Zmiany w lokatach Idea Banku: 3,9% na Lokacie HIT, HIT Plus oraz NR 1

Dziś w nocy nastąpiły spore zmiany w ofercie lokat Idea Bank. Oprocentowanie rewelacyjnej Lokaty Beztroskiej zostało obniżone do 3,3% w skali roku. Na szczęście pojawiły się trzy inne oferty, które ciągle oferują 3,9% w skali roku :)

3.9% na Lokacie HIT dla nowych klientów Idea Banku

Lokata HIT

Najbardziej widoczną zmianą jest wycofanie z oferty Lokaty Happy, która była dostępna dla nowych klientów banku od wielu lat. W jej miejscu pojawiła się Lokata HIT, na której można teraz ulokować nawet milion złotych! Aby skorzystać z lokaty nie trzeba zakładać żadnych dodatkowych produktów (jak np. konto osobiste), a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Z oferty można skorzystać tylko raz – kiedy nigdy nie składaliśmy wniosku o jakikolwiek produkt banku.

Co ciekawe Lokatę HIT możemy zerwać bez utraty odsetek.

Lokata HIT Plus

Druga z nowości to Lokata HIT Plus która jest, de facto, nową nazwą lokaty na nowe środki. Konieczne jest bowiem przyniesienie do banku nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca.

Haczyk? Lokata HIT Plus dostępna jest jedynie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank. Z plusów: możemy ją zerwać bez utraty naliczonych odsetek, a lokat możemy założyć dowolną ilość.

Lokata nr 1

Kolejna propozycja to Lokata nr 1. Ta oferta w zasadzie nie ma wad – możemy z niej skorzystać bez konieczności zakładania konta czy lokowania nowych środków. Oprocentowanie wynosi 3,5% dla wariantu 1- i 6-miesięcznego, 3,9% dla wersji 3-miesięcznej oraz 3,2% jeśli środki zamrozimy na rok. Lokat możemy założyć dowolną ilość na niemal dowolne kwoty (do miliona złotych).

Lokata Beztroska

Jeśli chcemy mieć możliwość zerwania lokaty przed terminem bez utraty odsetek, a nie mamy konta osobistego w banku, to pozostaje nam jeszcze Lokata Beztroska. W tej chwili jej oprocentowanie to 3,3% w skali roku, a depozyt trwa 3 miesiące.

Na koniec przypomnę, że wszystkie lokaty (oprócz dla nowych klientów) składamy po zalogowaniu do bankowości Idea Cloud. Jeśli natomiast nie mieliśmy nigdy styczności z Idea Bank, to o Lokatę HIT wnioskujemy tutaj.

Nie przegap!

Komentarze

 • Zawrotną wyskakuje też w aplikacji mobilnej???

  heniek131 Odpowiedz
 • Lokatę numer 1 można zerwać bez utraty odsetek czy tutaj już się traci?

  ceglaaa Odpowiedz
 • ajajaj, kolejne obniżki: Lokata NR1 (na stare środki): 3M zmiana z 3,1% na 2,9%; 6M zmiana z 3% na 2,8%

  adaś Odpowiedz
 • Beztroska 2,3%

  Kate Odpowiedz
 • Rozszyfrowałem te ruchy ;) Idea nie chce więcej ściągać kasy z rynku i chce by kasę przelewać do getinu, który będzie podmiotem silniejszym/przejmującym w fuzji, a tam jak widać kasy nadal brakuje. Stąd tak nisko schodzą z oprocentowaniem.

  Bolo Odpowiedz
  • Tak, po co się starać, jak za pół roku i tak już nas nie będzie…Zostaje być może Zawrotna do Getin z dobrym oprocentowaniem

   Kate
  • Jest dokładnie odwrotnie, ponieważ podmiotem przejmującym jest właśnie IdeaBank, który będzie jedynie korzystał z brandu Getin.

   abc
 • Rozwieję nadzieje… Przelew dziś do Getin… zawrotna 3% (regulamin z 18 lutego)…

  Piopio Odpowiedz
 • Przelew dzisiaj do Getin….brak propozycji zawrotnej

  rychu75 Odpowiedz
 • Zniknęła lokata HIT Plus, pojawiła się lokata na nowe środki plus na 3,2%.

  Dobcio Odpowiedz
 • W jaki sposób realizowane są przelewy szybkie z IDEA do GETIN:
  a- czy 24/7
  b- czy klikam i za chwilę są środki na wskazanym przeze mnie koncie?

  Andrzej Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy