8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 8% w skali roku do 400 000 złotych. A przypomnijmy, że jeśli dodatkowo zdecydujemy się na konto osobiste, to za jego założenie zyskamy do 650, a nawet 750 zł premii! :)

8% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Nie musimy już posiadać konta osobistego VeloBanku, jednak warto się nad nim zastanowić – za jego założenie oferowane jest m.in. 600 zł moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 10.03.2023 – 6.04.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 7.03.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 8% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 10.03.2023 r. do 6.04.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego VeloBanku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Nie zapłacimy też nic za przelewy wewnętrzne w banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy oprocentowanie rachunku widoczne jest w profilu, np. jak w Millenium – X zł oprocentowane promocyjnie, Y zł oprocentowane standardowo?

  Przemo Odpowiedz
 • Mam dużo wolnej gotówki ponad 1 mln, ale z racji, że w ciągu roku planuje kupić mieszkanie za gotówkę nie mogę ich ulokować w akcje/obligację czy lokaty na dłużej.
  Konta mam chyba w większości banków na rynku i tak żagluje tą gotówką po promocjach.
  Czy w bankowości prywatnej jest szansa np. na lepsze oprocentowanie kont oszczędnościowych czy lokat na środki w okolicach 1 mln? Jak zarządzacie taką gotówką, jeżeli niedługo będziecie jej potrzebować i nie możecie ryzykować?

  Pat Odpowiedz
  • Co to znaczy na dłużej? Bo w Toyocie masz w tej chwili fajną ofertę lokat półrocznych na 8,1%. Na bankowość prywatną to bym chyba nie liczył. Będą chcieli ubrać Cię w produkt, na którym mają najlepszą prowizję dla siebie. Co do obligacji, to zakładam że piszesz o detalicznych obligacjach SP. Zakładam również, że wiesz iż nie trzeba ich trzymać do terminu zapadalności? Co do kont, to jeśli masz żonę/męża to najprościej otworzyć konto drugiej połowie. W różowym banku jest jeszcze jeden sposób. Możecie mieć konto wspólne i do niego KO, a do tego konto indywidualne również z podczepionym KO. Do promocji nowych środków liczą się tylko konta z danej relacji, więc można sobie skakać z jednego na drugie.

   Wojtus
 • @Wojtus
  A co to za bank określany mianem „różowego” ?

  Beata2 Odpowiedz
  • Wydaje misie , że dziewczynom bardziej pasuje różowy a chłopakom bordowy ale i tak myślę o mille. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Wystarczy, że wpływ będzie 06.04 aby odpalić promocję, czy lepiej np. dzień wcześniej?

  savi Odpowiedz
 • Czy jest szansa na utrzymanie przez Velo 8%?

  RoB_sOn Odpowiedz
 • Można 6.04 przelać np 100 zł żeby aktywować promocję, a docelowo po tygodniu przelać pozostałe środki z innej zakończonej lokaty w innym banku?

  ggg Odpowiedz
 • Czy z tego konta oszczędnościowego można bezpłatnie wypłacać na swoje konto w velobanku(przelew wewnętrzny), czy tylko pierwszy jest bezpłatny?

  tomko111 Odpowiedz
  • Pierwszy jest bezpłatny, ale był też taki myk opisywany kiedyś że można założyć lokatę zasilając ja z konta oszczędnościowe i po kilku minutach jak już ja założą to zrywamy konsekwencji w postaci opłaty przy drugim przelewie z KO. Powinno nadal to działać, ale ręki sobie nie utnę 😉

   Pola33
  • Kolega niżej pisze że wszystkie można mieć wszystkie przelewy bezpłatne, ale tylko w nowo założonym KO w w Velobanku lub jeśli już masz KO z Getin Banku to trzeba złożyć wniosek w bankowości o nowe konto elastyczne ( być może przekształca te które istnieje) , co przed chwilą uczyniłam i teraz procesują…. Czekam.

   Pola33
 • Tak ,można wielokrotnie bez opłaty wypłacać i wpłacać, działa jak skarbonka. Informacja o opłacie 0-zero bedzie wpisana przy każdej próbie przelewu wewnetrznego .Tak ,jeżeli masz nowo założone EKO , stare EKO założone jeszcze w Getin Banku ( tam będzie opłata 9 zł) należy przekształcić w nowe EKO.

  miron Odpowiedz
 • Konczy sie 92 dni zaraz tym co pod koniec wskakiwali do Velo z kasa. Jakie zawrtone macie przy przelewie do jakiego banku? Kilka dni temu 7,7 Lokaty proponowali (ile mc?), nadal teraz pokazuje sie?

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Dziś przelew do Santander 7k. Propozycja na 2/4 m-ce na 7,7% od 5k.

  Waldemar Odpowiedz
  • dzis przelew Velo->Alior propozycja tylko 7,3%. Duza kwota. Ktos mial wiecej dzis i jaki bank?

   Krzychoooo
  • Dziś przelew Velo- Nest propozycja lokaty na 7,5

   Jolanta
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy