Dlaczego za litr paliwa płacę 25 groszy mniej niż inni?

Nie, nie tankuję na samoobsługowych stacjach paliw. Mówiąc szczerze, nie ma ich nawet w mojej okolicy. Mam specjalny układ? Znam właściciela stacji? Nie. Dużo jeżdżę i mam jakieś bony? Może uczestniczę w specjalnych programach rabatowych? Również pudło. Nie tankuję więcej niż 200-400 PLN miesięcznie, więc nie przysługują mi żadne zniżki za zakup dużej ilości paliwa.

Mimo wszystko tankując na tej samej, dowolnej stacji paliw dokładnie to samo paliwo co kierowca obok – ja zapłacę za nie 4% mniej, czyli w tej chwili około 25 groszy taniej za litr. Co więcej – kiedy nadejdzie święto a ja zapomnę o kupnie piwa/flaszki/chipsów – pójdę na tę samą stację i kupię je o te same 4% mniej.

Jak to robię?

Tak naprawdę cały proces jest bardzo prosty. Na naszym rynku obecne są (przynajmniej) dwa banki, które oferują zwrot pewnej części kosztów zakupów na stacjach benzynowych.

I tak mamy na przykład Meritum Bank i jego Konto Zarabiające, które zwraca 4% wydatków na paliwo (a w rzeczywistości wydatków na stacjach paliw – identyfikowane na podstawie kodu terminala płatniczego nadanego przez Visa/MasterCard).

Jak uzyskać zwrot? Bardzo prosto! Płacimy dołączoną do konta kartą debetową, a co miesiąc bank sumuje wszystkie tego typu operacje i zwraca nam określoną kwotę na nasz rachunek. Maksymalnie jest to 30 PLN miesięcznie, co w przeliczeniu pozwala na odzyskanie 4% wydatków na stacjach od kwoty 750 PLN miesięcznie.

Tak, tyle. Po prostu płacimy odpowiednią kartą, a bank zwraca nam część wydanych pieniędzy. Żadnych innych kombinacji! :-)

Wady? Bank wymaga comiesięcznych wpływów o łącznej sumie 1500 PLN oraz wydatków kartą min. 200 PLN by nie pobierał opłaty za prowadzenie konta. Warunki proste do spełnienia; wystarczy przelać sobie z dowolnego konta w innym banku (może być nasze!) 1500 PLN oraz płacić kartą. W końcu aby zyskiwać na wydanym paliwie i tak musimy przelać na konto pieniądze i płacić kartą. Oczywiście po spełnieniu warunków, aby konto było bezpłatne, nadmiar przelanych pieniędzy możemy od razu wrzucić na konto w innym banku – w końcu nikt nie każe nam trzymać półtora tysiąca na nieoprocentowanym koncie.

A co, jeśli płacimy za paliwo więcej, niż 750 PLN miesięcznie?

Często np. kierowcy zawodowi dostają od pracodawcy pieniądze na paliwo „do ręki”. Wtedy warto wpłacić je sobie na konto i płacić za paliwo kartą do Konta Zarabiającego. Natomiast po przekroczeniu 750 PLN miesięcznie konieczna będzie druga karta.

I tu z pomocą przychodzi Millennium Bank, który oferuje kartę debetową do Dobrego Konta. Zwrot jest wprawdzie niższy (3%), ale kwota może być większa (maksymalnie 50 PLN miesięcznie, czyli 1666.66 PLN wydanych na stacjach benzynowych).

Zaletą tego konta jest to, że bank zwróci nam również 3% od naszych zakupów spożywczych. W ten sposób limit miesięcznego zysku dzielony jest między markety, sklepy spożywcze jak i stacje paliw. Dlatego jeśli Twoje wydatki na paliwo to mniej niż 500 PLN miesięcznie, a na zakupy wydajesz mniej niż ok. 1000 PLN – bardziej polecam tę kartę. Druga jest wtedy zbędna (no chyba, że bardzo chcesz dostać 1 punkt procentowy więcej za paliwo).

Warunki, by konto pozostało bezpłatne? Podobnie jak w Meritum Banku – wystarczy wpływ 1000 PLN miesięcznie z dowolnego, obcego konta oraz jedna płatność kartą. No a właśnie po to ją wyrabiamy, by nią płacić ;-)

Nie przegap!

Komentarze

  • Rzeczywiście fajna sprawa. Jednak nie posiadam jeszcze samochodu, więc raczej założę konto w Millennium.
    Czy założenie konta w tym banku jest możliwe bez chodzenia po bankach – strasznie tego nie lubię? Jeśli tak, to poproszę o podanie gotowego przepisu.

    pioka Odpowiedz
  • @pioka, tak. Wystarczy zrobić to za pomocą formularza przez internet: http://livesmarter.pl/millennium-dobre-konto

    Michał Odpowiedz
  • jeszcze jeden bank „dopłaca” do paliwa, ale są to mniejsze kwoty – to BPH
    http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/karty/klasyczne/autokarta
    http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/karty/zlote/bonus
    ps autokarta jest w programie partnerskim money.pl – gdybyś chciał sobie wyciągnąć linka ;-)

    nomia Odpowiedz
  • @nomia, dzięki. Znalazłem jeszcze Santander i ich kartę: https://www.santanderconsumer.pl/turbo-karta
    Jutro dodam informacje na stronę ;)

    Michał Odpowiedz
  • ja płacę 5% mniej za paliwo – oferta mBanku za ubezpieczenie OC

    olaaa Odpowiedz
  • @olaaa, niestety oferta z tego co pamiętam była dostępna w grudniu 2011 i mBank jej nie przedłużył :( Kto był smart – ten skorzystał i dzięki temu teraz płaci mniej, tak jak ty :)

    Michał Odpowiedz
  • Jaki jest teraz najkorzystniejszy bank z cashbackiem?
    Robię zakupy za ok. 1k w miesiącu, paliwo 300zł.
    Gdzie najtaniej i najwyższy zwrot?
    Może jakieś bonusy za założenie?

    arczi Odpowiedz
  • @arczi, pewnie z tego tysiąca spora część to spożywcze, więc ja bym z miejsca założył dobre konto (dla mnie ciągle top3). Do tego sync do zakupów internetowych.
    Ew możesz jeszcze pomyśleć o meritum (4% na paliwo) ale przy 300zł różnica millennium/meritum to będzie 3zł.

    Generalnie oprócz tej trójki ostatnio nie ma nic ciekawego, niestety.

    Michał Odpowiedz
  • chyba że ktoś kupił 2 grupony, to ma:
    10% w mbank VIII;IX
    10% w Raiffeisen X;XI
    ;)

    klient Odpowiedz
  • Dzięki kolego za odpowiedzi, założyłem konto z linka powyżej. Super sprawa ten blog.

    arczi Odpowiedz
  • Czy te 200zł w Meritum to może być opłacony rachunek?

    TheArt Odpowiedz
  • @TheArt, może

    Michał Odpowiedz
  • Hmm czyli myk z zielonym stworkiem. Dzieki.

    TheArt Odpowiedz
  • Mam pytanie czy podobnie jak przy dobrym koncie Milenium jest możliwość bez prowizyjnego cashbacku poprzez zakup np za 1 PLN i wypłata np 200 PLN

    Lukasz Odpowiedz
  • osobiście nie sprawdzałem, ale meritum ponoć nie udostępnia tej usługi – szczegóły w komentarzach: http://livesmarter.pl/potega-cashbacku-czyli-jak-robic-zakupy-za-darmo-nawet-za-50-pln-miesiecznie/
    Nie ma go na liście Visa

    Michał Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy