Jak zapłacić w Biedronce przez aplikację iKasa – testujemy płatności mobilne dla klientów Alior Bank i Getin Bank

W dniu dzisiejszym Alior Bank oraz Getin Bank oficjalnie zaprezentowały aplikację iKasa, dzięki której możliwe są płatności mobilne w sklepach Biedronka. Pomimo tego, iż od kilku dni klienci Pekao S.A. również mogli płacić za zakupy używając osobnej aplikacji (PeoPay) dzisiejsza premiera wydaje się ważniejsza dla nas. Dlaczego? Zarówno Alior jak i Getin przedstawiły bardzo ciekawe promocje, które pozwolą na dodatkową oszczędność przy zakupach w Biedronce – możemy dostać odpowiednio 5% i 10% cashbacku. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce jak działa aplikacja iKasa, czy zakupy są faktycznie tak szybkie, jak reklamuje je sieć i jak uzyskać kod startowy aplikacji.

iKasa nie dla Alior Sync i Getin Online

Na początek dwie ważne informacje: aplikacja iKasa dla Alior Banku obsługuje jedynie konta oferowane klientom tradycyjnego Aliora. Posiadacze konta w Alior Sync póki co mobilnie nie zapłacą. Z dobrych informacji: nie trzeba mieć Konta Rozsądnego (które daje 5%) aby płacić w Biedronce. Wystarczy zwykłe Konto Osobiste czy całkowicie bezpłatne konto Rachunki Bez Opłat. Właśnie z tego ostatniego skorzystaliśmy testując aplikację iKasa.

Ten sam warunek tyczy się Getin Banku – aplikacja przeznaczona jest tylko dla posiadaczy konta w tradycyjnym oddziale – nasze konto osobiste w Getin Online niestety nie współpracuje z aplikacją.

Skąd wziąć kod startowy?

Pobranie aplikacji iKasa i sama jej instalacja jest trywialna. Schody zaczynają się dopiero wtedy, kiedy po wybraniu PINu konieczne jest aktywowanie aplikacji za pomocą kodu startowego. W przypadku Getin Banku należy zalogować się do bankowości elektronicznej, wejść u Ustawienia i na dole po prawej stronie wybrać iKasa Getin Bank. W przypadku Alior Banku najprościej było zalogować się przez bankowość mobilną korzystając z tego adresu, na samym dole wybrać rejestrację i na końcu zatwierdzić aktywację usługi. Kod startowy dla aplikacji iKasa przyszedł w ciągu kilku sekund SMSem.

Płatności mobilne iKasa w Biedronce - kod startowy Płatności mobilne w Biedronce - SMS z kodem aktywacyjnym

Płacimy mobilnie w Biedronce!

Jeśli chodzi o samą aktywację usługi to w zasadzie tyle. Aby natomiast skorzystać z aplikacji należy udać się do Biedronki, odpalić aplikację, wybrać opcję „Zapłać” i przekazać kod kasjerowi. Warto to zrobić jeszcze przed usłuszeniem tradycyjnego „Dzień dobry”. Podczas naszych testowych zakupów w momencie odpalenia aplikacji i próbie logowania telefon postanowił zmienić orientację z pionowej na poziomą. Próba przywrócenia aplikacji do działania w pionie niestety się nie powiodła – trzeba ją było zrestartować i spróbować ponownie. Warto jednak podkreślić, iż oprócz tego przypadku cała aplikacja chodzi dosyć sprawnie. Jedynie po wpisaniu PINu i zatwierdzeniu go przyciskiem OK logowanie mogłoby nastąpić automatycznie, a nie po dodatkowym wciśnięciu przycisku „Zaloguj” (który wygląda bardziej jak obrazek niż tradycyjny przycisk).

Jeśli chodzi o szybkość samej transakcji – przepisanie kilku cyfr przez kasjerkę zajęło chwilę, a sam czas oczekiwania na zatwierdzenie transakcji to była dosłownie sekunda (3G/HSPA). Ciężko sobie wyobrazić, aby mogło być lepiej – zobaczymy jak będzie w momencie, kiedy z aplikacji zacznie korzystać więcej osób.

Płatności mobilne w Biedronce iKasa - Getin Bank Płatności mobilne w Biedronce iKasa - Alior Bank

iKasa – oceniamy na 4+

Podsumowując: jeśli robicie zakupy w Biedronce i nie lubicie nosić ze sobą gotówki – korzystanie z aplikacji iKasa to zdecydowanie bardzo dobra opcja. A jeśli chcecie dodatkowo nieco zarobić – warto skorzystać z oferty Getin Banku lub Alior Banku i zgarniać dodatkowo 5 lub 10% wartości każdej transakcji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Hi, Pytanie – czy 5% da również bezpłatne konto Rachunki Bez Opłat?
  PS. Szkoda, że nie można w moim i pewnie dużej części osób stąd karty Getinb a (już mamy paliwo 3,95 paliwo i/lub 10%)

  staś Odpowiedz
 • Wie ktoś czy iKasa działa poprzez AliorSync?

  james Odpowiedz
 • @james – masz downa czy tylko udajesz? przeczytaj tekst ancymonku!

  traktor Odpowiedz
 • podstawowe pytanie, czy w Getinie wystarczy wydać 100/300 zł na zakupy w biedro by być zwolniony z opłaty za konto?
  jeśli tak to chyba najbardziej optymalnie będzie najpierw założyć konto w Getinie, następnie pod koniec roku założyć konto w Aliorze

  blazejek Odpowiedz
 • fakt, ale dla iOS nie ma jeszcze aplikacji, czyli posiadacze iPhonow, muszą poczekać.

  iOS Odpowiedz
 • @staś – nie.

  donmateo Odpowiedz
 • jeśli chodzi o GetinBank, to oczywiście tylko nowi klienci. W przypadku posiadania już konta np. z karta dla kierowcy to niestety zwrotu nie bedzie. Oczywiście przy założeniu nowego konta np. na żone jak najbardziej, ale oczywiście wtedy wydawana jest standardowa karta którą trzeba zrobić transakcję na 300 zł aby uniknąć opłaty 9,99 oraz 500 zł w biedronce jeśli chcemy uzyskać 50 zł za miesiąc. Ale i tak warto.

  Piter Odpowiedz
 • czy ktoś sprawdzał może czy można skorzystać jednocześnie z cashback z iKasa i karty paliwowej w getinie?
  Wg regulaminu: „Konto Getin UP (pod warunkiem zawarcia odrębnej Umowy o Bankowość Internetową GB)” czyli zasadniczo powinno przejść, ale wolałbym się upewnić.

  Damian Odpowiedz
 • Dla mnie to nie ma sensu jak nie mam rozsądnego aliora bo te płatnosci nic nie dają-nie załapię sie na cashback a i zwolnienie z karty odpada-takze niestety tradycyjna karta. Poza paroma zapaleńcami i nowymi uczestnikami to myśle będzie niewypła bo i po co sie meczyć za darmo ?

  Adam Odpowiedz
 • lepszym rozwiązaniem wydaje mi się Alior. oferta jest prostsza, nie przekombinowana.

  barnaba Odpowiedz
 • Mam GUP z kartą paliwową. Nie wiecie czy transakcje w Biedronce wchodzą w limit 300zł (zwolnienia z opłat)?

  radar Odpowiedz
 • @Adam
  mylisz się, dużo osób w to wejdzie, bo można zyskać niezły bonus 5% zwrotu z Aliora i dużą wygodę, jaką jest płacenie komórką. Fajnie by było żeby pozostałe sklepy poszły tropem biedry;)

  wezyr Odpowiedz
 • Pilnie …a czy można używać tej aplikacji na tablecie z AERO ? (przy rejestracji podając inny nr telefonu, bo z AERO się wiadomo dzwonić nie da )

  ja71 Odpowiedz
 • nie wiem czy na tablecie mozna, ale z aero2 mozna sie zalogowac i sprawdzic saldo, nie wiem czy da sie zrealizowac platnosc, jeszcze nie sprawdzalem.

  pipek Odpowiedz
 • no właśnie, chodzi mi o to czy przy platnosci sprawdzany jest nr telefonu czy wystarczy sam dostęp do netu i zalogowanie się do aplikacji ?

  ja71 Odpowiedz
 • Nie ma znaczenia z jakiego neta korzystasz (może być nawet z wifi). A numer na który została zarejestrowana aplikacja może być tylko potrzebny do kodów sms (np przy uruchamianiu) o ile aplikacja takowych wymaga…

  Graba Odpowiedz
 • Wezyr-nie mówie że mam rację moze się mylę nie uważam sie za experta ale żeby założyć rozsądne trzeba przelewać tam wynagrodzenie-z wielu powodów (kredyt na mieszkanie) wiele osób nie moze spełnic tego warunku. 5% zwrotu przy zakupach za max 300-400 zł na miesiac w Biedzie to raptem 20 zł, a z durnowatej paliwowej karty która mam gdzie nic nie przelewam tylko zatankuję za 150-180 zł plus zakupy gdzie chcę i wyrobię 300 zł mam około 45-50 zł. Druga taka karta na żonę i znowu 45-50 zł plus karta zakupowa gdzie mam 10% i to tam gdzie chce (markecie oczywiscie) a nie tylko w biedzie. To po co mam bawić sie w biedę. Oczywiscie jak ktoś ma juz rozsądne to warto ale specjalnie to nie wiem czy jest taki sens

  Adam Odpowiedz
 • Wezyr nie znam Twojego wieku, dla młodych to rzeczywiscie wygoda ale wiesz mi dla ludzi takich jak ja i starszych to mało kto ma smartfona o obsłudze aplikacji nie wspominając, ale starsze osoby nie przyjma takiej nowinki bo oni ledwo kartą co niektórzy płacą.

  Adam Odpowiedz
 • czy to dziala w kazdej biedrze

  Marek Odpowiedz
 • to zliczają się transakcję ikasa do limitu 300 PLN? (warunek darmowej karty)

  loll Odpowiedz
 • Nie, takiej opcji nie ma.

  Zauważ, że w żaden sposób nie używasz karty do wykonania transakcji – jest to tak naprawdę zwykły przelew tylko zlecany w trochę inny sposób.

  Kyrtap Odpowiedz
 • Działa już w GetinOnline – autora postu proszę o poprawę w artykule.

  pleha Odpowiedz
 • czy płatności poprzez iKasę liczą się do limitu 300zł, jaki trzeba wyrobić, żeby nie płacić za kartę?

  zosia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy