3% do 400 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Po wtorkowej podwyżce stóp procentowych Getin Bank zdecydował się na aktualizację swojej oferty konta oszczędnościowego. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 3% w skali roku do 400 000 złotych.

3% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

3% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 10.03.2022 – 31.03.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 16.02.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 3% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzysta, jeżeli w okresie od 10.03.2022 r. do 31.03.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jprdl… Wczoraj uruchomiłem poprzednią edycję. Szlag by to trafił

  marynatek Odpowiedz
 • Ale z dniem badania salda to pojechali… Ciekawe kto się załapie.

  diego Odpowiedz
 • Jak ktoś się przejechał z kontem może założyć lokatę w analogicznej promo – ten sam procent.

  Tomisław Odpowiedz
 • Może ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z Getinem? Oni są wypłacalni i nie będzie żadnego bankructwa? W internecie można znaleźć różne opinie, nie chciałbym utopić oszczędności życia przez nieogarnięcie Czarneckiego…

  Kubson Odpowiedz
  • Kondycja słaba ale… depozyty są chronione Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
   Przecież podobnie było Idea Bankiem, który miał jeszcze gorszą sytuację, który jest już przeszłością;)

   Ego
  • I co się wtedy stało z depozytami z idea banku?

   Kubson
  • Przeszły do Pekao SA. Do 400 tys zł masz gwarancję BFG. Ostatnio jak upadł jakiś SKOK wypłaty były szybko zdaje się

   Ja123
  • Jak przedmówca napisał do 400 tyś możesz lokować, jak nie widzisz lepszej oferty na rynku.

   Ego
  • Ochrona BFG obejmuje kwotę 100 tysięcy Euro i to na osobę .
   Obecnie to ponad 480 tysięcy złotych .
   Ostatnio nastąpiła podwyżka wpłat od banków z 2% do 3,5 % od depozytów do BFG także może siec oś i szykować. Ale ze względu na obecne całościowe zamieszanie związane z wojną na Ukrainie i napływem uchodźców raczej jeszcze nie teraz. Otoczenie nie sprzyja.

   Aleksander
  • @Alexander
   Masz rację do 100 tys € a my dalej przeliczamy jakby € kosztowało 4 PLNy (stąd nasz błąd 400 tys złotych).

   Ego
 • Planuje włożyć tam 200k pln na te 3 miechy, dla tej kwoty nie ma obecnie nic lepszego. W takim razie wchodzę w to, dzięki wszystkim za odpowiedzi

  Kubson Odpowiedz
  • Lepsze 3% niż mniej albo nic ale na dłuższy czas proponuje poszukać jakiejś alternatywy.
   Inflacja nadal wzrasta , stopy nie nadążają za nią , choć to zapewne celowe działanie systemu.
   Ostatnio powściągliwy Pan Prezes NBP wspominał o przygotowywaniu się baków do wzrostu stóp powyżej 5,5 % , także zapewne inflacja jeszcze mocno przyspieszy .
   To nadal nie najlepsze czasy dla lokat.

   Aleksander
  • Planowałem pójść w nieruchy no ale za chwilę się okaże że raty będą kosmiczne, co za czasy

   Kubson
  • Jeszcze kilka miesięcy i ceny nieruchomości spadną, popyt na kredyty hipoteczne spadł.

   Ego
 • Ale mam farta…. Zamknąłem bo się na nich obraziłem. Dzięki temu dostałem 3% (jakoś przeżyję te 5 machnięć kartą). Rano założyłem konto w oddziale a po południu kasa na KO już pracuje. Babka jednak mnie zaskoczyła. Powiedziała mi że jest wymóg przelewania 2000 zł co miesiąc. Wydaje mi się że coś się jej pokręciło….? Nie ukrywała że ostatnio tyle się dzieje że się już gubią.
  Jak myślicie, mając KO kiedy miną 3 mieś.lub nawet wcześniej, łapiemy się na lokatę 3%? (pod warunkiem że będzie dalej)

  jojo Odpowiedz
  • Miała chyba na myśli „Bonus za aktywność” gdzie oprocentowanie… 3% (max.10 tys) jest przez okres 12 miesięcy, przy przelewaniu „Wynagrodzenia” w wysokości 2 tys miesięcznie.
   Ale nie wzięła pod uwagę, że od 10 marca EKO ma oprocentowanie 3% przez 3 m-ce (do 400 tys).
   Ta lokata 3% jest chyba na nowe środki ale za miesiąc bedą wyżej oprocentowane.

   Ego
 • czy to tak ma wyglądać, dostałem na meila numer konta na które mam przelać kasę, loguje się do banku a tam takiego rachunku nie ma, czy to w ogóle bezpieczne?

  stalker Odpowiedz
 • Można uniknąć opłat za konto osobiste bez konieczności min. 5 przelewów miesięcznie? Jeśli zrezygnuję z karty nie będzie opłat?

  Tino Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy