350 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole + nawet 500 zł dzięki LiveSmarter powraca!

Zakończona

Wraca rewelacyjna promocja Credit Agricole, która była jednym z hitów wiosny! W zamian za przeniesienie konta, opłacanie rachunków lub płatności kartą możemy zgarnąć 300 zł premii. A do tego 50 zł za założenie konta z polecenia oraz kolejne 50 zł za polecenie konta dalej – w czym, ponownie, pomoże LiveSmarter! :)

300 zł w korzyściach dla ciebie za założenie konta Credit Agricole

Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1.09 do 30.11.2019 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie oraz zawrzemy umowę, wybierając jedną z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta, zwrot za rachunki oraz bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

300 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub aż 300 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole. W tej (i tylko tej) korzyści do spełnienia warunków teoretycznie potrzebne jest przeniesienie swojego wynagrodzenia. Dlaczego? Podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie. A, zgodnie z definicją, wynagrodzenie to:

środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów

Na szczęście na tym koniec – same wpływy na konto już nie muszą być przelewem od pracodawcy. Zgodnie z regulaminem muszą to być wpływy na konto, które definiowane są następująco:

Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole] lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika.

Jak więc spełnić ten warunek? Opcje mamy w zasadzie dwie: możemy najzwyczajniej w świecie wpłacać sobie gotówkę na konto lub przelać środki z konta innej osoby – np. współmałżonka. Dobre mogą też być serwisy pośredniczące w przelewaniu pieniędzy.

Tu dodam, że nie przejmowałbym się zapisem o bycie współposiadaczem lub pełnomocnikiem rachunku w innym banku – takie dane nie są przekazywane i Credit Agricole widzi tylko kto jest nadawcą przelewu (np. nasza żona).

Na jakie kwoty muszą być przelewy? Jeśli przelejemy min. 1000 zł, to premia wyniesie 100 zł. Jeśli min. 3000 zł – to 300 zł. A ponieważ bank bierze pod uwagę sumę wpływów, to niespecjalnie opłaca się przelewanie tylko 1000 zł :)

Na koniec dodam, że pierwszy wpływ na konto powinien nastąpić nie później, niż do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta. Kolejne wpływy – przez następne 2 miesiące kalendarzowe. Przykładowo zakładając konto we wrześniu powinniśmy zapewniać wpływy przez wrzesień, październik, listopad lub październik, listopad, grudzień. Od nas zależy kiedy startujemy.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

300 zł zwrotu za rachunki

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności rachunków za media. Do zyskania mamy maksymalnie 300 zł w ciągu 12 miesięcy od przystąpienia do promocji, przy czym nie ma żadnych ograniczeń miesięcznych (więc maksymalną premię można zdobyć dużo szybciej). A jakie warunki należy spełnić?

Przed pierwszą realizacją danej płatności powinniśmy zarejestrować potwierdzenie płatności na dedykowanej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Credit Agricole chce bowiem sprawdzić, czy dana płatność faktycznie będzie zapłatą za media, czyli za jedną z następujących usług związaną z dostarczaniem:

 • gazu,
 • energii elektrycznej,
 • wody bieżącej (w tym podgrzanie wody i odprowadzanie ścieków),
 • telewizji kablowej lub satelitarnej,
 • dostępu do Internetu,
 • telefonu komórkowego,
 • telefonu stacjonarnego

Na koniec dodam, że premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem, że na konto wpłynie co najmniej 1000 zł – zgodnie z definicją, którą podawałem już przy poprzedniej korzyści (czyli najlepiej wpłacać sobie gotówkę lub otrzymać przelew od innego nadawcy). Nie ma więc potrzeby przelewania wynagrodzenia.

Czy warto skorzystać z tej korzyści? Teoretycznie może się wydawać, że ciężko będzie osiągnąć maksymalny zwrot. Z drugiej strony pamiętajmy, że pewne zaliczki za media możemy spokojnie nadpłacić/zapłacić na kilka miesięcy do przodu. Wszystko więc zależy od tego ile faktycznie jesteśmy w stanie wydać przez rok.

300 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść dla wielu osób może być najłatwiejszą ze wszystkich. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł w ciągu 12 miesięcy) dokładając 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Łatwo zauważyć, że przy dobrych wiatrach maksymalną premie zyskamy już za 5-6 płatności kartą miesięcznie. Wystarczy nieco pogłówkować i dokonywać transakcji nieco przekraczających wielokrotność 10 zł. Tankujesz paliwo? To nie za 100 zł, tylko za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz standardowego wpływu 1000 zł (na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 300 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i kod MCC) nie mają tu również znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Szczegóły promocji w regulaminie.

50 zł w programie poleceń

300 zł na start to jednak nie wszystko. Trwa bowiem 3 edycja programu poleceń, w której obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z aktualnej edycji programu?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 300+50 zł może się zrobić jeszcze więcej :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu kilka miesięcy temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Na koniec dodam, że nie siedzę non-stop przed komputerem, więc kody wysyłane są partiami – nie później, niż w ciągu 48 godzin.

3% na koncie oszczędnościowym do 50 000 zł

Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.05.2019.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • Żeby dostać 50 złoty z polecenia to wystarczy przelać 1000 złoty i nic więcej

  robi1 Odpowiedz
 • pytanie:
  żeby zgarnąć premie 300 zł trzeba wpłacić 3000 zł + 1 transakcja kartą
  żeby zgarnąć premie 50 zł za polecenie wpłacić 1000 zł
  Łącznie trzeba zrobić 4000 zł czy w tych 3000 zł będzie liczona kasa za premie za polecenie?
  Powiedzcie proszę z doświadczenia, bo wprost w regulaminie tego nie ma (osobne promocje).

  derek Odpowiedz
 • Czy przelewy z revoluta przejdą jeśli chodzi o premię za wpływy?

  escapers Odpowiedz
 • Pisaliście o serwisie tekstowym, że jest automatycznie uruchamiany przy założeniu konta. Gdzie mogę to sprawdzić na stronie internetowej?

  derek Odpowiedz
 • to droga przez mękę najpierw długo czekałem za kurierem w końcu przyniósł nawet w dwa dni dwa razy to samo:)….bankowość elektroniczna nie działa , muszę odblokować w oddziale , ale dziś dostałem smsa ze wniosek o przeniesienie nie został przyjęty do realizacji przez bank przekazujący.Prosimy o kontakt z bankiem przekazujacym. Co mam zrobić ?????Jak nic nie zrobie nie dostanę 300zł za przeniesienie?????co robic dalej

  alex Odpowiedz
  • Możesz zadzwonić do banku żeby dowiedzieć się o co chodzi ale prawdopodobnie wzór podpisu się nie zgadza. Miałem tak samo (a dokładnie ktoś z rodziny). Trzeba udać się do banku CA i złożyć ponownie wzór. Wtedy oni ponownie wyślą dokuemety do banku z którego przenosisz konto. Można od razu złożyć reklamację, że chcesz brać udział w promocji nadal. My nie składaliśmy i pieniądze (za poprzednia promocje) wypłacili zgodnie z terminem. Można też teoretycznie zamknąć konto samemu w starym banku i potem jakoś udowadniać to dla CA ale nie wiem czy to przejdzie. A żeby było ciekawiej powiem, że wzór podpisu składany za pierwszym razem (kurier) i za drugim razem (w banku) był ten sam…

   Scorp
 • podpinam sie pod to pytanie.
  tez bank nie zgodzil sie na zamkniecie bo podobno wzor podpisu sie nie zgadza.
  mieliscie podobne problemy?
  co robiliscie??

  derek Odpowiedz
  • tak, musiałem złożyć nowy wzór podpisu w banku z którego przenoszę i na nowo wypełnić wniosek w oddziale CA.. i wtedy wszystkie przeszło ok.

   escapers
  • tak, musiałem złożyć nowy wzór podpisu w banku z którego przenoszę i na nowo wypełnić wniosek w oddziale CA.. i wtedy wszystkie przeszło ok.

   escapers
  • @derek sprawdzić co pisałęm wyżej

   Scorp
 • Jeśli zawierałem umowę poprzez kuriera to po jakim czasie Bank wyśle mi smsa z hasłem do logowania do bankowości internetowej?

  tomko111 Odpowiedz
 • Wybrałem premie za wpływy na konto? W jaki sposób bank wypłaca tą premię? Co miesiąc po 100zl, czy na zakończenie od razu 300zl? Spełniłem warunki, powinienem mieć do dzisiaj pierwszy wpływ, ale nic nie przyszło

  Bast Odpowiedz
 • Nie widziałem, żeby już ktoś pisał, ale jest nowa promocja za otwarcie rachunku i spełnienie łatwych warunków jest 300 zł

  https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/otworz-konto-przez-smartfona-i-zyskaj-nawet-300-zl

  Budzi Odpowiedz
  • jako „wpływ na konto” nie uznają już przelewów ze swojego konta w innym banku. kiepsko.

   pytanie
  • Tak było też w regulaminach poprzednich promocji.

   Budzi
  • @Budzi, dzięki za info, z promocji CA do tej pory nie korzystałem, bo były zbyt zagmatwane (wymagały np. przeniesienia konta czy wskazania instytucji przekazującej wynagrodzenie), a ta wygląda fajnie, stówka wpada po prostu za założenie konta, a może się uda jeszcze dwie stówki za wpływy…

   Don Quijote de la Mancha
 • @pytanie
  „jako „wpływ na konto” nie uznają już przelewów ze swojego konta w innym banku. kiepsko.”
  Ale może być wpłata gotówki:
  „9) Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni wobec nich rolę pełnomocnika;”

  mm Odpowiedz
 • wlasnie przyszło 350 zł

  Mateusz Odpowiedz
  • Przyszły premie za polecenia.

   Lidia
  • I u mnie 350. Bardzo to miła niespodzianka – zakładanie konta finalizowałam w oddziale, miły pan nie pytał o dane pracodawcy, a zamykanie konta się nie powiodło (najpierw przyszedł SMS, że zamkną, a chwilę później że nie – wprawdzie miły pan mnie uspokajał że wszystko jest ok, ale ostatecznie konto nadal aktywne). Trzy tysie szły z mężowego konta.
   Ukłony dla animowego dawcy kodu polecenia oraz dla admina.

   klusha
  • W jakim miesiącu spełniłeś ostani warunek premii-listopad czy grudzień?
   U mnie pojawiła się premia za polecenie natomiast za przeniesienie nie.

   wikol
  • W listopadzie

   klusha
 • Moje doświadczenia z CA ;)
  Po kilku początkowych trudnościach i wątpliwościach, pełen sukces :)
  Wybrałam opcję zamknięcia konta (najpierw mBank nieudane, potem 2 tygodnie później BNP Paribas i tutaj już wszystko ok, więc nie ma problemu jeśli tylko zacznie się w odpowiednim czasie tę procedurę). Umowa podpisywana w oddziale, bez podania danych pracodawcy ( i tutaj miałam potem chwilę paniki czy promocja będzie zaliczona ale najwyraźniej to taki warunek dla picu i nikt tego potem nie weryfikuje). Przelewy 3000zł z konta siostry o tym samym nazwisku (chociaż inny adres zamieszkania), więc to też nie ma wpływu.
  Podałam kod polecenia otrzymany od Michała (dziękuję bardzo :) ) i zostawiłam też na stronie swój, który też najwyraźniej został przez kogoś wykorzystany bo otrzymałam 2 razy po 50zł w ramach programu poleceń (podwójne dzięki dla Michała :) a do tego 300zł premii.
  Ostateczny efekt: 400zł premii oraz jakaś dodatkowa stówka za wykorzystanie konta oszczędnościowego.
  Wiele z tego konta nie korzystam ale bywa problemowe np ustawienia limitów transakcji w bankowości internetowej. Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, że można tylko obniżyć limit transakcji, a podwyższyć tylko na infolinii lub w placówce. Włączyli mi też płatny serwis tekstowy, którego nie zamawiałam i nigdzie w bankowości internetowej nie mogłam wyłączyć i do dziś nie wiem gdzie jest ta funkcja ale infolinia mam nadzieję zadziałała ;)
  Zablokowali mi też czasowo kartę za dodanie jej do Curve ale może to po prostu daleko posunięta ostrożność, co w zasadzie się chwali ;)

  Agata Odpowiedz
 • A kiedy wogole sie dostaje 50zl za uzycie czyjegos kodu tez dopiero po 3miesiacach?

  Pisek Odpowiedz
  • premia za przeniesienie pojawia się po 3 miesiącach, natomiast jeśli polecasz to powinna pojawić się (już na koncie) około 2 miesiące od daty otwarcia konta osoby polecanej.

   derek
 • Mam do Was używających konta w CA prośbę o poradę.
  Chcę zostawić je przez jakiś czas i chodzi o opłaty. W regulaminie jest, że:
  – prowadzenie konta za darmo, gdy w poprzednim miesiącu jest wpływ 1 000 zł oraz 1 transakcja bezgotówkowa,
  – karta debetowa jest za darmo, gdy w poprzednim miesiącu jest wpływ 1 000 zł oraz 1 transakcja bezgotówkowa.

  PYTANIE: 1k i 1 transakcja załatwia obie sprawy, czy trzeba zrobić to oddzielnie dla każdego warunku (2k i 2 transakcje?)

  derek Odpowiedz
 • No i dopiero po ponad 3 miesiącach uświadomiłam sobie, że NIE, KONTO NIE JEST DARMOWE. Niby nic, bo kosztuje 3zł/msc, ale jednak. Jest to opłata za komunikaty SMS i z tego co wiem, obejście tego jest mało wygodne. Szkoda, że nie ma o tym informacji w poście… Po to korzystam z takich blogów, żeby wiedzieć o wszystkich haczykach, a tutaj klops. Nie jest to duża suma, ale moje zaufanie zostało nadszarpnięte…

  wydra Odpowiedz
  • Czyli jest darmowe, bo nie zapłaciłeś za nie, tylko za jakieś smsy.

   Hasz
  • @Hasz Sprawdź sam czy nie zabierają ci 3zł/msc za jakieś smsy, których nie aktywowałeś. A z tego co widzę, to od bodajże marca czy maja będą pobierać 5zł. Nie wiem, może to pomyłka banku, bo naliczyli mi tą opłatę w styczniu i lutym, a w poprzednich miesiącach nie.

   wydra
  • Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno dało się ten serwis tekstowy (sms) wyłączyć w bankowości internetowej – tylko trzeba było przejść do starej wersji serwisu i odpowiednio to wyklikać.

   crs84
  • Jest taka mozliwość w starej wersji. Sam to robiłem.

   Clio
 • Musiałem napisać aż dwie reklamacje zanim wypłacili mi premię w wysokości 300 zł. W odpowiedzi na pierwszą zapewniali, że do końca stycznia 2020 premia zostanie przelana na moje konto. Pieniądze jednak nie zostały przelane więc napisałem kolejna reklamację i w końcu, w połowie lutego premia pojawiła się na koncie. Ogólnie doświadczenia z bankiem raczej kiepskie. Zwiększenie limitów transakcyjnych na infolinii, aplikacja mobilna bardzo słaba, niespotykany sposób kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym, włączony od początku płatny serwis SMS, chociaż podczas otwierania konta w oddziale wyraźnie powiedziałem, że nie jestem nim zainteresowany – zrezygnować z niego można przez infolinię, ale oczywiście 3 zł musiałem za jeden miesiąc zapłacić. Na plus wypłata za premii za polecenia.

  Bast Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy