300 zł za założenie CitiKonta + 400 zł za kartę kredytową + 100 zł w programie Bezcenne Chwile

Zakończona

Ruszyła oferta Citibanku we współpracy z Trybeco, czyli polskim sklepem zajmującym się rowerami, hulajnogami czy skuterami elektrycznymi. W zamian za założenie CitiKonta i spełnienie najłatwiejszych dotychczas warunków, możemy zgarnąć 300 zł do wydania w tym sklepie. A oprócz tego kolejne 400 zł za kartę kredytową czy 100 zł za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile :)

300 zł do Trybeco za CitiKonto

Wiosna z Trybeco i CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto możemy otworzyć w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.07.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 300 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

300 zł w trzech krokach

A jakie są warunki samej promocji? Relatywnie proste. Najpóźniej do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia rachunku powinniśmy:

 • zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile
 • dodać kartę do konta do portfela Google Pay lub Apple Pay i utrzymać ją przez min. 90 dni
 • w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych otrzymać wpłatę min. 2000 zł z dowolnego tytułu

Co do ostatniego punktu bank precyzuje, że wpłata nie może pochodzić z rachunku dla klientów indywidualnych prowadzony przez Citibank. Najprościej więc przelać sobie 2000 zł ze swojego konta w innym banku.

I… to tyle! 300 zł w formie karty podarunkowej, do wykorzystania na zakup rowerów lub skuterów elektrycznych Trybeco, trafi do nas do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Kod karty znajdziemy w zakładce „Korzyści i produkty”.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

  • Hmmm… 25k zł za wózek sklepowy za kółkach, wyposażenie jak w Trabancie, zero informacji technicznych. Ciekawe czy można zamówić do paczkomatu.

   Moryc
  • Dodatkowym wyposażeniem było wolne koło , żeby sobie luźno i cicho leciał z górki i żaden inny wóz oprócz Warburdzini z załączanym i wyłączanym tym wyposażeniem mu nie dorównywał do czasu wynalezienia współczesnych hybryd. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Zapomniałem jeszcze o systemie wczesnego ostrzegania , nie bylo jeszcze widac a juz bylo słychać a to po to, żeby dzieki temu wyposażeniu żona zdążyła podać obiad na stół do czasu aż wprowadzili komórkowe. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Przekracza 25 kg to paczkomatem nie prześlą :)

  Dario Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy