Zmiany w lokatach Idea Banku: 3,9% na Lokacie HIT, HIT Plus oraz NR 1

Dziś w nocy nastąpiły spore zmiany w ofercie lokat Idea Bank. Oprocentowanie rewelacyjnej Lokaty Beztroskiej zostało obniżone do 3,3% w skali roku. Na szczęście pojawiły się trzy inne oferty, które ciągle oferują 3,9% w skali roku :)

3.9% na Lokacie HIT dla nowych klientów Idea Banku

Lokata HIT

Najbardziej widoczną zmianą jest wycofanie z oferty Lokaty Happy, która była dostępna dla nowych klientów banku od wielu lat. W jej miejscu pojawiła się Lokata HIT, na której można teraz ulokować nawet milion złotych! Aby skorzystać z lokaty nie trzeba zakładać żadnych dodatkowych produktów (jak np. konto osobiste), a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Z oferty można skorzystać tylko raz – kiedy nigdy nie składaliśmy wniosku o jakikolwiek produkt banku.

Co ciekawe Lokatę HIT możemy zerwać bez utraty odsetek.

Lokata HIT Plus

Druga z nowości to Lokata HIT Plus która jest, de facto, nową nazwą lokaty na nowe środki. Konieczne jest bowiem przyniesienie do banku nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca.

Haczyk? Lokata HIT Plus dostępna jest jedynie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank. Z plusów: możemy ją zerwać bez utraty naliczonych odsetek, a lokat możemy założyć dowolną ilość.

Lokata nr 1

Kolejna propozycja to Lokata nr 1. Ta oferta w zasadzie nie ma wad – możemy z niej skorzystać bez konieczności zakładania konta czy lokowania nowych środków. Oprocentowanie wynosi 3,5% dla wariantu 1- i 6-miesięcznego, 3,9% dla wersji 3-miesięcznej oraz 3,2% jeśli środki zamrozimy na rok. Lokat możemy założyć dowolną ilość na niemal dowolne kwoty (do miliona złotych).

Lokata Beztroska

Jeśli chcemy mieć możliwość zerwania lokaty przed terminem bez utraty odsetek, a nie mamy konta osobistego w banku, to pozostaje nam jeszcze Lokata Beztroska. W tej chwili jej oprocentowanie to 3,3% w skali roku, a depozyt trwa 3 miesiące.

Na koniec przypomnę, że wszystkie lokaty (oprócz dla nowych klientów) składamy po zalogowaniu do bankowości Idea Cloud. Jeśli natomiast nie mieliśmy nigdy styczności z Idea Bank, to o Lokatę HIT wnioskujemy tutaj.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dziś w systemie pojawia się lokata zawrotna na 3 miesiące na 3,5% od 10 000zł. 3,8% jednak lepiej brzmi….

  Pola33 Odpowiedz
 • Widać, że szukają nadal kasy. U mnie lokata się kończy dopiero za 2 miesiące i dzisiaj dzwonili z propozycją lokaty 3m 3,8% Telefoniczny Zysk. Wniosek ważny 12 dni. Chyba warto zerwać beztroską 3m 3,9% z koncem miesiąca.

  Clio Odpowiedz
 • Czy jak teraz kończy się jakaś lokata w Idei to odnawiają na 3m na 3,5%?

  Dobcio Odpowiedz
  • Żeby dostać ofertę lokaty zawrotnej, musisz spróbować wykonać przelew środków do innego banku, wtedy przy próbie przelewu powinno się pojawić 3,5%. Samo z siebie się nie odnawia na 3,5%

   Kate
  • Mnie się odnowiła na Zawrotną tylko 3%

   Bolo
  • Może się odnawia, ale jak będziesz próbował zerwać i przelać do in.banku to pokaże się oferta 3,5%…. ja tak miałam w piątek, nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu..

   Pola33
  • Odnawia się na 3%, zerwana i próba przelewu dzisiaj (20.01) wyskakuje 3,5%

   saroyan
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy