Groupon: Do 260 zł za założenie Konta Praktycznego BGŻ BNP Paribas

Wystartowała bardzo dobra promocja BGŻ BNP Paribas w serwisie Groupon. W zamian za założenie Konta Praktycznego zgarnąć możemy aż 8-procentowy zwrot za płatności kartą w sklepach i internecie. Jest tylko jeden problem…

260 zł za założenie Konta Praktycznego na groupon.pl

Promocja dla całkowicie nowych klientów banku

Promocja „Konto plus bonus” dostępna jest tylko dla nowych klientów banku. Niestety nie względem daty z przeszłości, ale całkowicie nowych. Dokładniej:

[Uczestnicy] nie są stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej oraz otwarcie Konta Osobistego w ramach Promocji;
nie byli posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego w Banku oraz, przed połączeniem BGŻ S.A. i BNP Paribas Bank Polska S.A., nie byli posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego zarówno w BGŻ S.A. ani w BNP Paribas Bank Polska S.A.;

Jeśli jednak nie byliśmy nigdy klientami tego banku to wystarczy, że zakupimy ofertę w serwisie Groupon, a następnie zarejestrujemy się na stronie promocji i złożymy promocyjny wniosek. W trakcie składania wniosku konieczne będzie:

złożenie oświadczeń wymaganych do wzięcia udziału i przeprowadzenia Promocji w zakresie zgody na przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych oraz ich przekazanie do Banku w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Promocji, a także o upoważnieniu Banku do przekazania informacji w ww. zakresie Organizatorowi;

Na złożenie rejestrację i złożenie wniosku mamy czas do 18.12.2016.

8% zwrotu za transakcje bezgotówkowe

Co dalej? Do 5 stycznia 2017 musimy podpisać umowę o otwarcie konta osobistego z kartą oraz dokonać pełnej aktywacji rachunku. Następnie w każdym miesiącu (od stycznia do maja) musimy zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł – inaczej nie nabywamy prawa do tytułowego zwrotu. Najprościej będzie przelać sobie pieniądze z innego banku, ponieważ zabronione są tylko:

 • wpływy z rachunków własnych Uczestnika, prowadzonych w Banku,
 • wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu zerwanych/ kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta oszczędnościowe) w Banku, uruchomienia kredytów (zobowiązań kredytowych) w Banku.

Same warunki zwrotu 8% wartości transakcji bezgotówkowych są dość proste: co miesiąc możemy w ten sposób zgarnąć do 52 zł, co do końca maja da nam 260 zł zysku.

Premię wypłaca pośrednik

Ponieważ promocja nie jest organizowana przez bank, tylko pośrednika wynajętego przez bank, to wypłata premii jest nieco trudniejsza niż wykonanie przelewu. Aby odebrać obiecany zwrot konieczne będzie odebranie maila z informacją o wyliczonej premii za okres styczeń – luty 2016 oraz podanie numeru Konta Praktycznego do odbioru premii. Organizator wyśle wiadomość do 15 marca, a czas na wpisanie danych będziemy mieli do 28 marca 2017. Przelew zostanie wykonany do 31 marca 2017.

Kolejna nagroda, za miesiące marzec – maj 2016, zostanie przekazana do 30 czerwca 2016. O jej zgarnięciu zostaniemy poinformowani do 13 czerwca. W przypadku tej nagrody nie trzeba już będzie podawać numeru konta, ponieważ zrobiliśmy to wcześniej.

O czym jeszcze należy pamiętać? Ponieważ organizatorem promocji nie jest bank, to ewentualne reklamacje musimy kierować do pośrednika, a dopiero on wyjaśniał to będzie z bankiem. W przypadku promocji, w której każdy uczestnik może zyskać inną kwotę premii może to być nieco problematyczne. Oby jednak obyło się bez żadnych problemów.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje Konto Praktyczne?

Prowadzenie Konta Praktycznego jest darmowe, o ile jego posiadacz nie ukończył 26 roku życia lub w przypadku wpływu w wysokości min. 1000 zł. Ponieważ jest to prosty warunek (i jego spełnienia wymaga również promocja), to jego spełnienie nie powinno dostarczyć problemów. Jeśli jednak zapomnimy o wpływie – płacimy 10 zł miesięcznie.

Karta debetowa jest również bezpłatna, o ile tylko wykonamy nią płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie (inaczej 7 zł). Oprócz tego bank nie pobiera opłaty od osób poniżej 26 roku życia. Ponieważ promocja zachęca do wydawania pieniędzy kartą BGŻ BNP, to nie powinno być problemów z opłatami.

Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie są nastomiast bezwarunkowo darmowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • szukam kogoś, kto ma konto w paribasie i jakieś środki na nim :)
  sprawa dość pilna

  pozdrawiam

  kruczi Odpowiedz
 • Zablokowali mi dostęp www (niewykluczone, że pomyliłem hasło, bo mi się login z Optimą myli) i to tak, że partyline twierdzi, że do oddziału muszę iść…

  W każdym razie dostałem powiadomienie o wpływie kwoty 7.00 PLN — zapewne chodzi o reklamację z 9 stycznia.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Donie, mnie też się zdarzyło, że zablokowali dostęp na www. a byłam pewna, że dobrze hasło wpisywałam (i też mam Optimę z innym hasłem) ale odblokowali na infolinii (to było kilka miesięcy temu), więc zadzwoń raz jeszcze, żeby się upewnić, czy na jakiegoś studenta nie trafiłeś.

   ola
 • witam
  czy ktos z was dostal zwrot nieslusznie pobranej oplaty za konto (7pln)?
  A jesli nie – pomimo uplywu 30 dniowego okresu rozpatrzenia reklamacji – jakie waszym zdaniem kroki nalezaloby podjac? W koncu ociera sie to niemal o kradziez – zabrali srodki ktore im sie nie naleza.
  Bede wdzieczny za wskazowki – jakie nastepne kroki w takiej sytuacji…

  Michal1607 Odpowiedz
  • Ja zwrot dostałem 14 lutego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Hej Donie. A co radzisz zrobić jeśli nie zwrócili? Jakie kroki najlepiej podjąć?
   Nie chodzi o te 7 pln ale o zasady

   Michal1607
 • Czy ktoś wie czy transakcja kartą wykonana 27 lutego a rozliczona na początku marca będzie się zaliczać do obrotu w lutym czy marcu?

  Andy Odpowiedz
 • Czy ktoś z was dostał maila o przyznaniu premii za styczeń i luty?

  gniewko Odpowiedz
 • Tez nie otrzymałem maila. Ale maja czas do 15 03

  Michal1607 Odpowiedz
 • jak tam ? ktos juz otrzymal maila??

  Michal1607 Odpowiedz
 • witam. wlasnie wpadl mail z adresu ; Konto Plus Bonus
  info w mailu:
  Szanowni Państwo,
  Dziękujemy za udział w promocji „Konto Plus Bonus”.
  Gratulujemy zdobycia pierwszej nagrody!
  Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Regulaminem promocji do 15.03.2017 r. wyślemy Państwu mail z unikalnym kodem do zalogowania się i uzupełnienia numeru konta w celu przekazania nagrody. Dane należy podać do dnia 28.03.2017 r.
  Powyższa nagroda będzie wypłacona do dnia 31.03.2017 r.

  Michal1607 Odpowiedz
 • czy ktos nie dostal maila z infomracja? co w przypadku jego braku?
  gdzie mozna reklamowac?

  Michal1607 Odpowiedz
 • witam
  czy po info w czerwcu o otrzymaniu ostatniej premii – mozna zlozyc (ok. 15 06) wniosek o zamkniecie konta z 30 dniowym wypowiedzeniem? czy trzeba wowczas zapewnic wplyw 1000 pln (w czerwcu i lipcu)?
  czy w czerwcu mozna juz zamknac karte aby uniknac oplaty za nia?

  Michal1607 Odpowiedz
 • ktoś już dostał 1 część premii?

  BNP Odpowiedz
 • Wpadła teraz premia w kwocie 104 zł!

  Damianos Odpowiedz
  • U mnie też 104, Euronet się sprawdził. ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Don, czy wypłaciłeś gotówkę ? U mnie SB i drobne wydatki :) Fajne zakończenie tygodnia :)

   Ewa
  • Wypłacałem gotówkę przy użyciu przekazu bankomatowego.

   Zrobiłem też dużo normalnych płatności, ale 1000 w TMUB + 300 w ING + 650 tu jednak trudno było zrobić, więc wspomagałem się Euronetem…

   Dobrze wiedzieć, że SB też działa, bo nie miałem pewności, czy transakcje internetowe się liczą (stąd też problem z wyrobieniem 650).

   Don Quijote de la Mancha
  • A u mnie nadal cisza…

   Paulina
 • witam
  czy po info w czerwcu o otrzymaniu ostatniej premii – mozna zlozyc (ok. 15 06) wniosek o zamkniecie konta z 30 dniowym wypowiedzeniem? czy trzeba wowczas zapewnic wplyw 1000 pln (w czerwcu i lipcu)?
  czy w czerwcu mozna juz zamknac karte aby uniknac oplaty za nia?

  Michal1607 Odpowiedz
 • trochę dziwne…ma ktoś sytuację że mail z potwierdzeniem był a kasy brak?

  Paulina Odpowiedz
 • widzę że chyba mało osób korzystało z promocji. Ja dostałam maila 15.03 ale dopiero teraz zauważyłam że o troszkę innej treści niż wyżej wklejona…nie miałam dopisku gratulujemy zdobycia pierwszej nagrody tylko prośba o zalogowanie i podanie nr konta, kasa niestety nie wpłynęła do dziś więc znowu trzeba będzie się użerać z reklamacją w bgż…tym razem u pośrednika, zobaczymy co z tego wyjdzie :(

  Paulina Odpowiedz
 • No i wszystko jasne…Co to za chory bank… Najpierw z ich winy założenie konta trwa od listopada do stycznia a potem dowiaduje się że momentem aktywacji konta nie jest podpisanie umowy i zalogowanie się na aktywne konto a jakiś inny tajemniczy mi termin kilkanaście dni później… To jest normalnie chore… Tzn że zalogowalam się i wykonywalam transakcje na nieaktywnym koncie ciekawe ;-)

  Paulina Odpowiedz
 • Do admina i wszystkich chętnych :) czy po przeczytaniu regulaminu uważacie że bank ma prawo sądzić że „uzyskanie dostępu do konta do dnia 05.01.2017” nie oznacza podpisania umowy do tego dnia uzyskania loginu hasła aktywowania karty i zalogowania się na konto? Czy może mi powiedzieć że jest to termin 10 dni później bo tyle dni trwało dostarczenie przez kuriera umowy do nich i zatwierdzenie tej umowy? W regulaminie ani słowa nie ma o tym wspomniane! Swoją drogą 10 dni to istna paranoja… Chyba coś tu nie gra? Do tego olewają reklamację i nie odpowiadają… Konto z ich winy zakładałam ponad miesiąc…kupiłam groupona na początku grudnia i do 05.01 nie otworzyłam według nich konta ;) całkowicie chore…

  Paulina Odpowiedz
  • Jeśli podpisałaś umowę i zalogowałaś się do 5.01.2017 na konto to warunek w 100% spełniony

   Michał
 • witam
  z ciekawostek – dzis zauwazylem ze pobrano mi oplate za konto pomimo spelnienia warunkow (min 1000 pln wplywu i wydanie karta min. 300 pln). reklamacja oczywiscie zlozona.
  Niemniej uczestnikom promocji proponuje profilaktycznie sprawdzic wyciag/ spis transakcji

  Michal1607 Odpowiedz
 • hej mam pytanie:
  zgodnie z opisem promocji – Prowadzenie Konta Praktycznego jest darmowe w przypadku wpływu w wysokości min. 1000 zł.
  Ja zauwazlem ze pobrano mi pod koniec kwietnia oplate za konto 10 pln. Oczywsicie reklamacja – odpowiedz banku – ze dotyczy to miesiaca marca. Szybko sprawdzilem – mialem 1800 pln wplywow (z innych bankow, niemniej moich rachunkow – mbank, mille itp).
  I teraz pytanie – czy te wplywy spelniaja warunek bezplatnosci konta?

  Ponizej fragment odpowiedzi banku, przy czym zastanawiam mnie podpukt „a”, i czy wspomniane wplywy spelniaja warunki:
  Jednocześnie informuję, że miesięcz a opłata za prowadzenie rachunku w planie taryfowym Konto Praktyczne wynosi 10 zł. Zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat, opłata nie jest pobierana w przypadku, gdy:
  – Posiadacz konta (lub którykolwiek ze Współposiadaczy w przypadku konta wspólnego) nie ukończył 26. roku życia
  – w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty został zaksięgowany na tym koncie przynajmniej jeden wpływ w wysokości min. 1000 zł, z wyłączeniem wpływów pochodzących z:
  a) innych rachunków tego samego Posiadacza,
  b) rachunków kredytowych służących do obsługi kredytów lub pożyczek udzielonych przez Bank Posiadaczowi,
  c) wpłat gotówkowych.

  Michal1607 Odpowiedz
 • mam podobna sytuacje. ktos moze rozjasnic temat?

  Zenek12 Odpowiedz
 • Z tego co wiem w regulaminie jest mowa o zabronionych wplywach z rachunku posiadacza ale rachunku w banku Bgz a z innego banku może być… Ja tak zawsze robię i mi nigdy opłaty nie pobralo i moneyback też wyplacili w tej promocji

  Paulina Odpowiedz
  • hej Paulina
   no ja tez tak mam/ mialem- sprawdzilem wplywy od stycznia… wiec reklamuje dalej;-)
   trzeba o swoje walczyc

   Zenek12
 • witam
  dzieki za informacje Paulina. Jak widze pozostaje mi teraz przepychanka z bankiem. ale 10 pln droga nie chodzi…

  Michal1607 Odpowiedz
 • witam czy warunek wpływu w wysokości min. 1000 zł. oznacza ze musi to być jeden przelew na minimum 1000 pln? czy kilka mniejszych przelewow?
  – na moja reklamacje bank odpisuje mi ze ” nie odnotowaliśmy zaksięgowania przelewu w wysokości minimum 1000 PLN”

  Michal1607 Odpowiedz
  • Ja skłaniam się w kierunku tej interpretacji, iż minimum jeden na 1000 zł.

   Bogdan
  • No i dobrze piszą (w liczbie pojedynczej), w regulaminie i w powyższym wpisie Michała wyraźnie jest użyta liczba pojedyncza — „wpływ”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli wtopiłem ;-). On nic nauczka na przyszłość…

   Michal1607
 • Warto byłoby wspomnieć w artykule, że na dzień wypłaty premii trzeba mieć aktywną kartę.

  Lect Odpowiedz
 • witam
  waszym zdaniem – kiedy najlepiej zlozyc wypowiedzenie aby nie placic za karte? i czy mozna zlozyc wypowiedzenie przez system bankowy badz infolinie? czy listem poleconym?

  Michal1607 Odpowiedz
 • Najlepiej złożyć wypowiedzenie po wypłacie premii, czyli pewnie 30 czerwca. Kartę trzeba mieć aktywną do wypłaty premii. Nie ma możliwości złożenia wypowiedzenia przez bankowość internetową tylko wizyta w oddziale Banku lub wysyłka listem poleconym.

  Damianos Odpowiedz
 • Konto plus bonus :

  Szanowni Państwo,

  Dziękujemy za udział w promocji „Konto Plus Bonus”.
  Gratulujemy zdobycia drugiej nagrody!
  Nagroda będzie wypłacona do dnia 30.06.2017 r.

  Pozdrawiamy,
  Zespół promocji „Konto Plus Bonus”

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • kto jest nadawcą? Bo nie mogę znaleźć u siebie ;) chyba że jeszcze nie dostałam maila…

   Klaudia
  • kontakt@kontoplusbonus.pl
   Temat: Informacja o zdobyciu 2 nagrody w promocji „Konto plus bonus”

   pozdrawiam

   kruczi
  • A ja nie dostałam tym razem maila pomimo spełnionych warunków i otrzymania pierwszej nagrody :/ Czy ktoś też nie dostał tego drugiego maila?

   M.
  • Ja jak się okazało miałam zarejestrowany groupon na starym mailu i tam przyszedł (gmail w zakładce Oferty). Mąż też dostał.

   Klaudia
 • Hej, próbował ktoś przenosić to konto do CA? Myślicie, że jak jutro złożę w CA dyspozycje przeniesienia to nagroda i tak wpłynie (teoretycznie w piątek)? Bo mam dylemat, czy zamykać BGŻ czy Inteligo.

  Klaudia Odpowiedz
  • Klaudia, dla mnie ten bank jest tak feralny, że poczekałabym na premię. Jak nie wpłynie i będziesz chciała reklamować, to 30 dni będziesz czekała aż odpiszą… albo i nie i dostaniesz zwrotkę, że sprawa skomplikowana i czas reklamacji wydłużają.

   ola
  • Jest 2×156, jutro przenosimy się z mężem do CA :)

   Klaudia
 • Jest 156 zł ?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • hej Don.
   to teraz telefonicznie zamknac karte i ASAP wypowiadac konto? (listownie?)

   Michal1607
  • Tak, ja chyba spróbuję obie rzeczy jednocześnie w oddziale.

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak zrobiłem, trwało to ok. 10 minut, pani wzięła kartę do pocięcia, więc jak ktoś kolekcjonuje, to może lepiej wcześniej zastrzec telefonicznie. ?

   Na zamknięcie konta jest miesięczny okres wypowiedzenia (do 28 lipca), ponoć bez opłat.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ode mnie nie chciała karty jak dziś zamykałem konto

  Damianos Odpowiedz
 • Ja dziś przeniosłam do CA (konta dwa), ciekawe czy będą robić jakieś problemy..

  Klaudia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy