50 zł za wyrobienie karty Curve – świetnego narzędzia dla osób korzystających z… promocji bankowych!

Trwa do 31.12.2019

Ruszyła promocja fintechu o dźwięcznej nazwie „Curve” przeznaczona dla czytelników bloga LiveSmarter. W zamian za wyrobienie darmowej karty i wykonanie nią co najmniej jednej płatności możemy zgarnąć premię o dwukrotnie wyższej wartości, niż w standardowym programie poleceń. Co jednak istotne – ta karta może być niesamowicie pomocnym narzędziem w rękach każdego wyjadacza wisienek. I już choćby z tego powodu warto ją mieć.

Curve w Polsce z premią 50 zł od LiveSmarter.pl

Jedna, by wszystkimi rządzić

Curve to nic innego jak karta debetowa sprzężona z aplikacją mobilną, do której mamy dodane… inne karty debetowe bądź kredytowe. To właśnie w tej aplikacji wybieramy która karta ma być w danym momencie obciążona = którą płacimy za zakupy. Możemy więc powiedzieć, że Curve to pewnego rodzaju pośrednik, który pozwala nosić ze sobą tylko jedną kartę – a płacić dowolną inną, podpiętą „pod spodem”. A to daje nam całkiem sporo ciekawych możliwości.W tym momencie pewnie wielu z was pomyśli: „ale jest przecież Google / Apple Pay, który pozwala nie nosić ze sobą kart wcale”. Owszem, sam bardzo lubię to rozwiązanie, ale nie jest idealne – nie każdy bank pozwala na dodanie swojej karty do Google Pay lub Apple Pay, a dodatkowo większość bankomatów ciągle akceptuje tylko fizyczne karty (zwłaszcza za granicą, bo w Polsce mamy BLIKa). Zresztą kto powiedział, że w Curve nie będzie dostępna w ramach Apple Pay? Bo jeśli chodzi o Google Pay, to jest dostępna od… dzisiaj – choć póki co dotyczy ponoć tylko części wydanych kart i nie wszystkie będą już działać.

Co istotne: Curve w żadnym momencie nie przetrzymuje naszych pieniędzy. Nie ma żadnego konta, które możemy doładować – to jedynie pośrednik między naszą kartą, a terminalem płatniczym. Cały mechanizm jest niemal niewidoczny z perspektywy wystawcy naszej karty – w historii transakcji naszego banku płatności dokonane przy użyciu Curve wyglądają prawie identycznie, jakbyśmy dokonali ich w tradycyjny sposób. Sposób transakcji jest ten sam (operacja gotówkowa / bezgotówkowa), zachowany jest kod MCC płatności czy opis. Różnica polega jedynie na tym, że do transakcji dorzucany jest przedrostek „CRV”, a transakcja ma miejsce nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii.

Co to oznacza dla nas, osób często korzystających z promocji bankowych? Praktycznie wszystkie transakcje dokonywane via Curve powinny być liczone jako spełnienie warunków danej promocji, a transakcje dokonywane w miejscach z konkretnymi kodami MCC za które należy nam się moneyback będą liczone do zwrotu. W zasadzie bankowi mogą się „nie spodobać” tylko dwie rzeczy: miejsce transakcji – jeśli zastrzeże w regulaminie, że pod uwagę bierze tylko transakcje dokonane w kraju (a te przeprowadzone kartą Curve będzie widział jako zagranica) oraz opis transakcji – jeśli bank zastrzega, że będzie premiował tylko transakcje w konkretnych sklepach, to naliczy moneybacku np. za zakupy w Leroy Merlin, bo zamiast miejsca transakcji „Leroy Merlin” pojawi się „CRV*Leroy Merlin”.

Pamiętajmy również, że jeśli w aplikacji do płatności podpięta jest karta kredytowa, to wypłata z bankomatu zostanie potraktowana jak wypłata z karty kredytowej (brak grace period + zazwyczaj prowizja). Dlatego przed każdą transakcją najlepiej rzucić okiem na to jaką kartę mamy obecnie podpiętą (o ile używamy kart kredytowych). Choć akurat w przypadku płatności bezgotówkowych w sklepach czy internecie może to nie mieć aż takiego znaczenia, ponieważ…

Możliwość cofania w czasie i przepinania transakcji między kartami!

…Curve pozwala na przenoszenie się w czasie – i to dosłownie! Jeśli jakąś płatność dokonaliśmy nie tą kartą, którą chcieliśmy, to po jej zaksięgowaniu wystarczy wejść do aplikacji, zmienić przypisaną do transakcji kartę i… tyle! Płatność zostanie wykonana ponownie – tym razem obciążając nową kartę, a na starą zostanie wysłany zwrot. Oczywiście nie możemy tego robić w nieskończoność – Curve zastrzega sobie limit czasowy (14 dni od transakcji) oraz kwotowy (transakcja nie może być na więcej, niż równowartość 1000 funtów).

A jeśli już o funtach mówimy to warto dodać, że Curve ma jeszcze jedną zaletę – pozwala na przewalutowanie transakcji bez prowizji, po aktualnych kursach międzybankowych. Oznacza to, że płacąc np. w EUR system automatycznie przeliczy transakcję na PLN i pobierze z naszej karty złotówki. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat za przewalutowanie po stronie naszego banku, bo zazwyczaj za tego typu operacje pobierane jest co najmniej kilka procent wartości transakcji. Choć ostatnio się to nieco zmienia (coraz więcej banków wprowadza karty wielowalutowe) właśnie ze względu na sporą aktywność fintechów, które funkcje wielowalutowe mają zazwyczaj w standardzie.

Skąd Curve wie, że walutą naszej karty są złotówki? Po pierwsze – rozkodowuje to z numeru karty, w momencie jej dodawania. Po drugie – zawsze możemy manualnie zmienić walutę naszej karty w aplikacji. Jeśli więc będziemy chcieli, aby to nasz bank dokonał przewalutowania (a np. płacimy za coś w euro), to wystarczy wtedy przestawić walutę naszej (podpiętej) karty na euro. Curve nie dokona wtedy przewalutowania, tylko nasz bank.

Transakcje wykonane w ten sam dzień, obie w euro: jedna przewalutowana przez Curve, druga – przez Visa.
Różnic kursowych praktycznie brak (4,2630 vs 4,2646).
Curve - przewalutowanie Curve - przewalutowanie

Budżet domowy dla leniwych

Zresztą cała aplikacja Curve jest prosta i intuicyjna, ale równocześnie niczego jej nie brakuje. Generalnie może być wybawieniem dla osób, które chciałyby prowadzić jako-taki budżet domowy, chciałyby wiedzieć ile wydają, ale… ciężko im to wszystko ogarnąć, bo korzystają z kilku kart płatniczych (bo np. uczestniczą w kilku promocjach bankowych). Płacąc Curve zyskujemy zestawienie swoich transakcji w jednym miejscu, na dodatek posegregowane według różnych kategorii. Przyznam, że to dla mnie wybawienie – od początku tego roku starałem się spisywać wszystkie swoje wydatki na podstawie paragonów (których sterta leży na moim biurku), a i tak nie byłem w stanie wszystkiego notować – bo np. do zakupów w internecie otrzymałem fakturę na maila w środku nocy i zapomniałem jej wydrukować / zapisać w odpowiednim folderze. A że praktycznie zawsze płacę kartą, to tego typu rozwiązanie wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Curve - podsumowanie wydatków
Podsumowanie wydatków w jednym widoku

Curve daje nam jeszcze jedno: (względne) poczucie bezpieczeństwa. Dokonując bowiem transakcji via Curve otrzymujemy (zazwyczaj) natychmiastowe powiadomienie push na telefonie. Owszem, jest ono dostępne w aplikacjach wielu banków, ale… nie wszystkich. Dzięki temu uzyskujemy darmowe powiadomienia na temat transakcji niezależnie od tego z jakiego banku mamy kartę.

Co więcej – w razie zgubienia portfela nie musimy zastrzegać kilku kart, ale tylko jedną. Ba, nasze „prawdziwe” karty mogą sobie leżeć spokojnie w domu i zostać użyte w oczekiwaniu na wysyłkę zamiennika Curve.

A jakie wady ma Curve?

Choć Curve ma wiele zalet, to oczywiście posiada kilka wad. Chyba najbardziej oczywistą (i problematyczną, zwłaszcza dla starszych czytelników) może być fakt, że podmiot ten dopiero wchodzi do Polski. Oznacza to, że w chwili obecnej nie ma polskiego supportu czy nawet polskiej wersji językowej aplikacji mobilnej (bo Curve dostępne jest tylko przez aplikację mobilną). Prawdopodobnie w przyszłości się to zmieni, ale na tę chwilę musimy wszystko wyklikać po angielsku – w tym zaakceptować sam regulamin usługi (również po angielsku).

Pamiętajmy również, że jeśli przyjdzie nam skorzystać z procedury reklamacyjnej transakcji kartą (charge back), to najprawdopodobniej będziemy się musieli udać właśnie do Curve, bo to tą kartą fizycznie wykonana była dana płatność. W związku z tym reklamację będziemy musieli napisać po angielsku. Choć przyznam, że tego jeszcze nie przerabiałem.

Curve nie można również dodawać do Apple Pay, ale od dzisiaj jest możliwość dodawania do Google Pay. Jeśli natomiast chodzi o telefony z logo nadgryzionego jabłka, to ponoć Apple Pay ma być również niedługo. Co za tym idzie – dzięki tej opcji będziemy mogli mieć każdą kartę z logo Visa lub Mastercard zwirtualizowaną w naszym telefonie! :)

Curve ma również bolączkę chyba wszystkich fintechów – brak ustandaryzowanej tabeli opłat i prowizji. To, co w przypadku produktów bankowych znajdziemy zawsze w tym samym dokumencie, tutaj jest porozrzucane po stronie internetowej danego podmiotu i trzeba trochę pokombinować, żeby wszystkiego się dowiedzieć. Dlatego aby uprościć wam nieco życie zebrałem wszystkie istotne opłaty w jednym miejscu – bo choć podstawowa karta Blue jest darmowa, to na czymś jednak firma musi zarabiać. Tu warto dodać, że do wyboru jest też płatna wersja karty Black (9.99 euro miesięcznie), ale… szczerze mówiąc nie widzę żadnego sensu aby ją zamawiać. Zresztą zobaczcie sami:

Czynność Curve Blue Curve Black
Opłata miesięczna Brak 9.99€
Przewalutowanie transakcji Bez dodatkowych kosztów do £500 miesięcznie, później 2% wartości transakcji Bez dodatkowych kosztów do rocznego limitu £15000, później 2% wartości transakcji
Dodatkowa opłata za przewalutowanie w weekend (czasu UK) 0.5% prowizji za transakcje w GBP, USD, EUR oraz 1.5% za pozostałe waluty
Wypłata z bankomatów (ta sama waluta wypłaty co podpiętej karty) Darmowe pierwsze 10 wypłat miesięcznie, później £0.5 Darmowe pierwsze 10 wypłat miesięcznie, później £0.5
Wypłaty z bankomatów (z przewalutowaniem via Curve) £200 miesięcznie bez opłat, później 2% min. £2 £400 miesięcznie bez opłat, później 2% min. £2
Przenoszenie w czasie Do 14 dni, do £1000
Ubezpieczenie podróżne / od gadżetów elektronicznych Brak Tak, ale tylko dla rezydentów UK, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii
Cashback 1% w 3 wybranych sklepach przez 90 dni 1% w 3 wybranych sklepach bez limitu czasowego

Łatwo tu zauważyć, że Curve nastawia się na drobne prowizje pobierane głównie od transakcji walutowych, które teoretycznie są bezpłatne, ale tylko w dni robocze i do pewnych limitów. Ewentualnie liczy na przekonanie nas do opcji Black, ale moim zdaniem ta opcja nie ma w Polsce większego sensu. No chyba, że… liczymy na spory cashback od zakupów.

Ostatni minus to fakt, że podajemy dane swojej karty w kolejnym miejscu. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach to… nic nowego. Nasza karta podpięta jest w wielu miejscach w sieci – płacimy za Spotify, Netflixa czy inne HBO. Podajemy ją też hotelom, na Bookingu czy AirBnB. Praktycznie z każdego z tych miejsc może zdarzyć się wyciek.

Rozwiązanie? Po prostu korzystajmy z wszystkich dobrodziejstw technologii z umiarem – nie musimy od razy dodawać wszystkich kart do Curve. Wystarczy, że wrzucimy tam np. tylko te, które biorą udział w promocjach – dzięki czemu łatwo nam będzie kontrolować ile i kiedy wydaliśmy :)

Cashback za zakupy

Curve oferuje bowiem opcję „Curve Cash”, czyli cashback za zakupy w trzech wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych. Posiadacze kart Blue mogą korzystać z tej opcji przez 90 dni, natomiast właściciele kart Black – bezterminowo. Widać jednak, że usługa nastawiona jest (póki co) głównie na sklepy popularne w Wielkiej Bryatnii i Europie Zachodniej. Na szczęście część z nich dostępna jest również w Polsce – te, które rzuciły mi się w oczy to: Lidl, Ikea, Tesco, Carrefour, Aldi, Auchan, Costa Coffee, Marks & Spencer, Netflix, Spotify, Leroy Merlin, Easyjet, BP, Booking, Saturn, Media Markt, H&M, Apple, Amazon, Starbucks, McDonalds, Burger King. Nie wybierajmy natomiast Cafe Nero – w Polsce funkcjonuje pod nazwą Green Cafe Nero i cashback nie jest za nie naliczany.

Curve - jak zbierać cashback za zakupy 1% w Lidl, Ikea, Amazon
Cashback naliczany automatycznie w chwili zakupów

Cashback naliczany jest automatycznie po dokonaniu płatności i zasila wirtualną kartę Curve Cash – przy czym środki naliczane są w punktach, których przelicznik to 1 punktów = 1 pens (0,01 GBP czyli ok. 5 groszy). Aby wypłacić środki musimy wskazać tę kartę jako kartę źródłową przed daną płatnością – choć niestety w przypadku płatności na wyższą kwotę (niż posiadane środki) ta zostanie odrzucona, zamiast ściągnąć nadwyżkę z innej karty. Tu możecie zobaczyć jak wyglądało zyskiwanie cashbacku u mnie – a następnie wydanie go na parking (2 zł, czyli 40 punktów / 0.4 GBP).

Curve - wykorzystanie cashbacku Curve Cash
Zbieranie i wykorzystanie Curve Cash

Jak wyrobić kartę i zgarnąć 50 zł?

No dobrze, to skoro już wiemy jak działa Curve, to jak wyrobić tę kartę i… zgarnąć przy okazji 50 zł premii od LiveSmarter? :)

Wystarczy, że pobierzemy aplikację Curve na smartfona (iOS lub Android) i w trakcie wnioskowania o kartę podamy kod promocyjny (promo code): KARTA. Przy czym warto dodać, że jeśli aplikację pobierzemy z podanego linku, to kod może uzupełnić się automatycznie.

Sam proces wnioskowania, choć dostępny w języku angielskim, jest bardzo prosty: podajemy maila, potwierdzamy go, podajemy numer telefonu, PIN, adres do wysyłki i zezwalamy na powiadomienia wysyłane przez aplikację.

Curve - którą kartę wybrać Blue czy Black? Curve - jak zweryfikować swoją kartę Curve - dodawanie adresu
Proces zakładania Curve

Warto tu podkreślić, że nie jest wymagane wgrywanie skanu dowodu, a nawet podawanie jego danych! Curve nie gromadzi naszych środków więc nie podlega pod Ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. To spory plus, bo nasze dane nie wypływają za granicę.

Jak więc wygląda weryfikacja? Curve prosi nas o podpięcie dowolnej karty płatniczej, na której zrobiona zostanie drobna transakcja (która później jest zwracana) wraz ze stosownym opisem. Powinniśmy wtedy zalogować się do swojego banku (jeśli opisy transakcji widzimy w blokadach) i przepisać te cyfry w aplikacji w celu zweryfikowania karty. Identycznie postępujemy zresztą dodając kolejne karty.

Co, jeśli nasz bank nie pozwala na podglądnięcie opisów transakcji, które są w blokadach (tak jest np. w PKO BP)? Wystarczy poczekać na rozliczenie transakcji i wtedy wrócić do zweryfikowania plastiku.

Premię w wysokości 50 zł (przeliczaną na punkty Curve Cash, o których pisałem przy okazji cashbacku za zakupy) otrzymamy po wykonaniu pierwszej transakcji przez Curve. Karta powinna do was przyjść w ciągu około tygodnia od zamówienia – przynajmniej tyle to było u mnie. Opłat za wysyłkę brak.

Promocja z premią w wysokości 50 zł na start trwa do końca roku. Później ciężko mi powiedzieć, czy uda się wywalczyć ponownie takie warunki dla czytelników bloga :)

5 funtów (25 zł) w programie poleceń

Na koniec dodam, że oprócz specjalnej promocji na start dostępny jest również standardowy program poleceń Curve, w którym zarówno polecający, jak i polecany, otrzymują po 5 funtów (ok. 25 zł) premii. W promocji dla czytelników bloga premia jest więc podwójna, dlatego warto z niej korzystać póki jest dostępna. Później zostanie już „tylko” 25 zł. Niestety nie da się skorzystać z promocji dla czytelników (z kodem KARTA) oraz z czyjegoś polecenia. Albo jedno, albo drugie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Taka sytuacja: Curve odrzucil dziś transakcje z karty 123. W Santanderze mówią ze nie widzą zeby dziś jakieś transakcje były wykonywane. Macie na to jakaś podpowiedź?

  Anom Odpowiedz
  • Kilka razy juz tak mialem z roznymi kartami podpietymi pod Curve, najczesciej jak robie kilka transakcji i kolejna juz nie chce przejsc.

   aaaa
  • Ale to curve odrzuca?
   Rozumiem gdyby Santander odrzucał z jakiś tam względów, ale curve?

   Anom
  • Drugie – dopiero co zauważyłem – z terminala mam potwierdzenie płatności, natomiast brak obciążenia karty. Czyżby Curve tez działało w trybie offline?

   Anom
  • No nie, to by stało w sprzeczności z dwiema cechami Curve: natychmiastowym obciążaniem podłączonej karty (czylli sama Curve nie może offline’owo „buforować” transakcji) oraz tym, że bank widzi te transakcje jako internetowe (a te są zawsze online).

   Don Quijote de la Mancha
  • To wina karty banku w takim razie?

   Tak jak wspomniałem mam potwierdzenie z terminala o akceptacji platnosci a na koncie ani śladu.

   Komunikat z curve niestety szybko wykasowalem i nie mam pojęcia co tam się wyswietlilo.

   W apce nie ma również tej transakcji

   Anom
  • Choćby w takim Santanderze jest maksymalny limit 10 transakcji internetowych kartą dziennie (w to wliczają się wszystkie transakcje wykonane Curve), do tego banki mają systemy antyfraudowe i jak widzą podobne transakcje (a tutaj dla banku Curve jest sprzedawcą) wykonane w krótkim czasie to potrafią zablokować kolejną próbę zakupu.
   Osobiście używam Curve prawie rok czasu (przy codziennych zakupach) i dotąd miałem może z trzy przypadki że odrzuciło transakcję z niewiadomej przyczyny, także margines.

   Maq
  • Kwestia jest tego, że jest potwierdzenie z terminala a nie widać transakcji w curve ani appce banku

   Anom
  • Mam to samo. Nigdzie nie widać jednej wczorajszej transakcji. Potwierdzenie z terminala mam.

   Eloraper
  • @Anom, @Eloraper — ale to ogólnie dobrze, tak?
   Zapłacić się udało, a transakcji nie widać, obciążenia nie ma, dobrze rozumiem?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tzn. może nie tyle „dobrze”, co dla Was korzystnie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrze rozumiesz. Niemniej trochę to zastanawiające jest.

   Eloraper
  • Dla własnej uczciwości lepiej to wyjaśnić :)

   Anom
  • U mnie obciążenie pojawiło się dzisiaj z komentarzem, że operacja była wcześniej (konkretnie przedwczoraj). Obciążenie ma datę dzisiejszą.

   Eloraper
  • I znalazło się obciążenie Curve dzis rano.

   Napisalem szyciej do supportu – odpowiedzieli mi ze mieli problem z „jednym ze swoich partnerów technicznych, który wstepnie odrzucał transakcje”

   Anom
 • Czy też wina terminala?

  Anom Odpowiedz
 • Jak długo trzeba czekać na te 10GBP? Podpiąłem Visę ING, zrobiłem pierwszą transakcję 23.11, zaksięgowana 25.11 a bonusu brak. Promo code na bank wprowadziłem przy zakładaniu konta. Jest sens jeszcze czekać czy pisać już do supportu? Miał ktoś podobną sytuację?

  bobby Odpowiedz
  • Ja pisałem. Po 2 dniach przepychanek mailowych, bonus się pojawił ( 4 dni po wykonaniu pierwszej transakcji ).

   Христофор
 • Pytanie do starych wyjadaczy Curve. Czy przepinanie go back in time działa przy zwrotach na TMUB? Daje dobry MCC? Do zwrotów?

  Kacper Odpowiedz
 • A czy zalicza bonus za zakupy online?

  Domi Odpowiedz
  • Zalicza – ważne jest MCC.
   Mam nadzieję, że będzie oryginalne, będę wiedział jutro jak zaksięguje się transakcja przeniesiona 26.11.

   mbo
  • Czyli teraz mogę zapłacić za zakupy w zwykłym spożywczym z tych 10 funtów? Przy pierwszej transakcji podać pin?

   Domi
 • A te zwroty 1% to kiedy się pojawiają na karcie Curve. Zrobiłam płatność w Media Markt na 200 zł (wybrany sklep do zwrotów) i na karcie Curve widnieje nadal tylko 10 GBP (powitalne). Ktoś to przećwiczył i wie, jak to wygląda?

  Kate Odpowiedz
  • U mnie, punkty z lidla/ikea wpadły od razu.

   RadekW
  • U mnie również punkty za zakupy w Lidlu pojawiły się od razu.

   mbo
  • U mnie nadal nic, ma to znaczenie, że płatność była kk w media markt online?

   Kate
  • Możliwe, że na przykład płatność przez PayU i Curve nie rozpoznał tego sklepu jako MediaMarkt bo sklep nazywa sie „PayU”. Ja póki co dokonywałem wszystkich zakupów w stacjonarnych sklepach.

   RadekW
  • Tak, coś w tym stylu. Napisałam to nich informację i już dostałam info: „This occasionally happens when the retailer doesn’t have the name of the shop on their payment terminal so our system can’t recognise it as a member of the rewards programme when it receives the transaction. ”

   Jednak w opisie transakcji jest wyraźnie napisane „media Markt”

   I kazali wysłać kopię paragonu.

   Kate
 • witajcie, napiszcie łopatologicznie jak zapłacić za zakup mając 10 funtów na curve cash. wchodzę w aplikację, dalej wallet zaznaczam ptaszka przy curve cash i płacę? czy w sklepie internetowym mam podawać dane karty curve jej numer itp.?

  megi Odpowiedz
 • Dostałam bonus. Czyli teraz za te 10 funtów mogę normalnie zapłacić w sklepie za zakupy? Przy pierwszej transakcji należy podać pin?

  Domi Odpowiedz
  • Teraz za te 10 funtów możesz normalnie zapłacić w sklepie za zakupy :) Przy pierwszej transakcji nie będzie wymagał PINu

   Karola
 • Jeszcze jedno pytanie dotyczące polecenia, jeżeli ktoś wpisze kod KARTA to może jeszcze kod polecajacy? Do kiedy trwa promocja? Ja dostałam 10 GBP, bez tych 5gbp z polecenia więc dlatego pytam😊

  Domi Odpowiedz
 • Dzisiaj miałem z kartą niemiłą niespodziankę – odrzucenie transakcji w dwu różnych sklepach.
  Czy ktoś miał podobny problem ?
  Jeszcze rano bez problemu zapłaciłem w sklepie.

  mbo Odpowiedz
  • Jednak to nie problem z Curve – okazało się, że miałem ustawiony miesięczny limit transakcji internetowych na ustawionej karcie i go rano wykorzystałem,
   Wcześniej nie płaciłem tą kartą tak dużo „internetowo”.

   mbo
 • Czy w curve będą się „burzyć” jak wyciągnę 10x po 4k z bankomatu z kredytowki?
  Macie jakieś bezpieczne limity przy których się „nie czepiają” przy takich wyplatach?

  paolo Odpowiedz
  • Jest to zakazane w ich zasadach, ale nie wiem czy tego przestrzegają. Pamiętaj o prowizji 2% za wypłaty gotówki powyżej 200£ miesięcznie z kredytówki.

   Budzi
  • Ale przeciez ta prowizja jest przy wypłacie z przewalutowaniem a ja pytam o opcje:

   Wypłata z bankomatów (ta sama waluta wypłaty co podpiętej karty) – Darmowe pierwsze 10 wypłat miesięcznie, później £0.5

   paolo
  • Ale to się tyczy tylko podpiętych kart debetowych. Za kredytówkę jest prowizja, tak jak podał @Budzi

   Przemysław
  • ale czy przy wypłacie z bankomatu, mimo braku prowizji naliczanej przez Curve, bank którego karta będzie obciążona nie naliczy prowizji za wypłatę gotówki z karty kredytowej?

   gregoopl
  • Testowe 200zl wyplaty bank potraktował jako płatność przez internet

   paolo
  • Nie wyplacisz 10x 4k z bankomatu poprzez Curve, bo standardowo jest limit dzienny wypłat w kwocie 200 funtów (no chyba że wyprosic support o wyższy limit).

   Paweł
 • Nie: Curve may charge you an additional 2% for withdrawals above £200 (or currency equivalent) per calendar month, when using a credit card as the underlying card. Please note that this not a limit per credit card, but a cumulative for all credit card withdrawals using your Curve card in a calendar month. This charge does not apply to ATM debit card withdrawals

  budzi Odpowiedz
 • Dzięki za info o DP. Pytanie tylko o limit doładowań z kredytowki bo w necie pisza ze raptem 2k na 30dni 😭😭😭

  paolo Odpowiedz
 • Taka sytuacja – help 🤔🤔🤔

  20 listopada płatność curve z karty debetowej getinu. Tego samego dnia back in time na kredytowke citi (w getinie od razu autoryzację wyzerowalo a następnie w ogole znikła).
  21 listopada byl zwrot towaru na karte curve do ktorej wciaz caly czas jest podpięta debetowka getinu.
  Niestety zwrot nie wrócił na żadną z kart a minął juz tydzień.
  Wg mnie powinien wrocic na karte podpiętą w dniu robienia zwrotu czyli getin.

  Co robic i gdzie i do kogo i co pisac?

  paolo Odpowiedz
  • Na razie do nikogo, zwrot swoje trwa. Jak w Curve nie będą wiedzieli, na która kartę zwrócić pieniądze, to sami napiszą.

   p27
  • Standardowo w tym sklepie to bylo 2 max 3 dni robocze a teraz juz tydzień

   paolo
  • Ale teraz zwrot idzie 2 razy dłużej, bo najpierw na Curve, a potem z Curve na Getin. Jak widzisz transakcję w Curve to ma status ‚refunded’?

   p27
  • Nie. Nic nie ma. Jest identyczna jak inne transakcje

   paolo
 • Czy możecie mi powiedzieć, dlateczego Curve wczoraj działała w sklepach a dzisiaj co płatność to odrzut – przypięta do tej samej karty co wczoraj?

  Kate Odpowiedz
  • Mnie płatności w sklepach działają dzisiaj ale za to od wczoraj nie działa mi doładowanie DP poprzez Curve

   erde
  • Mi 30 listopada odrzuciło 8 prób płatności na Aliexpress z podpiętym R. Co ciekawe Ali twierdzi, że wpłata dotarła…

   broker
 • Ciekawe czemu w ps store nie działa ta karta w ogóle…
  Poza tym strasznie dużo razy odrzuca mi płatności tą kartą.

  Bea Odpowiedz
 • z ciekawostek- wczoraj w POLSCE na BP dostałem „propozycję” DCC- mogłem wybrać obciążenie albo w walucie „lokalnej” czyli PLN albo w walucie wystawcy karty czyli w GBP.

  gregoopl Odpowiedz
  • Na nowo wydanej Curve? Na swojej starej czarnej mam to chyba przy niemal każdej płatności pinowej…

   Don Quijote de la Mancha
  • tak, nowo wydana, póki co tylko na BP to miałem, w Kauflandzie, Lidlu czy Shellu i paru innych lokalnych sklepach, nie miałem takiej „propozycji”

   gregoopl
  • Aha, no to dzięki za info, to nie tylko taka teoretyczna ciekawostka, na tym naprawdę można stracić, więc trzeba uważać…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja na BP i w Lewiatanie.

   ola
  • Ja miałem taką propozycję 2x przy płatności w aptekach >50zł z PINem.
   Dziś przesadziłem z ilością back in time :) Przy 21. bank wyzerował mi limitu transakcji internetowych.

   Łuki
  • Który bank? Mi Santander zablokował w ogóle kartę, musiałem dzwonić żeby odblokowali i poprosiłem żeby tak nie robili. No to teraz tylko zamrażają kartę na chwile i potem dalej działa.

   aaaa
  • Millennium, następnego dnia ustawiłem limit. Nie było trzeba się kontaktować z bankiem.

   Łuki
 • @aaaa
  Pani z Santander na infolinii w ogóle nie wiedziała o co chodzi. A wdzięczna nazwa Curve została skomentowana: ” proszę o zachowanie kultury”. No i co teraz? Może spece i wyjadacze się wypowiedzą?

  Waldemar Odpowiedz
  • Haha, dobre :D
   Ale to przy okazji fajny przykład wiedzy jaką posiadają zwykli konsultanci z infolinii…. Niestety.

   pws
  • Zakladam że jakiś system bezpieczeństwa lib antyfraudowy się uruchomił. 21 autoryzacji internetowych w GB mogło wzbudzić podejrzenia. Dobrze że limit wyzerowali a nie kartę zablokowali lub zastrzegli

   paolo
  • Wydaje mi sie, ze czyta sie „kerw” :D

   RadekW
 • Pytanie, jeśli podłączę do Curve kartę getina visę (brak opłat za przewalutowanie+przewalutowanie po kursie VISY) i zapłacę za pomocą Curve za granicą, to rozumiem, że nie łapię się pod opłaty za przewalutowanie, bo zamierzam płacić w euro i chcę by przewalutowywania dokonywał bank, a nie Curve?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • To nie tak. Curve robi przewalutowanie zamiast banku jeśli uzna, że płacisz w innej walucie niż waluta karty. Jeśli więc zapłacisz w EUR a karta Getina jest podpięta jako PLN to Curve zrobi przewalutowanie. Musisz zmienić w apce walutę karty Getin Banku na Euro – wtedy Curve nie zrobi przewalutowania jeśli zapłacisz w EUR (tylko Getin).

   Michał
 • Ile w Curve trwa zwrot na kartę? Zapłaciłem nią w Moje usługi i już tydzień jak nie ma. Jak poprzednie opłacałem bezpośrednio kartą banku to zwrot był już następnego dnia.

  drudar Odpowiedz
 • A czy punkty w Bezcennych chwilach naliczają się normalnie przy transakcjach przez Curve? Chodzi mi o te zwykle punkty za każdą transakcję?

  Aleksy Odpowiedz
 • A czy punkty w Bezcennych chwilach naliczają się normalnie przy transakcjach przez Curve? Chodzi mi o te zwykle punkty za każdą transakcję?

  Aleksy Odpowiedz
 • Niestety mam juz od dawna Curve i nie moglem skorzystac z tej promocji. Ale dzisiaj patrze wpadl od nich email, ze daja 5 funciakow na swieta za 1 platnosc ich karta. Takie podejscie to lubie :)

  keton Odpowiedz
  • Ja nie dostałem, pewnie dlatego, że ostatnio zacząłem Curve używać…

   Don Quijote de la Mancha
  • Poszukaj w gmailu w ofertach albo spamie. Na wszystkie 3 konta dostalem taka oferte, w tym 1 uzywane niemal ciagle a 1 tylko 1x na poczatku.

   keton
  • Kiedy dostałeś maila i jaki miał tytuł? Pytam, bo u mnie też niestety nie ma… C mam od dawna, ale używam rzadko.

   pws
  • „Here’s £5 on us.”

   keton
  • Ja tez nie mam takiego e-maila. Mam tylko w wiadomosciach info z kodem polecenia dla 5 funtów.

   jaceny
 • Gdzie widnieje to Curve Cash? Dokonałem już jednej płatności i nigdzie nie mogę znaleźć tych promocyjnych środków, dzięki za odp

  Paweł Odpowiedz
 • Mam jakieś + 1000, co z tym zrobić?

  Paweł Odpowiedz
  • Ustaw to jako aktywna karte i mozesz tym normalnie placic w sklepie.

   keton
  • To Twoje 50 zł, a właściwie 10 GBP do wydania, gdy ustawisz do płatności kartę curve i tą kartą zapłacisz w sklepie

   Kate
 • Chcę dodać ręcznie czynsz. To jaki dokument muszę im przesłać? Czy ktoś wie?

  Andrzej Odpowiedz
 • £5 na święta. Miło :-)

  PyramidHead Odpowiedz
 • Próbuję dodać kredytowke z BNP i odrzuca że mają przejściowe problemy, a na karcie blokuje 5,03. Getina debetowa dodał normalnie, blokował środki dopiero przy weryfikacji karty. Czy ktoś ma pomysł co robie źle?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Jak długo się na 10 GBP? wykonałem transakcję 2 grudnia jest 4 i jeszcze nic…

  Seba89 Odpowiedz
 • Dotychczas nie ustaliłem tych 3 merchantów, gdzie chce zrobić zakupy ze zwrotem 1%. Rozumiem, że mogę to zrobić później? też od tej daty przez 90 dni będę miał zwrot?

  Robin77 Odpowiedz
 • Da się przejrzeć historię transakcji z poprzedniego miesiąca? Jak wchodzę w daną kartę to pokazuje tylko bieżący.

  drudar Odpowiedz
 • Po jakim czasie jest premia? Wczoraj robiłem transakcję i póki co nic

  Aleksy Odpowiedz
 • info do posiadaczy kart Toyota Banku. Składam reklamację regulamin nie wyklucza transakcji internetowych, ale wygląda na to że transakcje kartą Toyoty podpiętą pod Curve nie naliczają zwrotu za paliwo. U mnie przynajmniej się nie pojawił, a innego powodu nie widzę.

  gregoopl Odpowiedz
  • Ja też podpięłam i tankowałam na BP. W aplikacji Tankuj Korzyści widzę tankowanie w transakcjach, więc wygląda, że zwrot będzie (transakcja z października, więc zwrot chyba koło 15 jest, wtedy dopiero mogę potwierdzić wpływ kasy).

   ola
  • no to chyba że koniec miesiąca dziwnie u mnie wyszedł. Wcześniej tankowałem „normalną” kartą Toyota i widziałem jako naliczoną premię do wypłaty. POd koniec listopada tankowałem „kartą Curve” i nie pojawiło się. Sprawdzałem i nie pojawiało się w premii ale….może to wynik tego że zaksięgowało się pod koniec m-ca? W takim razie z reklamacją czekam do wypłaty premii- zobaczę ile się naliczy.

   gregoopl
  • @Gregoopol, ja pierwszy raz tankowałam w połowie miesiąca (z Curve) i, oczywiście, jest w Tankuj korzyści, drugi raz (z Curve) 29.11. i też (o dziwo jak na długi czas księgowania Toyoty) jest widoczne w aplikacji. Nie wiem, co doradzić, bo może ja miałam jakieś dziwne szczęście z tak szybkim księgowaniem – uważam, że Toyota jest na drugim miejscu za Envelo pretendentem do tytułu „przeginacie”. Sprawdź na koncie Toyoty kiedy Ci zaksięgowali to tankowanie.

   ola
  • @gregoopl
   transakcji z końca miesiąca nie widać w aplikacji tankuj korzyści, ale zwrot dostaniesz
   do zwrotu liczy się data wykonania, nie księgowania
   za zakupy 30 listopada zwrot będzie w grudniu

   kruczi
 • @ola, napisz proszę czy wpadła premia z promocji Tankuj Korzyści.

  Krak Odpowiedz
  • Jasne. Jak tylko wpłynie na konto – ale tak jak pisałam, to pewnie w połowie miesiąca. Na razie podziwiam tylko w aplikacji.

   ola
  • @Krak
   wpadnie

   kruczi
  • no i pięknie czyli łącznie 6 % tańsze paliwo – szkoda że tylko 90 dni od aktywacji C ale łącznie aż na 4 tyś jeśli ostatni tyś wykorzystam na początku lutego. Polecam BP Supercard jak ktoś mniej tankuje :-)

   zenek64
  • @kruczi dzięki :-)

   Krak
 • witam,
  gdzie przychodzi ten mail o 5 funtach? na maila podanego przy rejestracji czy jest to widoczne gdzieś w aplikacji Curve?

  Megi Odpowiedz
 • Po jakim okresie od dokonania transakcji otrzymujecie te 50 zł. Wykonałem transakcję 23 listopada i nadal nic nie wpłynęło :(

  Sebek Odpowiedz
 • Hmm, wczoraj transakcja, dziś wpadło 10 i 5 funtów, ktoś wie czemu? Nie narzekam, dociekam :D

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • W ostatnich dniach do wielu obecnych użytkowników rozsyłali maile z promocją świąteczną, 5 funtów za dokonanie dowolnej transakcji. Opisana jest ona jako „£5 Curve Gift”, może to ten dodatkowy bonus?

   Maq
  • szkoda, że na żadnej z 6 kart nie dostałem tego maila :O

   paolo
  • Dla wybrancow daja 5 funciakow na swieta. Tak udalo mi sie pozyskac 15 funtow na 3 karty zupelnie za nic. Lubie takie promocje.

   keton
 • 3 tygodnie a karty brak. Ktoś jeszcze tyle czeka?

  Lord Klops Odpowiedz
  • Ja również trzy tygodnie temu zarejestrowałem się w aplikacji i do tej pory nie otrzymałem karty. Pisałem do nich na support@imaginecurve.com ale brak odpowiedzi. Czy ktoś już to przerabiał? Udzielają jakiejś odpowiedzi -jeśli tak to jak długo czekaliście na odpowiedź?

   EGON
 • tymczasem chyba ja popsułem sytuację ale po kolei. Po aktualizacji aplikacji na IOS przy jej uruchomieniu pojawił się baner ho ho ho wybierz 3 marchentów do zwrotu 1 % – myślałem że to 3 dodatkowych partnerów do zwrotu tymczasem po wybraniu 3 partnerów okazało się że poprzedni zostali „zastąpieni” nowymi i oferta zwrotu 1 % działa 3 miesiące od dzisiaj – mimo że kartę aktywowałem już jakiś czas temu . Ciekawe czy da się to jakoś odwrócić- ewentualnie wydłużyć o pozostały czas poprzedniego bonusu.

  zenek64 Odpowiedz
  • Hmm, ja Curve mam już od dawna i właśnie dostałem mejla “We’re gifting you more cashback 🎁”:

   We’re giving you cashback for another 3 months!
   It’s Christmas. We’re feeling generous. So we’re giving you cashback for another 3 months! Just update the Curve app to accept our gift and pick your new retailers.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja też dostałem, a mam curve od chyba miesiąca :)

   Anom
  • Co swoją drogą wykorzystałem do „podmianki” punktów cashback :)

   Anom
  • Czytamy maila od początku do końca. Oczywiście również ze zeozumieniem. Cytat: Please note that if you choose to select new retailers, you won’t be able to switch back to your previous choices.

   Eloraper
  • Ja nic nie dostalem ale nowa apka ciagle mnie atakuje zeby wybrac te 3 sklepy. Ale zaczekam, az skoncza mi sie inne zwroty. Tym razem lista jest duzo dluzsza.

   keton
 • Mam podpięta KK TMUB zastanawiam się jak jest z tym back in time. W listopadzie pod koniec miesiąca miałem kilka dodatkowych transakcji z KK przez CRV na sumę 2000 zł w pierwszych dniach grudnia zrobiłem na inne karty back in time na 1500 zł, teraz na KK TMUB mam zwrócone transakcje (czyli tak jak bym zrobił zwrot płatności np oddając towar w sklepie) czy to oznacza, że w grudniu muszę wydać KK 500 + 1500 (te zaksięgowane zwroty) żeby otrzymać pełen cash back 5% za grudzień?

  _Marek Odpowiedz
  • Chyba niekoniecznie, bo to przeciez nie byly zwroty transakcji z TMUB tylko innych kart. To tak jakbys zasilil konto karty kredytowej. A z tym tez trzeba uwazac, bo w takim Citi za nadwyzki 200+ placi sie haracz.

   keton
  • No właśnie to jednak widać na rachunku karty KK TMUB jako zwroty bo backintime robione było z KK na inne karty i stąd moje obawy, że w tym miesiącu muszę wydać extra 1500 żeby w ogóle dostać zwrot w ramach 5% na TM.

   _Marek
  • @_Marek, podejrzewam, że Twoje obawy są uzasadnione.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Marek
   Na mój rozum tak. W ogóle kk TMUB nie polecam do Curve.

   Waldemar
  • @ Don i Waldemar dzięki za odp. Człowiek uczy się na błędach ;)

   _Marek
 • Mam pytanie. Założyłem sobie Inteligo w promocji. Chcę podpiąć kartę do Curve. Czy robiąc „back in time” z płatności zanim otrzymałem kartę Inteligo wszystko będzie ok? Czy z Inteligo zaksięguje z datą bieżącą? I czy Inteligo zaliczy taką płatność kartą?

  Edi Odpowiedz
 • Jak długo czekaliście na kartę? 3 tygodnie temu zarejestrowałem się w aplikacji i do tej pory nie otrzymałem karty.

  VV Odpowiedz
  • Dołączam się do pytania „W” Ja również trzy tygodnie temu zarejestrowałem się w aplikacji i do tej pory nie otrzymałem karty. Pisałem do nich na support@imaginecurve.com ale brak odpowiedzi. Czy ktoś już to przerabiał?

   EGON
  • Ja czekałem 3,5 tygodnia i brak karty nadal. Napisałem do nich i po 1 dniu odpisali i niestety nie jest tak różowo. Do Wszystkich, którzy nie dostali karty – prawdopodobnie z jakiś przyczyn żądają weryfikacji – jak u mnie przez zdjęcie paszportu/dowodu i selfie!

   Bolo
 • To niewiarygodne, że dopiero niedawno na tym blogu odkryto tak cenny do promocji bankowych produkt. Ja go już od ponad 1,5 roku używam.

  Angulo Odpowiedz
  • Mało wiesz. To blog o promocjach bankowych. Od niedawna Admin dodaje inne, np. fintech Curve.

   PyramidHead
  • Dawniej chyba Curve nie miało takiej promocji, był tylko mniej atrakcyjny program poleceń (o którym Admin wspomina w ostatnim akapicie).

   Don Quijote de la Mancha
  • Angulo – ja tez mam Curve od ponad 1.5 rokuj. I co z tego. Nie kazdy tego potrzebowal. Teraz pojawila sie lepsza promocja to wszyscy sie na to rzucili. Kiedys dawali tylko 5 funtow. Na szczescie dla starych klientow C przygotowal nagrody pocieszenia. Dodam, ze karta C „uratowala mi zycie”, bo jako jedyna zadzialala, gdy kupowalem bilet na pociag w automacie w Paryzu 1.5 roku temu. Zadnej „zywej” obslugi jeszcze nie bylo. Ani Revolut, ani karta City, cos tam jeszcze probowalem – nic nie zadzialalo. Ale tak to juz jest we Francji. W kraju gdzie nadal potwierdza sie platnosci wlasnym podpisem :)

   keton
  • To dlatego, że Polska jest światowym liderem nowoczesnej bankowości. Praktycznie każdy inny kraj to pod tym względem polskie lata 90.

   Angulo
  • Niezupelnie, Austria i Niemcy tez maja nowoczesne systemy. Przynajmniej nigdzie nie mialem problemow z platnosciami (zblizeniowymi). Ale w Polsce jest latwiej bo wszystko i tak musialo byc zrobione od podstaw. Czekam tylko az na rynku pozostana tylko szybkie przelewy bez tych bzdurnych 3 sesji KIR, bo mozliwosci techniczne sa.

   keton
  • ja również od dawna jestem pewien, że nadejdą takie czasy, że sesje elixir odejdą w zapomnienie, tym bardziej, że przelewy w czasie rzeczywistym technicznie nie są żadnym problemem.

   abc
 • W jaki sposób kontaktujecie się z supportem curve przez aplikacje czy maila z www? I po jakim czasie odpisują?

  Ja wysłałam maila z komputera i nie przyszło żadne potwierdzenie ani odpowiedź.
  Jeśli ktoś się z nimi ostatnio kontaktował to proszę o potwierdzenie czy support@curve.app jest prawidłowy?

  majaa Odpowiedz
  • Dziś wymieniłem kilka maili (błyskawicznie odpisywali) z support@imaginecurve.com

   Kulson
  • Dzięki

   majaa
  • lepiej pisać przez aplikację, przychodzi potwierdzenie z kopią wiadomości na maila

   wiadomości, które wysyłałem im na maila często zostawały bez odpowiedzi
   po jakimś czasie przychodził mail, że w związku z tym iż nie odpisałem uważają problem za rozwiązany …

   kruczi
  • W którym miejscu w aplikacji można pisać maila?

   drudar
  • po ostatniej aktualizacji nie mogę znaleźć :(
   czyżby za dużo nowych męczybuł ? ;)

   kruczi
  • Napisałam maila na adres support@imaginecurve.com i z aplikacji też i zero odzewu.
   A jeśli ktoś np ma nieautoryzowane transakcje na karcie a kontakt z nimi jest żaden to co ma w tej sytuacji zrobić?

   majaa
  • Nastepny fintech który ma problemy, jak się zrobiło za dużo klientów…Mi karta nie działa w Carrefourze

   Kate
 • W czwartek zapłaciłem za kurs mytaxi, była podpięta karta mastercard, a dziś zauważyłem ze mam zwrot 30 % na Visa oferty, czy w takim przypadku przejdzie back in time żeby dostać zwrot?

  Mark1916 Odpowiedz
  • spodziewam się że nie bo VISA OFERTY zobaczy transakcje z CRV.MYTAXI a nie z MYTAXI więc zwrotu nie da z automatu (możliwe że po reklamacji wymęczysz ale lepiej nie ryzykować)

   zenek64
  • „eee tam” – cytat z „jak rozpętałem”
   przerzucałem „parę” razy na moich bytach bankowych tr. pod kątem Visa oferty i działało jak złoto :)

   Krzysztoff
 • Prośba do osób które pisały do zespołu curve o podwyzszenie tego limitu 200£ na wyplaty bankomatowe z karty kredytowej (i uwzglednili im to) o porzucenie na maila tresci tego co napisaliście 😉😉😉
  wpamix@gmail.com
  Z gory dzięki

  paolo Odpowiedz
  • @Paolo oddali Ci w końcu pieniądze za zwrot towaru? i na którą kartę? Getina czy Citi? też mam podobną sytuację i czekam już dość długo..

   m.
  • Oddali w piatek. Na karte Citi

   paolo
 • Może ktoś przerabiał. Podpiąłem KK Santandera. Transakcja i zwrot zostały już zaksięgowane.
  Ale nie ma opisów transakcji. Jest tylko ZAKUP,ZWROT ( tak jak było w blokadach) a szczegółów brak no i z weryfikacji nici.
  Może w Santanderze to jakoś dłużej trwa albo co innego?

  Bufon Odpowiedz
 • Ciekawa sprawa z tymi dodatkowymi 5 GBP. Założyłem curve w połowie listopada, karta przyszła ale nie spieszyło mi się z pierwszą transakcją. W pewnym momencie dostałem powiadomienie w appce na telefonie z tekstem „get 5 GBP more blablabla”. Jakoś przypadkiem mi się usunęło to powiadomienie (a appka jest tak cudowna, że nie przechowuje powiadomień albo wiadomości) i jakoś wyleciało mi to z głowy. Teraz zrobiłem pierwszą transakcję i wpadło zarówno 10 GBP za założenie z kodem oraz te 5 GBP (£5 Curve Gift) z powiadomienia ;) Co ciekawe, nie wysłali mi informacji o tym na maila tak jak tu inni wspominali.

  krabar Odpowiedz
  • Tak, też £5 dostałem, choć bez mejla.
   W ogóle bez żadnej informacji, pewnego razu zauważyłem, że mam to na Curve Cash.

   Don Quijote de la Mancha
 • Mam problem z kartami w Credit Agricole, BNP Paribas i Millenium. Karty dodają się do Curve ale w bankowości od ponad tygodnia nie mam transakcji z Curve. Santander też robił opory ale pojawiło się wreszcie po tygodniu. W Toyocie 1 dzień i w blokadach miałem kod. Macie pomysł co mogę zrobić? Pisać do banków? Dodawałem i usuwałem karty i nic to nie zmieniło.

  Chandox Odpowiedz
  • Ja mam taką sytuacje z kartą mbanku i wina raczej leży po stronie curve a nie banku. I jest to sytuacja nie do rozwiązania bo curve kontaktuje się z użytkownikami nie wiem może na zasadzie rzucania monetą.

   majaa
  • Kontakt z bankami bezcelowy. W ogóle nie wiedzą o czymś takim jak curve . Albo strugają wariata. W każdym bądź razie po jakimś czasie transakcje autoryzacyjne zyskują opis.
   Cierpliwości :)

   Bufon
  • 1/ nie z bankami tylko z ich dezinfoliniami ! zwykle będącymi firmami zewn., nawet, jeśli pracują w nich eks-pracownicy banku („przesunięci” do firmy zewn.)
   2/ takimi sprawami (stricte rozliczeniowymi) zajmuja sie kompetentne osoby z działu rozliczeń transakcji kartowych i nie mają plenipotencji do uprawiania takiej manufaktury jak korespondencja :)
   Suponuję, iż nie posiadają (z założenia) dostępnego dla wszystkich pracowników adresu @ a co dopiero dla Klientów :) Dostęp np. mogą np. mieć 2-3 predefiniowane osoby z oddziału.

   Krzysztoff
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy