7,5% do 200 tys. zł (i 7% dla nadwyżki do 400 tys. zł) przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Getin Bank uruchomił kolejną promocję podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 7,5% w skali roku do 200 000 złotych i 7% dla kolejnych 200 000 zł.

7,5% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

7,5% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 14.09.2022 – 29.09.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 11.09.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7,5% w skali roku do kwoty 200 000 zł oraz 7% dla nadwyżki do 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzysta, jeżeli w okresie od 14.09.2022 r. do 29.09.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ktoś może sprawdzał jak w tej sytuacji wyglądają teraz zawrotne w getinie?

  TomekW Odpowiedz
 • I w ten oto sposób Getin przebił ofertę starych wiborowych KO Nesta :D, który od listopada obniża oprocentowanie wszystkich swoich KO (pomijam na chwilę obecną najlepiej oprocentowane lokaty 3m/6m w Facto).

  Zatem, mamy powrót do przeszłości gdzie konkurencja miała lepsze oprocentowanie KO i lokat niż malutki Nest :D.

  Nest – bye, bye.

  Ego Odpowiedz
 • To przebicie i tak nic nie daje przy ponad 2x wiekszej inflacji. Te 0.5-1.5% nie maja wiekszego znaczenia skoro traci sie 8-9% + belka.

  keton Odpowiedz
  • Niestety teraz jest okres wybierania mniejszego zła, zawsze można trzymać pieniądze w skarpecie

   Ja123
  • A ja dodam, że jak zwykle „to zależy”.

   Przykład: jeżeli jesteś w stanie pożyczyć kapitał po koszcie niższym od tego oprocentowania pomniejszonego o daninę, to jak najbardziej może to być istotne.

   Rafal
  • Zakladam, ze na tym portalu nikt nie trzyma pieniedzy w skarpecie :) Tymczasem duza dawka EDO kupiona w 1021 daje juz 17.1%. Nawet dzisiaj wiekszych srodkow nie oplaca sie trzymac na KO, chyba ze ktos wierzy, ze za rok inflacja spadnie ponizej stop. Na KO mozna ewentualnie wsadzac srodki pozyskane z limitu KK :)

   keton
  • A przez rok ile miałeś na tych EDO? 1%? Podczas gdy inni mieli już 5-6 %? Sam mam COI, ale obligacje to jednak trochę wróżenie, co będzie za rok czy dwa lata.

   Ja123
  • Przez 1 rok nedzne 1.7%. Ale 5-6% to raczej osiagalne bylo dopiero w maju-czerwcu, wczesniej dalo rade uzyskac max 3-4%. A w 10-12.21 te 1.7% to i tak bylo wiecej niz marne 1% w promocjach KO. Ale to nie ma znaczenia, bo glowny cel to kolejne lata. Teraz tez wiekszosc srodkow wrzucam na obligacje. Na szczescie obecnie 6.75-7 nie obiega juz tak bardzo od promocji w bankach. Jak obligacje przestana sie oplacac (to szacuje najwczesniej za 3-4 lata) to co za problem je wykupic i wrzucic tam gdzie bedzie lepiej :) To nie lokaty 5-letnie gdzie tracisz wszystkie odsetki. Zreszta juz tak robilem i sprawdza sie to dobrze.

   keton
 • Ktoś ma cynk lub przecieki co będzie w kolejnej edycji ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy