Do 400 zł premii za założenie Konta Optymalnego powraca!

Kto jeszcze nie założył Konta Optymalnego ze zwrotami za transakcje kartą do 300 zł rocznie? Od dzisiaj otwarcie tego rachunku jest jeszcze bardziej opłacalne. Wystartowała bowiem powtórka promocji, która ostatnio wyprzedała się w kilka dni – do zgarnięcia mamy dodatkowe 100 zł premii w gotówce. Razem: łatwe 400 zł :)

Premia 400 zł za założenie Konta Optymalnego

100 zł premii na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem BGŻ BNP Paribas, ale tylko względem ostatnich kilku miesięcy. Wystarczy, że nie posiadaliśmy konta osobistego w tym banku w ciągu 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku – i w promocji możemy wziąć udział.

Co, jeśli mieliśmy konto wcześniej i zostało zamknięte? Jak najbardziej możemy skorzystać z promocji. A jeśli mamy konto w BGŻOptima? Również tak – tam obowiązuje inna umowa ramowa, a sam rachunek jest kontem oszczędnościowym, a nie osobistym (RORem).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to nie pozostaje nam nic innego, jak zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji (akceptując przy tym wszystkie zgody), a następnie złożyć wniosek o konto z wygenerowanego dla nas linku. Czas na rejestrację mamy do 31.08, natomiast na podpisanie umowy (przez wizytę kuriera) – do 15.09.2017. Warto jednak zaznaczyć, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1000 sztuk i po przekroczeniu tej liczby możliwość rejestracji zostanie wstrzymana. Warto więc złożyć wniosek jak najszybciej – poprzednia (identyczna) promocja zakończyła się po 5 dniach!

Co dalej? Po podpisaniu umowy musimy spełnić dwa proste warunki. Po pierwsze – zapewnić wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł, przy czym wykluczone są wpłaty gotówkowe oraz przelewy ze swojego rachunku w tym samym banku (dlatego najlepiej wykonać przelew ze swojego konta w innym banku) . Po drugie – wykonać płatności kartą na kwotę min. 300 zł w punktach handlowo-usługowych (nie ma więc gwarancji, że transakcje w internecie zostaną zaliczone).

Powyższe warunki musimy spełnić dwukrotnie: we wrześniu i w październiku 2017. Jeśli nam się to uda, to do 15.11 zostaniemy poproszeni mailowo o uzupełnienie danych do odbioru premii. Będziemy mieć na to czas do 27.11.2017. Same nagrody zostana przekazane do 30.11.2017 w postaci przelewu na konto 100 zł.

Dodatkowe 300 zł w formie moneybacku

Oprócz premii na start BGŻ BNP Paribas oferuje również premię za transakcje kartą. Osoby składające wniosek o Konto Optymalne do 31.08.2017 automatycznie przystępują do trwającej 12 miesięcy promocji, w której bank oddaje nam 2% wartości transakcji kartą. Do zdobycia mamy nie więcej niż 25 zł miesięcznie, co daje maksymalne 300 zł rocznie.

Szczegóły oferty z 2-procentowym zwrotem w majowym prześwietleniu Konta Optymalnego.

Na koniec dodam, że prowadzenie Konta Optymalnego jest bezpłatne. Co ciekawe nie zapłacimy ani grosza za korzystanie z karty debetowej. No chyba, że zapragniemy wypłacić pieniądze z bankomatu – bank wycenia tego typu transakcje na 5 zł. Na szczęście są zwolnienia – za darmo wyciągniemy środki z urządzeń własnych banku oraz Planet Cash. Za darmo wypłacimy również pieniądze za granicą, o ile znajdziemy bankomat Global ATM Alliance.

Nie przegap!

Komentarze

 • Biorę udział w poprzedniej edycji… Czy łatwe 400 zł? Może i tak, ale wymagające wyższej ostrożności. System informatyczny banku jest w rozsypce – to naliczy opłatę za „bezpłatne” konto, to moneyback nie zostanie naliczony w całości – bo i po co, to założy dodatkową blokadę gotówką na tydzień (przy transakcji bezgotówkowej – rozliczonej po 2 dniach).

  Odpowiedzi na reklamacje są, ale z dużym opóźnieniem. Blokada gotówkowa – zakładana u mnie za każdym razem przy doładowaniach telefonów (plus/play/orange) – transakcja bezgotówkowa rozliczona po 2 dniach, a ta sama kwota dodatkowo zablokowana przez tydzień jako trans. gotówkowa. Konsultanci twierdzą, że żadnej blokady nie ma, a to błąd wyświetlania „tylko”. I bank nie naprawi, bo po co.

  Od czasów „tabletowych” niewiele tu się zmieniło.
  Czekam na stówkę, a czy ze zwrotami 2% przez cały rok będzie mi się chciało dalej bawić… ciężko powiedzieć.

  Więcej „smaczków” w komentarzach o innych promocjach tego „banku”.

  ls5 Odpowiedz
  • Moim zdaniem warto, ale rzeczywiście warto uważać:
   1) Pobierają 5 zł za wypłaty z PlanetCash, które wg TOiP są darmowe (reklamacja załatwia sprawę – ja na zwrot czekałem 29 dni od zgłoszenia)
   2) Zastrzeżenie karty i wyrobienie nowej np z powodu zgubienia (uwaga kosztuje to 25 zł!!!) poskutkowało u mnie brakiem naliczania money backu, bo nowa konta nie podpięła się pod promocję (reklamacja w toku).
   3) Nowo wydana karta nie chciała działać przez 2 dni od aktywacji, potem naprawili (za to akurat dziękuje niebiosom, bo na tej podstawie przy pomocy reklamacji odzyskałem swoje 25 zł za wydanie karty).

   Bank trzeba pilnować, ale zazwyczaj wyjadacze wisienek dość skrupulatnie obserwują swoje konta, więc po prostu wymaga to dodatkowo napisania kilka zdań w celu zareklamowania jakiegoś błędu :D

   borkowicz
  • Wg mnie to najgorszy ze znanych mi banków… Symboliczne było, gdy po otwarciu konta chciałem wpłacić tam gotówkę (miałem akurat jakąś z przekazu bankomatowego), wszedłem do oddziału i spytałem, czy stojący tam bankomat to także wpłatomat — „nie, my w ogóle wpłatomatów nie mamy…” — „a czy u pani bez opłaty mogę zrobić wpłatę na swoje konto?” — „tak, ale nie teraz, bo mamy awarię systemu…”.

   Później trzeba było pisać reklamacje na pobrane opłaty… Bankowość www i mobilną mają zabytkową, do tego o małych możliwościach (bo np. stare Aliora to też zabytki, ale przynajmniej www jest bogata w funkcjonalności, a apka działa wyjątkowo szybko)…

   Przyznam się Wam, że przeważnie zostawiam sobie konto po promocji: Millennium — wiadomo, procenty na ko, świetna apka, teraz już z HCE, kk z moneybackiem, możliwość skojarzenie Blik z rachunkiem kk; ING — całkiem fajny bank, mają dużo wpłatomatów i zapowiadali wprowadzenie wpłat Blik (a jak się przy sobie nosi same kredytowe plastiki, to ma to znaczenie), do tego ciągle jakieś drobne fajne promocje; BZ WBK — niby daleko im do doskonałości, ale też ciągle mają drobne promocje, tak mnie nimi wytresowali, że z bankomatów wypłacam ich Blikiem, cenię też ich kk praktycznie dożywotnio bezwarunkowo bezpłatną; Eurobank — prościutka, ale świetnie działająca apka z HCE, a do tego moneyback…

   W „swojej” promocji BGŻ BNP Paribas w formie 8% moneybacku łatwo zarobiłem 260 zł (minus Groupon), więc nie narzekam, ale wyjątkowo po otrzymaniu ostatniej premii bez żadnych wątpliwości konto zamknąłem…

   Don Quijote de la Mancha
  • @DonQ – KK BZWBK jest prawie bezpłatna. Przy odnowieniu karty, zdaje się po 4 latach, jest 15 zł za nowy plastik.

   ls5
  • @ls5 — Tak, dlatego napisałem „praktycznie bezpłatna”, choć „prawie bezpłatna” byłoby lepiej, tak czy inaczej 15 zł na 4 lata to akceptowalna wysokość opłaty.

   Don Quijote de la Mancha
 • a mi nie naliczyli moneybacku za płatność na poczcie. Kupowałem znaczki pocztowe za 500 zł i powinien być kod mcc 9399 który nie jest wykluczony. Czy jednak poczta ma inny kod mcc?

  roy Odpowiedz
 • 2 konta otwarte, dobrze, że płazem można wyrobić te 300zł dla promocyjnej stówki, a jak wpadną to potem konto w piach!

  paolo Odpowiedz
  • Jesteś pewien że płaz i sb nie posiadają mcc 4900?

   rychu75
  • @rychu75 do promocyjnej stówki za otwarcie konta nie mają zastosowania ograniczenia MCC, tylko do moneybacku są ograniczenia

   erde
 • Rozumiem, że płatności Sprytnym Billem są wykluczone patrząc na listę wykluczonych MCC?

  maroos Odpowiedz
 • Ile trzeba czekać na kuriera od złożenia wniosku ,w niedziele wyjeżdżam na urlop

  Sylwek Odpowiedz
 • Czy ktoś ma problemy z założeniem konta? Ja ciągle otrzymuję maila z informacją że wniosek został odrzucony! Próba założenia konta na infolinii skończyła się podobnie, wysłano mnie do placówki. Tam zostałem poinformowany że oni mi nie mogą pomóc, bo to jest oferta internetowa….miał ktoś podobną przygodę? Dodam, ze wcześniej byłem posiadaczem konta w BNP – konto zamknąłem w grudniu 2015r. Obecnie posiadam bgż optima…

  Tomik Odpowiedz
  • Też mi odrzucili. Skan dowodu im nie pasuje choc wyrazny :-)

   Kajko
  • u mnie skan raczej dobry, bo system go przyjmuje…na infolinii powiedzieli że to wina faktu iż wcześniej byłem klientem banku…
   po złożeniu wniosku w ciągu sekundy otrzymuję maila w treści którego jest informacja, że wniosek „w wyniku negatywnej weryfikacji biznesowej został odrzucony”

   Tomik
  • W moim przypadku przeszedł skan dowodu, który 2 tygodnie później nie przeszedł w Eurobanku. Trzeba było zrobić smartfonem nowe zdjęcie dowodu… Jak komuś odrzuca wniosek o otwarcie konta to pewnie miał tam kiedyś konto i to konto nie zostało prawidłowo i do końca zamknięte (umowa ramowa?). Trzeba iść do oddziału, zamknąć na zero stare konto i dopiero próbować przez neta składać wniosek…

   Benito
 • A w jaki sposób jest dostarczana karta do konta .

  Sylwek Odpowiedz
 • ok, a więc tak:
  wniosek mój i żony złożony jeden po drugim 7 sierpnia,
  kurier moją umowę miał wczoraj, zony dopiero dziś – obie dostarczył dziś hurtem,
  dostęp do bankowości internetowej i mobilnej mam ale nie ma tam podpiętego konta.
  i teraz mega ciekawe:
  to, że login jest ten sam to nie dziwne ale na papierowym potwierdzeniu otwarcia konta jako przywiózł kurier jest podany nr rach który zamknąłem 1,5 roku temu! reaktywowali mi stare iKonto z promocji tabletowej! u żony identycznie. Teraz pytanie: WTF? i czy to się w ogóle będzie liczyło do tej promocji?
  kolejna rzecz to zgody na marketing – teraz je wyraziłem ale system zaciąga stare ustawienia konta a tam gdy je zamykałem to zgody wycofałem i teraz też są na NIE.
  Kontakt z infolinią – porażka, 3 razy przełączanie do kolejnego konsultanta który po kilkuminutowym grzebaniu w systemie stwierdzał, że musi przełączyć mnie od kogoś innego – finalnie zerwało połączenie i dałem sobie spokój.
  reasumując: BURDEL BURDEL i jeszcze raz BURDEL mają francuziki dalej w swoim grajdole i pewnie w listopadzie trzeba będzie reklamacjami walczyć o swoją stówkę :O a już nawet myślałem, że ten rok zostaniem jednak dla moneybacku a tu trzeba będzie uciekać jak tylko nagroda wpadnie :(

  paolo Odpowiedz
 • Oni są w tym banku nienormalni! Dzisiaj właśnie dostaliśmy z żoną (po kilku miesiącach od założenia kont) informację że „Planem Taryfowym Pani/Pana konta osobistego jest Konto Optymalne”. Ta jakże ważna informacja przyszła x 2 listem poleconym za potwierdzeniem odbioru !! Oczywiście ani ja ani żona nie prosiliśmy o takie potwierdzenie (zwłaszcza kilka miesięcy po założeniu kont), nie składaliśmy w tej sprawie żadnych reklamacji itp. a fakt posiadania Kont Optymalnych był dla nas oczywisty bo właśnie o takie wnioskowaliśmy i tylko takie biorą udział w promocji.

  Rask Odpowiedz
  • też dostałem tę arcyważną informację – cieszę się że mam „polecony do skrzynki” bo gdybym musiał iśc na pocztę czekać pół godziny aż emeryci popłacą swoje rachuneczki i w końcu otrzymał tak arcyważny list to wkur****bym się niezmiernie ….

   zenek64
  • „polecony do skrzynki” , też chcialbym taki , to jakaś nowość , proszę o więcej szczegółów. xyz

   prawdziwy-xyz
  • to tzw R czyli wszystkie polecone listonosz wrzuca do skrzynki oprocz pism sadowych itp. Musisz wypelnic druk na poczcie zeby miec R. Dziala tylko jesli masz jednego stalego listonosza, ktory kojarzy skrzynki z eRka na swoim rejonie. reszta ma to w d… Skladanie reklamacji nic nie daje.

   koles
  • Ok. dzięki , kojarzyło mi się to z jakąś skrytka na poczcie.xyz

   prawdziwy-xyz
  • Zawsze mozesz sobie otworzyc skrytke pocztowa w swoim UP, o ile maja wolne. Kosztuje to zdaje sie 30zl. Ale jako przekierowanie poleconych to chyba nie dziala.

   keton
 • burdelu i chaosu w BGŻ BNP Paribas ciąg dalszy – w dn 14 sierpnia dostaliśmy z żoną potwierdzenia na maila, że wróciły do nich dokumenty i konto jest już w pełni aktywne. Niestety ani w bankowości internetowej ani w mobilnej tych kont i kart nie widać! Wczoraj infolinia kazała czekać na „przetwarzanie nocne” a po ichnim przetwarzaniu nocnym dalej qr**** NIC! no a dziś mają wolne, zresztą co to za bank którego infolinia nie pracuję 24h i w dni wolne???

  paolo Odpowiedz
  • Dodajmy jeszcze, że zatrudniają na słuchawkach osoby słabo władające językiem polskim! A po nieprzyjemnej rozmowie, w której zwracałem uwagę na multum nieprawidłowości Pani na koniec proponuje jakiś produkt kredytowy! Poziom tragiczny jest tego banku.

   borkowicz
  • @ Paolo, miałem to samo, infolinia nic nie zdziała kazali isc do oddziału. na szczeście w oddziale kompetentni ludzie , następnego dnia było wszystko ok, sami zadzwonili sie dopytac czy jest tak jak powinno, ale nie było, karta nie miała wpisu że jest w promocji, dołączyli ją po kolejnych kilku dniach

   Herman
  • a to jeszcze karta musi mieć jakiś wpis, że jest w tej promocji?
   to może profilaktycznie od razu złożyć zapytanie do nich? niż później babrać się w reklamacje i nieuznane transakcje?

   paolo
  • @ Paolo w szczegolach karty ostatnia pozycja (nad limitami transakcyjnymi) musi byc jakos tak: „pakiet moneyback – konto z moneyback” cos w tym stylu, niemoge teraz sprawdzic dokladnie.
   Mi pojawilo sie po ok tygodniu samo, drugiej osobie wcale i musiala do placowki isc podpisac przystapienie do promocji :)
   Bnp to chyba parabank :)

   Herman
  • Ja tego Info nie miałem. Poszedłem do banku Pani zgłosiła reklamacje. Po kilku dniach dostałem informację że biorę udział w promocji money back ale żadnej wzmianki w szczegółach karty nadal nie mam

   Andrus
 • czy ktoś potwierdzi, że płatność kartą w ojro, wydaną do konta optymalnego, za przewalutowanie bank nic nie pobiera (tylko bodajże 3% MasterCard)?

  joseba Odpowiedz
  • Rozliczaja po kursie banku, zadnych oplat czy prowizji nie ma. Kurs banku ok 18 gr wyzszy niz NBP.

   Herman
 • Czy jak mam tylko kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas to mogę wziąć udział w tej promocji?

  Asia Odpowiedz
 • Ten bank to jakaś tragedia, chciałem otworzyć konto po rocznej przerwie, niestety – odmowa. Powód: jest Pan klientem banku. Konto zostało po wielkich bólach zamknięte prawie rok temu. Co lepsze – dawne loginy nie są aktywne, więc konto musiało zostać zamknięte. Wniosek kolegi przeszedł bez problemu – chyba mu nie zazdroszczę.

  M Odpowiedz
 • Słuchajcie, a taki przypadek, kupiłam tel przy pomocy tej karty, za kwote ponad 300 zł więc warunek spełniony, jednak niestety okazało się, że muszę go zwrócić. Zwrot będzie na tę kartę, w takim przypadku i tak zaliczy mi się spełnienie warunków promocji?

  Iwona Odpowiedz
  • Regulamin: „3. Przy ustalaniu wysokości należnej Premii nie są brane pod uwagę Transakcje bezgotówkowe zwrócone (gdy Posiadacz Karty zwrócił zakupiony towar, a środki pieniężne, które uprzednio zapłacił za ten towar, zostały mu
   zwrócone przy użyciu Karty na Konto). „

   Benito
  • Ok, ale to w przypadku money backu, a jeśli chodzi to promocję „premia dla ciebie” tak samo? Nie widzę żadnego takiego pkt w regulaminie …

   Iwona
 • Skąd wiadomo, że zasilenia z wpłat gotówkowych są wykluczone? W Regulaminie znalazłem tylko „wpływy”.

  Fiury Odpowiedz
 • Jak długo idzie karta do konta?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Dostał ktoś już informacje o spełnieniu warunków i przyznaniu premii?

  Rafał Odpowiedz
 • Póki co nie …

  Michał Odpowiedz
 • u mnie też cisza, na mailu nic, w systemie bankowym w wiadomościach nic …

  Iwonab Odpowiedz
 • U mnie też cisza no ale miało być do 15.11, więc może jeszcze dziś wyślą.

  Kajko Odpowiedz
 • Dostałem właśnie maila

  Kajko Odpowiedz
 • I do mnie dotarł :) Także promocja działa :)

  Iwonab Odpowiedz
 • witam……

  Spelnilam wszystkie warunki promocji…. i teraz nie wiem czy dostalam meila do uzupelnienia konta , czy go tez usunelam z rozpedu….
  prosze o porade co mam zrobic…jak im podac te dane
  dziekuje

  iwona Odpowiedz
 • tylo ze kosz sie oczyszcza automatycznie….
  ktos ma inny pomysl?

  iwona Odpowiedz
 • A czy ktoś dostał już przelew?

  Iwonab Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy