6% do 400 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Getin Bank postanowił podwyższyć oprocentowanie na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 6% w skali roku do 400 000 złotych.

6% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

6% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 11.06.2022 – 30.06.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 23.05.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 6% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzysta, jeżeli w okresie od 11.06.2022 r. do 30.06.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Natknąłem się dziś na konto IKE w Getinie, oparte o stopę referencyjną, na ten moment 6 proc, korzystał ktoś? Jak często jest aktualizacja oprocentowania?

  Dzikus Odpowiedz
  • Ja mam to IKE u nich. Wg informacji:
   Oprocentowanie rachunków IKE jest równe stopie referencyjnej NBP – 6% (wg stanu na 9.06.2022 r.) i będzie zawsze zmieniane automatycznie w kierunku i o wartość zmiany tej stopy. Więc od paru dni jest 6%.

   Ja123
  • Paribas ma chyba lepszą ofertę. Zmienne wg wibor 3m, ale odstrasza koszt wyjścia przed rokiem – aż 600 zł.

   Ja123
  • Czyli aktualizują to IKE następnego dnia po zmianie stóp procentowych? Przy rosnacych stopach to lepsze niż aktualizacja Wibor co 3M, chociaż akurat w sierpniu podwyżki nie będzie :) w Getin można zamknąć bez kosztów w dowolnym momencie?

   Dzikus
  • Na to wygląda, że tak jest. Teraz podają na stronie już 6%.
   Na pewno wyprowadzka na inne IKE po 12 miesiącach jest bezpłatnie, ale wcześniej to nie wiem. Spytaj się ich

   Ja123
  • Oczywiście ike to specyficzne konto. Limit wpłat roczny to ok. 17 tys. w 2022 r.

   Ja123
 • a ING ma na IKE całe 1%. Już po podwyżce z wartości ułamkowych😁 Uciekam z niego jak tylko minie rok, wcześniej jest opłata 100 zl…co w sumie w zależności od kwoty i tak może się opłacić 😀

  JoX Odpowiedz
  • Jak masz sporo pieniędzy, jak ja mam, to te 100 zł odrobisz sobie szybko. Kalkulator w dłoń i będziesz wiedział.

   Ja123
 • Próbowałem założyć to IKE w BNP, ale doradcy twierdzili, że muszą też założyć ROR do tego. Na razie się wstrzymałem. Komuś się udało bez RORa?

  idiayp Odpowiedz
 • No jaki pech… Do 17.06 mam aktywna edycję jeszcze marca z oprocentowaniem 3%. Wyczyściłem konto licząc że przystąpię w następnej edycji z nowymi środkami. Przewidywalnie miała rozpocząć się w okolicach 20-25.06…

  kr46 Odpowiedz
  • Ae w okolicach tych dni i tak będzie sprawdzenie salda do kolejnej edycji, koniec czerwca to już start nowej, robią częściej edycje, żeby dostosować się pewnie do aktualnej sytuacji :) jakby nie patrzeć chyba nikt nie wpłaca do nich środków, jeśli konkurencja daje tylko samo, muszą dawać więce niż rynek, jak teraz millennium da 5,5, ing podniesie do 6, alior już został na 5 to w getin kto wie czy od lipca 6,5

   Dzikus
  • Już nawet płatnego Aiona w gronie najwyżej oprocentowanych się nie wymienia, tam jak wyrównają od lipca na 5 proc to inni będą mieć już bez opłat 6

   Dzikus
 • Mam aktywną edycje z marca (3%), ale saldo w dzień badania mam ok, wypłaciłem środki wcześniej. Czy mogę zakończyć udział w obecnej promocji i wejść do nowej (6%)?

  P Odpowiedz
  • Nie możesz. Nie można wypisać się z już trwającej edycji, musisz poczekać aż jej okres trwania sam się skończy. A dodatkowo, nawet jeśli skończy ci się on przed 30.06 to i tak nie możesz wziąć udziału w aktualnej edycji.

   Przemysław
  • Dzieki za info :)

   P
 • Cześć, wpłaciłam na EKO środki na kilka dni przed 11.06 (coś koło 8.06), wtedy było 5%. Rozumiem, że nowe oprocentowanie z automatu mi nie przysługuje, muszę wypłacić i wpłacić ponownie, żeby było 6% (na dzień badania salda było 0 zł)?

  M Odpowiedz
 • czy konto w GB da się założyć online, tzn. bez wizyty kuriera?

  lukas_t1 Odpowiedz
  • Jeśli byłeś kiedyś klientem i masz identyfikator to bez problemu w 10 minut złożysz wnioski wraz z potwierdzeniem otwarcia i numerami rachunków do wpłat. Ewentualnie telefon na infolinie i identyfikator też przypomną po weryfikacji .

   Aleksander
  • Jeszcze drobna uwaga. Pamiętaj o realnym zagrożeniu związanym z koniecznością korzystania z BFG aby odzyskać wpłacone środki .nikt nie zna dnia ani godziny .Może tak być jak w przypadku Idea , któregoś poranka obudzimy się a tu już closed .

   Aleksander
  • Co ty za głupoty piszesz. Przecież w przypadku Idea Banku nie było żadnego bankructwa, tylko został przejęty przez Pekao. Z BFG nikt nie musiał korzystać, bo nikt nic nie stracił. Po prostu klienci Idea zostali przeniesieni do Pekao.

   Przemysław
 • Co to za głupota, że trzeba wypisywać wszystko od nowa nawet jak się jest klientem banku. I jeszcze czekać na kuriera z „papierami”. Dziadostwo

  Dario Odpowiedz
 • Czy w Getinie skończyła się już promka za polecanie?

  Scorp Odpowiedz
 • Ostatnia promocja skończyła się 31.05.2022, nowej edycji nie ma.

  zaqu Odpowiedz
 • Ciekawe czy od 1 lipca % zostaną b/z czy podniosą?

  Fazi Odpowiedz
 • Czy to konto EKO moge zalozyc online przez aplikacje bez koniecznosci wizyty w oddziale?
  Jesli tylko z wizyta w oddziale to odpada.
  Najlepsza oferta na lokate na 3mies to 6% w Getin teraz?
  Czy otworzyc teraz, czy moze w kolejnych 2 tygodniach jakis inny bank zaoferuje wiecej? Jak myslicie?

  Joanna Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy