8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Po wczorajszym falstarcie VeloBank uruchomił kolejną edycję promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 8% w skali roku do 400 000 złotych.

8% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Od teraz nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 7.02.2023 – 9.03.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 1.02.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 8% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 7.02.2023 r. do 9.03.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • No to ich mam w D. Wszystko wczoraj poszło do Pekao…

  Dario Odpowiedz
 • Ktoś załapał się na 8,2% ?

  Beata2 Odpowiedz
  • chyba wszyscy którzy uruchomili EKO wczoraj….
   Ale oprocentowania dalej nie pokazuje.

   TomekW
  • Tak, mam potwierdzenie od konsultanta bo on-line i w apce nic sie nie wyswietla, a podpiety regulamin ma 8% a nie 8.2%. Jakby co to reklamacja. Ale nie wiem czy bede nawet o to walczyl, bo w moim przypadku to kilka PLN roznicy na 92d.

   keton
  • Podpięty regulamin jest do 3 edycji i tam faktycznie jest 8%, natomiast jest informacja że bierze się udział w 2 edycji (która trwała 1 dzień) – jeśli uruchomiliście promocje tylko i wyłącznie w poniedziałek. Regulamin 2 edycji był wysłany na maila po aktywacji EKO- tam wyraźnie jest 8,2%. Trzeba będzie sprawdzić odsetki 1/3/2023, myślę że nie będzie reklamacji, a jeśli już to powinna przejść gładko… Sam velobank celowo nie zakończył tej promocji w połowie dnia tylko poczekał do następnego, inaczej byłoby jeszcze większe zamieszanie… tak myślę. :)

   TomekW
  • A czy na dole strony przy EKO macie w apce jakieś informacje na temat oprocentowania nowych środków? Bo ja biorę udział w edycji 1/2023 (na 8%), a teraz patrzę, że w apce mam takie info: oprocentowanie nowych środków 1,5% do 100k, 3% od 100 do 400k, 6% powyżej 400k. I trochę jestem skonsternowany, powinno być 8% napisane…

   bernul
  • a ja mam uruchomioną 2 edycję na 8,2% i poprawnie podpięty regulamin 2 edycji, ale oprocentowania promocyjnego dalej nie widać.

   keram7m
  • To jest standardowe oprocentowanie na koncie EKO otwartym od 7 lutego 2023 r.

   Lokata
  • Dalej nie wyświetla na EKO promocyjnego oprocentowania tylko standardowe czy coś się zmieniło ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Pisałem do nich w tej sprawie. Odpisali, że przepraszają, mają problem techniczny i pracują nad rozwiązaniem. Ale środki są oprocentowane na 8% mimo, że jest napisane inaczej.

   bernul
  • w bankowości internetowej, w szczegółach promocji mam oprocentowanie 8,2%

   Pietrucha
 • Założenie konta oszcz. jest równoznaczne z posiadaniem konta osobistego? Inaczej pytając KO nie założę nie mając konta osobistego?

  jojo Odpowiedz
  • Można otworzyć samo EKO, bez konieczności otwierania ROR i również można wtedy brać udział w promocji na EKO.

   Przemysław
  • Wystarczy, że:

   wpłacisz nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe od 7.02.2023 r. do 9.03.2023 r.,
   wyrazisz zgody marketingowe.

   Oferta bez konieczności posiadania konta osobistego.

   Maku
  • Złożyłem wniosek o konto oszczędnościowe. Konsultant zadzwonił i powiedział, że bez konta osobistego promocja na 8% nie będzie aktywna.

   Gggg
 • Czy w Velo tak jak w Millennium można zrezygnować z aktualnie aktywowanej promocji (05.0223) i przystąpić do tej?

  Makkku Odpowiedz
 • Ponoć w tej edycji nielimitowana liczba darmowych przelewów wewnętrznych… Rewolucyjna zmiana, a livesmarter nic… Mniej copy-paste proponuję, więcej riserczu :P

  Kulson Odpowiedz
  • Masz rację… więcej riserczu bo wprowadzasz innych w błąd. No ale napisałeś ponoć… żeby nie było. Darmowe przelewy wewn z EKO są dla nowozakładanych EKO lub po przekształceniu. Promocja % na EKO nie ma nic wspólnego z darmowymi przelewami.

   maniekkkkkkk
  • Dzięki za wyjaśnienie. Nie ogarniam o co im chodzi, a nie pomagają mi ogarnąć. Mam na obecnym EKO guzik przekształć na… EKO, a ja go klikam to wyskakuje błąd. Chyba sobie odpuszczę i wrócę do Pekao na 8%…

   Kulson
  • Jakby tego było mało sami zmienili mi ustawienie wyciągów na… papierowe na tym jednym tylko koncie. I przysłali papier. Pewnie wkrótce będą chcieli pobrać opłatę. Straszny tam mają bordello.

   Kulson
  • BTW to strasznie chory pomysł, żeby na tym samym produkcie wprowadzać różne opłaty w zależności od daty otwarcia. PS. Tym bardziej oczekiwałbym objaśnienia tych niuansów w treści wpisu na moim ulubionym blogu finansowym…

   Kulson
  • Jeszcze tylko dodam, że klient nie ma najmniejszych szans zorientować się, o co w tym wszystkim chodzi. Bo tak: żadnej informacji o zmianie TOIP nie było. Żadnej informacji o możliwości przekształcenia konta na nowe nie było – guzik (który i tak nie działa!) jest wręcz kuriozalny: przekształć swoje konto Elastyczne na konto Elastyczne :D bez słowa wytłumaczenia po co i dlaczego. Dodatkowo – z nowej TOIP nie wynika, jakoby PRZEKSZTAŁCONE konta również podlegały nowym zasadom (brak opłat za przelewy wewn.). Mowa jest wyraźnie o nowych kontach, otwartycg od 6 lutego. Ale pewnie jest jak mówisz, ciekaw tylko, skąd jesteś tak dobrze poinformowany… Przekaż tam kolegom, jak się nie powinno robić bankowości…

   Kulson
  • Przeczytałem TOiP i stronę banku z opisem konta. Kolegom przekazałem ale nie wiedzą o co chodzi bo ja nie mam zawodowo nic wspólnego z finansami.

   maniekkkkkkk
  • Czyli nie jesteś z Velo? :P Szkoda! No nic, ja się trzymam z daleka od tego badziewia, zbyt dużo pułapek próbują na mnie zastawić. Jeśli nawet nie specjalnie, a przez bałagan – nieważne. w Pekao mam też 8% i też nielimitowane wypłaty. Również jest tu pułapka, bo tylko przez telefon, ale już wolę to z dwojga złego. Pozdrawiam!

   Kulson
  • przycisk do przekształcenia konta działa i kieruje do wniosku;

   Wyciąg z Dokumentu dotyczącego opłat:
   „Opłata 0 zł dotyczy pierwszego polecenia przelewu, polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA, polecenia przelewu w EUR lub wypłaty gotówki w miesiącu kalendarzowym, każdego polecenia przelewu na Lokatę w Banku oraz każdego polecenia przelewu wewnętrznego przez Bankowość Internetową i Mobilną z Konta Oszczędnościowego VeloSkarbonka oraz z Elastycznego Konta Oszczędnościowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.).”

   czyli przelewy wewnętrzne w bank.mobi. nowe EKO -> KPZ są darmowe dla nowych kont, pytanie, czy konta przekształcone też się do tego zaliczają, bo to przecież nie będą nowe konta tylko właśnie przekształcone

   adaś
  • po zmianie EKO na tzw. nowe EKO przy pomocy infolinii , przesłano na mailea załączniki w tym tabelę opłat i prowizji , a tam w opisie wszystkie przelewy wewnętrzne bezpłatne

   Pietrucha
  • można dokonać konwesji tzw.starego EKO na nowe EKO na przykład przy pomocy infolinii i wtedy wszystkie przelewy wewnętrzne za darmo , numer konta oraz numer edycji , w której to konto uczestniczy pozostają bez zmian, cały proces bezpłatny

   Pietrucha
 • Po zmianie wyglądu serwisu już pokazuje poprawnie oprocentowanie EKO 2 edycji promocji jako 8,2%, a jutro przekonam się jaki faktycznie oprocentowanie policzyli.

  keram7m Odpowiedz
 • Ktoś wie co będzie po 9 marca ?

  Rafał Odpowiedz
  • 10 marca :)
   Poleci w dół

   Daw
  • dzisiaj już poleciało oprocentowanie w ING, więc pewnie też będą cięcia w Velo

   simrisham
  • Mi kończy się oprocentowanie 8% w Millenium za ok 1,5 miesiąca i rozważam jutro aktywowanie aktualnej jeszcze promocji 8% w Velo aby mieć dłużej 8%

   kr46
 • Dzisiaj i tak już nie da się założyć bo jutro musiałoby być aktywne…. ciekawe czy będą mnie molestować mimo że kazałem anulować wniosek. Nowa promocja wchodzi 10 ale pewnie będzie gorzej.

  FaUst Odpowiedz
 • Mi kończy się oprocentowanie 8% w Millenium za ok 1,5 miesiąca i rozważam jutro aktywowanie aktualnej jeszcze promocji 8% w Velo aby mieć dłużej 8% a w Millenium zawsze mogę zrezygnować z bieżącej edycji gdyby jakimś cudem była lepsza. (w Velo aktualnie nie korzystam z promocji).
  Jeżeli ktoś ma podobnie to myślę że warto.

  kr46 Odpowiedz
 • Mi kończy się oprocentowanie 8% w Millenium za ok 1,5 miesiąca i rozważam jutro aktywowanie aktualnej jeszcze promocji 8% w Velo aby mieć dłużej 8% a w Millenium zawsze mogę zrezygnować z bieżącej edycji gdyby jakimś cudem była lepsza. (w Velo aktualnie nie korzystam z promocji).

  kr46 Odpowiedz
 • Mi kończy się oprocentowanie 8% w Millenium za ok 1,5 miesiąca i rozważam jutro aktywowanie aktualnej jeszcze promocji 8% w Velo aby mieć dłużej 8%

  kr46 Odpowiedz
 • Jaka musi być minimalna wpłata aby aktywować kolejna edycję w Velo?

  paba86 Odpowiedz
  • O 1 zł wyższa niż saldo początkowe na dzień badania salda tj. 01.02.2023

   kr46
 • Adminie jakieś podpowiedzi co tam 10.03. w getinie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Pięknie wypowiedziane stare EKO dzisiaj się zamknęło. Otwarte nowe od razu, przelewik i ciśniemy na 8%. Pozdro dla typów z nowej edycji od 10.03. Elo.

  eloraper Odpowiedz
 • Będzie chyba wiosna na KO , bo wbk podniósł do 8 % KMaxO. Co na to getin od 10.03. już ktoś wie ? Zawrotną rano dawał na 7 % do wbk ale może o tej nowości jeszcze nie wiedzieli. Ile daje teraz i do jakiego banku ktoś spróbuje ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Oferta Specjalna „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” (edycja 4/2023). Stałe oprocentowanie 8% w skali roku do 400 tys. zł przez 3 miesiące. Możesz skorzystać z oferty jeśli: wpłacisz nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w terminie do 6.04.2023 r. oraz wyrazisz zgody marketingowe.

  maniekkkkkkk Odpowiedz
  • To mi się podoba. xyz

   prawdziwy-xyz
  • jaki dzień badania salda?

   fredek22
  • „dzień, na który wyliczamy saldo początkowe na produktach
   depozytowych oraz na EKO, czyli 7.03.2023 r.”

   BTW. wie ktoś może jakie będzie oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego w Aliorze od 14.03?

   Mistrzu
  • Od jutra 7% i dzień badania salda 10.03

   Arek88
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy