2,7% do 100 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła IV edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego, w ramach której możemy zgarnąć 2,7% na koncie oszczędnościowym – tym razem do kwoty 100 000 zł. Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

2,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 20.01.2020 – 29.02.2020 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 14.01.2020. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 2,7% w skali roku – aż do kwoty 100 000 zł, przez okres 92 dni (oraz 2% dla zakresu 100 000 – 400 000 zł).

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji starego konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 20.01.2020 r. do 29.02.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

3,5% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok.

Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem Getin Banku, czyli osobą, która nie posiadała rachunku osobistego po 11.05.2017. Jeśli więc chcemy założyć EKO, przy okazji zakładając konto osobiste i wyrażając zgody na marketing, to niejako z promocji 3,5% do 10 000 zł możemy skorzystać niejako „przy okazji”.

Wystarczy bowiem, że w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (nie licząc przelewów od osób fizycznych z Getin Banku) i… należą nam się odsetki w wysokości 3,5% za dany miesiąc :)

50 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku (brak konta osobistego od 31.07.2019) mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start – o ile założą rachunek z polecenia innego klienta banku.

Skąd wziąć kod polecający? Jakie warunki trzeba później spełnić? O tym wszystkim w dokładnym prześwietleniu oferty: 50 zł w programie poleceń Getin Banku. Zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Zapłacić możemy jedynie za przelewy z rachunku na inne konto, ale bank zwalnia nas z tej opłaty do końca przyszłego roku:

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.

Jeśli więc chcemy za darmo wyciągnąć środki z EKO, to powinniśmy je przelać pierwsze na ROR (Konto Proste Zasady), a dalej – do dowolnego banku.

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Co z kartą debetową? Zarówno młodzi jak i starsi mogą z niej korzystać bez opłat miesięcznych. To samo tyczy się zresztą wypłat z bankomatów w Polsce – są darmowe. Zapłacimy jedynie za te, które znajdują się poza granicami naszego kraju – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Motyla noga nich ich… Mogli obnizyc oprocentowanie a nie kwote bazową wsadu. Trzeba będzie znowu pisać.

  Wojak Odpowiedz
 • Jak działa ten mechanizm kolejnych promocji w Getinie? Moja 92 dni z promocji III kończy się w połowie kwietnia. Co dla mnie oznacza edycja IV czy V, która pojawi się?

  LosQub Odpowiedz
  • Jak będziesz mieć farta, to zaraz po końcu Twojego uczestnictwa w 3 zacznie się 6 (np. 18 kwietnia z datą badania 14 kwietnia).

   Don Quijote de la Mancha
 • To jaka data rozpoczęcia aktualnej promocji (przed 29.02) brzmi najrozsądniej? Tak, aby stracić jak najmniej dni na wyczyszczenie salda oraz między końcem naszej promocji, a rozpoczęciem okresu przystąpienia do kolejnej?
  Czy może to za dużo do przewidzenia (bo wymaga wywróżenia dnia startu 2. w kolejności promocji po obecnej)?

  Marcin H. Odpowiedz
  • Trudno to przewidzieć, czas przystępowania do promocji nawet ostatnio zmieniał się pomiędzy 26 i 49 dni; gdyby znowu były krótkie, to przystępując do 4 pod koniec lutego mogłoby się nawet okazać, że przeskakuje się 5, 6 i 7 i na koniec maja wskakuje już w 8…

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeśli wczoraj wieczorem przekonwertiwałam.konto oszczędnościowe i wpłaciłam nowe środki (wczoraj jeszcze wisiało zwykłe konto oszcz., a dziś już jako elastyczne) to mogę reklamować że wczoraj przystąpiłam, nie? Bo wcisnęli mnie do nowej edycji (czyli czwartej)… Drugą sprawa to czy nadal 10tys które trzymałam wcześnie na 3,5% po spełnieniu bonusu za aktywność nadal to konto obejmuje (mam je od ok 10m-cy)..

  Pola33 Odpowiedz
  • Dlatego ja zamiast konwersji po prostu otworzyłem nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Mam stare i nowe.

   Marcin H.
 • Kiepsko, niedługo odpływ z idea robię i chciałem tutaj zakotwiczyć. Aktualnie mam lokatę mobilną na 10tyś, czyli na EKO mogę przelać teraz tylko 90 tyś żeby były na 2,7% ?

  marcin85 Odpowiedz
  • Możesz przelać 100k i będzie na 2,7%, tylko jak lokata ci się skończy w trakcie to należałoby ją odnowić – jeśli przelejesz tą kasę poza Getin, to biorąc pod uwagę 10k salda początkowego, tylko 90k będziesz miał na 2,7%, a 10k standardowo.
   100k, to limit EKO, a nie łącznego salda w Getin.

   Marcin H.
 • @marcin
  Na EKO możesz przelać 100k, ale jeżeli na dzień badania salda, tj. 14 stycznia miałeś 10k. na mobilnej, to po jej zakończeniu musisz ją przedłużyć/ nie wiadomo czy nie obniżą % i będzie się opłacało/
  @Pola33
  Ja wczoraj wpłaciłem 1 gr. i zakwalifikowano to jako nowe środki ale w 3-ej edycji do 200k. Tak więc pisz reklamacje.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ktoś może wie czy mogę zrobić taki myk.Mam jedynie 3,5%% na 10k do końca stycznia.13 Stycznia wyciągłem wszystko ,więc saldo na 14 I mam zero.Czy jeśli teraz wpłacę 20k to 10k będę miał na 3,5% ,a od 1 Lutego całe te 20k przejdzie ma na 2,7%?

  Zbigniew Odpowiedz
 • Informacja o prowizji za wypłaty z bankomatów zagranicznych nie jest precyzyjna.

  Od 15.12. ub. roku (po wejściu w życie stosownych dyrektyw UE) wypłaty z bankomatów na terenie UE są bez prowizji, wspomniana w artykule opłata dotyczy pozostałych krajów.
  Oznacza to, że z debetówką Visy z GB nie potrzebujemy już tak bardzo Revoluta ani Curvy ;-).

  Bank świetnie wie że to jest tak korzystna dla klienta (a niezbyt dla banku) oferta , że próbuje zaciemniać sprawę – w TPIO mamy sformułowanie „Transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych” zamiast prostego „wypłata gotówki za granicą”, no i fakt że aktualna TPIO na liście dokumentów nie jest na samej górze (chociaż najbardziej aktualna) tylko pod tą poprzednią z 14.09 (kiedy to za wypłaty z bankomatów w UE była prowizja).

  adre Odpowiedz
  • W uzupełnieniu dodam, że podlinkowana pod artykułem jest właśnie ta nieaktualna TPiO z września 2019.
   Liczą (jak widać skutecznie), że damy się na to złapać.

   adre
 • @Zbigniew
  Sprawdź czy na pewno 10k/ na 3,5%/ masz do końca stycznia. Getin nie liczy dniami tylko miesiącami. Jeżeli promocję z 10k / na 3,5%/ rozpocząłeś w styczniu 2019r. to promocyjne oprocentowanie masz tylko do 31 grudnia 2019r.
  Jeżeli na dzień badania salda miałeś 0 zł to wszystkie środki na EKO, w tym wypadku 20k,/ z uwzględnieniem uwagi wyżej/ będziesz miał na 2,7%

  Waldemar Odpowiedz
  • Tak mam do 31 Stycznia a raczej do 30 Stycznia,bo 30 Stycznia 2019 wpłaciłem pierwszy raz pieniądze na KO

   Zbigniew
  • Jeśli miesiącami to wtopiłem te 12 dni stycznia :(

   Zbigniew
  • Mam dla ciebie złą wiadomość. Ta promocja Getinu z bonusem za aktywność jest liczona miesiącami kalendarzowymi. Więc jak pierwszą wpłatę miałeś 30 stycznia 2019, to 15 lutego dostałeś odsetki za 2 dni stycznia, co dla banku oznacza pierwszy miesiąc. Odsetki które dostałeś 15 stycznia 2020 za grudzień 2019 były ostatnimi. Za styczeń 2020 już żadnych z tej promocji nie dostaniesz, promocja ci się skonczyła. Piszę to z doświadczenia, przerabiałem podobną sytuację u siebie ;)

   Przemysław
 • @zbigniew
  Napisz dla wszystkiego na pocztę i niech napiszą kiedy Ci kończy się okres promocji. Bedziesz miał podstawę do reklamacji.

  Waldemar Odpowiedz
 • Witam, przepraszam, że trochę na inny temat, ale obniżenie progu do 100k spowodowało u mnie zainteresowanie lokatą facto. Ostatnio podwyższyli oprogramowanie do 2,85% na 12 miesięcy. U ubiegłym roku widziałem wpisy na forum odnośnie tego, że lokaty na tym oprocentowaniu można założyć tylko w ciągu 30 dni od zawarcia umowy z ich bankiem. Czy nadal tak jest? Orientuje się ktoś? Bo chciałbym wpłacić teraz środki i w maju, bo wtedy kończy mi się roczna lokatą w idea. I zastanawiam się czy jeśli założę teraz to będę mógł skorzystać z takiego samego oprocentowania (zakładając że się nie zmieni) w maju.

  Paweł Odpowiedz
  • Nie, na początku mieli 2,85% w ciągu 30 dni od zawarcia umowy i 2,35% w innym przypadku, teraz już po prostu 2,85%.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za info. A Ty Don trzymasz tam jakieś środki czy też jesteś zdania, że lepiej unikać? Bo przyznam, że jesteś dla mnie autorytetem jeśli chodzi o finanse. Już tyle Twoich wypowiedzi czytałem na tyłu forach, że naprawdę mega szacun :)

   Paweł
  • Nie trzymam, ale ucieszyła mnie ta Twoja informacja o 2,85%, bo na pewno rozważę to, gdy niedługo skończą mi się roczne 3,5% w Idea (i ciągle nie będzie nic ciekawszego).

   Don Quijote de la Mancha
 • @Paweł
  Daj sobie spokój z tym facto. W razie czego gdzie będziesz jeździł? jakie to koszty? Masz na 2,7% z polskim BFG co najmniej w 3 bankach: Getin, mBank, Millennium. Tu trzeba a nie szukać ryzyka. Po roku to pewnie róznica na 100 k.- trochę pewnie ponad 100zł. Sam bilet do Włoch to kilka fajnych stówek. Warto?

  Waldemar Odpowiedz
  • Właśnie też mam takie obawy, chociaż na stronie piszą, że w razie upadłości wypłacają w ciągu 15 dni…

   Paweł
  • Nigdzie nie trzeba jeździć. W razie bankructwa środki są zwracane automatycznie na rachunek powiązany w innym banku.

   Jarry
 • @Paweł
  No to policz 15 dni x 2,7%x 100k. Warto ryzykować? Czekać?
  Moja rada: Bez sensu takie stawki w facto. Koszty potencjalnego ryzyka w żaden spsób nie rekompensują zysków.

  Waldemar Odpowiedz
 • zaszaleli, skończyła mi się poprzednia edycja EKO i na zawrotnej proponują 1,4% na 3 miechy :)

  paqero Odpowiedz
 • W treści artykułu należałoby poprawić, że przelewy wewnętrzne są za darmo do końca obecnego roku, nie przyszłego.

  Seth Odpowiedz
 • Czy po wpłaceniu nowych środków dostaliście wiadomość, że zostały zalwalifikowane do promocji? Bo ja nic nie mam w skrzynce, a pamiętam że przy poprzednich promocjach Getin wysyłał coś takiego w bankowości elektronicznej.

  Karo Odpowiedz
  • Dostałam ale informację w wiadomości widać było po ponownym zalogowaniu.

   Lidia
 • Moja poprzednia promocja na EKO skończy się 27.02. Teoretycznie jeśli od marca ruszy kolejna edycja, będę mógł brać w niej udział, czy muszę przeczekać jedną edycję?

  diego Odpowiedz
  • Będziesz mógł, ale i tak lepiej środki wycofać trochę wcześniej, bo dzień badania może być np. 25 lutego.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzięki. Właśnie dlatego pytałem, bo jeśli musiałbym odpuścić jedną edycję, to wówczas ze środkami czekałbym do ostatniego dnia mojej promocji. W takiej sytuacji najlepiej ( moim zdaniem ) dla pewności wycofać kasę ok. 21,22.02.

  diego Odpowiedz
 • Przelew zrobiony wczoraj wieczorem z Pekao do Getin i co? I nic, pieniędzy na koncie na ten moment nie ma. Ciekawe czy dotrą drugą sesją Elixir.

  pytanie Odpowiedz
 • Na innym blogu ktoś napisał, że podobno warto jest dzisiaj założyć lokatę mobilną. Nie wiadomo czy sprawdzona informacja.

  pytanie Odpowiedz
  • A więc prawda. Lokata mobilna 2,7%. Coraz gorzej.

   pytanie
  • No to lipa… A jeszcze rano widziałem 3%. Mogli chociaż 2,8% zrobić, a tu zrównali z KO, więc kto wie czy % na KO nie zmniejszą w kolejnej edycji…

   pws
  • Dziwne czasy skoro stopy procentowe mogli podwyższyć bo stopa obecna inflacji w grudniu 2019 osiągnęła 3,4 co jest najwyższym poziomem od 2012:) Czyli nasze oszczędności nawet jak zarabiają to tracą:)

   bolek
 • Pytanie techniczne. Na koncie oszczędnościowym trzymam 10k na promocyjnym oprocentowaniu Bonus za aktywność. Jeśli teraz dorzucę do 100k, te dodatkowe środki zostaną objęte promocją 2.7% na koncie elastycznym?

  MarekMM Odpowiedz
 • Czy w kontach pokazuje Wam się nazwa „Elastyczne Konto Oszczędnościowe” czy po prostu „KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE”? Zmieniałem KO na EKO w serwisie transakcyjnym i wyświetla się po staremu KO. Ale po wpłacie NŚ przyszedł standardowy komunikat „Informujemy, że zostały spełnione warunki oferty specjalnej […]” więc chyba wszystko jest ok tak myślę…

  adaś Odpowiedz
  • A minęła 1 noc jak sprawdzałeś nazwę konta? Obstawiam, że teraz jest już poprawnie :) ich system zmienia typ konta w trakcie nocy

   Dzikus
 • Dziś rano zakładałem mobilną z środków zakończonej mobilnej i do tej pory lokata się nie założyła, środki pobrane z konta, a lokata ciągle w realizacji, czy tak się zdarza,. mam nadzieję że nie założy się z data poniedziałkową.

  keram7m Odpowiedz
 • Jaka jest minimalna kwota naliczanych odsetek? Powiedzmy, że wczoraj złożyłem wypowiedzenie, więc konto powinno się zamknąć 30 marca – aktualnie na koncie oprocentowanym na 3.5% mam 20 zł, których nie chcę wypłacać, bo czekam na 15 marca, kiedy naliczą mi się jeszcze odsetki za luty i wtedy przeleje je łącznie (opłata za 2. przelew, tak, wiem że w EKO tej opłaty by nie było). Czy teoretycznie w kwietniu naliczyłyby się odsetki za te 20 zł, które leżą przez 15 dni na KO? Teoretycznie wychodzą 2 grosze odsetek po podatku – czy oni coś takiego w ogóle naliczają? Chcę uniknąć sytuacji w której coś teoretycznie by się pojawiło tam po zamknięciu konta.

  krabar Odpowiedz
 • Jest nowa promocja, edycja V:
  100k zł, 2,7%, 92 dni
  możliwość przystąpienia: 1 marca do 5 kwietnia
  badanie sald: 25 lutego.
  https://www.getinbank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/741318383165186FF25A947C610CE8D33471600D46F76AC3521376AFB6F831BC

  Be@ Odpowiedz
 • EKO od 01.03.2020 r. do 05.04.2020 r 2,7%, ale tylko 100 kzł, badanie 25.02.2020.
  W zła stronę to idzie, ale ja i tak z tej edycji nie skorzystam, bo wymuszają przerwę.

  keram7m Odpowiedz
 • pytanie – czy biorąc udział w TEJ zakończonej już STYCZNIOWEJ (rozpoczęcie w lutym) promocji – jeśli teraz dopłacę jakąś kwotę kasy (nowe środki) , to czy będę miał te nowe wpłacone TERAZ środki też oprocentowane na 2,7%? Czy te 2,7 dotyczy jedynie kasy wpłaconej w lutym?

  Suzi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy