1,7% do 400 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Getin Banku. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 1,7% w skali roku do 400 000 złotych.

1,7% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

1,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 25.01.2022 – 21.02.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 19.01.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 1,7% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzysta, jeśli w okresie od 25.01.2022 r. do 21.02.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania
wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

3% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok.

50 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start w ramach programu poleceń banku. O szczegółach pisałem w osobnym prześwietleniu.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • „Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczdnociowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyszamy oprocentowanie”.
  Eh, znowy wiatr w oczy…

  Ja123 Odpowiedz
 • Od lutego obligacje detaliczne o 0.5pp w górę + 0.25 na marży EDO/COI. Obligacje TOZ już 1.6 i po poł roku wibor 6m który bedzie w okolicach 4-5%. Te konta i lokaty wyglądają więc niepoważnie. 4-5% przy inflacji 10 to może niedużo, ale tracisz mniej niż więcej. A jak w przyszłosci wibor spadnie to tym bardziej lokaty

  marynatek Odpowiedz
  • Dokładnie, reklamy kont dąjacych obecnie mniej niż stopa depozytowa NBP są żałosne.

   Kajko
  • lepsze TOI 3 letnie o wibor czy COI 4 letni bo jak patrzę to chyba COI zawsze wygrywają

   Mateusz
  • Historycznie lepsze były COI choćby ze wzgl na marżę, ale TOZ ma krótszy okres na stałej stopie i przy normalnych warunkach, gdy Wibor jest bliski/wyższy inflacji, to TOZ nie traci duzo na atrakcyjności. Zwłaszcza gdy inflacja jednak trochę spadnie a NBP będzie się bał stóp obniżać. Historycznie Wibor był wyższy niż inflacja i jeśli NBP wroci kiedyś do takiego paradygmatu to TOZ będzie atrakcyjniejsze nawet wziąwszy marżę COI.
   Tyle tylko że na razie mamy rządy Glapy a on nie ma kontroli nad inflacją a nad stopą a tym samym Wiborem jak najbardziej więc wystawiamy się na ryzyko decyzji Glapińskiego. Ogromnym minusem COI/DO są obecnie pierwsze okresy odsetkowe, niskie marże no i sam poziom inflacji. A wada TOZ to ryzyko polityczne i brak marży.
   Wydaje mi się że jak chodzi o obligacje to koncowka roku to bedzie sezon na fundusze dłużne długoterminowe. Kilka % do zgarnięcia będzie. Teraz co byś nie kupił to i tak stracisz. Fundusze, obligacje detaliczne,mieszkania, działki (te zwłaszcza). Wydaje mi się że teraz najsensowniej siedzieć mimo wszystko w obligacjach indeksowanych (jak ktoś kupił wcześniej) albo w funduszach zarabiających na zmiennej stopie , ale one i tak mają ciężko choć niektóre odporne są już na zawirowania.

   marynatek
  • olać takie banki

   piotro
 • Jedyne sensowne rozwiązanie to konto w Toyota Banku oprocentowane jak WIBOR 3m (tylko do 100 tys.), a resztę w obligacje indeksowane inflacją (najlepiej 12 latki).

  Mariusz11 Odpowiedz
 • Właśnie zauważyłem że zasilenie DiP Blikiem z Getinu w historii konta getin widnieje jako „przelew”. Czy ta operacja (5 takich operacji) zwolni z opłaty za konto, czy bezpieczniej jednak zrobić 5 transakcji kartą? Blik miał zwalniać, ale ten dopisek „przelew” mnie zaniepokoił.

  Zet Odpowiedz
 • Transakcja czyli płatność blikiem, a nie przelew blikiem. Tak wykonana operacja zwalnia z opłaty.

  zaqu Odpowiedz
  • A od kiedy to zasilenie portfela blikiem to przelew a nie płatność? Np. w millenium zasilenie portfela widnieje w historii jako „płatność blik w internecie”. Ta sama operacja a rozna interpretecja w dwóch różnych bankach.

   Zet
  • Ja wpłacałam blikiem na siepomaga i tez mam w historii jako przelew wchodzący, a nie płatność blikiem.

   BiancaM
  • Trzeba z tym uważać, przykład: niektóre automaty biletowe w warszawskich autobusach: kupujesz bilet w tym automacie w autobusie, płacisz blikiem, kod blik wpisujesz na pinpadzie do wpisywania pinu przy płatnością kartą płatniczą, patrzysz w serwisie transakcyjnym a tu … „BLIK – płatność w internecie”; w niektórych sklepach Carrefour płatności w kasach BLIKEM są również traktowane jako płatności w internecie.

   Takie transakcje nie są zaliczane np. do cashbacku w Aliorze, ale w takim wypadku wystarczy zapłacić BLIKIEM zbliżeniowym mówiąc kasjerowi iż płatność będzie kartą.

   adaś
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy