7% do 300 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy ponownie zyskać 7% w skali roku do 300 000 złotych oraz 5% dla kolejnych 100 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 24.11.2023 – 10.12.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 21.11.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7% w skali roku do kwoty 300 000 zł oraz 5% dla nadwyżki kolejnych 100 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 24.11.2023 r. do 10.12.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • A jak przelewy z KO na inne konto (nie Velo) jeden darmowy reszta płatne?

  jojo Odpowiedz
 • Dokładnie tak drogi JOJO. Ja przelewam ze skarbonki i ko na velo konto bez limitów i opłat a potem forsa rusza dalej z velo konta gdzie chcę.

  Mania Odpowiedz
 • Dziękuję droga Maniu :)

  jojo Odpowiedz
 • Zawsze do usług :-)

  Mania Odpowiedz
 • Ktoś może powiedzieć jak jest ze zwrotami za płatności w ramach oferty utrzymaniowej? Zwroty są jednorazowo wypłacane, czy sukcesywnie ??

  Ciekawski Odpowiedz
 • Zastanawiam się czemu wciąż tutaj nie została opisana promka z mBank karta kredytową? Jakbym czerpał wiedzę tylko z tej strony to byłbym 1200 w bonach do tyłu.

  Admin co się dzieje? Było podejrzenie lewizny czy jak?

  Jarosław Odpowiedz
 • Glupie pytanie ale juz matka tak mi miesza… podobno matce odebrali promocje 7% poniewaz (wg konsultantki, tak mi matka przekazala) po zakonczeniu lokat (miala je rownolegle do EKO) wycofala kase poza bank? Promocje 7% ma jeszcze aktywna (92 dni dokladnie) ale stan nowych srodkow ma ogromnie na minusie – to znaczy ze nic ze zgromadzonych srodkow na 7% nie pracuje? W czasie tych 92 dni wycofala ogromna kwote z lokaty zakonczonej poza velo i zostalo jej to co bylo na EKO, pracownik niby mowil ze przez to juz nie ma promocji (choc nadal w 92 dniach jest). No i jw. stan nowych srodkow jest ogromnie na minusie.

  Krzychoooo Odpowiedz
  • W dniu badania salda dla promocji na EKO, to wszystko co miała na lokatach zostało policzone jako stare środki. 7% na EKO mają tylko nowe środki, czyli nadwyżka nad to saldo początkowe (stare środki). Jest to sprawdzane każdego dnia, więc te stare środki trzeba utrzymywać przez cały czas trwania promocji na EKO. Skoro wycofała wszystkie stare środki z lokat, to teraz są one w pierwszej kolejności odliczane od tego co ma na EKO. A że jest ich tam mniej, niż było na lokatach, to ich saldo jest ujemne.

   Przemysław
  • Ale czego tutaj nie rozumiesz?
   Miała lokaty, które po zakonczeniu przelała do innego banku (stąd saldo ujemne) i ma EKO z promocyjnym oprocentowaniem.

   W Velo do salda początkowego wyliczanego dla EKO wliczają się WSZYSTKIE DEPOZYTY (oprócz środków na Ror).

   Skoro przelała środki do innego banku to saldo jest ujemne. Tylko powyżej salda początkowego środki są oprocentowane na 7%.

   W związku z powyższym nic nie może pracować na 7%, dopóki nie wyrówna salda.

   Ego
  • Dzieki wam obu, czyli jak krowie na rowie moge jej napisac tak: tylko co jest powyzej zera (apka: „saldo nowych srodkow” – a u nas to duuuuza suma na minus) bedzie pracowac na 7% w ramach obecnej promocji jaka ma. Nawet jak na EKO wrocimy z ta ogromna suma to nadal nie przekroczymy „poziomu 0” wiec nici z duzego procentu, w naszym przypadku to co by bylo na EKO obecnie bedzie liczone tylko wg tabeli oprocentowania standardowego? Ja tego nigdy nie przeliczalem bo cala kwote z Velo usuwam do innych bankow i nie zakladam lokat (wiazacych w pewien sposob rece i mniej oprocentowanych niz inne banki).
   Podsumowujac tylko to co przekracza poziom zero (a do 300k i w ramach 92 dni od uruchomienia promocji) jest liczone na promocyjny procent.

   Krzychoooo
  • Tak, to co ma w tej chwili na EKO ma tylko oprocentowanie standardowe. Jak wpłaci na EKO tą sumę z lokat, którą wcześniej wypłaciła, to wtedy stan starych środków z powrotem się wyrówna i nadwyżka (czyli to co jest teraz na EKO) będzie objęte 7%. Ale ta duża suma byłaby cały czas oprocentowania tylko standardowo, więc jest to raczej nieopłacalne, jeśli ma możliwość umieścić ją gdzieś na lepszy procent.

   Przemysław
  • I tak zrobila – PKO i Alior. Ma 70+ wiecie jak z takimi sie gada, ciezko. Ale robi ogolnie to co mowie by ladnie dorobic do emerytury. Tylko nie wiem jak ona niechcacy odpalila promocje 2mc temu – juz olewam to dochodzenie. Miala niby wtedy 3x tyle na dlugiej lokacie wiec zadnej nadwyzki do banku nie przyniosla. Olac to, dzieki.
   Wychodzi ze dopiero po 10 grudnia bedzie mogla wjechac z kasa, kolo 4 grudnia powinna byc nowa data badania salda. Obecna promocja konczy sie u niej jakos miedzy 2 a 5 grudnia.

   Krzychoooo
 • Mam pytanie do powyższej sytuacji z nowymi środkami na EKO – jeśli założyłoby się lokatę w wysokości równej tym zakończonym lokatom – żeby wrócić do stanu salda z dnia badania – to czy wszystkie środki na EKO byłyby oprocentowane promocyjnie? Czy jednak te z nowej lokaty nie wchodziłyby do salda nowych środków, a tylko środki zgromadzone na EKO?

  Goss Odpowiedz
 • Czy pojawienie się dzisiaj na koncie odsetek za listopad (a dokladniej za pieniądze, które leżały na koncie przez pierwszy tydzień listopada) spowodowało aktywowanie aktualnej promocji?

  Arek09 Odpowiedz
 • W moim przypadku okazało sie, że nie została udzielona jeszcze jedna zgoda dlatego nie naliczyli mi oprocentowania promocyjnego. Oczywiście, tej konkretnej zgody nie było we wniosku, więc nie miałem możliwości jej zaznaczyć na etapie wniosku. Ponadto opis zgód w regulaminie jest bardzo ogólny i nie odpowiada opisowi zgód z wniosku czy bankowości, więc wnioskodawca nie jest w stanie się domyślić, że istnieje jeszcze jedna zgoda, którą trzeba udzielić. Złożyłem reklamację. Czy miał ktoś podobnie i czy bank uznaje takie reklamacje?

  Matt310 Odpowiedz
 • @Matt310 Ale MIchał – Admin pisał by wysłać pytanie do banku czy masz wymagane zgody. Ja generalnie zawsze wysyłam takie pytanie do banków. Nic to nie kosztuje a śpię spokojnie. Velo mi potwierdził. Jeśli to nie dawna sprawa po prostu wyślij to pytanie i zażądaj by tą zgodę włączyli.

  jojo Odpowiedz
  • @jojo jestem świadom co pisał admin w artykule i co należało zrobić, pytanie jednak dotyczy reklamacji. Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami, ale nie odpowiadają one na moje pytanie.

   Matt310
 • Myslicie ze na 4-5 grudnia wyznacza dzien badania salda w nastepnej edycji? Obecna konczy sie 10 go (ale to niedziela).

  Krzychoooo Odpowiedz
 • a jeśli założyłam to konto 30 listopada, to teraz mogę wpłacić na ten rachunek kolejne środki i one również będą w tym terminie 90 dni, oprocentowane na 7%?

  em Odpowiedz
  • jeśli bierzesz udział w poprzedniej edycji promocji to nie odpalisz teraz kolejnej – musisz poczekać na zakończenie tamtej

   Michał
  • nie chodzi mi o nowe konto oszczędnościowe ale o dorzucenie kolejnych środków na ten rachunek, który mam od 30 listopada, i wtedy promocyjnie był otwierany.
   bo rozumiem, że mogę środki wpłacić, bo to przecież nie lokata.
   tylko jak będą oprocentowane.

   em
  • no pewnie do 300k bedzie 7 powyzej wg tabelki w bankowosci masz podsumowanie z informacjami czy jeszcze bierzesz udzial i jaka kwota jest objeta.

   Krzychoooo
 • @Krzychoooo
  Nie wprowadzaj ludzi w błąd. 7% to dla nowych klientów, jak już ktoś jest klientem to ma czas do 11 stycznia, aby aktywować promocję z oprocentowaniem 6,5% do 300 k.

  Beata2 Odpowiedz
  • Ale przecież ona napisała, że ma aktywny ten rachunek od 30 listopada. Wtedy obowiązywała edycja gdzie było 7% dla wszystkich. Więc skończy się jej ona na początku marca. I tak, wszystko co dorzuci do 300k będzie oprocentowane na 7%.

   Przemysław
 • @Przemysław
  Aktywny rachunek a uruchomiona promocja na nim to 2 różne sprawy. @em nie napisał jak jest więc obie wersje są możliwe. Jeżeli aktywował promocję to ma 7% a jak nie to tylko 6,5% i to pod warunkiem że do 11 stycznia promocję aktywuje.

  Beata2 Odpowiedz
  • Może się mylę, ale dla mnie wyrażenia w obydwóch komentarzach o dorzuceniu / wpłaceniu „KOLEJNYCH środków” oraz pytanie się czy „one RÓWNIEŻ” będą oprocentowane na 7%, dość jasno wskazują, że jakieś środki i uruchomiona promocja już tam są.

   Przemysław
  • dokładnie tak jest.
   elastyczne konto oszczędnościowe założyłam 30 listopada i wpłaciłam wtedy jakieś środki. czyli te środki są już oprocentowane na 7% (na okres 90 dni).
   teraz chcę na to konto dorzucić kolejne środki (sumując będzie mniej niż 300,000) to rozumiem, że ta nowa pula środków również jest objęta 7%, prawda? czy się mylę?
   i te nowe środki są także na 90 dni, liczone od nowa? czy one są na taki termin jaki pozostał licząc początek biegu okresu odsetkowego od 30 listopada kiedy było otwarte konto?
   no myślę, że całkiem precyzyjnie się wyrażam :)

   em
  • Tak, będą one również na 7%. Ale ich okres nie liczy się od nowa, tylko będą oprocentowane po prostu tak długo jak trwa twoja promocja, czyli 92 dni licząc od 30 listopada.

   Przemysław
  • dzięki! tak właśnie myślałam :)

   em
 • Czy macie jakieś przecieki co zaproponują od jutra ?

  KaBe Odpowiedz
  • Dołączam się do pytania :)

   fdgdf
  • Tak, dokladnie takie same warunki jak ostatnio :)

   keton
  • 23 II mam koniec mojego 7% EKO, jak myslicie kiedy uciekac?
   Nowa promka bedzie od 2 lutego, dzien badania salda pewnie koniec stycznia jakis.
   Kolejna promka kolo 2 marca sie zacznie, trzecia edycja 2024?
   Czyli trzymam do 23 II i tak, wyplacam 23 II (zeruje konta) i czekam na poczatek marca z powrotem kasy by miec max saldo i miec „nowe srodki”?

   Krzychoooo
  • A dlaczego uważasz, że kolejna promocja zacznie się koło 2 marca, a nie np 21 lutego?

   Ewa1
  • kurcze teraz patrze i okolo 16 dniowy byl okres, myslalem ze miesieczny, jakos ciezko myslalem wczoraj, czy bank mocno zmienia te okresy, ktos to notowal? Chce uciec w dobrym momencie pod koniec lutego po prostu.

   Krzychoooo
 • @Krzychoooo, skoro kończy Ci się 23 lutego to w tym dniu przelewasz kasę na ROR. I albo idziesz z nią do innego banku o ile dobrą ofertę znajdziesz albo czekasz na następną edycję i wrzucasz ponowienie na EKO. Kasa na ROR nie jest zliczana do salda.

  Duris Odpowiedz
 • Dostałem powiadomienie w apce, o możliwości skorzystania z oferty, na nowe środki, na EKO z oprocentowaniem 6,5%.
  Tak się zastanawiam, poprzednia promocja zakończyła mi się 19 grudnia. Ciekawe czy faktycznie się łapię na nową?

  Anonymous Odpowiedz
  • A dlaczego miałbyś się nie łapać? Powiadomienie dotyczy trwającej edycji promocji, która zaczęła się przecież 12 stycznia, a sam napisałeś, że poprzednia którą miałeś aktywną skończyła ci się 19 grudnia. Więc wpłacasz nowe środki i obecna edycja bez problemu ci się uruchamia.

   Przemysław
  • Dzięki bardzo :^) Właśnie nie byłem pewien, wprawdzie dostałem powiadomienie na apkę, ale pewnie standardowo wysyłają wszystkim. Nie mam tych środków za wiele, ale skoro jest lepsze oprocentowanie – dlaczego nie skorzystać /?

   Anonymous
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy