50 zł za założenie i 100 zł za polecenie VeloKonta + 8% na koncie oszczędnościowym VeloBanku

Zakończona

Po wielu miesiącach oczekiwania ruszyła I edycja programu poleceń VeloBanku. Nowi klienci mogą zgarnąć 50 zł za założenie VeloKonta z czyjegoś polecenia oraz do 600 zł moneybacku! Oprócz tego czeka na nich 8% na koncie oszczędnościowym. Obecni klienci zyskają natomiast 100 zł za skuteczne polecenie.

Program poleceń VeloBank

50 zł dla nowego klienta

Aby skorzystać z promocji jako polecony należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w PLN w VeloBanku Banku od 31.10.2022.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o VeloKonto podając kod polecający obecnego klienta banku. Konto powinno zostać otwarte do 31.05.2023, dlatego warto zaplanować wszystko z lekkim wyprzedzeniem.

Polecam VeloKonto
Kod podajemy w 2 kroku

Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na:

 • przetwarzanie danych w celu marketingu produktów własnych banku,
 • na otrzymywanie informacji handlowych banku,
 • na przetwarzanie danych w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych i podmiotów z nim współpracujących, w tym opartych na profilowaniu oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej

Pamiętajmy, że w przypadku pierwszej zgody chodzi zarówno o część elektroniczną, jak i marketing tradycyjny.

Co dalej? W każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta powinniśmy zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 2000 zł, przy czym musi to być przelew albo z konta firmowego w VeloBanku albo z dowolnego rachunku w innym banku. Najprościej więc spełnić wymóg przelewając sobie środki z własnego konta w innym banku.

I to tyle! Bank wypłaci nagrodę nowemu (50 zł) jak i obecnemu klientowi (100 zł) do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Na koniec dodam, że oczywiście nowy klient może również przystąpić do programu i polecać konto kolejnym osobom.

100 zł dla polecającego

A jak zostać osobą polecającą? Wystarczy być obecnym klientem VeloBanku, który posiada dowolny rachunek osobisty w PLN oraz wyrażone zgody (na marketing i informacje handlowe). Konieczne też będzie przystąpienie do promocji i wygenerowanie kodu polecającego – najprościej za pomocą bankowości internetowej (zakładka Usługi – Programy korzyści – Program poleceń).

Uwaga! Jeśli braliśmy udział w poprzedniej edycji programu, to kod należy wygenerować ponownie – jest inny!

Skąd wziąć kod polecający?

Na koniec przypomnę, że na blogu zakazane jest przekazywanie sobie kodów w komentarzach. W przeszłości bywały sytuacje, kiedy dwie osoby umawiały się na podział premii, a po zgarnięciu nagrody jedna z nich zwyczajnie znikała – o co pretensje były do mnie. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zachęcam do pobierania kodu polecającego po prostu od swoich znajomych. Jeśli natomiast nikogo takiego nie macie, to będę wdzięczny za skorzystanie z mojego, sprawdzonego kodu: WE6CP5.

VeloKonto – ile kosztuje?

Prowadzenie VeloKonta jest darmowe. Zapłacić możemy za kartę oraz wypłaty z bankomatów, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty (7 zł) za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 5 zł.

600 zł na start + 8% na koncie oszczędnościowym

Na koniec przypomnę, że zakładając konto osobiste w VeloBanku możemy zgarnąć aż 600 zł całkiem łatwego moneybacku – o szczegółach promocji pisałem tutaj. Oprócz tego czeka na nas Elastyczne Konto Oszczędnościowe, które pozwala na zgarnięcie odsetek w wysokości 8% w skali roku do 400 000 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Polecenia trzeba wykazywać w PIT? Czy zwolnione?

  mohel Odpowiedz
  • „Nagroda dla obecnego klienta/obecnej klientki wynosi 123 zł brutto. Mamy obowiązek pobrać od niej zryczałtowany podatek dochodowy [2] w wysokości 23 zł i odprowadzić go do właściwego Urzędu Skarbowego. Dlatego na Twoje konto osobiste przekażemy 100 zł. Ty nic nie musisz robić ani rozliczać się z Urzędem Skarbowym.”

   Ja123
 • Wystarczy, że zapłacisz 5 razy w miesiącu kartą, telefonem lub BLIKIEM, a nie zapłacisz za:

  obsługę karty do konta
  wypłaty kartą w Polsce z bankomatów innych niż Planet Cash.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Hej, da się skorzystać z promocji inaczej niż przez kuriera? Założyłem przez kuriera, ale nie wiem czy będę w stanie się z nim spotkać :s

  Jacur Odpowiedz
 • Tzn. samo konto można otworzyć np. w oddziale Velo, ale przyznam, że nie wiem, czy można zamienić po fakcie wizytę kuriera na wizytę w oddziale i łapać się na promo.

  MB Odpowiedz
 • Teraz jest chyba 80 zł a nie 100?

  Pat Odpowiedz
 • na100%łapiemy się na promocję 10%zwrotu/600zł?

  jpsikuta Odpowiedz
 • Nie mam konta w velo banku, ale mam dostęp do bankowości. Czy zakładając konto w bankowości jest możliwość podania kodu polecenia i połączenia promocji ?

  Jolanta Odpowiedz
 • Czy podpisując umowę poprzez kurierato bank po prostu wysyła umowę do podpisania czy wcześniej pracownik dzwoni i potwierdza jeszcze jakieś dane?
  Z góry dzięki za info!

  owat Odpowiedz
  • Jak ja zakładałem, to nikt nie dzwonił, ale kurierowi trzeba potem okazać dowód i on weryfikuje dane z tymi na umowie (ma taki obowiązek).

   Przemysław
  • Tydzień temu pracownik banku potwierdzał telefonicznie dane z wniosku. Kurier wysłany następnego dnia.

   e
 • W Velo można mieć do 4 darmowych kart. Czy wystarczy 5 płatności blikiem aby one były darmowe czy muszę każda karta robić transakcje?

  Daw Odpowiedz
 • Czy przelew blik na telefon na kwotę 2000 z innego banku łapie się jako jednorazwy wpływ z innego banku?

  ggg Odpowiedz
  • Oczywiście. To jest po prostu przelew natychmiastowy obsługiwany przez Express Elixir, z tego co pamiętam.

   e
 • Dostał ktoś nagrody kto zakładał w lutym konto z polecenia?

  chmiel Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał kasę we wrześniu za polecenia z maja?

  agnes Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy