8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Zakończona

VeloBank uruchomił kolejną edycję promocji podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 8% w skali roku do 400 000 złotych.

8% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku. Warto więc przypomnieć, że w tym momencie za założenie VeloKonta możemy zyskać aż 600 zł w formie moneybacku ;)

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 13.01.2023 – 5.02.2023 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 10.01.2023. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 8% w skali roku do kwoty 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie od 13.01.2023 r. do 5.02.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (VeloKonto)?

Prowadzenie VeloKonta jest darmowe. Zapłacić możemy za kartę oraz wypłaty z bankomatów, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty (7 zł) za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Drogi Adminie czy będzie ta możliwość taka aby się dowiedzieć kiedy i czy w ogóle będzie w tym banku program poleceń ? Jak nie oficjalnie to może po starej znajomości coś powiedzą ? A może przydałoby się im to podpowiedzieć , że jest zapotrzebowanie na możliwość taką aby obie promocje za polecenie i zwrot połączyć jak to dawniej bywało. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Hej. Jak obstawiacie? W kolejnej edycji utrzymają 8% czy będzie mniej, czy więcej? Nie wiem, czy teraz wpłacić czy poczekać. Dziękuję za podpowiedź.

  ola Odpowiedz
 • @Admin – szklana kula coś Ci dzisiaj podpowiada? Będę potrzebował ulokować dużą kwotę, ale dopiero końcem lutego / początkiem marca. Zastanawiam się, czy aktywować dzisiaj aktualną edycję EKO, tylko po to, żeby zaklepać sobie oprocentowanie 8% do 400k, mimo że przez miesiąc nie będę tam nic trzymał, czy może jednak poczekać i aktywować dopiero kolejną edycję? Na więcej nie liczę, ale fajnie jakby utrzymali te 8% do 400k.

  Andrzej Odpowiedz
 • Wszystkie przelewy na Lokaty w Banku z Kont Oszczędnościowych oraz przelewy wewnętrzne przez Bankowość Internetową i Mobilną z Konta VeloSkarbonka nie wliczają się w limit darmowej pierwszej operacji w miesiącu kalendarzowy.

  czy z tego mam rozumieć że w velo tak jak w aliorze można z konta oszczędnościowego EKO przelewać dowolną ilość razy w miesiącu na ROR bez dodatkowych opłat?

  paolo Odpowiedz
  • w velo jest inaczej, darmowe są przelewy KO -> lokata oraz przelewy VeloSkarbonka -> ROR, ale płatne są przelewy KO -> ROR (oprócz pierwszego); w alior bezpłatne są wszystkie przelewy KMO -> KJO, jeśli źle napisałem o velo niech mnie ktoś poprawi

   adaś
  • Od dzisiaj obowiązuje nowa tabela opłat i prowizji. Dla starych kont EKO nic się nie zmienia (nadal przysługuje 1 darmowy przelew wewnętrzny lub wylewy „przez lokatę” bez limitu), ale dla nowych kont EKO otwartych od 6 lutego 2023 – wszystkie przelewy wewnętrzne są już bezpłatne, nie trzeba się już bawić w lokaty. Niestety nie da się tak łatwo „zmigrować” ze starego EKO na nowe – wniosek o zamknięcie ma 30 dniowe wypowiedzenie i według infoludków nie da się tego okresu wypowiedzenia pominąć, ani w żaden sposób skrócić. Z kolei mając aktywne więcej niż jedno EKO, promocja na Nowe Środki i tak będzie obowiązywała na starszym z tych kont.

   Andrzej
  • Czyli jak dzisiaj złożę wypowiedzenie to zdążę jeszcze 09.03 założyć nowe z obecnymi warunkami promocji. Dzięki za info!

   Arek88
  • Zmieniłem EKO NA EKO nowe , ma być już od jutra , obyło się bez wypowiedzenia. Od dzisiaj rusza 1 edycja poleceń , 100 dla polecającego i 50 dla poleconego bez limitu poleceń jak to kiedyś było . Nowy klient do poleceń na któregoś pażdziernika 2022 r co nie miał konta. O wycofaniu tych 8,2% nic nie wiedzą i drukneli mi regulamin jaki był od rana. Takie rzeczy to tylko można zrobić od ręki w Wąchocku w Centrali , może jeszcze po znajomości w Pcimiu ktoś może próbować. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Od 31.10.2022. trzeba nie mieć konta osobistego a do promo można przystąpić do 31.05.2023. Tylko skąd wziąć tylu klientów jak jest teraz bez ograniczeń? xyz

   prawdziwy-xyz
  • @prawdziwy-xyz – jak Ci się udało zamienić EKO na nowe bez wypowiedzenia?

   Andrzej
  • Napisali wniosek o zmianę pakietu prowadzenia rachunku z pakietu EKO na EKO . Nr rach. został ten sam. Podobno te 8,2 %ma być dla EKO otwartych od 6.02. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ze strony banku:

   Jeśli jesteś naszym Klientem i posiadasz już konto oszczędnościowe otwarte przed 7.02.2023 r., możesz zamienić je na nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Aby to zrobić, przyjdź do najbliższego oddziału lub skontaktuj się z naszą infolinią.

   Ciekawe czy przy okazji przypadkiem i w wyniku błędu systemu wyłączą aktywne promo na EKO. Szczególnie te na 8.2%

   maniekkkkkkk
 • Sprawdźcie oprocentowanie konta oszczędnoścowego na nowe środki. U mnie wyświetla się od kilku dni 0,05 procent zamiast 8. Mam wyrażone wszystkie zgody i to już trzeci miesiąc tej edycji. Na koniec stycznia odsetki naliczone prawidłowo. Nie wiem czy to jakiś chwilowy błąd w systemie banku czy inna przyczyna. Nie chciałbym aby na koniec miesiąca okazało się, że naliczą faktycznie 0,05 zamiast 8.
  Czy ktoś może sprawdzić u siebie i dać znać jak jest.

  Dariusz Odpowiedz
 • Zawrotne propozycje ile dzisiaj wynoszą , gdzie i KO czy lokaty ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • zawrotne od 7,10 do 7,70 do Pekao i Milennium

  Michał Odpowiedz
 • Ja zawrotną 03.02 miałam na 8% na 2 lub 4 miesiące – przelew do Millennium

  atal Odpowiedz
 • Zawrotna dziś do Santandera na KO – 3 msc, lokaty 2 lub 4 msce wyniosła 7,10 %.

  MB Odpowiedz
 • Dzwoniłem dziś infolinię. Otrzymałem informację, że oferta na 8.2%, która dziś się pojawiła była wynikiem błędu i od jutra ma być skorygowana na 8%.

  Mike1 Odpowiedz
  • Dajcie spokój…

   pytanie
  • Tylko spokoj moze uratowac , podobno po przejsciu na nowe eko ma byc te 8,2 a 8 na starym eko . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie, nie była wynikiem błędu.

   Michał
  • Przekazałem tylko to co usłyszałem od konsultanta…

   Mike1
  • Teraz wszedłem i od 23.45 próbowałem na szybko zrobić przelew na telefon do VELO i wszystkie przelewy z 2 różnych banków zostały odrzucone….

   abc
  • No i jest nowa „super” oferta. Oprocentowanie spadło do 8%.

   maniekkkkkkk
  • Sprawa nadaje się do UOKiK-u… żeby Bank pod egidą BFG, który ma gwarantować bezpieczeństwo depozytów robił takie numery? WSTYD !!!

   abc
  • Dokładnie! Zgodnie z regulaminami do marca powinna być możliwość z jakiej wersji promocji (2/23 czy 3/23) chcemy skorzystać bo obie są w okresie przystąpienia. Ale pewnie nikt się tym nie zajmie… sorry takie mamy państwo.

   maniekkkkkkk
  • Sru tu tu tu… jak wynikiem błędu? Albo może tak: czyjego błędu, bo to też ciekawe, kto weźmie odpowiedzialność. Błędy się same nie robią. W Regulaminie, który mi przysłali w załączniku do maila „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jest napisane 8,2%, na stronie było 8,2%, to ile im się tych błędów zrobiło?

   ola
 • Na stronie www Velobanku nie ma oferty ko/eko. Moim zdaniem to jak dziś ogłosili, że będzie 8,2 % to tak będzie. Najwyżej jutro mogą odpalić nową ofertę. Zastanawiam się czy dzisiaj nie odpalić promocji na 8,2%. Wpłacę błyskawicznym 1 zł i mam 8,2 %. Z drugiej strony mam w Neście na 8,25 % i po zakończeniu nie chcę „skracać” sobie oprocentowania w Velobanku.

  Beata2 Odpowiedz
  • No mogą nową ale nie mogą uwalić starej bo okres przystąpienia do starej to też marzec. No ale to bank więc mimo że nie może to zakończył promo 2/23 i odpalił 3/23.

   maniekkkkkkk
 • Spać czy jeszcze czekać , będą zaraz po północy jeszcze jakieś atrakcje ? W razie czego proszę o pobudkę. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A jak klikam otwórz konto to wyskakuje 8,2 %.To chyba dla nowych EKO. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dość atrakcji , lepiej wengiel iść fedrować niż bankami się zajmować. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Admin odpal ponownie wymianę kodów polecenia jak za dawnych, dobrych czasów :)

  pytanie Odpowiedz
  • Mam świeżutki kod , można pisać śmiało na pw , niedawno podawałem. xyz

   prawdziwy-xyz
 • No i niestety obniżyli oprocentowanie do 8% :-(

  broker Odpowiedz
  • A u mnie dalej nie pokazuje oprocentowania promocyjnego, mimo że pokazuje że uczestniczę od wczoraj w promocji Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – edycja nr 2/2023

   keram7m
  • Ale te 0.2% to nie jest jakas duza roznica. Od 20k przez 92d to raptem 8zl roznicy. Zakladam, ze nikt wiecej nie trzyma obecnie w bankach z tak marnym oprocentowaniem.

   keton
  • 100 za polecenie i 50 poleconemu i można pewnie z tych 20 k tak na obligach wyciągać? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie widzę teraz noty prawnej przy opisie jak poprzednio. Może coś jeszcze udoskonalają ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wcześniej przy opisie EKO ta nota była podawana a teraz jej nie ma. xyz

   prawdziwy-xyz
  • @keton, dlaczego niby maksimum 20K, akurat na EKO najlepiej 400K, a to już 160 ;)

   chwilowy
  • Tak sobie napisalem, bo zakladam, ze nikt wiecej nie trzyma na takich warunkach. Te 8-8.2% jest ok na takie podreczne nieplanowane wydatki.

   keton
  • A gdzie trzymać większe oszczędności bez żadnego ryzyka?

   Daugern
  • Lećmy wszyscy kupować krytowaluty…albo akcje…albo…

   Ja123
  • A jeszcze można zapisać się do pewnej partii, założyć fundację „na rzecz uedukacji” za 8 tys. i dostać 5 mln z inwestycji :-). Tego nic nie pobije

   Ja123
  • @Daugern
   „Większych oszczędności” nigdy nie trzymamy w formie pieniądza. Bo masz tu gwarantowaną stratę.
   To ma służyć tylko temu aby się wymienić. A następnie skonwertować na wszystko inne byle nie zostawiać w gotówce/zapisach na rachunku bankowym.

   @Ja123
   Jeżeli umiesz w tą grę to zdecydowanie TAK.
   A z tą fundacją to ciekawy case, należało by się temu przyjrzeć. Może da rady bez zapisywania się do partii :)

   Rafal
  • To ja to napisałem niżej właśnie, że najstabilniejsze są dla mnie aktywa trwałe, pytanie też od kiedy definiujemy ‚większą kwotę’. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi – właśnie z powodu ucieczki od zapisów cyfrowych nie jestem też zagorzałym zwolennikiem wrzucania 100% na obligacje, co starałem się przekazać w tej dyskusji. :-)

   Daugern
  • Dopiero teraz doczytałem, jestem w 100% z Tobą :)

   Rafal
 • Wystarczy czytac Livesmartera. Nawet admin niedawno pisal o jednym z rozwiazan :)

  keton Odpowiedz
  • Obligacje? Jak miałeś szklaną kulę w ubiegłym 1,5 roku to ok, poza tym pierwszy rok oprocentowanie niższe niż na lokatach teraz a potem nie wiadomo

   Ja123
  • I mrożenie kasy na dłuższy okres czasu, rzadsza kapitalizacja odsetek, niepewność oprocentowania w kolejnych okresach. To dalej dobra opcja na dywersyfikację ale założenie że nikt nie trzyma w bankach więcej niż 20k jest…równie niemądre. :)

   Daugern
  • Przeczytajcie artykul jeszcze raz. Nie ma zadnego mrozenia kasy, mozna wykupic w dowolnym momencie z niewielka strata. Ostatecznie i tak mocno sie wychodzi na plus. A juz kilka razy musialem wczesniej wycofac srodki, czyli po 2 roku z zamiast 16 mialem realnie 14%. Ale nikogo nie namawiam. A nawet za rok nie wydaje mi sie, zeby inflacja byla nizsza niz oferty KO i lokat :) A za 1.5 roku pewnie tez beda glosy, ze nie mialo sie dostepu do szklanej kuli …

   keton
  • keton, ja doskonale wiem że obligacje są bardzo dobrą opcją, ale nie uważam też za rozsądne pakować w nie więcej niż określony % kapitału. Szczególnie w sytuacji, gdy powiedzmy przewidujesz w ciągu 1. roku jakiś większy zakup, np. nieruchomości to jednak wydaje mi się, że lepiej mieć trochę więcej środków w każdej chwili pod ręką. To fakt, że teraz różnica między lokatami a 1. rokiem oprocentowania mocno się zmniejszyła ale jeszcze do października nie wyglądało to tak kolorowo.

   Daugern
  • @keton,
   to jak to jest? Piszesz, że w obligi (skarbowe dodajmy) trzeba było wchodzić 1,5 roku temu a nie teraz! mimo, że wtedy między lokatami czy KO a % obligacji był większa dziura niż teraz.
   TO RAZ, a dwa wyjście z nich w 1-szym roku lub do połowy drugiego jest jednak bolesne, później fakt jesteśmy już zarobieni.
   To ja napiszę, że teraz jest jeszcze lepiej wchodzić i będę się śmiał za 1,5 roku :)

   Bolo
  • Było wyżej, DYWERSYFIKACJA, obligacje są bezpieczne, ale obietnice kosztują, akurat KO w bankach w limitach BFG to póki co najbezpieczniejsze płynne aktywo, a dziś faktycznie akurat obligacje dobre „na wchodzenie” bo w 1 roku całkiem dobre warunki, ale nie wszystko…

   chwilowy
  • Kazdy zrobi jak uwaza. Do niczego nie namawiam. Ja jednak szanuje swoje pieniadze i staram sie aby nie tracily 10% rocznie a tak jest na obecnych lokatach/KO. A historycznie – pierwsze obligacje w tym stuleciu kupowalem w 2020 na 2.4/2.7% kiedy to oferty bankow juz spadaly mocno i to <2%, wtedy te obligacje juz po 2-3 miesiacach byly na plus wzgledem ofert rynkowych. Niestety bylem glupi i zostawilem troche grosza w bankach w tym tez w s.p. Idea Banku na 2.9%. To byl gruby blad i juz wiecej go nie popelnie. Drugi blad popelnilem kiedy wykupilem sporo obligacji kupionych na kiepski % pod koniec 2021 roku, zeby skorzystac z niby 2x lepszego w lutym 2022. Gdybym tego nie zrobil to mimo gorszego 1 roku, kolejny bylby juz lepszy niz przy moich kombinacjach. Ale do tego to juz faktycznie szklana kula byla potrzebna. Najlepiej co miesiac wrzucac srodki na obligacje – wtedy calosc sie usredni :)
   Dywersyfikacja – pytanie w co jesli nie obraca sie milionami. Jesli padnie panstwo (glowny argument powtarzany od lat przeciwko obligacjom) to obawiam sie, ze i banki tez poleca, a wtedy nie liczcie na kase z BFG skoro nawet NFI mozna bylo ukrasc bez zadnych konsekwecji :)

   keton
  • Poki co nadal uwazam ze na obligacje jest jeszcze dobry moment i sam je kupuje, zostawiajac tylko niewielkie kwoty 20-30k w bankach na marne 8%. A jak ktos faktycznie potrzebuje calego kapitalu za kilka miesiecy to faktycznie nie ma innego wyjscia. Tyle ze takich osob jest zapewne garstka.

   keton
  • Rozumiem Twój punkt widzenia, matematycznie może się to nawet spinać, sam też mam obligacje SP natomiast osobiście mam pewne obiekcje przed przekraczaniem jakiegoś progu i trzymania tam np. 90% oszczędności. Może kwestia tego, że w banku na KO można w każdej chwili wypłacić środki i są one dostępne tego samego/następnego dnia? Zerwanie obligacji bodajże mrozi kasę na tydzień. Do tego jak to się mówi „cash is the king” w czasie kryzysu, gdy pojawi się jakaś mega okazja, duża przecena na giełdach czy cokolwiek to upłynnienie może być istotne.

   Daugern
  • No i może jeszcze jedna kwestia, nasz system finansowy jest tak skonstruowany że środki permanentnie będą tracić na wartości więc prędzej czy później ucieczka w aktywa trwałe (działki, nieruchomości, metale) jest dla mnie od pewnego momentu bardziej naturalna niż trzymanie setek tysięcy w obligacjach SP, co jednak oznacza pewien kredyt zaufania dla polityków i pożyczanie im swoich środków. Wtedy niezależnie czy będzie dewaluacja, denominacja, wprowadzenie Euro, złotówka czy muszelki transferowe, nieruchomość dalej pozostanie nieruchomością i tak długo jak respektowane będzie prawo własności nic jej nie zagrozi (pomijam wojnę/katastrofy naturalne). Z inflacją też zdają sobie dobrze te klasy aktywów radzić.

   Daugern
  • Zgadzam się z @Daugern zamieniamy gotówkę na coś co ma wartość, w odpowiednim czasie.

   Generalnie trzymanie pieniędzy na lokatach, rachunkach oszczędnościowych czy obligacjach, zawsze powinno mieć miejsce tylko w konkretnych przypadkach.

   Trzymanie tam pieniędzy z zamiarem zarabiania, inwestowania, ochrony kapitału jest nieodpowiedzialne. Oczywiście w przypadku braku wiedzy lepsze to niż trzymanie kasy na ROR czy w skarpecie.

   Natomiast samo posiadanie kapitału powinno motywować nas do poszerzania wiedzy, bo jeżeli nie, to kapitał połączony brakiem wiedzy o finansach, skończy się z dużym prawdopodobieństwem tak jak zawsze, czyli nie tak jak byśmy tego sami chcieli.

   Rafal
 • Nowa tabela oprocentowania od wczoraj

  Konto Oszczednociowe:
  0 zł za pierwsza operacje (przelew lub wypłata) w miesiacu kalendarzowym;
  9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiacu kalendarzowym

  0 zł za przelewy na Lokaty w Banku oraz za przelewy wewntrzne przez Bankowo
  Internetow i Mobiln z Konta VeloSkarbonka oraz z Elastycznego Konta Oszczdnociowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.)

  Ja123 Odpowiedz
  • Można sobie zmienić pakiet na infolinii, żeby ze starego EKO zrobić EKO na nowych zasadach z nielimitowanymi bezpłatnymi przelewami na ROR. Ja dziś skutecznie przetestowałem tę możliwość.

   bernul
  • A miałeś aktywną promocję na EKO? I czy nadal masz po tej zmianie? ;)

   maniekkkkkkk
  • Tak, 5 lutego, czyli ostatniego dnia poprzedniej edycji aktywowalem 8%. Pytałem o to na infolinii i ta promocja jest aktywna bez zmian. Zmienia się jedynie pakiet konta, nr konta pozostaje oczywiście bez zmian. Zmiana wchodzi w życie od jutra.

   bernul
 • Informacyjnie dziś dostałem propozycję lokaty na 7,3% 4mies przy przelewie na sporą kwotę

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy