7% dla nowego klienta i 6,5% do 300 tys. zł dla wszystkich na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 6,5% w skali roku do 300 000 złotych – no chyba, że jesteśmy nowy klientem, bo wtedy czeka na nas dodatkowo 7% dla pierwszych 50 000 zł. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650 zł – i to na świetnych warunkach! :)

7% na koncie oszczędnościowym

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 12.01.2024 – 1.02.2024 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 9.01.2024. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 6,5% w skali roku do kwoty 300 000 zł. Z jednym wyjątkiem: nowi klienci (osoby, które nie miały od 31.12.2022 żadnych produktów oszczędnościowych VeloBanku i założyły EKO zdalnie) otrzymają oprocentowanie 7% dla pierwszych 50 000 zł, a 6,5% dla nadwyżki do 300 000 zł.

Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 12.01.2024 r. do 1.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • nie do końca rozumiem kwestie przeczekania jednej promocji jeśli chodzi o te daty.
  Według zapisu w regulaminie:

  Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 12.01.2024 r. do 1.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

  Środki z poprzedniej edycji wypłacone zostały na konto główne –> 13.12.2023 – więc obstawiam że to była poprzednia edycja jeszcze, ale nie wpadam w daty z regulaminu.

  Dodatkowo w szczegółach konta oszczędnościowego mam info o 6,5% do 300k, więc chyba jednak się łapię na tą promocje.

  Pewnie najprościej jest sie dowiedzieć na infolinii, ale moze ktoś potwierdzi też i bede wdzieczny :)

  sO_cloSe Odpowiedz
  • W tym banku daty zakonczenia bedzie znana tylko po telefonie do nich? Juz nie pamietam, do ok 13 marca masz wiec stara promke, musisz uciec z 4-5 dni przed koncem nastepnej by miec zerowe saldo podczas badania i moc wjechac na pelnej „k” z nowymi srodkami. No wlasnie tu chyba byla koniecznosc przeczekania, nastepna promke tak ustawia ze cie wykluczy regulamin przez date zakonczenia gdzies w lutym/marcu. Zaloz kolejne konta by bezpiecznie uciec z kasa masz 7% w jednym do 100k – pekao (jak cos kodzik poIecenia chetnie dam) mille itd, ja tak robie. A im mam wiecej kasy tym trudniej manewrowac by regulamin mnie laskawie objal na korzystny procent :/

   Krzychoooo
  • Dobrze jak np. małżeństwo ma 2 osobne konta. Wtedy można przerzucać pomiędzy kontami.

   Łuki
 • Czy Velo bank jest bezpieczny? Teraz mają go sprzedać nie wiadomo jeszcze komu.
  Posiadam tam oszczędności, ale przyznam, że jak czytam że Solowow zrezygnował z zakupu, jakieś fundusze mają to teraz kupić to obawiam się czy pieniądze tam trzymane są bezpieczne

  aviator Odpowiedz
  • Velo jest tak samo bezpieczny jak inne banki, bo ma gwarancje BFG, przerobiłem już kiedyś upadki SKOK Wołomin czy SK Banku, więc nie martw się na zapas, jeśli jednak nie możesz spać spokojnie, to przenieś środki na niższy % do konkurencji albo zapakuj w obligacje

   Maku
  • Idea Bank też padł. Lokaty były kontynuowane do końca, a odsetki wypłacone w pełnej wysokości. Dla klientów nie było żadnej różnicy, po za zmianą nazwy. Takie sytuacje są nawet atrakcyjne, bo przed przejęciem chcą podwyższyć wycenę banku oferując wyższe oprocentowanie.

   Łuki
 • A czy istnieje w tym banku wycofanie pieniędzy z k.o. kilka dni wcześniej i wypisania się z danej edycji, żeby móc skorzystać od razu z następnej? Zdaje się, że jakieś takie myki były możliwe w Millennium. Tu też jakoś da się?

  jmg Odpowiedz
  • Wycofać środki zawsze możesz, ale z promocji się nie wypiszesz, musisz poczekać aż jej okres sam dobiegnie końca + dochodzi regulaminowy wymóg przeczekania jednej edycji promocji.

   Przemysław
 • Posiadam jeszcze konto z GetinOnline Skarbonkowe, bez karty, więc nic mnie nie kosztuje. Zaproponowano mi konwersję na VeloKonto, w rozmowie telefonicznej (niezbyt uważnie słuchałem), ale wspominano coś o zwrocie 10% za zakupy nawet Blikiem (bo karty dalej nie chcę), ale prosiłem o materiały tej konwersji na email. Ale przesłano tylko Tabele opłat i oprocentowania. Jedyną promocję 10%, którą widziałem na stronie to dla nowo klientów, a ja przecież nie jestem nowym klientem. Chyba coś ściemniała konsultantka. Jutro ma dzwonić czy się zdecydowałem, ale nie widzę powodu dla którego opłaciła mi się ta zamiana.

  keram7m Odpowiedz
 • Kilka miesięcy temu był oferta dla osób PRZEKSZTAŁCAJĄCYCH konto na VELO ze starego typu i od razu założenie VeloSkarbonki. Nie 6×100 a 3×100. Moja żona z tego korzystała. Najwidoczniej dalej to jest.

  Duris Odpowiedz
  • Nie pamiętam niestety czy przekształcałem kiedykolwiek konto, ale z tej promocji „przekształceniowej” nigdy nie korzystałem.
   Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy mimo wszystko kiedyś konta nie przekształciłem? Konto po przekształceniu ma inną nazwę?

   Bjurgul
  • U nas sumarycznie 6 osob przeksztalcało na velo konto i nikt nie dostal propozycji

   Andy59
  • Przekształciłem, pierwsze grosze wpadły za Blika, podobno jest jednak 6x100zł (10%), choć regulaminu nie dostałem. @Andy59, bo ja nie planowałem, sami mi proponowali przekształcenie, a ja nie byłem chętny.

   keram7m
  • Pewnie to na 3 mce, przy czym liczy sie miesieczny okres rozliczeniowy, od dnia wlaczenia promocji, ja tak dostalem po wypowiedzeniu konta

   Kris
 • Czy przelew na Elastyczne Konto Oszczędnościowe może być wykonywany z dowolnego rachunku, dowolnej osoby? Nie wymagają przelewu ze zweryfikowanego rachunku?

  bob Odpowiedz
 • Jakieś przecieki ws. oprocentowania nowej edycji?

  Marcinek Odpowiedz
 • Jest jakaś oferta utrzymaniowa zamykając konto w Velo?

  Rafał Odpowiedz
 • Czy ktoś się orientuje czy przelewy powyżej 100tys. są kontrolowane przez urząd skarbowy, bo zrobiłem przelew ze swego konta na konto teścia i wychodzi na to, że muszę chyba zapłacić podatek od darowizny.

  Michał Odpowiedz
  • Przy przelewie na kwotę powyżej 15000€ (w przypadku niektórych banków nawet niższej), czyli na dziś około 65 000 zł – bank ma obowiązek informowania US o takich transakcjach.
   Pytanie co zrobi z tym US :/ ?

   Anonymous
  • Jeżeli Urząd Skarbowy po przeanalizowaniu złożonej dokumentacji stwierdzi, że doszło do zatajenia dochodu może nałożyć karę albo naliczyć zaległy podatek wraz z odsetkami. Jeśli w wyników przelewów popełniono przestępstwo w myśl polskiego prawa, sprawa może trafić do prokuratury. Rachunek, który służył do popełnienia przestępstwa z dużym prawdopodobieństwem zostanie zablokowany przez bank.
   Jednak najczęściej konsekwencją zatajenia dochodów, które nie miały nic wspólnego z innymi formami przestępczości, będzie nałożenie karnego podatku. Jego wysokość to aż 75% kwoty nie zadeklarowanych w zeznaniu podatkowym dochodów. Więc nie warto ryzykować …

   Anonymous
  • To raczej tesc musi ten podatek zaplacic, oczywiście oficjalnie

   Kris
  • Ja miałem podobną zagaostke jeśli oszczędzamy razem z Żoną i mamy oddzielne konta oszczędnościowe i przelewamy na przemiennie środki w zależności od promocji.
   I tu się obawiałem czy to darowizna czy nie? Dzwoniłem do 2 US, oraz na ogólnopolską infolinię skarbową – i uzyskałem odpowiedz, że jeśli razem oszczędzamy i widać że przelewamy środki z konto osobistych gdzie mamy wpływy z wynagrodzeń i przelewami to między kontami to nie ma obowiązku podatkowego – pierwsza linia.
   A jak wezwą mnie i żonę do US to musimy udowodnić skąd pochodzą środki.
   Mówię ten dostawczyni, że z wynagrodzenia i wszystko jest na koncie.
   A to najwyżej wydrukuje Pab historię przelewów.
   I tak się zastanawiam jak sytuacji Małżeństwa bez rozdzielności to wygląda?

   aviator
  • Jak nie ma rozdzielnosci to w ogole nie ma problemu bo to wspolny majatek

   Kris
 • Czas odpalić 6,5% na eko (do 2 lutego);
  Ciekawe zostawią czy obniżą %… /?

  Anonymous Odpowiedz
  • Nie wprowadzaj w błąd, do 1 lutego.
   A ja dziś odpaliłem, bo jutro wbrew pozorom nie wydłuży okresu (3 maj). I tak za tydzień musiał bym szukać gdzie przenieść z Millenium.

   keram7m
  • za szybko kliknąłem – od 2 – go nowa promocja – pewnie na „starych” zasadach, ale zobaczymy. Jeszcze bym poczekał, ale chciałem sprawdzić czy się łapię ;^)

   Anonymous
  • zostawią

   Michał
  • I wszystko jasne ;^)
   dziękujemy :^)

   Anonymous
  • Jaka będzie data badania salda ? Proszę o pilną odpowiedż .xyz

   prawdziwy-xyz
 • Jak oprocentowana jest nadwyżka środków ponad promocyjne 300k?

  Shaggy Odpowiedz
 • Dobre pytanie – trzeba poczekać na podpięcie regulaminu.

  Anonymous Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy