Do 400 zł za założenie Konta Optymalnego powraca!

Zakończona

Jeśli mamy wśród czytelników osoby, które spóźniły się i nie skorzystały z promocji z premią w BGŻ BNP Paribas, to znów mają taką szansę. Właśnie ruszyła promocja Konta Optymalnego, w której za spełnienie prostych warunków zgarniemy 100 zł premii na start. Oprócz tego przez najbliższy rok będziemy mogli zgarniać moneyback za transakcje kartą, który łącznie może wynieść aż 300 zł. Co ważne – premię otrzymamy za każdą transakcję kartą – nie ma bowiem żadnych wykluczeń kodów MCC :)

400 zł za założenie Konta Optymalnego BGŻ BNP Paribas

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która w okresie 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku nie była posiadaczem lub współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BGŻ BNP Paribas. Oprócz tego nie można być stroną umowy ramowej na dzień składania wniosku, co prawdopodobnie oznacza tyle, że nie można posiadać żadnego aktywnego produktu w tym banku (np. karty kredytowej). Warto jednak dodać, że osoby posiadające konto oszczędnościowe BGŻOptima nie są wykluczone – tam obowiązuje oddzielna umowa ramowa.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji, zarejestrujemy swój udział, a następnie złożymy wniosek o konto osobiste wraz z kartą debetową za pomocą wygenerowanego linku. Warto się śpieszyć – na spełnienie powyższych warunków mamy czas do 6 października lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków. Oznacza to, że po przekroczeniu puli nie będzie możliwości rejestracji na stronie promocji (natomiast osoby uprzednio zarejestrowane będą mogły spokojnie spełniać dalsze warunki).

Aktualizacja (17:30, 29.09): ze względu na wyczerpanie puli wniosków promocja została zakończona.

100 zł premii na start otrzymamy po spełnieniu trzech prostych warunków w listopadzie 2017:

 • zalogowanie się do bankowości internetowej [email protected]
 • zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 1000 zł, przy czym wpływy nie mogą pochodzić z innych rachunków uczestnika promocji w BGŻ (w tym BGŻOptima) oraz być wpłatami gotówkowymi – najprościej przelać sobie środki z konta w innym banku
 • wykonanie transakcji kartą na kwotę min. 300 zł

Do 300 zł moneybacku

Drugi typ premii, który towarzyszył nam będzie przez rok (od listopada 2017 do października 2018), to premia za transakcje kartą. Bank zapłaci nam 2% od płatności kartą w sklepach i internecie, jednak nie więcej, niż 25 zł miesięcznie (co przekłada się na wydatki na poziomie 1250 zł). Co ciekawe nie ma tu żadnych wykluczeń – premię otrzymamy za każdą transakcję.

Na co warto zwrócić uwagę? Premia będzie wypłacana co 3 miesiące, czyli za okres listopad 2017 – styczeń 2018, luty 2018 – kwiecień 2018 i tak dalej. Oprócz tego bank wymaga, aby w każdym z miesięcy zapewnić na konto wpływ 1000 zł (na identycznych zasadach jak przy pierwszej premii) oraz wykonać transakcje kartą na min. 300 zł. Jeśli, przykładowo, zapomnimy o którymś z warunków w 3-miesięcznym okresie (np. w grudniu), to tracimy całą premię kwartalną!

Co z wypłatą nagród? Ponieważ promocja organizowana jest przez agencję wyznaczoną przez bank (firma Hagen), to właśnie oni odpowiadać będą za jej wypłatę. Z tego względu do 14.12.2017 otrzymamy maila, w którym poproszeni zostaniemy o uzupełnienie danych do odbioru premii. Będziemy mieli na to czas do 26.12.2017. Premie będą wypłacane odpowiednio do 28.12, 28.02, 31.05, 31.08 i 30.11. O samym fakcie przyznania premii będziemy informowani do 14.12, 14.02, 16.05, 17.08 i 15.11.

Ile kosztuje Konto Optymalne?

Konto Optymalne to jeden z najtańszych rachunków na rynku. Jego prowadzenie jest darmowe, nie zapłacimy też za posiadanie karty debetowej. W zasadzie jedyne opłaty za podstawowe korzystanie z karty to wypłaty z bankomatów – zapłacimy za nie 5 zł, chyba, że skorzystamy z urządzeń własnych banku lub sieci Planet Cash – te są zwolnione z opłat. Co ciekawe bank pozwala też na darmowe wypłaty za granicą – z urządzeń Global ATM Alliance. Pamiętajmy jednak, że wtedy i tak zapłacimy za przewalutowanie transakcji po niekorzystnym kursie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy ja dobrze widzę, że tym razem nie ma żadnym wykluczeń kodów MCC?

  Ewelina Odpowiedz
 • wreszcie! Na to czekałem. Bank co prawda jeden z gorszych, wiecznie reklamacje, ale dla 400 zł się skuszę

  karampuk Odpowiedz
 • A kiedy będzie kolejna 450 zł z Grouponem? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • „Oprócz tego bank wymaga, aby w każdym z miesięcy zapewnić na konto wpływ 1000 zł (na identycznych zasadach jak przy pierwszej premii) oraz wykonać transakcje kartą na min. 300 zł. Jeśli, przykładowo, zapomnimy o którymś z warunków w 3-miesięcznym okresie (np. w grudniu), to tracimy całą premię kwartalną!”
  To akurat jest do zupy…

  Katarzyna Odpowiedz
  • Zakładam, że jak ktoś zakłada konto pod moneyback, to raczej celuje w wyższe kwoty (aby zgarnąć 25 zł miesięcznie trzeba wydać 1250 zł). Celowanie w 300 zł raczej ma mały sens (6 zł miesięcznie).

   Chyba, że chodziło ci o to, że może przepaść moneyback – ale tak jak napisałem, raczej warto się mocno zaprzyjaźnić z tą kartą, a wpływ 1000 zł najlepiej zautomatyzować zleceniem stałym. Polecam, zdejmuje z głowy jeden z obowiązków, trzeba jedynie mieć zawsze te >1000 zł na koncie z którego będziemy przelewać (czyli, nazwijmy to, koncie głównym, na którym wpływa pensja).

   Michał
  • założyłam to konto w innej wcześniejszej promocji z grouponem za 150 zł, gdzie trzeba było tylko raz zapewnić 1000 zł i nie trzeba było nabijać tych 300 zł co miesiąc, już nie mówiąc o karach za zapominalstwo…i to jeszcze działających na 3 m-ce…

   Katarzyna
 • A posiadanie karty kredytowej z Sygma Banku też nie wyklucza?

  neme Odpowiedz
 • Hej jaki kurier to rozwozi? Pewnie już opcji z przelewem nie ma ?

  Kamila Odpowiedz
  • Ktoś coś wie czy inaczej niż przez kuriera można podpisać umowę? Przelew, placówka?

   Ewelina
  • chyba tylko kurier a to DHL, także ze 2-3 dni będą smsy, żeby siedzieć i czekać w domu, bo kurier przyjedzie (nie wiadomo kiedy)…u mnie był za trzecim podejściem

   Katarzyna
 • Czy dobrze rozumiem, że jeśli interesuje mnie wyłącznie pierwsza nagroda (100 zł na start) to otrzymam ją do 28.12.2017 (o ile oczywiście spełnię warunki jej otrzymania), a następnie mogę zamknąć rachunek bez konsekwencji?

  Oliwia Odpowiedz
 • no i można płazować :)

  zennhorst Odpowiedz
 • Jeżeli założyłam kiedyś konto nieletniemu dziecku i konto to jest wciąż aktywne to jestem wykluczona z promocji?

  Bożena Odpowiedz
 • Podejrzane jest to, że „załapie” się tylko tysiąc osób!!!! Bez licznika założonych kont może się okazać, iż jest już za późno bo pula się wyczerpała. Tak miałem przy kilku promocjach np. płatność blikiem!

  leos Odpowiedz
  • Nie podejrzane, bo to norma w tego typu promocjach. Na szczęście w porównaniu do praktyk BZWBK tutaj, po przekroczeniu 1000 rejestracji, kolejne nie będą możliwe. Napisałem o tym również we wpisie.

   Michał
  • Licznik otwartych kont lub innych promocji rozwiązał by problem. Byłoby przejrzyście i nie byłoby żadnych wątpliwości.

   leos
 • czy po zalozeniu tego konta mozna korzystac z promocyjnej lokaty na 3% ?

  hans Odpowiedz
  • Wszystko jest napisane w artykule:

   Warto jednak dodać, że osoby posiadające konto oszczędnościowe BGŻOptima nie są wykluczone – tam obowiązuje oddzielna umowa ramowa.

   Michał
  • Aha, czyli mozna zalapac sie na obie promocje. Super ;)

   hans
 • Czy przelewy ekspresowe na inne konto takie jak np. blue media liczą się jako transakcja przez internet?

  Tajm Odpowiedz
  • Nie. Jako transakcja bezgotówkowa kartą przez internet liczymy te transakcje, gdzie fizycznie podajemy numer, ważność karty i CVV. Przelew z rachunku karty nie jest traktowany jako transakcja bezgotówkowa kartą, wymagana przez promocję.

   Michał
 • Czy jest mozliwosc zlozenia wniosku pod podanym linkiem a potem dokonczenia reszty w oddziale, bez czekania na kuriera?

  hans Odpowiedz
 • Cyt.”Warto jednak dodać, że osoby posiadające konto oszczędnościowe BGŻOptima nie są wykluczone – tam obowiązuje oddzielna umowa ramowa.”
  Otóż niestety nie. Mój wniosek został odrzucony z powodu cyt. ” Informujemy, że wniosek został anulowany ponieważ zidentyfikowaliśmy Cię jako użytkownika Bankowości Internetowej”.
  A ja właśnie jestem posiadaczem tylko konta oszczędnościowego w BGŻ Optima.

  Gregjas Odpowiedz
  • Ja bym jednak strzelał, że możesz mieć ciągle aktywną umowę ramową.

   Michał
  • Jestem klientem BGŻ Optima od września br. A dzisiaj mój wniosek o konto w BGŻ przeszedł bez problemu (telefon od konsultanta w celu potwierdzenia, że to ja składałem). Czyli można tu i tu.

   Chronisch Elektronisch
 • A mogę nie mieć aktywnej skoro mam konto oszczędnościowe?

  Gregjas Odpowiedz
  • Takie odrzucenia zdarzały się też w poprzednich edycjach w przypadku osób tylko z kontem BGŻ Optima, chyba jest to widzimisię osoby weryfikującej Twój wniosek. Ja też miałam tylko konto oszczędnościowe w BGŻ Optima i nie miałam żadnych problemów z założeniem konta Paribas. Spróbowałam puścić wniosek ponownie, może ktoś inny będzie go weryfikował.

   Katarzyna
 • zarejestrowałam się w promocji na inny adres e-mail(niechcący) a potem automatycznie przeszłam do wniosku o konto i podałam inny. co teraz?

  Asia Odpowiedz
  • Nic, zapisz sobie te emaile zeby pozniej pamietac.

   keton
  • A co jeśli ten adres e-mail podany przy rejestracji na stronie promocji jest już wykorzystany w innej, wcześniejszej promocji bgż?

   Asia
  • Poza tym wg regulaminu to we wniosku trzeba było podać takie same dane jak na stronie promocji. Oni tego nie weryfikują?

   Asia
 • ten bank to żenada, każda wypłata z bankomatu Planet Cash obciążona prowizją. Składana reklamacja za relamacją i każą czekać po 30dni. Porażka. Ten bank tylko po to aby zgarnąć kasę z promocji i zamykać konto. W żadnym wypadku nie traktować jako głównego banku, no chyba z jest się masochistą i uwielbia składać reklamacje. Zarniam premię, w nosie mam moneyback i wracam z żoną do tmub i konta premium. Szkoda ze alior zlikwidował konto wyższej jakości :(

  paolo Odpowiedz
  • Nic nie słyszałem , to już na pewno KWJ nie ma ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • KWJ podobnie jak 123, ciągle można ze starych korzystać, ale trudno powiedzieć, czy da się zakładać nowe, być może chodzi o urok osobisty (albo inny).

   Don Quijote de la Mancha
  • W KWJ 5 lat od założenia Bank gwarantuje niezmienność zasad. Pytanie czy da się gdzieś jeszcze założyć? Przy tym koncie wszystko jest za darmo, natychmiastowe również, jeśli się zapewni wpływ 2,5 k miesięcznie…

   abc
  • 123 można jeszcze zakładać, korzystałem wczoraj

   pozdrawiam

   kruczi
  • Siostra była wczoraj w oddziale zmienić KGP na 123 i już nie można było. Podobno system dawał możliwość zmiany tylko na”nowe”
   Zakładałeś czy przekształcałeś? Przez infolinię czy w oddziale?

   Andrus
  • Skoro „nie mozna” zmienic to niech zamknie stare KGP i otworzy nowe 123. Wnioski przez www sa dalej dostepne wiec mozna :)

   aaaa
 • Czy przy składaniu wniosku o założenie konta już na stronie banku wystarczy wyrazić tylko dwie obowiązkowe zgody (zaznaczone gwiazdką)?

  slayer Odpowiedz
 • Ktoś się orientuje może odnośnie tych zgód jak wyżej? :P

  slayer Odpowiedz
 • Ile czekaliście na decyzje dot. weryfikacji po złożeniu wniosku?

  Emej Odpowiedz
  • Na drugi dzień po złożeniu wniosku był telefon z banku i wtedy przychodzi mail z banku o wstępnej pozytywnej weryfikacji.

   slayer
  • Natomiast nie dostałem żadnego maila od organizatora promocji. Wy też?

   slayer
  • Ja złożyłam wniosek w poniedziałek, we wtorek zadzwoniła konsultantka z banku, dostałam tez na maila potwierdzenie pozytywnej weryfikacji i powiadomienia, ze dokumenty zostały przekazane do wysyłki i….czekam. Miałam nadzieję, że dziś odezwie się kurier, ale chyba nic z tego :|. Czy u Was tez to tak długo trwa?

   Amanda
 • We wtorek wieczorem złożony wniosek, przed chwilą dzwonił kurier że jedzie z umową.

  CCC Odpowiedz
 • Dla uscislenia, pisząc KWJ miałem na myśli Konto Wyższej Jakości w aliorze a nie konto godne polecenia w bzwbk. A KWJ jak i inne w aliorze zostały zlikwidowane i zastąpione jakimś nowym cudem

  paolo Odpowiedz
 • Jak to jest z tymi płatnościami w internecie? Chodzi o płatność, gdzie trzeba wbić dane karty czy jakieś inne formy użycia też wchodzą w grę? Podpytuje, bo albo nie mogę znaleźć wyjaśnienia w regulaminie albo nie jest zbyt czytelny dla mnie. Dzięki za wyjaśnienie!

  zainteresowany Odpowiedz
 • szkoda, że cały październik przepada, bo konto już założone…

  lakibar Odpowiedz
 • Chyba się promocja wysypała. Nie działają linki. A miałem nadzieję się załapać.

  Michał Odpowiedz
 • Jestem posiadaczem konta (promocja z wcześniejszych edycji).
  100 zl – nagroda główna nie została oczywiście wypłacona, dostalem wypłate w postaci 3% moneyback maks. 40 zł za miesiac. We wrześniu kończy sie promocja 95 miesiac promocji). Czy przewidziany jest moneback dla ‚starych’ klientow, czy po prostu robić wypad z tego quasi-banku?

  MICHAŁ Odpowiedz
 • Pytanie. Mam już aktywne konto i chciałem uściślić jedną kwestię. Mianowicie czy mogę już teraz spełnić poniższe warunki i 100 zł będzie wypłacone wcześniej? Ktoś się orientuje?

  „100 zł premii na start otrzymamy po spełnieniu trzech prostych warunków w listopadzie 2017:
  zalogowanie się do bankowości internetowej [email protected]
  zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 1000 zł, przy czym wpływy nie mogą pochodzić z innych rachunków uczestnika promocji w BGŻ (w tym BGŻOptima) oraz być wpłatami gotówkowymi – najprościej przelać sobie środki z konta w innym banku
  wykonanie transakcji kartą na kwotę min. 300 zł”

  ADI Odpowiedz
  • Jest dokładnie tak, jak napisałem – warunki promocji trzeba spełnić od 1.11 do 30.11. Spełnienie ich teraz nie wpływa na otrzymanie premii.

   Michał
 • @adminie
  Szybkie pytanko. Czy jeśli jestem zarejestrowany w promocji mogę jeszcze dzisiaj do 23:59 złożyć wniosek o konto, żeby wszystko było ok? ;)

  savi Odpowiedz
 • Założyłem konto, zalogowałem sie do planet i poczułem się jakbym miał powrót do przeszłości :):)

  Alezaletą jest darmowe konto i brak opłat za kartę;)

  rafal1983 Odpowiedz
 • Za kilka dni ma wyjść nowa apka mobilna BGŻ BNP

  Benito Odpowiedz
 • Informacja dla posiadających numer telefonu w Virgin Mobile:

  W celu aktywacji karty BGŻ należy wysłać SMS pod numer 4884. W Virgin Mobile jest to niemożliwe. Po skontaktowaniu się z BOK dostałem taką wiadomość: „W obecnej chwili numer 4884 nie jest obsługiwany w sieci Virgin – wysłanie wiadomości na ten numer niestety nie będzie możliwe.”.

  Poszedłem dzisiaj do banku zapytać jakie mam możliwości. Są dwie:
  1. Zapłacić 25 zł i dostać PIN na papierze.
  2. Zapłacić 10 zł za zmianę numeru telefonu.

  Wybrałem opcję drugą, podałem numer żony (Play) i czekam na SMS od banku, powinien przyjść jutro. Dam znać, czy to pomogło.

  Igor Odpowiedz
  • Czy ten nr Virgin był w abo? Jeśli nie, to mogłeś za darmo przenieść ten numer do np. Play, odebrać bonus za przeniesienie i wrócić do Virgin.

   Benito
  • Miałem podobną sytuację 10PLN nie płaciłem.Uparłem się że to wina banku.Zmieniłem w oddziale bez oplat,na infolini kasę chcieli.

   Zdzisiek80
  • W oddziale zrobili coś źle i SMS nie przyszedł. Zadzwoniłem na infolinię, zapłaciłem 10 zł i mam aktywną kartę.

   Igor
 • Jest już dostępna nawa apka mobilna, na początku listopada mają dodać blik. W sklepie Play jest pod nazwą „BGŻ BNP Paribas GOmobile”

  Benito Odpowiedz
 • BGŻ wprowadził od 29.09. br. możliwość płatności poprzez Android Pay. Czy takie transakcje wchodzą w skład tradycyjnej transakcji kartą, aby potem dostać promocyjny zwrot?

  Chronisch Elektronisch Odpowiedz
 • Czy są jakieś wykluczenia kodów MMC przy płatnościach kartą do uzyskania moneyback-u.Ktoś coś wie?nie mogę nic znależć na ten temat

  jarek Odpowiedz
 • jak uzyskać kod pin do karty ? przysłali smsa że termin przyosłania pinu minął. na infolinii chcą jakieśtam oplaty 10-15 zł za możliwość nadania pinu. ładnie się zaczyna ;)

  michał Odpowiedz
 • liczą się transakcje zrobione w danym miesiącu czy zaksięgowane?

  Kacper Odpowiedz
 • Premia będzie wypłacana co 3 miesiące, czyli za okres listopad 2017 – styczeń 2018, luty 2018 – kwiecień 2018 i tak dalej.

  Premie będą wypłacane odpowiednio do 28.12, 28.02, 31.05, 31.08 i 30.11.

  Coś mi się tu nie zgadza. Premia za okres listopad – styczeń będzie wypłacona 28 grudnia?

  Igor Odpowiedz
 • 28.12 to za okres 08.-10.2017, a za okres listopad 2017 – styczeń 2018, do 28.02, makes sense?

  Katarzyna Odpowiedz
  • Nie do końca, bo:

   Drugi typ premii, który towarzyszył nam będzie przez rok (od listopada 2017 do października 2018), to premia za transakcje kartą.

   Okres 08.2017 – 10.2017 nie wlicza się do promocji, więc nie będzie za niego wypłacona premia.

   Igor
  • Do 28.12. zostanie wypłacona premia 100 zł na start, natomiast do 28.02. premia za transakcje z okresu listopad-styczeń.

   Baton
  • Dzięki Baton, brzmi sensownie. Artykuł mógłby być bardziej jednoznaczny :)

   Igor
 • Pierwszy – najprostszy – warunek chciałem spełnić, niestety przy próbie zalogowania do systemu efekt jest taki: „Wystąpił nieoczekiwany błąd”. Przypadek?
  Co będzie dalej?

  dar3cki Odpowiedz
 • Czy warunek spełniamy logując się tylko do bankowości internetowej, czy jeśli logujemy się tylko aplikacją w telefonie jest ok?

  Grześ Odpowiedz
 • Czy wpływ min. 1000 zł w danym miesiącu musi być jednorazowy czy można podzielić go na kilka mniejszych przelewów?

  Chronisch Elektronisch Odpowiedz
 • Rozumiem, że jak będę płacił tylko w internecie około 1300 zł miesięcznie to spełnię wszystkie warunki (bezpłatne konto, premia startowa i premie kwartalne)?

  robertos Odpowiedz
 • Ten bank to jest jakaś masakra. Ciekawe czy mi się uda spełnić warunek przelewu 1000 zł w listopadzie… Niestety ale gdy próbuję przelać środki z konta lub na konto, to dostaję komunikat, że konto jest zablokowane/nieaktywne. Niestety nie potrafią w banku nic z tym zrobić. Gdy ich poinformowałem, że jest to błąd krytyczny, który uniemożliwia mi korzystanie z konta i powinien być usunięty w 24h, otrzymałem wiadomość, że rozpatrują reklamacje w 30 dni hahaha.

  slayer Odpowiedz
 • Dostał ktoś już mail od organizatora promocji ?

  rafal1983 Odpowiedz
 • właśnie sprawdzałem i u mnie do tej pory brak maila. Mają czas do 14.12. – czekamy cierpliwie… Pozdrawiam.

  diego Odpowiedz
 • nadal nie mam maila od organizatora o przekazaniu danych do wyplaty premii… czy ktoś dostał?

  agata2 Odpowiedz
 • Dostałam maila od organizatora o przekazaniu danych do wypłaty premii…

  zuza Odpowiedz
 • W spanie wylądował ale jest

  Kacper Odpowiedz
 • dane uzupełnione teraz czekamy do 28.12. na „stóweczkę”. Pozdrawiam.

  diego Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy