1,7% do 200 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Po wielu miesiącach niskich stóp procentowych banki wreszcie powracają do oferty sprzed pandemii. Wtedy też bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Getin Banku. Dlatego miło mi poinformować, że od dzisiaj możemy na niej zarabiać 1,7% w skali roku dla kwoty aż 200 000 złotych. Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

1,7% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

1,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 1.12.2021 – 19.12.2021 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 25.11.2021. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 1,7% w skali roku do kwoty 200 000 zł, a 1,1% od 200 000 do 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

.Z oferty nie możesz skorzysta, jeśli w okresie od 1.12.2021 r. do 19.12.2021 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

3% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok.

50 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start w ramach programu poleceń banku. O szczegółach pisałem w osobnym prześwietleniu.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Tzn ze jak mam z poprzedniej edycji bonus za aktywność, który wynosi 2% to od grudnia wzrasta mi do 3% do kwoty 10 tys.?

  Ego Odpowiedz
  • Nie, bonus za aktywność to osobna promocja i tam tyle, ile sobie zaklepaliśmy na starcie, tyle mamy przez 12 miesięcy.

   Michał
  • Czyli dla mnie konto w getinie do ostrzału, bo bonus 2%, nowe środki 1,7% czyli żadnych rewelacji a tymczasem WIBOR 3m na dzień dzisiejszy wynosi już… 2,06, czyli w Nescie na KO od 16.12. będę miał minimum 2,1% (na dzień dzisiejszy), a do 15 grudnia w miedzy czasie spotkanie RPP, przy okazji WIBOR 3m jeszcze wzrośnie, a co za tym idzie oprocentowanie starego KO :),

   Ego
 • @Michał ADMIN
  Chyba się pomyliłeś z bezpłatnością konta i karty. Wypłaty z bankomatów są bezpłatne w bankomatach własnych i Planet Cash. walnia tez BLIK. Podobnie konto. Z opłaty zwalnia 1 transakcja kartą, ale od 1 stycznia 2022 r. tych transakcji musi być min. 5.

  Waldemar Odpowiedz
  • Fakt, podlinkowałem nową tabelę a opis ze starej. Zmieniłem.

   Michał
  • to w grudniu wystarczy 1 transakcja, czy musi być 5? bo to zawsze jest niejasne, kiedy bierze się pod uwagę poprzedni miesiąc.

   abc
  • Podbijam pytanie, bo tez właśnie mi weszła myśl, że to już może w grudniu trzeba wykonać 5 operacji. Jak sądzicie?

   ola
  • Napisałem na poczcie wewnętrznej: dopiero w styczniu mam wykonać 5 transakcji

   Michał1986
  • No i gra gitara. W razie czego zaleją ich reklamacje ;-)

   Paweł
 • Zamknąłem konto i zadzwonili z ofertą cashback 5% max 30 zł na pół roku. Elo.

  eloraper Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, że promocyjnym oprocentowaniem objęte zostaną wyłącznie nowe środki przelane do 19.12.21 r.? Jeżeli np. 15.12 przeleję 50 tyś, a 25.12 dajmy na to jeszcze 20 tyś, to oprocentowanie promocyjne obejmie wyłącznie kwotę 50 tyś, a te 20 tyś oprocentowane będzie na standardowym warunkach?

  Majster Odpowiedz
  • Nie, wszystko będzie. Wystarczy, że do 19.12 przelejesz dosłownie grosz nowych środków, a promocja zostanie aktywowana na 92 dni. W tym czasie możesz dopłacać, wypłacać i wszystko (co jest uznawane jako nowe środki czyli nadwyżka nad saldo z 25.11) będzie pracować na 1,7%.

   Michał
 • a czy ktoś testował już ile dają oferty specjalne przy przelewach do innych banków?

  abc Odpowiedz
 • Ma ktoś pomysł jak uruchomić ta 19. edycję?

  Mam ciągle aktywna 16.edycje z 01.0.2021 i przez 92 dni ona będzie obowiązywać, jak dzwoniłam na infolinię pani powiedziała że nie mogą złożyć dyspozycji rezygnacji z brania udziału w danej edycji, wypowiedzenie takie EKO trwa 1msc, a otworzenie kolejnego EKO Nnic nie da, bo najstarsze otworzone z aktywną promocja działa…
  Może jakieś natychmiastowe wypowiedzenie przez zmianę TOIP OD 01.01.2022?….macie pomysł?

  Villemo09 Odpowiedz
 • @Villemo09
  Otwórz konto na inną osobę, jak możesz oczywiście i problem z głowy.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ja mam promocję na koncie oszczędnościowym EKO, którą mi włączono pod koniec września 0,6% (przy próbie przelania środków na zewnątrz). Wtedy to było w miarę OK. Ale później pojawiło się lepsze oprocentowanie w NEST i uciekłem do nich. Teraz Getin ma 1,7%, więc zadzwoniłem na infolinię i okazuje się, że te 0,6% mam aż do końca grudnia a oczywiście nie da się wyłączyć tej promocji i włączyć tej wyższej. Ale czy ktoś testował czy dałby coś przelew z zewnątrz do Getina, później przelew na EKO i np. w tym samym dniu lub na następny dzień próba wykonania przelewu na zewnątrz? Czy pojawi się promocja utrzymaniowa czy też te środki muszą ileś przeleżeć (np. tydzień) by taka promocja się pojawiła?

  I czy ktoś wie jakie ma być oprocentowanie na koncie w NEST dla klientów po 2016r? Czy to będzie wiadomo dopiero po ewentualnym podwyższeniu stóp (bo gdzieś przeczytałem, że nawet bez ich podwyższenia, to oprocentowanie NEST ma wzrosnąć tylko nie pamiętam do ilu!).

  Marcin W Odpowiedz
  • W przypadku oprocentowania KO w Neście zobacz, ile wynosi aktualny WIBOR 3m, od tego odejmij marżę 0,5% (chyba, że masz marże 0%) i już będziesz wiedział, jakie moze być oprocentowanie KO. Tutaj, kluczowy będzie WIBOR 3m w dniu 15.12.
   Może być tak, ze WIBOR 3m zwiększy sie jeszcze bardziej po grudniowym spotkaniu RPP, który może podnieść stopy procentowe w celu duszenia galopującej inflacji.

   Ego
  • czyli jeśli na dzień 2021-01-12 –> WIBOR 3M = 2,11% (a konto mam obecnie na 1,1%),
   to kiedy Nest podniesie oprocentowanie konta w grudniu?
   zawsze robi to 15 dnia miesiąca?

   Czyli od WIBORU 3M z 15.12.2021 odejmuję marżę 0,5 = nowe oprocentowanie jakie będzie obowiązywac na koncie od 15.12 przez jaki okres czasu – przez miesiąc ?

   villemo09
  • Pojawi się oferta utrzymaniowa, ale na lokaty tylko, nie na KO, czyli i tak bez sensu teraz. Ja mam podobą sytuację i trudno, czekam aż poprzednia promocja wygaśnie.

   Ja123
  • przy przelewie do aliora pojawiły mi się do wyboru 3 propozycje
   2 x lokata 1,5% na 3 miesiące od 70kPLN
   KO 1,5% do 400kPLN

   kruczi
 • @Marcin
  Na razie NEST KO, NRO i Skarbonka po 2016 r. 1,1%

  Waldemar Odpowiedz
 • Dziś przerzucić z Alior 1,5% do Getin na te 1,7%, czy jednak poczekać do 18, może będzie więcej, a może Mille coś da w miedzy czasie, oto jest pytanie?

  keram7m Odpowiedz
  • @keram7m mam dokładnie ten sam dylemat :) nawet się zastanawiam czy nie poczekać do kolejnej edycji w Getin, bo obstawiam, że podniosą stopy. Także to, że przez 20 dni poleży na 1,5 zamiast 1,7 to może się okazać dobrą strategią :)

   Paweł
  • Chyba warto poczekać. Obstawiam, że 20 grudnia Getin zaoferuje 2% na KO, a może nawet i da więcej.

   derek22
  • Jak dziś przerzucicie to za kilka miesięcy wszędzie będziecie mieć kończące się promocje na nowe środki i stare środki na kontach

   Dzikus
  • To chyba sensowna strategia, żeby przeczekać do 20.12 na 1,5 w Alior, 2% na święta byłoby fajnym prezentem od Getin ;)

   abc
 • Mam pytanie dot Getinu. Mam obecnie włączoną na EKO promocję 0,8% w promocji „zwrotnej” jeszcze na 2 miesiące. Czy można ją jakoś wyłączyć, żebymóc skorzystać z promocji na wyższe oprocentowanie na nowe środki? Ktoś coś wie?

  Ja123 Odpowiedz
 • @Ja123
  Nie ma takiej opcji. Kiedyś próbowałem nawet z zamknięciem i ponownym otwarciem konta. Nic to nie dało. Skoro promocja została aktywowana to trwa do końca przewidzianego okresu.
  Każdy ma różne uwarunkowania. Ja akurat mam do dyspozycji konta na rodzinkę i jedyny dylemat to czym je wszystkie zapełnić.
  @keram7m
  @Paweł
  Ja już wczoraj wszystko przelałem na 1,7%. Czekam na grudniowe posiedzenie RPP, aby wtedy aktywować 2 ostatnie wolne i bezpłatne konta w Aion Banku z planem Al.In.

  Waldemar Odpowiedz
  • no tak, ale nie każdy ma ten komfort posiadania kilku kont

   keram7m
  • Ja przelewałam jakiś czas temu i uruchomiła mi się promocja z 0,8%, ale teraz, jak wchodzę w szczegóły konta w ofercie na nowe środki, to wyświetlają mi się stare parametry (data przystąpienia 5.11, stan nowych środków oraz aktualna tabela z oprocentowaniem 1,7%. Czyli pomimo tego, co się wyświetla, to obowiązuje stary procent, na jaki zakładałam?

   Micha
 • Ja w tej chwili nie włączam żadnej oferty na nowe środki, bo tylko tak jak powyżej osoby zablokuje kolejne wyższe edycje, osobiście skłaniałem się do Toyoty i ich indeksowanego konta oszczędnościowego, ale brak możliwości założenia online na tę chwilę nie zachęca do nich więc wybrałem po raz pierwszy obligacje 3letnie, w pierwszych 6M – 1,1proc, w kolejnych stopa WIBOR 6M, więc powyżej tego co daje Toyota. Kilka lat temu wejścia w czterolatki okazało się dziś dobrym wyborem, teraz zaczynam dywersyfikować część 4 letnich, opartych o inflację, część 3letnich opartych o stopy. Wzrost stóp jest raczej nieunikniony co w długim okresie czasu może zmniejszyć stopę zwrotu z obligacji, opartych na inflacji

  Dzikus Odpowiedz
 • czyli jeśli na dzień 2021-01-12 –> WIBOR 3M = 2,11% (a konto mam obecnie na 1,1%),
  to kiedy Nest podniesie oprocentowanie konta w grudniu?
  zawsze robi to 15 dnia miesiąca?

  Czyli od WIBORU 3M z 15.12.2021 odejmuję marżę 0,5 = nowe oprocentowanie jakie będzie obowiązywac na koncie od 15.12 przez jaki okres czasu – przez miesiąc ?

  villemo09 Odpowiedz
  • dokładnie tak :) miesiąc sprawdzany co miesiąc

   Dzikus
  • ale chyba Wibor3M z 15 grudnia dotyczy oprocentowania na styczeń

   keram7m
  • nie, dotyczy oprocentowania od 16.12 do 15.01 (tu ewentualnie do weryfikacji dokładny dzień zmiany)

   Dzikus
  • Sprawdzenie WIBOR-u 3M będzie 15.12., a nowy % będzie od 16.12. do 15.01.
   Jeśli w jakimś miesiącu 15 wypada w dzień wolny, WIBOR 3M sprawdzany jest poprzedniego dnia roboczego, ale % obowiązuje zawsze od 16 do 15

   sm1
  • dobra, myliłem się:
   „Oprocentowanie ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia
   kalendarzowego (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) danego
   miesiąca oraz Marżę Oprocentowania wskazaną w tabeli powyżej. Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 16-go dnia kalendarzowego danego miesiąca.”

   keram7m
 • Można dopłacać do tego konta środki w czasie trwania promocji i będą one obęte promocyjnym oprocentowaniem?

  Michał Odpowiedz
 • Z innego bloga:
  „Mam konto oszczędnościowe w Nest Banku. Oprocentowanie zmienne. Do wtorku bank miał zasadę ustalania oprocentowania według WIBOR 3M z 15. dnia danego miesiąca minus 0,5% marży, bez limitu kwotowego. Czyli na razie jest to 1,1%. I tak było przez bardzo długi czas. Od 15 grudnia Nest Bank zmienia zasadę… Oprocentowanie WIBOR 3M z 15. dnia miesiąca minus 1,5% marży. Do tego takie oprocentowanie jest tylko do 100 000 zł, a nadwyżka oprocentowana jest na 0,01%. Nie informują klientów o zmianach, dowiedziałem się o nich przez przypadek”

  Ja123 Odpowiedz
  • Ciekawe… może to dotyczy nowych kont otwieranych od grudnia 2021? To znaczy, że bank przewiduje stały wzrost oprocentowania w dłuższym okresie czasu.
   Mam KO od ponad 7 lat i marża w dalszym ciagu wynosi 0%.

   Ego
  • Zwykle plotki, ludzie nie czytają ze zrozumieniem i powielają.
   To co zacytowałeś z innego bloga dotyczy KO (nowych), gdzie marża wynosi -1,5%. Bank, te informacje podaje na stronie internetowej, dotyczącej stawki promocyjnego oprocentowania KO, oraz jak będzie ustalał oprocentowanie po okresie promocji (2m), w którym podał WIBOR 3m – 1,5% (marża oprocentowania).

   Ego
  • WIBOR 3m – 1,5% (marża oprocentowania) dotyczy KO otwartych od 2 grudnia 2021 roku :)

   Ego
  • Jedyny problem z nest bankiem jaki widzę to podobnie jak getin idiotyczne limity:
   8.2. Limity obowiązujące w Elektronicznych Kanałach Dostępu
   1. Limit pojedynczej transakcji tj. maksymalna kwota pojedynczej Transakcji Płatniczej 50.000 zł
   2. Limit dzienny tj. łączna dzienna kwota Transakcji Płatniczych zlecanych z Rachunków Płatniczych 100.000 zł
   3. Limit miesięczny tj. obowiązująca w miesiącu kalendarzowym łączna miesięczna kwota Transakcji Płatniczych 250.000 zł

   R jak Rakieta
  • Limity można zmienić (podwyższyć).

   Andrzej44
  • To ciekawe, muszę spróbować, bo w getinie nie da się ich zmienić.

   R jak Rakieta
  • Tak na marginesie trzeba dodać, że inne blogi mają niższy poziom merytoryczny komentarzy, więc chyba nie warto ich cytować nawet, bo czasem mam wrażenie, że piszą tam same nieogary, które czekają, aż autor bloga odpowie im na każde pytanie.

   abc
  • ze zmian od 2.12.2021. w Nescie, nowo otwierane NRO z oprocentowaniem WIBOR3M – 1,5% tylko do 1.000 PLN, powyżej 0,01

   Dzikus
  • Do 100.000 zł.

   Andrzej44
  • Zwykle oszczędnościowe tak, ale rodzinne oszczędności nie do 100t, tylko do tysiaka

   Dzikus
 • WIBOR 3m – 1,5% (marża oprocentowania) dotyczy KO otwartych od 2 grudnia 2021 roku :)

  Ego Odpowiedz
 • Mam zagwozdkę, odpalać Alior KMO teraz czy czekać do 14 grudnia na lepszy % bo mam Getin KO tylko na 0,8%

  adaś Odpowiedz
  • Ja bym poczekał z decyzją do środy, jeśli podwyższą stopy to bym w żadnym banku nie włączał teraz promocji bo każda kolejna nie powinna być gorsza :)

   Dzikus
  • Millenium też powinno coś być 12-13 XII

   Czero
  • Oferty nie będą gorsze, ale moim zdaniem Alior nie podniesie, bo aktualna promocja jest dosyć długa, ludzie napakowali tam trochę kasy na 1,5% i nie zamierzają uciekać, a oni nie są tak bardzo reaktywni jak Getin czy Mille…tak czy inaczej do końca tygodnia czekaj, dostaniesz jeszcze pewnie jakąś ofertą na pozostanie z Getina, to zdecydujesz.

   abc
  • ostatnio Alior miał długą przerwę w propozycjach promocji, może się to nie powtórzy

   Pietrucha
  • Alior podniósł do 1,7%

   Pietrucha
  • ale tylko dla tych co zaczynają promocję, jak ktoś przystąpił przed 14.XII ma 1,5%

   Anonymous
 • Czekamy na InBank. Myślę, że w poniedziałek 20 grudnia Getin coś da i InBank odpowie. Aktualnie w InB na 1m jest 1,30% a na 3m- 1,35%. Nawet jak się doda 0,1% za przedłużenie to rewelacja to nie jest. Na KE w Getinie i Aliorze jest 1,7% a od czwartku w Neście 1,8%. O Aionie nie wspominam by przy płatnych pakietach to mało opłacalny biznes. No i kwestia bezpieczeństwa i dywersyfikacji. Troche strach w takim wirtualnym banku trzymać kasę w okolicach gwarancji BFG.

  Beata2 Odpowiedz
 • Mam pytanie do osób, które posiadają więcej niż 1 kartę do konta w Getinie. Czy w takim wypadku od 1 stycznia na każdej karcie należy zrobić po 5 transakcji, czy wystarczy na 1 karcie i już będziemy zwolnieni z opłat za konto i karty?

  McKwacz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy