Do 5% na Lokacie Procentującej w Eurobanku!

Wystartowała nowa promocja Eurobanku, który chce do siebie przyciągnąć nowych klientów zainteresowanych ponadprzeciętnym oprocentowaniem lokat bankowych. W zamian za otwarcie konta bank pozwoli nam założyć trzymiesięczną lokatę na 4%, a jeśli na konto przelejemy swoje wynagrodzenie, to przez kolejne trzy miesiące zgarniemy nawet 5% :)

Lokata procentująca do 5% - Eurobank
Promocyjna Lokata Procentująca przeznaczona jest dla nowych klientów banku. W tym wypadku są to takie osoby, które od dnia 1.06.2014 nie posiadały konta dla osób fizycznych w Eurobanku. Co ciekawe jeśli otworzymy konto wspólne, to wystarczy, że jedna osoba spełni ten warunek.

Zgodnie z regulaminem lokatę założyć można w dowolnej placówce banku (brak opcji online) na kwotę od 200 do 50 000 zł. Okres trwania lokaty wynosi 3 miesiące, po czym część kapitałowa lokaty ulega automatycznemu odnowieniu (odsetki wracają na konto).

Oprocentowanie lokaty w pierwszym 3-miesięcznym okresie wynosi:

 • 4% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł
 • 3% w skali roku dla kwot powyżej 10 tys. zł

Jeśli w ciągu pierwszego okresu trwania lokaty na nowo-otwarte konto wpłynie nasze wynagrodzenie, to lokata odnowi się na kolejne 3-miesiące już ze znacznie lepszym oprocentowaniem:

 • 5% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł
 • 4% w skali roku dla kwot powyżej 10 tys. zł

Jeśli nie spełnimy tego warunku, ale wykonamy przynajmniej 9 operacji kartą na kwotę min. 600 zł, to drugi okres trwania lokaty będzie oprocentowany tak samo, jak pierwszy:

Warunek transakcji Kartą płatniczą weryfikowany jest na 5 dni przed dniem pierwszego odnowienia Lokaty i jest uznany za spełniony, jeśli na Rachunku bieżącym prowadzonym w ramach Konta, z którym powiązana jest Lokata, w okresie od dnia założenia Lokaty do dnia przeprowadzenia weryfikacji, zaksięgowano co najmniej 9 operacji bezgotówkowych wykonanych Kartą płatniczą wydaną do Konta, łącznie na kwotę nie mniejszą niż 600 PLN.

Kolejnym, trzecim razem obowiązywać nas już będzie „zwykła” tabela oprocentowania.

Na koniec warto dodać, co bank rozumie jako wynagrodzenie:

Warunek wpływu wynagrodzenia weryfikowany jest po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego i jest uznany za spełniony, jeśli na Rachunek bieżący prowadzony w ramach Konta, z którym powiązana jest Lokata, w okresie od dnia założenia Lokaty odnotowano co najmniej jeden wpływ dochodu uzyskiwanego z tytułu:
− umowy o pracę lub
− umów cywilnoprawnych lub
− świadczenia emerytalnego lub rentowego
w kwocie nie mniejszej niż 500 PLN.

Oznacza to, że osoby prowadzące działalność gospodarczą prawdopodobnie się nie załapią (chyba, że zmienią numer konta na Eurobank). Ewentualnie można tu próbować starego patentu przelania samemu sobie środków o odpowiednim tytule. Jest spora szansa, że i to zadziała. Ten pomysł nie jest nawet taki zły. Jeśli dysponujemy niewielkim kapitałem i będziemy celować w kwotę do 10 tys. złotych, to na start otrzymujemy oprocentowanie 4% przez okres 6 miesięcy. Jeśli się uda zdobyć podwyższone oprocentowanie w drugim okresie – to zgarniemy jeszcze więcej.

W przypadku kwoty powyżej 10 tys. złotych sprawa wygląda dobrze w przypadku spełnienia warunku wpływu wynagrodzenia. Jeśli go nie spełnimy – warto zastanowić się nad innymi lokatami lub… kontem oszczędnościowym, które płaci tyle samo.

Więcej o lokacie na stronie banku. O rachunkach, które oferuje Eurobank przeczytacie tutaj. Bez problemu znajdziemy konto, które przy wpływie 1000/1500 zł jest darmowe. Karta natomiast po wydaniu 200 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • 4% do 10 k , 3% do 50 k , póżniej 5% do 10 k i 4% do 50 k ,to ile to będzie w rzeczywistości dla 50 k na 6 m-cy w całości ? Ale te banki w łamigłówkach się lubują . Na pewno jest tu na blogu jakiś krzepki matematyk co to z całkuje . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • 4% do 10 k , 3% do 50 k – dla całości 3,2%

  maja Odpowiedz
 • następne 4,2%

  maja Odpowiedz
 • maja , dzięki za obliczenia . Czyli razem 3,7% na 6m wychodzi . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • chyba źle rozumiecie tę promocję. Tu nie ma 4% do 0-10000 oraz 3% dla nadwyżki, tylko jest jedna stawka dla całości. Tzn. że jeśli ulokuję 20000 zł to całość jest na 3%. Tę wersję potwierdza też kalkulator odsetek na stronie banku.

  Michał Odpowiedz
 • Adminie, w kwestii uzupełnienia: żeby 2. okres był tak samo oprocentowany, jak 1., trzeba spełnić warunek inny, niż przelew wynagrodzenia – korzystać z karty wydanej do konta. Jeśli nie ma ani wynagrodzenia, ani korzystania z karty, oprocentowanie w 2. okresie jest wg standardowej tabeli %.

  Mateusz Odpowiedz
 • dzięki, prawda, poprawiam

  Michał Odpowiedz
 • Chciałem dzisiaj założyć konto Prestige. Okazało się, że nie mogę bo mam tam konto od 2005 roku. Miałem tam kredyt na rok. W 2006 roku kredyt spłaciłem i konto zamknąłem wraz z ostatnią ratą. Od 2006 na koncie nie ma żadnych operacji .. a jednak… przy mnie pracownik banku sprawdził, że debet na koncie powstał w sierpniu 2014 roku w wysokości 59 groszy ale nie wiadomo skąd. Wyjaśnienie pracownika: może ktoś omyłkowo wpłacił jakąś kwotę na to konto i był zwrot (w domysle ja) ale takiej operacji nie znalazł. Do 2015 roku urosły mi odsetki w wys. 11 groszy. I teraz najlepsze.. proszę uregulować dziś te 70 gr i jutro przyjść jeszcze raz to założymy konto Prestige. Nie wpłaciłem, reklamacja w toku. Oczywiście standard to nieudana próba zeskanowania mojego dowodu, nie wyraziłem zgody więc notatka służbowa. Nie polecam Eurobanku z takim podejściem do klienta. Od dziś dla mnie to Eurobanda. Bójcie się Eurobandy po 9 latach :-)

  Paweł Odpowiedz
 • Pamiętam, że zamykałem tam konto 3 lata temu i były podobne jaja. Aż się chyba przejde sprawdzić, czy faktycznie je zamknęli :-)

  Michał Odpowiedz
 • No tak. To ja też dymam takie Niderlandy. No i faktycznie, kiedyś miałem tam konto. To już może i tytuł jakiś do komornika wystawili. Trza iść do oddziału. Boże! Zabiorą mi rower i deskorolkę. Zlicytują sedes… Z kim ja się zadałem…

  Bufon Odpowiedz
 • Czy można te lokatę można traktować jak konto oszczędnościowe?
  Jeśli zdecydowałbym się na przelewanie wynagrodzenia na te lokatę, to chciałbym przelewać pieniądze na wydatki na konto mbanku na ktorym mam oprocentowanie 4%. Z tego co przeczytałem ta ” lokata” pełni role konta oszczędnościowego właśnie.

  PszemeG Odpowiedz
 • Do maruderów: Eurobank nie zamyka konta automatycznie przy zamykaniu kredytu – jestem przekonany, że jeśli faktycznie mieliście kredyt, nie pomyśleliście o zamknięciu konta, ponieważ z reguły było ono darmowe. Bo inaczej, zamiast biadolić w komentarzach, pokazalibyście doradcy w oddziale potwierdzenie zamknięcia rachunku, nieprawdaż? :)

  Mateusz Odpowiedz
 • PszemeG # – lokata to lokata, kwotę ustala się na wejściu. Rachunek oszczędnościowy to inna rzecz, aktualnie można otworzyć jeden (ja mam 5, jeszcze z czasów antybelkowych) – oprocentowanie zależne jest tam od salda środków, aktualnie chyba od 1.5% (dla kwoty min. 1 000 PLN) do 1.7% (jeśli saldo pow. 50 000 PLN).

  Mateusz Odpowiedz
 • ja omijam z daleka odkąd żeby sprawdzić czy mam zdolność kredytową jest MUS założenia konta – zdolności nie miałem satysfakcjonującej , a przy zamykaniu konta w ciągu 10 dni – z wielką łaską Panie z oddziału w Przemyślu po wielkich namowach zdecydowały się podpisać wypowiedzenie , chociaż nadal twierdzą że w Przemyślu jest SIEDZIBA banku i wypowiedzieć się nie da. omijać szerokim łukiem , bo tam szkolenie dla nowych to chyba 2 godziny a nie 2 tygodnie…

  Michał Odpowiedz
 • Czy dobrze zrozumiałem, że nie ma w tej promocji obowiązku brania karty do konta? Wystarczy założyć dowolne konto i przelewać wynagrodzenie aby dostać 5% po 3 miesiącach?

  MichałK Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy