Jak płacić 10% (a nawet 20%) mniej za bilety komunikacji miejskiej dzięki CitiOne

Ostatnio pisaliśmy o konkursach, lokatach i pojedynczych promocjach firm i banków. Dziś wracamy do cyklu artykułów opisujących sposoby działające przez dłuższy czas, dzięki którym oszczędzamy na codziennych czynnościach. Opisywaliśmy już zakupy spożywcze z rabatem 3/5%, sposobie na paliwo tańsze o ponad 20 groszy, a nawet o koncie, które płaci za wpływ pensji (choć ostatnio nieco pogorszyły się warunku). O 5% cashbacku na zakupy w internecie nie wspominając :-) Dziś zaprezentujemy kolejne konto (+ kartę), dzięki którym realnie zaoszczędzimy 10%, a nawet 20% na zakupach biletów komunikacji miejskiej.

Jak to zrobić?

Owym bankiem, który zapłaci nam za kupno biletów, jest Citi Handlowy. Co więcej, sposób otrzymania tytułowego zwrotu, choć trochę bardziej wymagający niż zazwyczaj, sprowadza się do wykonania kolejnych punktów:

  • Zakładamy konto CitiOne z Miejską Kartą Debetową.
  • Co miesiąc zasilamy konto łączną kwotą 5000 PLN. Nie musi to być przelew wynagrodzenia – wystarczy np. ze swojego drugiego konta w innym banku przelewać 1000PLN, a następnie je zwracać – przynajmniej pięć razy. W ten sposób również „wyrobimy” wymagany limit. Wyjątkiem są klienci posiadający wcześniej konto w banku – powinni oni również utrzymywać średnie saldo w kwocie 15 000 PLN na wszystkich swoich rachunkach, co znacznie komplikuje sprawę (w większości przypadków po prostu się nie opłaca).
  • Kupujemy bilet z wykorzystaniem karty debetowej dodanej do konta.
  • 10% wartości biletu zostanie zwrócone pod koniec przyszłego miesiąca na konto w banku – jeśli powyższe warunki zostały spełnione,

Pamiętajmy, że oferta działa tylko przez 6 miesięcy od wyrobienia nowej karty. Niestety nie zadziała przy zamknięciu karty i wyrobieniu jej ponownie, dlatego musimy ją traktować jednorazowo. Kolejna wada promocji to… ograniczony zasięg. Cashback dostaniemy jedynie za zakupy biletów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.

Szczegółowe warunki dla konkretnych miast

Łódź:

  • bilet z kartą uprawnia Cię do korzystania z komunikacji miejskie w Łodzi,
  • dzięki niej możesz kupić bilet na dowolny okres,
  • bilet na karcie zakodujesz we wszystkich punktach kodujących na Migawce.

Warszawa:

  • bilet z kartą uprawnia Cię do korzystania z autobusów, tramwajów, metra i SKM,
  • dzięki niej możesz kupić dowolny bilet krótkookresowy i długookresowy,
  • bilet wgrasz na kartę we wszystkich punktach kodujących bilety na Warszawskiej Karcie Miejskiej,
  • a parkujący samochód mogą bezgotówkowo płacić nią w warszawskich parko matach.

Wrocław:

  • bilet z kartą uprawnia Cię do korzystania z komunikacji miejskie we Wrocławiu,
  • dzięki niej możesz kupić imienny bilet długookresowy,
  • bilet wgrasz na kartę w ponad 900 punktach.

Trójmiasto:

  • bilet z kartą uprawnia Cię do korzystania z m.in. autobusów, tramwajów, trolejbusów, SKM i PR,
  • dzięki niej możesz kupić normalny lub ulgowy imienny bilet okresowy dostępny w ramach oferty ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni, MZK Wejherowo i MZKZG,
  • bilet wgrasz na kartę we wszystkich punktach kodujących bilety komunikacji w Trójmieście.

Jakie jeszcze haczyki?

Na szczęście żadne. Duet CitiOne + karta MasterCard oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce jak i na całym świecie. Wyrobienie karty jest bezpłatne, a opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana w przypadku spełnienia warunków podanych powyżej (w przeciwnym razie… 20PLN miesięcznie (!)).

Dla kogo?

Konto jak widać oferuje 10% rabat, ale zmusza nas do przelewania co miesiąc 5 000 PLN (które oczywiście po paru minutach możemy zwrócić). Oczywiście wyjdziemy sporo na plus, zwłaszcza jeśli nie korzystamy z żadnych zniżek i przez 6 kolejnych miesięcy będziemy kupowali bilet komunikacji miejskiej. Co więcej, bilety kupimy nie tylko sobie, ale całej rodzinie! Każdy współposiadacz konta osobistego (nawet do 4 osób, również dzieci od 13 roku życia) może otrzymać własną Miejską Kartę Debetową i korzystać ze zniżki 10% na imienne bilety okresowe. Oferta trochę bardziej wymagająca niż wiele wcześniej opisywanych, ale zwłaszcza w przypadku rodzin można dzięki niej sporo zyskać.

Dodatkowo CitiHandlowy oferuje również ciekawe karty kredytowe – zakładając konto osobiste warto zastanowić się nad dodatkową kartą Wizzair czy Lot – dzięki nim latanie stanie się tańsze. Możemy również pokusić się o kredytową kartę miejską: w pakiecie z kartą debetową dostaniemy aż 20% zwrotu! Więcej szczegółów na temat zwrotu 20% na dedykowanej stronie Citibanku, o kartach kredytowych przeczytamy tutaj.

Tabela Opłat i Prowizji konta CitiOne znajduje się pod tym linkiem. Wniosek złożymy na stronie banku.

Bilet w innym mieście?

Pamiętajmy na koniec, że jeśli chcemy zakupić bilet okresowy komunikacji miejskiej w innym niż wymienione mieście, sprawdźmy, czy nie da się tego zrobić przez internet. W niektórych przypadkach skorzystanie z Alior Syncu da nam również rabat: 5% cashbacku :)

Nie przegap!

Komentarze

  • W obecnej chwili jest promocja Mastercard wspolnie ze Skycashem i kilkoma innym portalami – bilety komunikacji 30% taniej; parkingi 50% taniej :) Polecam sprawdzic.

    Tomek Odpowiedz
  • Tomek, czy można podpiąć prepaid?

    Olo Odpowiedz
  • przez skycash nie kupisz sieciówki na mpk, zakup biletu przez to citi to dużo zachodu, już lepiej wciągąć jakiegoś grupera z CB 10%

    Olo Odpowiedz
  • Potwierdzam, system CallPay ( http://callpay.pl/ ) oferuje 30% zniżki w wielu miastach. Wystarczy podpiąć pod swoje konto kartę MasterCard.

    witekzg Odpowiedz
  • Z tego co czytam niestety callpay. pl nie pozwala na zakup biletów w Krakowie. W MPK Kraków dalej nie istnieje opcja zakupu biletu okresowego przez internet (tak by skorzystać z CB z Synca).
    Jakieś pomysły? :>

    nb Odpowiedz
  • @nb, no niestety, z Krakowem nie jest łatwo.. Jedyna opcje to karty dające cashback na wszystko, ale więcej niż 1-2% nie dostaniemy…

    Michał Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy