3,5% na koncie oszczędnościowym, 4% na lokacie i co najmniej 50 zł na start w pakiecie promocji Getin Banku!

Zakończona

Jeśli miałby wskazać bank, który oferuje w ostatnim czasie najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to bez wątpienia wybrałbym Getin Bank. Od kilku dobrych miesięcy możemy tam zyskać oprocentowanie w okolicach 3,5% w skali roku, głównie dzięki dwóm promocjom – jednej dla osób z mniejszym kapitałem (ale z gwarancją oprocentowania aż przez rok!), a drugą dla osób posiadających nawet 400 tys. złotych – przez okres 4 miesięcy. To jednak nie wszystko, ponieważ za założenie konta Proste Zasady możemy zyskać łatwe 50 zł, a za polecanie go znajomym – kolejne 100 zł. Jeśli dodamy do tego świetną ofertę lokat, to robi nam się niezły pakiet promocji. Sprawdźmy więc, jak wycisnąć z nich jak najwięcej :)

3,5% przez rok

3,5% do 10 000 zł przez rok!

3,5% na koncie oszczędnościowym to, jak na obecne czasy, rewelacyjny wynik. A jeśli dołożymy do tego fakt, że takie oprocentowanie można zagwarantować sobie przez najbliższy rok, to ciężko przejść obok oferty obojętnie.

Jest jednak pewne „ale” – promocja dostępna jest jedynie dla nowych klientów banku, czyli osoby nieposiadające konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 28.02.2019. Jeśli spełniamy powyższy warunek i założymy Konto Proste Zasady w terminie do 31.05.2019, to automatycznie załapiemy się na promocję – pod warunkiem, że wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną (pierwsze dwa checkboxy).

Dalej będzie już z górki. Podwyższone oprocentowanie dla kwoty do 10 000 zł uzyskamy pod warunkiem, że w danym miesiącu na konto wpłynie łącznie min. 1000 zł w formie przelewu z innych banków lub rachunków firmowych Getin Banku. Najprościej warunek ten spełnić przelewając sobie środki z własnego konta w innym banku.

3,5% zgarniemy przez 12 miesięcy licząc od dnia przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunku pojawią się pierwsze wpływy. Pamiętajmy jedynie, że nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do promocji.

Na koniec dodam, że Getin dopisuje promocyjne odsetki nawet do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Standardowe odsetki są natomiast dopisywane od razu, na koniec danego miesiąca.

3,2% do… 400 000 zł!

Podwyższone oprocentowanie do 10 tysięcy złotych to dla nas za mało? Nie ma problemu! W chwili obecnej trwa bowiem druga promocja Getin Banku, w której zyskać możemy niewiele mniej, bo 3,2% w skali roku dla kwoty nawet 400 000 zł! Co więcej – z oferty mogą skorzystać również obecni klienci banku – wymagane jest jedynie posiadanie konta osobistego oraz wyrażenie zgód marketingowych (jak powyżej).

Potrzebne będzie również konto oszczędnościowe, na którym ulokujemy nowe środki – bo to właśnie za przyniesienie nowych środków bank chce nam zaoferować tak wysokie oprocentowanie. W aktualnej edycji promocji (trwającej do 16.06.2019) konieczne jest ulokowanie nadwyżki względem salda z dnia 14.05.2019. Oczywiście jeśli jesteśmy nowym klientem to wszystko, co przyniesiemy do banku, będzie traktowane jako nowe.

Od momentu wpływu nowych środków będziemy się mogli cieszyć podwyższonym oprocentowaniem przez 122 dni (4 miesiące).

50 zł na start w programie poleceń

Jeśli przekonała nas oferta oszczędnościowa Getin Banku i będziemy zakładali konto osobiste, to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń – i zgarnąć dodatkowe 50 zł za otwarcie rachunku. Zgodnie z regulaminem tej oferty wystarczy, że będziemy nowym klientem banku (brak konta osobistego w PLN w Getin Banku od 30.04.2019) i, w trakcie wnioskowania, podamy kod polecający jednego z obecnych klientów.

Kod polecający w programie Getin Bank Polecam Proste Zasady
Kod podajemy w 2 kroku

Oprócz wyrażonych wcześniej zgód na marketing i informację handlową konieczne będzie również wyrażenie zgody na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową obecnemu klientowi – tak, aby ten mógł zostać poinformowany o spełnieniu przez nas warunków i zgarnąć swoją nagrodę – za polecenie.

Aby zyskać swoje 50 zł powinniśmy w każdym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu aktywacji konta) zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł. Podobnie jak powyżej – nie może to być przelew z konta osobistego w Getin Banku. Najlepiej więc przelać środki ze swojego konta w innym banku.

Nagroda w wysokości 50 zł zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Przykładowo jeśli konto otworzymy w maju, warunki spełnimy od czerwca do sierpnia, to przelew otrzymamy we wrześniu.

Skąd wziąć kod polecający? Najprościej od swojego znajomego. Jeśli jednak takiego nie mamy, to wystarczy napisać do mnie – podam kod jednego z czytelników.

Kolejne 100 zł za polecanie

Po otwarciu konta z polecenia my również możemy stać się polecającym i zgarnąć aż 100 zł za zarekomendowanie oferty kolejnemu, nowemu klientowi banku. Wystarczy, że wygenerujemy swój kod polecający w bankowości internetowej i przekażemy go znajomemu. Ten powinien spełnić warunki z powyższego opisu aby zgarnąć 50 zł oraz wypracować 100 zł dla nas. Warto jedynie dodać, że maksymalna premia w danej edycji promocji to 500 zł.

Nie masz znajomego, któremu mógłbyś przekazać kod? Skorzystaj z tego formularza i zostaw swój kod u mnie, dzięki czemu będę go mógł przekazać nowym klientom :)

Wisienka na torcie, czyli nawet 4% na lokacie!

Na koniec o jeszcze jednej świetnej ofercie Getin Banku, czyli Lokacie Mobilnej z oprocentowaniem 4% w skali roku, z której mogą skorzystać osoby posiadające dostęp do bankowości Getin Banku. Kwota maksymalna lokaty to „tylko” 20 000 zł, ale zdecydowanie warto z niej skorzystać – w końcu oferuje najwyższe oprocentowanie na rynku. W jaki sposób? Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej i wyklikać wniosek ;)

Lokatę Mobilną możemy posiadać tylko jedną (w danym momencie), ale po jej zakończeniu możliwe jest założenie kolejnej (przynajmniej w chwili obecnej). Dopiero nadwyżkę ponad tę lokatę powinniśmy lokować na koncie oszczędnościowym.

Coś innego? 2,6% aż do miliona złotych możemy również zgarnąć na e-Lokacie, o ile przyniesiemy do banku nowe środki (aktualnie nadwyżkę nad saldo z dnia 5.05). Z lokaty możemy skorzystać raz w danej edycji. Co ciekawe – nie musimy posiadać konta osobistego (choć patrząc na powyższy pakiet dobrych ofert – raczej opłaca się je posiadać).

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Skoro posiadacze Konta Proste Zasady mogą zgarnąć premię na start, a do tego dołożyć 4% na lokacie, 3,5% przez rok i 3,2% nawet do 400 000 zł, to rachunek raczej nie będzie tani? Nie do końca! Prowadzenie konta jest bowiem darmowe, o ile wykonaliśmy w poprzednim miesiącu co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty 8 zł miesięcznie. No chyba, że mamy mniej, niż 26 lat – wtedy konto mamy bezwarunkowo za darmo.

Co z kartą debetową? Za nią nie płacimy nic – tak po prostu. I mówię tu nie tylko o braku opłat miesięcznych, ale również o braku opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce :)

Nie przegap!

Komentarze

 • „dwum promocjom” – strasznie razi po oczach :)

  Duris Odpowiedz
 • „Lokatę Mobilną możemy posiadać tylko jedną (w danym momencie), ale po jej zakończeniu możliwe jest założenie kolejnej (przynajmniej w chwili obecnej).”

  Czy faktycznie jest tak, że po zakończeniu można założyć lokatę ponownie? Byłem przekonany, że jest to lokata jednorazowa.

  Mike1 Odpowiedz
  • Kiedyś była jednorazowa (nie można było mieć kolejnej po zakończeniu pierwszej). Teraz jest wielorazowa. Oczywiście może się to zmienić w przyszłości.

   Michał
 • Teraz jest jednorazowa w tym sensie, że jednocześnie nie da się posiadać dwóch lokat. Po wygaśnięciu jednej możesz założyć kolejną. Właśnie to testowałem.

  gajowy Odpowiedz
  • Czy oprocentowanie kolejnej lokaty mobilnej również wynosi 4%?

   Betty
  • To zależy od aktualnej oferty. W tej chwili jest to ciągle 4%, ale ciężko powiedzieć co będzie za 3-4 miesiące.

   Michał
 • Czy środki na lokacie mobilne liczą się do liczonego salda ?

  Stefan Odpowiedz
 • Witajcie,
  Mam dwa pytania:
  „Podwyższone oprocentowanie dla kwoty do 10 000 zł uzyskamy pod warunkiem, że w danym miesiącu na konto wpłynie łącznie min. 1000 zł w formie przelewu z innych banków lub rachunków firmowych Getin Banku.” – czy chodzi tu o przelew na Konto Proste Zasady czy na Konto Oszczędnościowe?

  Drugie pytanie dotyczy oprocentowania – czy jeśli będę miał na koncie oszczędnościowym 11 tys to 10 tys będzie z oprocentowaniem 3,5% a 1 tys na 3,4%?

  Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Michał

  Michał Odpowiedz
  • 1. 1000 na konto Proste Zasady.
   2. Jeśli bierzesz udział w obu promocjach to tak jak piszesz wyżej, a jeśli tylko w jednej to 10K na 3,5% ( odsetki dodatkowe są naliczane dopiero 15-tego następnego miesiąca) a 1K na marny procent.

   Bolo
 • Informacyjnie zawrotna w Getin->Idea i Idea->Getin już tylko 2,8% na 3m, do innych banków mniej. Wiec przetrzymam weekend w Nest na KO 2,2% i wracam do Mille.

  keram7m Odpowiedz
 • Czy można lokatę mobilna 4% założyć 2 raz, miesiąc temu skończyła mi się ta lokata i mając założoną samą lokatę bez konta bankowego można skorzystać z tej promocji na koncie oszczędnościowym 3,5 %.?

  Marekk11 Odpowiedz
  • Mniej klików niż napisane tego pytanie zajęłoby Ci sprawdzenie czy masz tę lokatę ciągle dostępną. Gdybyś też dokładnie przeczytał prześwietlenie, to nie zadałbyś drugiego pytania.

   hasz
 • GB odnawia lokaty (np. taką o nazwie Specjalny Procent 3M 3,3%) na 2,8%. Nawet sms przychodzi

  adaś Odpowiedz
 • Alior też ma swój odpowiednik Zawrotnej przy zlecaniu przelewu do Idea. Na 1%.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • „Oprócz wyrażonych wcześniej zgód na marketing i informację handlową konieczne będzie również wyrażenie zgody na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową obecnemu klientowi – tak, aby ten mógł zostać poinformowany o spełnieniu przez nas warunków i zgarnąć swoją nagrodę – za polecenie”

  Na zadym etapie składania wniosku nie spotkałem się z tym !

  Ireneusz Odpowiedz
 • Do zwolnienia z opłaty za konto liczy się data księgowania czy wykonania ? Nie wiem czy nie przespalem .Ktos moze pamieta , to jeszcze może zdążę przed północą ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • W tabeli opłat i prowizji jest napisane „gdy w poprzednim miesiącu
   DOKONANO min. 1 transakcji bezgotówkowej”, więc raczej chodzi o datę transakcji a nie księgowania.

   Wcześniej banki odwoływały się do daty księgowania, ale zostało to zmienione, bo UOKiK zakwestionował sprawę daty księgowania, gdyż Klient nie ma na nią żadnego wpływu.

   Lokata
  • Oby tak było , bo getin chyba księguje dopiero na trzeci dzień . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak możesz to blikiem powinieneś zdążyć

   go
  • Tym blikiem to tylko z apki mobilnej , bo jeszcze mobilnej w getinie nie uruchamialem ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Tylko z aplikacji mobilnej.

  zaqu Odpowiedz
 • Ostatnio transakcje kartą z 29.05. zaksięgowali 31.05. , to może i w tym miesiącu zaksieguja na drugi dzień roboczy . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • zazwyczaj transakcje z dnia x księgują w dniu x+2
   z dzisiaj powinny być zaksięgowane w piątek
   nie księgują w weekendy i dni wolne

   zdarzają się odstępstwa
   księgowanie trwa dłużej ( dużo więcej przypadków ), ale zdarzyło mi się też że zaksięgowało w dniu następnym

   kruczi
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy