7,5% do 300 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 7,5% w skali roku do 300 000 złotych oraz 6% dla kolejnych 100 000 zł. Warto korzystać, bo na 99% w kolejnej edycji promocji oprocentowanie spadnie ze względu na obniżkę stóp przez RPP! A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7,5% na koncie oszczędnościowym VeloBank

7,5% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 9.09.2023 – 24.09.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 6.09.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7,5% w skali roku do kwoty 300 000 zł oraz 6% dla nadwyżki kolejnych 100 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 9.09.2023 r. do 24.09.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Odpaliłem w piątek poprzednią edycję, bo myślałem, że po obniżce stóp przytną oprocentowanie, bo nawet edycję kończyli tuż po posiedzeniu rpp, a tu taka niespodzianka…

  slayer Odpowiedz
 • Poprzedniej nie mogłem odpalić ale w ostatnim dniu promocji tą warto aktywować – bo wątpię by podnieśli %

  zenek64 Odpowiedz
 • Też uważam że warto odpalić.. na koniec lipca odpaliłem to samo % w Millenium.. 26.10. kończy mi się tam oprocentowanie więc będzie gdzie przelać, zresztą można to uczynić nawet wcześniej 🙂 i limit w Velo wyższy o 100tys. (W Mille było 200tys).

  Pola33 Odpowiedz
  • 24 września wypada w niedzielę. Czy odpalę promocję przelewem natychmiastowym? (Posiadam tylko EKO)

   g.romek
  • natychmiastowe bezpośrednio na EKO przechodzą więc tak odpalisz promocje ostatniego dnia – tak BTW odpalone 24 września promocyjne % będą obowiązywały do 25 grudnia

   zenek64
  • Dziekuję. Eh, to w sumie można odpalić w piątek 22 września bo i tak przed świętami trzeba będzie środki wycofać

   g.romek
 • Ja odpalam ostatniego możliwego dnia, tj. 24 września w niedzielę. Aby nie było, żadnych niespodzianek zostawiam na ROR przysłowiową złotówkę i ostatniego, możliwego dnia przelewem wewnętrznym aktywuję promocję. Spokojnie czekam, aż skończą mi się promocje na innych kontach moich i męża i przelewam na Velo. Co kwartał opracowuję taki mechanizm zarządzania kasą.

  Beata2 Odpowiedz
  • To ile zostawisz na ROR nie ma żadnego znaczenia, bo ROR nie jest brany pod uwagę przy wyliczaniu nowych środków.

   Przemysław
  • @Przemysław
   Ja o chlebie, Ty o niebie. Nie chodzi mi o wysokość kwoty zostawionej na ROR, bo ona w tym momencie nie ma znaczenia. Chodzi o to, że zostawiam symboliczną złotówkę na ROR po to, aby ostatniego dnia promocji/ jest to niedziela/ móc przelewem wewnętrznym aktywować promocję bez żadnych problemów. Były wcześniej sygnały, że nie zawsze przelewy zewnętrzne wykonane w niedzielę są księgowane tego samego dnia. Prawdopodobnie przelewy EE są, ale nie chcę ryzykować.

   Beata2
  • Ostatnio EE w niedziele z santander na velo został kilkukrotnie odrzucony. Pytanie czy z Ror velo na ko velo zawsze przechodzi w niedziele?

   TomekW
  • @Beata2
   Mój komentarz nie był do ciebie. Pod twoim wpisem był wcześniej komentarz innego użytkownika, który pytał się o to, ile może mieć na ROR, żeby mu się saldo nowych środków nie zepsuło. I to jemu odpisywałem. Na końcu komentarza zostawił on jednak dodatkowo swój kod polecenia i pewnie dlatego komentarz został usunięty. Dlatego teraz wygląda, jakbym to tobie odpisywał ;)

   Przemysław
 • Tak dla pewności zapytam, jak do 24.09 odpalę/aktywuje tą promocję to jak przeleję po tej dacie kolejną kasę to ona teź będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem ?

  ZICHI Odpowiedz
  • Tak. Wszystko co trafi później będzie oprocentowane jak środki z dnia aktywacji promocji, tj. pierwszej wpłaty.

   Duris
 • Proszę o wasze cenne spostrzeżenia.

  Mam wolne 200tys.zl, ale nie wiem, czy np. za rok nie będzie mi część z nich potrzebna, a być może sytuacja tak korzystnie mi się ułoży, że może wcale nie będę musiał ich ruszać.
  Wiedząc o tym, czy nadal opłacalne dla mnie będzie zakup TOS lub COI?
  Nawet jeśli po roku od zakupu będę musiał je wykupić, płacąc 70gr za każdą + podatek belki?
  Do jakiego poziomu musiałyby za rok spaść oprocentowania lokat aby obligacje stały się nieopłacalne?

  Z góry dziękuję

  villemo09 Odpowiedz
  • Naprawdę w temacie o EKO Velo Banku trzeba pisać o obligacjach? Przecież jest taki temat jak „Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe” w którym ludzie piszą o tym wszystkim co nie ma swoich newsów, w tym właśnie o obligacjach itp. Lepiej tam zapytaj.
   I żeby nie było, nie piszę tego złośliwie. Po prostu fajnie, jakby był zachowywały jakiś porządek ;)

   Dariusz
  • Napisałem tam 🙂

   villemo09
 • Czemu tej oferty nie można znaleźć na stronie https://livesmarter.pl/ranking-kont-oszczednosciowych ?

  Łukasz Odpowiedz
  • Przeoczenie. Dodałem :)

   Michał
  • Nest Bank, który jest na poz. nr 1 w zestawieniu, aktualnie daje już tylko 6,9 %.
   Za Nestem trudno nadążyć, ostatnio zmieniają tabelę bardzo czesto :(

   g.romek
  • Po tych akcjach z Nest Rodzinne Oszczędności ten Bank mocno stracił w oczach klientów. A teraz tylko to potwierdza.

   McKwacz
 • Czy jak przelew na EKO przyjdzie z konta w Velo, ale nie mojego, to będzie problem z uznaniem tych środków jako nowe?

  Dario Odpowiedz
  • Źródło jest nieważne, „nowe” oznaczają „ponad stan środków z dnia badania salda”

   Ja123
 • Jakieś przecieki, jeśli chodzi o kolejną edycję?

  abc Odpowiedz
  • 7 % do 300 000 saldo początkowe badane 20 września. Znowu krótka edycja do 8 października więc zaraz znowu poleci. a tak BTW veloskarbonka już jest na 7 % dla kont zakładanych po 1 września dla starych póki co bez zmian

   zenek64
 • Wróciły opłaty za przelewy wewnętrzne z elastycznego KO? Dziś pobrało mi 9zł za drugi przelew…

  M. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy