Rusza EnveloBank – dostaniemy darmowe konto, moneyback za e-transakcje i bezstratne przewalutowania!

Ruszył EnveloBank, czyli cyfrowa wersja Banku Pocztowego. Biorąc pod uwagę ostatnią zmianę produktową w innych bankach zaryzykuję stwierdzenie, że to całkiem udany, a być może najciekawszy debiut. Envelo ma nas bowiem do siebie zachęcić brakiem opłat za większość podstawowych usług oraz zwrotem za e-zakupy. Oprócz tego EnveloKarta, czyli karta debetowa wydawana do EnveloKonta, będzie świetnym wyborem dla osób podróżujących – nie zapłacimy bowiem ani grosza za przewalutowanie transakcji zagranicznych!

Rusza EnveloBank - darmowe konto, moneyback i brak opłat za przewalutowanie!

Brak opłat po wykonaniu jednej transakcji kartą

EnveloKonto to rachunek darmowy – nie zapłacimy za jego prowadzenie ani grosza (bez koniecznosci spełniania dodatkowych warunków). Za przelewy internetowe i mobilne również nie przewidziano opłat Przelew natychmiastowy to koszt 5 zł, ale taki jest standard na rynku. Cieszy również brak opłaty za wpłatę gotówki we wpłatomacie Euronetu – niektóre banki zaczęły nas kasować i za to.

W przypadku EnveloKarty jest podobnie. Bank nie pobiera żadnej opłaty miesięcznej, ale pod warunkiem spełnienia dwóch prostych wwarunków: 1000 zł wpływów bezgotówkowych z innych banków i jedną płatność bezgotówkowa kartą. Wystarczy więc raz w miesiącu kupić bułki w piekarni za kilka złotych i uruchomić zlecenie stałe z innego banku, aby pozbyć się opłaty. Warto również dodać, że jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wtedy nie musimy wykonywać żadnych operacji – kartę mamy za darmo.

Przewalutowanie transakcji bez żadnych kosztów!

Jak z wypłatami z bankomatów w kraju? 0 zł, niezależnie od typu urządzenia. Za granicą jest nieco gorzej, bo płacimy 1% wartości transakcji, minimum 5 zł. Przed wyjazdem za granicę możemy jednak włączyć abonament na bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Koszt to 5 zł miesięcznie, a opłata pobierana jest z dołu (czyli na koniec miesiąca, za dany miesiąc).

Zaraz, zaraz… Jaki jest sens wypłacania gotówki za granicą kartą w złotówkach, skoro banki liczą wtedy kursy walut po złodziejskich kursach, a często dorzucają dodatkową prowizję (!) za przewalutowanie?

Okazuje się, że w Envelo jest inaczej – i to, moim zdaniem, jeden z największych atutów tego konta. Bank nie pobiera bowiem żadnej prowizji za przewalutowanie transakcji, a dodatkowo wszystko liczy po kursie średnim Visa! Oznacza to, że wypłacając gotówkę lub płacąc kartą np. w euro zapłacimy dokładnie tyle, ile wynosił kurs EUR/PLN w dniu zaksięgowania transakcji. Rewelacja – przez duże R!

Wszystkie transakcje dokonane kartami (w walucie rachunku jak i w innych walutach), rozliczane są przez Bank w walucie rachunku, przy czym transakcje dokonane w walutach innych niż waluta rachunku przeliczane są przez organizacje Visa bezpośrednio na walutę rachunku zgodnie z kursem stosowanych w dniu rozliczenia operacji przez tę organizacje; kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej www.visaeurope.com.

Oczywiście warto tu podkreślić, że rozwiązanie nie jest dla wszystkich – są osoby, które dokupują dolary czy euro w dołku po to, aby później nimi płacić i nie przejmować się wyższym kursem. Takie osoby istnieją, choć moim zdaniem jest ich niewiele. Życie nauczyło mnie, że nie da się realnie ocenić czy dana waluta będzie jeszcze tańsza/droższa, więc mogę co najwyżej uśredniać kurs gromadząc zapas danej waluty. W EnveloBanku uśrednianie mamy gratis i nie musimy się przejmować dodatkowymi rachunkami walutowymi – co dla przeciętnego Kowalskiego będzie najlepszym z możliwych rozwiązań.

Zwrot za e-zakupy

Podróże podróżami, ale wielu z was z pewnością jeszcze bardziej zainteresuje program moneyback. Ponieważ EnveloBank należy do Poczty Polskiem, to nietrudno się dziwić, że chce promować jej usługi. I robi to w całkiem fajny sposób.

Aby uzyskać EnveloBonus za e-zakupy konieczne jest zakupienie dowolnego towaru w sieci, gdzie jako sposób dostawy zostanie wybrana jedna z poniższych opcji:

 • Paczka MINI
 • Paczka pocztowa
 • Paczka+
 • Pocztex
 • PACZKA24
 • PACZKA48
 • Pocztex Procedura
 • List polecony
 • Przesyłka firmowa polecona

Ważne, aby zakup wynosił minimum 30 zł i został opłacony EnveloKartą albo przelewem pay-by-link z EnveloKonta. Teraz wystarczy, że w bankowości internetowej lub mobilnej wprowadzimy numer przesyłki i… kolejnego dnia roboczego otrzymamy 2 zł zwrotu. Tak szybki moneyback nie jest chyba dostępny nigdzie :-)

Envelo nagrodzi nas również za wprowadzenie co 10 przesyłki dodatkowym bonusem w wysokości 10 zł. Pamiętajmy jedynie, że maksymalna kwota zwrotów wynosi 20 zł miesięcznie oraz 200 zł rocznie. Na wprowadzenie numeru przesyłki dla danej transakcji mamy maksymalnie 30 dni.

Jeśli mamy zamiar korzystać z EnveloBonusu to pamiętajmy o tym, aby złożyć oświadczenie o zapoznaniu z regulaminem promocji (w bankowości internetowej lub mobilnej), wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, na marketing bezpośredni banku oraz na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telefonicznie lub przez automatyczne urządzenia wywołujące.

Ocena EnveloBanku

Choć EnveloKonto ma kilka silnych atutów, to nie mogło zabraknąć również słabszych punktów – jak oferta oszczędnościowa. Miesięczna EnveloLokata mobilna daje jedynie 1,5% w skali roku, a EnveloLokata Internetowa – zaledwie 1,38% na 8 miesięcy. Jednym słowem – szału nie ma.

Z drugiej jednak strony chyba każdy wie, że oferty idealne nie istnieją i aby uzyskać najwięcej trzeba po prostu… łączyć oferty wielu banków. W EnveloBanku i tak dostajemy całkiem sporo na bardzo rozsądnych warunkach. Mało kto daje nam darmowe konto, darmową kartę, brak prowizji za przewalutowania (!) i do 200 zł relatywnie łatwego zwrotu rocznie.

Czy warto więc założyć EnveloKonto? Jak najbardziej, choć osobiście się chwilę wstrzymam. Po pierwsze bank może cierpieć na chorobę wieku dziecięcego (co przejawiać się może problemami technicznymi – choć nie musi), a po drugie – być może niedługo zaproponuje jakiś dodatkowy bonus za założenie konta ;-)

Nie przegap!

Komentarze

 • Jakże osobiste EnveloKonto jakie chcę. :)
  Jest jeszcze chyba fajna funkcja dodawania faktury na podstawie zdjęcia. „Zrób zdjęcie dowolnej faktury, system automatycznie rozpozna dane wystawcy.”

  neme Odpowiedz
 • Jest jakas karta kredytowa na rynku która także ma bezprowizyjne przewalutowanie transakcji po kursie organizacji płatniczej?

  Slyed Odpowiedz
  • Visa Simply One Getinu

   sceptyk
  • Akurat tez sie rozgladam za kredytowka bez prowizji za przewalutowanie, dzieki!

   Karo
  • Każda karta Visa Getin Banku ma bezprowizyjne przewalutowania po kursie Visy. Nieważne czy debetowa, czy kredytowa.

   Sentio
  • „Visa Simply One Getinu”

   1) ale to jest debetówka i kredytówka 2w1, czy w związku z tym można ją wyrobić nie posiadając tam ror?

   2) ale ona się praktycznie tylko do netu nadaje:

   Dokonując płatności w Internecie sam wybierasz, dane której karty podasz i z której karty zostanie dokonana płatność. Płacąc tradycyjnie z użyciem chipa, wybierasz na terminalu rodzaj karty z której zostanie dokonana płatność.
   Wyjątkiem są transakcje z użyciem paska magnetycznego oraz płatności zbliżeniowe. W tych przypadkach operacja bedzie wykonana zawsze karta debetową.

   Don Quijote de la Mancha
  • „Każda karta Visa Getin Banku ma bezprowizyjne przewalutowania po kursie Visy”
   — OK, to zmienia postać rzeczy. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Kredytowa Visa z Getin dodatkowo daje 2% zwrotu od każdej operacji bez wyłączeń MCC.

   Ewa
  • Jakiś link, bo nie widzę?

   Emej
  • Regulamin oferty specjalnej – Pakiet Korzyści „Mój Bank”

   Zakupy Kartą Kredytową -2%
   Zwrot 2% (maksymalnie 30 zł miesięcznie) wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą Kredytową.

   Domowe Rachunki -2%
   Zwrot 2% na Konto Osobiste (maksymalnie łącznie 30 zł miesięcznie) za obciążenia Konta Osobistego transakcjami Poleceń Zapłaty z tytułu płatności za rachunki domowe

   neme
  • Szkoda tylko, że aby z tego korzystać trzeba wydawać 300 zł/mc debetówką, za co zwrotu nie ma…

   Don Quijote de la Mancha
  • Hmm, a może by tak kupować u zielonych za 300 +1500 kk?
   Ktoś kum, kum kuma?

   neme
 • czy to prawda że jak ktoś ma konto w pocztowym (np dla moneybacku 10 % za płatności na poczcie) to o envelo banku może co najwyżej pomarzyć?? Czy też jest jak w innych bankach (PKO/Inteligo mbank/Orange finanse Alior/TMUB) że posiadanie innego produktu nie wyklucza?

  zenek64 Odpowiedz
 • Na ich stronie nie widzę wyboru opcji zwolnienia z opłat, jest wpływ 1000zł i jedna płatność a nie lub :(
  Lokata miała mieć 2,5% a nie 1,5%
  No cóż ja mówię pass

  Stefek Odpowiedz
 • Standardowa oferta. Może ktoś kto wysyła sporo paczek będzie zadowolony

  Sławek Odpowiedz
  • akurat jak ktoś wysyła to lepsze jest konto pocztowe korzyści ze zwrotem 10 % za wydatki na poczcie – na znaczki czy opłacanie paczek. Tutaj zarobi ten kto paczki DOSTAJE (trzeba coś kupić za minimum 30 zł i wpisać nr nadania paczki DO NAS aby otrzymać 2 zl zwrotu

   zenek64
  • czyli wychodziłoby -jak dobrze liczę- około 90 paczek rocznie, o wartości każdej min 30 zł. Dodatkowo muszą to być wyłącznie przesyłki PP, raczej trudne do zrealizowania. Na alledrogo czy w sklepach online nie zawsze sprzedający udostępniają taka opcję i niekoniecznie jest ona najtańsza. Czasami różnicą miedzy PP a konkurencją w opłacie za przesyłkę jest sporo większa niż 2 zł. Poza tym, nie wszyscy przekazują nam numer nadania przesyłki, trzeba się upominać.
   Opcja obsługi karty za granicą jest ciekawa i pewnie niejednemu może się przydać.
   Brak tu jednego, co najbardziej nas interesuje – wisienki na start :) Dlatego również się wstrzymuje.

   jacck
  • To ja tylko dodam, że jest coś takiego jak e-zwrot: https://ezwroty.poczta-polska.pl/#/main Nie wiem czy to taka promocja czasowa, czy nowa usługa – natomiast sporo sklepów internetowych podpisało z Pocztą umowę na bezpłatne zwracanie zakupów (pod pewnymi warunkami). Listy sklepów nie znalazłam, ale wystarczy wpisać jedną literę alfabetu w okienko na wymienionej przeze mnie stronie, żeby pokazała się lista sklepów na tę literę. Ergo – oferta zwrotu 2zł nie powala, ale przy zakupach akurat w tych sklepach – jest korzystna. To raczej gadżet niż realna korzyść. A nr przesyłki można znaleźć na dostarczonej już paczce.

   Be@
 • To może byście tak podali na amatorów porównanie do kursu Alior kantoru ? Bo tam wiem jak jest kurs ale co to znaczy kurs średni Visa tego nie wiem . Da się uzupełnić artykuł to ? Dziekuje

  Renata Odpowiedz
  • Nie wiem, czy istnieją jakieś rzetelne porównania kantorów, ale zgaduję, że tego się zrobić nie da. Powód jest prosty: zmienny spread. Tzn. porównanie na dany moment niekoniecznie będzie aktualne w innych czasach.
   W Alior Kantor lubię te czytelne wykresy cen kupna i sprzedaży, na których łatwo można dostrzec oddalające się linie (zwiększający się spread) np. w weekendy, ale nie tylko — np. kiedy cena waluty bardzo gwałtownie rośnie, Alior zwiększa tylko cenę sprzedaży, a cenę kupna dużo mniej, a kiedy cena spada odwrotnie; zdarzają się też dziwne momenty, gdy na chwilę spread bardzo rośnie (np. EUR/PLN: w sobotę 9 września przeważnie 4,2189 i 4,2628, ale na moment skoczył do 4,1979 i 4,2841).

   Krótko mówiąc @admin Michał ma sporo racji twierdząc: „Życie nauczyło mnie, że nie da się realnie ocenić czy dana waluta będzie jeszcze tańsza/droższa, więc mogę co najwyżej uśredniać kurs gromadząc zapas danej waluty”… (choć akurat ja próbuję jednak kupować walutę, gdy jest tania, wykorzystując do tego zlecenia… w Alior Kantor)

   Don Quijote de la Mancha
  • Visa: https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy
   MC: https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html
   kursy zazwyczaj różnią się minimalnie (trzecie lub czwarte miejsce) i są zazwyczaj znacznie lepsze od kantorów (nawet internetowych), a co dopiero od banków :)

   Krzysztoff
  • „kursy […] są zazwyczaj znacznie lepsze od kantorów (nawet internetowych)”
   — na to wygląda, ale dlaczego napisałeś „zazwyczaj”?

   Don Quijote de la Mancha
  • Latem zeszłego roku bardziej/częściej przyglądałem się kursom i parę razy jeden z kantorów internetowych był od nich, olbrzymich organizacji, lepszy (choć i tak ostateczne rozliczenie transakcji może być minimalnie różne od danych kalkulatora ze stron V/MC).

   Krzysztoff
 • „Bank nie pobiera bowiem żadnej prowizji za przewalutowanie transakcji, a dodatkowo wszystko liczy po kursie średnim Visa!” – w Pekao SA od kilku lat (Visa lub MC)

  Krzysztoff Odpowiedz
 • Tak, na wszystkich kartach. Za granicą ostatnio trzeba uważać na bankomaty spięte „na sztywno” z DCC, i nie informujące o tym… Np. na Cyprze w części greckiej (przykład sprzed 3 tygodni) po niekorzystnym kursie. Nie ma reguły bo i np. we Włoszech też można na taki „sztywny DCC” się naciąć i nie pomaga wtedy karta wielowalutowa :/

  Krzysztoff Odpowiedz
  • i nie tylko bankomaty bo i terminale (np. w hotelach) też miewają tą przypadłość (brak informacji o sztywnym DCC)

   Krzysztoff
  • W przypadku karty kredytowej Elastycznej przelicza niestety Pekao, vide Reg. K.E. par.27 ( o ile waluta jest w tabeli). Jeśli nie – MC przelicza na USD a z USD – bank. Kursy mają nieciekawe. W TOiP nie ma natomiast opłaty za przewalutowanie, za co w niektórych bankach płaci się obecnie 4-10 %

   Krzysztoff
 • Coś się zmieniło w pocztowym? Bo ostatnio karta visa debetowa nie umożliwiała płatności w internecie, tylko kredytowa była otwarta na takie transakcje.

  rwe Odpowiedz
 • Natrafiłem na pewną trudność przy zakładaniu rachunku potwierdzonego przelewem z mBanku. Podejrzewam, że każdy kto ma adres ulicy składający się z cyfry i nazwy może mieć podobną trudność. Adres w postaci np. 11 Listopada 2/20 jest dostarczany przez Blumedia albo deszyfrowany przez envo jako ul. Listopada budynek 11 klatka 2 mieszkanie 20 :-)
  Oczywiście uniemożliwia to założenie rachunku bez wychodzenia z domu.

  Wojt Odpowiedz
 • Lepszy ten Envelobank, Revolut, tamte jakieś karty z Getin Banku, o których ktoś pisał czy jeszcze coś innego np. do płacenia przez Internet kartą (np. przy użycia PayPala) w innych walutach niż PLN (np. USD, EURO, funty brytyjskie)?

  kamil950 Odpowiedz
  • Ja uważam, że lepsze Envelo. Zawsze masz gwarancje bankowe plus BFG (Fundusz). A Revo założył Rosjanin na Wyspach (wychodzą z UE) i bankiem na razie nie jest dodatkowo.

   MarcinBonow
 • Adminie i co zaproponują coś jeszcze na start czy dalej cisza?

  bolek Odpowiedz
  • Mam pewnoe sygnały, ale nie jestem pewien, że to chodzi o ten bank/konto. Jak komuś nie zależy na czasie to warto się chwile wstrzymać :)

   Michał
 • No Adminie ja też czekam. Na razie zwrot za 3 paczki mi przepadł ale liczę na dobry bonus za założenie konta. Bank pewnie coś da bo konto nie jest zbyt popularne.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie promocja, ale konkurs:
   https://www.envelokonkurs.pl/nagrody.html
   Nie dla mnie ale może ktoś się skusi. Nie znam nawet tych influencerów, ale nie znam też młodego Hajzera, a podobno to ktoś znany :)

   Aby walczyć o główną nagrodę wystarczy założyć konto w EnveloBanku, wybrać jedną z limitowanych kart płatniczych oraz odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy dla Ciebie być w porządku?”.
   Nagrodami są m.in.: dzień w towarzystwie Aleksandry Żuraw i Piotra Ogińskiego, 2 tys. zł na zakupy, hotel oraz samochód z kierowcą. Więcej o nagrodach dowiedzieć się można na https://www.envelokonkurs.pl/nagrody.html. Konkurs będzie trwał przez 6 tygodni i zakończy się 28 listopada br.,

   neme
  • Eugeniusz, myślę, że oczekiwanie się opłaci :)

   Michał
 • KU PRZESTRODZE
  Mimo zapewnienia przez pracownicę Poczty Polskiej o bezpłatności wypłaty gotówki to system transakcyjny Envelobanku pobrał 1,5zł za wypłatę gotówki w placówce pocztowej.
  Po raz kolejny okazuje się, że pracownicy Poczty Polskiej nie mają pojęcia o prowizjach w Envelobanku. Kwota nie powala, ale już brak kompetencji pań z okienka tak. Obok był bankomat ale chciałem się przekonać czy awaryjnie można wypłacać w placówce. Mimo zapewnień, że opłata nie zostanie pobrana to system mnie skasował na – 1,50zł. Konto mam wyzerowane a natychmiastowe już dziś i jutro nie działają więc zastanawiam się czy zostaną naliczone odsetki i w jakiej wysokości? 1,2 a może 3 gr …….?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Tak, w placówkach pocztowych wypłata kosztuje 1,50 zł, to wpłaty są tam bezpłatne; wypłaty są darmowe ze wszystkich polskich bankomatów, przy okazji dodam, że sklepowy cashback kosztuje 0,50 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wypłata w każdy bankomacie za 0zł to nie wiem po co akurat na poczte iść po gotówke.
   Ale w opłatach jest jasno napisane

   7.1. Wpłata gotówki w placówce Banku lub placówce pocztowej 0,00 zł
   7.2. Wpłata gotówki za pośrednictwem wpłatomatów sieci Euronet 0,00 zł
   7.3. Wypłata gotówki dokonywana w placówce Banku lub placówce pocztowej 1,50 zł

   MarcinBonow
  • „nie wiem po co akurat na poczte iść po gotówke”
   — nie każdy mieszka w centrum miasta, a na przedmieściach i wsiach często łatwiej o placówkę pocztową, niż o bankomat.
   Oczywiście o wpłatomat jest jeszcze trudniej, dlatego ta możliwość wpłacania na pocztach jest taką zaletą tego banku.

   Don Quijote de la Mancha
 • @MarcinBonow
  Bankomat całej kwoty/ np. 2335 zł/ nie wypłaci a skoro pracownica Poczty Polskiej uczciwie zapewnia, że wypłata jest za free to…. człowiek na błędach się uczy.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Koniec envelo. Przenoszą do pocztowego.
  Też z aneksem

  Nikt Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy