5% moneybacku w nowym-starym programie „Codziennie Zyskuję” w eurobanku

Eurobank poinformował właśnie, że wraz z końcem sierpnia zakończy jeden z najlepszych programów moneybackowych w Polsce – program „Rodzina i Przyjaciele”, który pozwalał na zyskiwanie 5% zwrotu od płatności kartą związanych z rozrywką, sportem oraz wyjazdami. Na szczęście w miejsce starego programu pojawi się nowy: „Codziennie zyskuję”. Czy jego zasady będą lepsze, a może gorsze od poprzednika? Sprawdźmy.

Eurobank - program Codziennie Zyskuję z moneybackiem 5%
Choć program „Codziennie zyskuję” ruszy dopiero we wrześniu, to eurobank postanowił pozwolić na zapisanie się do niego obecnym klientom już teraz – poprzez wysłanie maili z indywidualnym kodem do rejestracji na stronie codzienniezyskuje.pl. W związku z tym możemy również rzucić okiem na regulamin nowej promocji. Co zostanie takie jak do tej pory, a co się zmieni?

Najważniejszą informacją jest fakt, że po zapisaniu do programu „Codziennie zyskuję” ciągle będziemy mogli zyskiwać 5% zwrotu od transakcji związanych ze sportem, rozrywką, rekreacją i z wydatkami w barach, restauracjach czy kawiarniach. Ja sam bardzo chętnie korzystam z tej karty głównie dlatego, że pozwala mi na obniżanie kosztów weekendowych wypadów czy wakacji o niezłe 5% ;)

Cieszy fakt, że żadna z kategorii zwrotów nie zostanie usunięta w nowym programie. Co więcej, od września pojawi się jedna więcej – 5% zyskamy od transakcji w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Pełna lista miejsc premiowanych zwrotem będzie wyglądała następująco:

Kategoria sklepów Kod MCC terminala Przykład sklepów
Linie lotnicze 3000-3299, 4511 Wizzair, Ryanair, LOT
Koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe – z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 4011, 4112, 4131, 4411 PKP Intercity, Koleje Śląskie, PolskiBus
Wypożyczalnie samochodów 3351-3440, 7512, 7519 Avis, Hertz, Europcar
Hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 3501-3999, 7011 Booking.com
Restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne 5812-5814
Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 7832, 7922, 7929 Cinema City, Helios, Multikino
Pływalnie i baseny, Parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne 5996, 7991, 7996, 7998, 7999 Nextbike, Koleje liniowe
SPA i salony masażu 7297, 7298
Kluby bilardowe, kręgielnie 7932, 7933
Obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe 4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997 Park Wodny, Fitness Platinium
Salony kosmetyczne i fryzjerskie 7230

Aby jednak nie było tak pięknie bank wprowadził drobne ograniczenia. Od września, aby zgarnąć zwrot, konieczne będzie zasilenie konta osobistego jednorazowym wpływem 1500 zł lub zapewnienie wynagrodzenia/emerytury/renty min. 500 zł. Oczywiście spełnienie pierwszego warunku jest banalnie proste – wystarczy co miesiąc przelać środki ze swojego konta w innym banku.

W porównaniu do starego programu w nowym „Codziennie zyskuję” zaszła jeszcze jedna zmiana. Bank nie będzie już pozwalał na polecanie oferty znajomym (przez co obie strony mogły zostać zwolnione z opłaty za konto). Równocześnie wszystkie osoby, które uzyskały taki „status” w programie „Rodzina i Przyjaciele” będą mogły z niego korzystać bezterminowo, tj. nie przejmować się opłatami miesięcznymi za prowadzenie konta osobistego.

Na koniec przypomnę, że maksymalna możliwa do zgarnięcia premia w programie moneyback eurobanku to 60 zł miesięcznie (co daje maksymalnie 720 zł rocznie). Oznacza to, że premiowane są wydatki do 1200 zł miesięcznie.

Pamiętajmy również, że karty debetowe Visa eurobanku świetnie nadają się do płatności zagranicznych – przewalutowanie transakcji następuje po kursie Visa. W przypadku konta Prestige bank pobiera jedynie 1% prowizji za usługę, dlatego całościowo i tak jesteśmy 4% do przodu.

Ciekawe, jak sprawa będzie się miała z nowym rachunkiem banku – prawdopodobnie od września w ofercie eurobanku pojawi się konto w pakiecie „W pełni”, które jest jednym z powodów zmian.

Nie przegap!

Komentarze

 • W tym miesiącu coś szybciej wypłacili, jak za dawnych czasów.

  pws Odpowiedz
  • może nie mieli za bardzo czego wypłacać – branża turystyczna leży i kwiczy, knajpy zamknięte .. ;)

   JoX
  • Czy pyszne i uber eats są premiowane ? Sądząc po kodach MCC powinny, ale w tym miesiącu nie naliczyli mi ich?

   Kate
  • Pyszne jest premiowane, ale uber eats nie powinien chyba ze zmienili kod. Ja place przez curve z podlaczona karta tmub zeby za kazdym razem sprawdzac kod mcc, a potem przerzucam na karte eurobanku.

   aaaa
  • Rzeczywiście uber eats nie, ale pyszne powinno być. Nic, poszła reklamacja.

   Kate
  • Uber Eats ma dobry, nie warto się stroną jaki mcc sugerować, bo tam stare kody nie znikają.

   p27
  • Dzieki za informacje. Wystarczylaby data dodania kodu mcc. A moze jeszcze informacja jaka karta bylo placone vs/mc i czy przez posrednika google pay/apple pay.

   aaaa
  • Co do pośredników, to miałem tak na pyszne. Płatność bezpośrednio kartą dobry mcc, a przez paypal już zły.

   p27
  • Wszędzie płaciłam bezpośrednio kartą Visa, żadne Paypale itp. Miałam zwrot od linii lotniczych ale więc może to „odjęli” ale jeśli nawet to i tak mi się nie zgadza

   Kate
  • Dzieki za przypomnienie o formularzu

   aaaa
 • @Kate Tak, zwrot odejmują. U mnie przez zwroty nic za kwiecień nie dostałem.

  p27 Odpowiedz
 • Witam. Mam pytanie czy u Was w historii transakcji teź już nie widać kodów MCC

  MtM Odpowiedz
  • w zeszlym roku usuneli

   aaaa
  • Dzięki za odpowiedź. Czyli jak rozumiem teraz jak sie nam coś nie zgadza w wyliczeniu premi to tylko pozostaje składanie reklamacji?

   MtM
  • Na wyciągach zawsze jest i w poczcie odpowiedzą jeżeli chcesz przed wygenerowaniem wiedziec wcześniej.

   Andy59
  • Na wyciągach… w Aliorze, nie w Millenium :)

   ls5
  • Sorry – pomyliłem się. Alior i TMUB oczywiście – stary Eurobank jak mam wątpliwości pytam zawsze na czacie

   Andy59
  • w TMUB jest już po zaksięgowaniu – kod merchanta

   ls5
  • W Aliorze już też po zaksięgowaniu widać MCC

   p27
  • Czy wypłacają Wam premie za transakcje dokonane przez kartą Curve? Zauważyłem bowiem, że jak zapłaciłem na pyszne.pl przez Curve, to premii nie ma. Zapłacone bezpośrednio kartą Mille – premia jest.

   em
  • Nie wypłacają bo Curve od jakiegoś czasu ma dla wszytskich zakupów złe kody MCC czyli 8999

   conrad_88
  • zrob back in time na 123 i z tych zlych transakcji dostaniesz 3%

   aaaa
  • Od końca czerwca do 6 sierpnia było zmienione MCC, ale już jest prawidłowo.

   p27
 • Wpadł moneyback za lipiec dziś :))

  Patrykk Odpowiedz
 • Niestety, wszystko co dobre się kończy. Właśnie dostałam notyfikację, że 31.10 koniec programu….

  asi Odpowiedz
 • „Podstawą prawną zakończenia Programu Codziennie Zyskuję jest § 6 ust. 1 pkt 5 Regulaminu Programu Codziennie Zyskuję, zgodnie z którym Bank ma prawo zakończyć Program z ważnych przyczyn, za które uznaje się zmianę poziomu inflacji (roczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, który ogłasza Główny Urząd Statystyczny) o co najmniej 0,3 punktu procentowego w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku. W miesiącach od stycznia do sierpnia 2020 r. poziom inflacji w porównaniu z analogicznymi miesiącami ub. roku wzrósł średnio o 1,6 punktu procentowego, w tym w czerwcu 2020 r. o 0,7 punktu procentowego (przesłanka faktyczna).” 🤣😂

  Kajko Odpowiedz
  • Kajko dobrze że nie napisali z powodu pandemii koronawirusa. Teraz ten wirus to pretekst na wszystko , każdą rzecz mozna zwalić winę na koronawirusa .

   bolek
  • Jeśli inflacja to wzrost cen w czasie, to raczej jest to argument za utrzymaniem programu, jeśli rosną ceny, to banki więcej zarabiają na opłatach Interchange, czyli argument „bo jest covid” byłby lepszy i bardziej na topie ;)

   abc
 • taa kolejne konto do odstrzału skoro tak zagrywają szkoda czasy pandemii i tak ograniczyły te zwroty a mimo to likwidują – Alior też długo programu nie utrzyma po wchłonięciu T-mobile banku.

  zenek64 Odpowiedz
  • Niestety. Tak szybko jak teraz nie ubywało mi kont od dawna…

   asi
  • No to Millennium dało od razu dwa powody (Wam, ja tego moneybacku już i tak nie miałem): oprócz tego jeszcze brak promocji na Profit… Dodatkowo do takiego normalnego używania konto już się słabe robi, np. nie ma dobrej ofert walutowej…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze Santander pokasuje moneybacki na KK i już prawie nic nie da się zarobić na płaceniu. TMUB za długo pewnie nie pożyje, Alior i tak ma już słabe zwroty. Źle się dzieje…..

   owat
 • I tak się zastanawiałem czy nie zamknąć, praktycznie nie wydaję w tych kategoriach od marca

  JoX Odpowiedz
 • Wielka szkoda. To był chyba najlepszy cashback ostatnich lat bo długi, wysoki i stabilny.
  Na otarcie łez 20 zł w Goodie.
  Ciekawe czy bank od czarnych meloników też się tak elegancko pożegna? ;)

  Niedzisiejszy Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy