiP. Szkoda później tracić.

  Michał Odpowiedz
 • BZWBK wysłał własnie informację:

  „Uprzejmie informuję, że z dniem 5 maja 2015 r. z oferty Banku Zachodniego WBK S.A. wycofane zostaną:
  lokata mobilna 12–miesięczna, dostępna w ramach usługi BZWBK24 mobile wersja aplikacyjna,
  lokaty terminowe w walucie EUR, USD, GBP, CHF z terminem 24 miesiące oraz 36 miesięcy, dostępne w ramach usług bankowości elektronicznej BZWBK24.
  W związku z tym przekazuję tekst zmienionych załączników do Regulaminu kont dla ludności: Lokata mobilna w ramach BZWBK24 mobile wersja aplikacyjna oraz Lokata terminowa w ramach usług bankowości elektronicznej BZWBK24, które obowiązywać będą od 5 maja 2015 r. „.

  Czy zamiast jeździć osobiście do oddziału wystarczy napisać do nich, że sprzeciwiam się zmianie regulaminów i wraz z 5 maja konto mają zamknąć? Jak sądzicie?

  taj Odpowiedz
 • Skubnęli mnie. Pierwszy i ostatni raz, Kevin.

  Skubnięty Odpowiedz
 • Co za żenada, wbk pobrał opłatę za nigdy nieaktywowaną kartę MC PAYBACK. Szczyt paranoi

  advert Odpowiedz
 • Ja już karty oddałem, jeszcze tylko w marcu żonie zapłacą 70zł premii, i mają o 2 konta i 5 kart (łącznie do tych kont) mniej u siebie :) nie będę też im oddawał 20 zł. co miesiąc za trzymanie u nich kasy, na dwóch kontach… :) tak czy inaczej dziękuję za premie którą mi wypłacili, łącznie 1400 zł za 10 miesięcy u nich :P

  jo Odpowiedz
 • czy mozna zastrzec karte, a mimo to dadza premie za luty?

  kotek Odpowiedz
 • kotek@ – pytałem wcześniej już tutaj o to samo, nie pamiętam ale ktoś odpisał mi, że aby dostać bonusa trzeba zgodnie z regulaminem utrzymać „pakiet konta” – tak to nazywają ( i wynika z tego, że musi być karta ). Ja kartę jeszcze posiadam, ale zaraz po otrzymaniu premii idzie do likwidacji – wolę im dać 7 zeta niż pozbyć się ostatniej premii.

  diego Odpowiedz
 • dzieki diego. a swoja droga, mam jeszcze do napisania reklamacji, czy moge podac tam informacje, ze jezeli rozpatrza ja pozytywnie, to zeby zwrocili pieniadze na rachunek w innym banku?

  kotek Odpowiedz
 • kotek@ na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć… Po co kombinować, zostaw sobie konto ( bez karty ) – jest darmowe, a po reklamacji – zamknij.

  diego Odpowiedz
 • dzieki, tak zrobie. chcialam zamknac, bo mnie poirytowali ta oplata za karte.

  kotek Odpowiedz
 • Diego@ Oni pobierają nawet za nieaktywną kartę :) Szczyt sk… likwiduje konta i kredyty u nich.

  Wozek Odpowiedz
 • za nieaktywną kartę może i pobierają opłaty, ale nie róbcie sobie jaj, że trzeba płacić za za konto do którego zrezygnowaliśmy z karty?

  simrisham Odpowiedz
 • Czy mozna zrezygnowac z karty do konta ,zeby nie naliczali tej oplaty 7 zl ? Jesli nie to zrezygnuje calkiem z ich uslug,nie bede placic za to ,ze obracaja moja kasa. Koniec z tym!!!

  TOmas Odpowiedz
 • Możesz zrezygnować z kary, możesz wziąć Visę Sol.

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • Możesz też zrezygnować z karty całkiem, bo do wypłat z bankomatu wystarczy aplikacja mobilna. Do płacenia za bilety i parkowanie – również.

  lililla Odpowiedz
 • i jeszcze jedna ciekawa zmina w taryfie oplat to taka, ze kasuja 50zl za wydanie zaswiadczenia potwierdzajacego ze jest sie posiadaczem danego konta, tj za wydrukowanie z systemu jednej strony z pieczątką i podpisem,wszystko zajmuje ok. 2minut, sama sie o tym nie dawno przekonalam bo potrzebowalam takie zaswiadczenie, dla porownania w innych bankach albo jest to darmowe albo ok 20zl….

  ja Odpowiedz
 • zmieniłam na visa sol. szybko dostałam – 5-7 dni. 58 złych za rok to nie dużo, jednak obsługa karty miała być za fri…. i co teraz? poczekam, poczytam….

  mfq Odpowiedz
 • W wiadomościach w serwisie bankowości internetowej otrzymałem powiadomienie, że od 1 lipca będą obowiązywać kolejne zmiany w tabeli opłat i prowizji…
  Nietsety nie miałem czasu dokładnie tego przeczytać i nie wiem kogo w głównej mierze te zmiany dotyczą.

  jjj Odpowiedz
 • Jeśli nie masz czasu przez 2,5 miesiąca przeczytać i zrozumieć co do Ciebie piszą to powinni Ci odebrać prawo do głosowania oraz kazać opłacać to konto za karę.

  Simon Odpowiedz
 • A ciebie to powinni wyskrobać za karę niczym się urodziłeś. Niczym minie lipiec już dawno będę wiedział o co chodzi. Póki co dostałem informację o zmianach w najgorszej możliwej formie. Zamiast nowej tabeli opłat wysłali plik ze zdaniami typu „W TOIP punkt 1c w tab. a zmienia się na „bla bla bla”, punkt 23c§1 w załączniku do tab. a zmienia się na „ble ble ble”.

  jjj Odpowiedz
 • Czy możecie polecić Bank z bezpłatnym kontem walutowym (GBP) i złotówkowym?

  max Odpowiedz
 • pytanie, czy naliczono komuś punkty payback za marcowe płatności karta kredytową/debetową bzwbk?

  Marter Odpowiedz
 • tak, naliczono

  simrisham Odpowiedz
 • w nowej toip są jeszcze kary visa vento, lume i terra. Wyglądają teoretycznie na dostępne… bo produkty wycofane z oferty są niżej…

  agrestowy placek na piasku Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy