7% do 300 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 7% w skali roku do 300 000 złotych oraz 5% dla kolejnych 100 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 31.10.2023 – 23.11.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 26.10.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7% w skali roku do kwoty 300 000 zł oraz 5% dla nadwyżki kolejnych 100 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 31.10.2023 r. do 23.11.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • 30.10 skończyła mi się poprzednia promocja.
  25.10 wycofałem środki. 26.10 badanie salda.
  31.10 przelałem nowe środki i zostały objęte promocją 7%

  aviator Odpowiedz
 • Dobrze, że nie uruchomiłem promki 30 października. Teraz poczekam do 23 listopada a kasa pooracuje na 7% w Aliorze

  Greggg Odpowiedz
 • Jak prognozujecie, kiedy może być księgowanie środków do promocji na nowe środki w VeloBank, aby odpowiednio wcześniej je wypłacić?

  Tino Odpowiedz
  • Księgowanie środków? Pewnie chodzi Ci o dzień badania salda dla edycji która ewentualnie zacznie się 24.11?
   Jeśli masz w tym momencie aktywną jakąś promocję na EKO, która skończy ci się po 24 listopada, to z kolejnej edycji i tak nie będziesz mógł skorzystać, więc wypłacanie w tym przypadku nic ci nie daje.
   A jeśli nie masz w tym momencie aktywnej promocji, to środki które masz tam ewentualnie na ROR mogą tam zostać, bo on i tak nie jest brany pod uwagę przy wyliczanie stanu nowych/starych środków.

   Przemysław
  • Tak, miałem na myśli dzień badania salda. Moja obecna promocja kończy się kilka dni przed 24.11, więc w sam raz łapałbym się kolejną promocję, tylko obecnie mam jakieś środki na koncie oszczędnościowym. I teraz pytanie kiedy je wypłacić, żeby później powrócić i były one uznane za nowe środki? Co do ROR, to ciekawe – bo w poprzednich promocjach saldo brało mi pod uwagę środki ze wszystkich rachunków, również ROR.

   Tino
  • Na ostatnich sześć edycji badanie salda było: cztery razy 5 dni przed startem promocji, raz 4 dni i raz 3 dni. Więc obstawiam, że teraz będzie podobnie, ale pewności nigdy nie ma.
   Co do ROR, to na pewno nie biorą go pod uwagę do wyliczenia stanu nowych środków. Nawet w regulaminie każdej edycji jest wyszczególnione, że brane są pod uwagę tylko ewentualne środki na EKO oraz innych produktach depozytowych (wszelkie konta oszczędnościowe i lokaty).

   Przemysław
  • Dziękuję. Czyli w moim przypadku pokrywa się w sam raz z okresem końca dotychczasowej promocji. To ciekawe z tym ROR, muszę go sprawdzić. Teraz aby załapać się do nowej promocji, mając już konto oszczędnościowe, wystarczy jedynie wpłacić nowe środki na EKO, powyżej wyliczonego salda i tyle?

   Tino
  • Dokładnie tak. Jeżeli ci się akurat tak uda, że na dzień badania salda (którego w tym momencie oczywiście nie znamy), nie będziesz miał nic na EKO i żadnych ewentualnych lokat (no i żadnej trwającej promocji), to 24.11 możesz z tymi środkami wrócić i odpalać nową edycję.

   Przemysław
  • Dzięki, miałem zadań dokładnie to samo pytanie. Moja aktualna promocja (8%) kończy się 20.11 i planowałem wycofać środki 17.11 aby na koniec dnia na EKO było 0.
   @Przemysław czy dni badania salda przed startem promocji liczone kalendarzowo czy roboczo?

   kr46
  • Te wartości co podałem, to są ilości dni liczone normalnie kalendarzowo. Dzień liczyłem jako dzień bez znaczenia czy były to akurat same dni robocze, czy również weekend.
   PS. Gdybym miał obstawiać, to wydaję mi się, że badanie salda będzie w poniedziałek 20.11 – 4 dni przed startem promocji. Wtedy mógłbyś jeszcze zostawić swoje środki na weekend 18-19 listopada, zawsze to 3 dni oprocentowania więcej. Ale jak mówię, to tylko moje przypuszczenia, więc nie traktuj tego jako pewnik ;) A nuż sprawdzą salda akurat przed weekendem.

   Przemysław
  • Na VeloKonto mam 0, brak aktualnej promocji na Oszczędnościowym, ale 3k na Skarbonce, gdzie jest 8%. Trzeba Skarbonkę wyczyścić do badania stanu środków? Ewentualnie chyba najlepiej w piątek najbliższy przelać?

   slayer
  • @slayer
   Tak, Skarbonka jest liczona do badania salda. Z tym, że chyba nie ma sensu żebyś ją opróżniał. Przy badaniu salda będą to 3 tys. starych środków, ale skoro masz tam 8%, to chyba lepiej je tam cały czas utrzymywać, więc wtedy i tak wszystko co wpłacisz na EKO to będą nowe środki.
   I jeszcze jedna uwaga: jeśli zamierzasz uruchomić tą edycję co wystartuje 24.11, to rozważ czy nie lepiej dla ciebie uruchomić jednak obecną edycję, chociażby ostatniego dnia czyli 23.11. Będziesz miał wtedy 7% na 3 miesiące, a przy obecnych spadkach oprocentowań, istnieje możliwość że na tej edycji od 24.11 obniżą do np. 6,5%. Oczywiście mogą dalej utrzymać 7% ale czy tak będzie faktycznie to nie wiadomo.

   Przemysław
  • Duże prawdopodobieństwo, że nie obniża. W październiku był duży odpływ do obligacji. Bank jest na sprzedaż i musi wykazać dużą wartość depozytów. Jakby obniżyli to będzie znowu odpływ depozytów. Tym bardziej, że trochę ofert z 7 proc. jest na rynku.

   Duris
 • Lokaty zawrotne dla sporej kwoty 3.8% takze ten bank to niezly smieszek. Ucieklem do banko z 6.5% i 7%.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Jak myślicie, kiedy będą badać saldo?

  Robert1_2_3 Odpowiedz
 • koniec promocji za 2 dni – myślicie że na kolejnej zostawią te 7% czy może będzie mniej a może dadzą wiecie? na razie mam w ING do 2.XI i szukam coś nowego i nie wiem czy brać teraz velo czy czekać na ich nową edycję? gdybym się teraz decydował na velo to przelanie 1gr :) aktywuje mi promocję? (aktualnie nic w velo nie mam)

  paolo Odpowiedz
 • Dziś przy przelewie 6 cyfrowej kwoty do Raiffeisen były propozycje zawrotnej 6 % na Ko na 3 miesiące i 6 % na lokatach 2 i 4 miesięcznych.

  MB Odpowiedz
 • Wczoraj przelewałem 5k do mBanku i dziś 7k do Santander identyczna propozycja: 6% na 3 m-ce/KO i 6% na 2,4m-ce na lokatach

  Waldemar Odpowiedz
 • Najpewniej obniżą do 6,5%

  dariusz2 Odpowiedz
 • Kto jutro odpala te 7%?

  Grzegor Odpowiedz
  • Ja, wlasnie wyslalem 1 grosz aby ja idpaluc a reszta przyjdzie 2 grudnia jak sie promka w ing skonczy 😆

   paolo
 • @Michał Admin. Wiesz coś o % kolejnej edycji?

  Zet Odpowiedz
 • Na drugim Velo kończy mi się promocją za 16 dni. Myślicie, że jest sens odpalić bieżącą w ostatnim dziś dniu na 7%? Szkoda mi tych ewentualnych 16 dni, gdyby zostawili 7% w jutrzejszej edycji… ;)

  slayer Odpowiedz
 • U mnie przy próbie przelewu 5,8% na KO.

  Robert1_2_3 Odpowiedz
 • Utrzymali 7% do 300k na kolejną edycję. Saldo nowych środków liczone na koniec 21.11

  Mike1 Odpowiedz
 • W apce jeszcze nue ma nowej edycji

  Hredek Odpowiedz
 • Promocja 7% do 10 grudnia. Będzie już po decyzji RPP

  dariusz2 Odpowiedz
 • McKwacz: 5 lub 6 grudnia przenieś je na ROR. 11 grudnia będzie kolejna edycja to automatem się na nią załapiesz i wrzucisz spowrotem na EKO.

  Duris Odpowiedz
 • Jak myslicie w PKO mam 6,5 na V EKO jeszcze nic nie przelalem (mam na V ROR) czy nie oplaca sie czekac jednak do 10 z zalaniem EKO? A kase z ROR wycofam do PKO, tam 6,5% nie jest zle a zaleje Velo dopiero na koniec promocji? Przedluze dobre oprocentowanie. Ale czy nie ryzykuje przez to ze mi sie promocje na Velo zazebia i nie bede mogl przystapic do kolejnej? Rozumiecie, aktywowac dzis czy czekac do 10 grudnia? Chyba sensu nie ma… zawsze 0,5% dluzej trzebie od dzis

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy