50 zł za wyrobienie karty Curve – świetnego narzędzia dla osób korzystających z… promocji bankowych!

Zakończona

Ruszyła promocja fintechu o dźwięcznej nazwie „Curve” przeznaczona dla czytelników bloga LiveSmarter. W zamian za wyrobienie darmowej karty i wykonanie nią co najmniej jednej płatności możemy zgarnąć premię o dwukrotnie wyższej wartości, niż w standardowym programie poleceń. Co jednak istotne – ta karta może być niesamowicie pomocnym narzędziem w rękach każdego wyjadacza wisienek. I już choćby z tego powodu warto ją mieć.

Curve w Polsce z premią 50 zł od LiveSmarter.pl

Jedna, by wszystkimi rządzić

Curve to nic innego jak karta debetowa sprzężona z aplikacją mobilną, do której mamy dodane… inne karty debetowe bądź kredytowe. To właśnie w tej aplikacji wybieramy która karta ma być w danym momencie obciążona = którą płacimy za zakupy. Możemy więc powiedzieć, że Curve to pewnego rodzaju pośrednik, który pozwala nosić ze sobą tylko jedną kartę – a płacić dowolną inną, podpiętą „pod spodem”. A to daje nam całkiem sporo ciekawych możliwości.W tym momencie pewnie wielu z was pomyśli: „ale jest przecież Google / Apple Pay, który pozwala nie nosić ze sobą kart wcale”. Owszem, sam bardzo lubię to rozwiązanie, ale nie jest idealne – nie każdy bank pozwala na dodanie swojej karty do Google Pay lub Apple Pay, a dodatkowo większość bankomatów ciągle akceptuje tylko fizyczne karty (zwłaszcza za granicą, bo w Polsce mamy BLIKa). Zresztą kto powiedział, że w Curve nie będzie dostępna w ramach Apple Pay? Bo jeśli chodzi o Google Pay, to jest dostępna od… dzisiaj – choć póki co dotyczy ponoć tylko części wydanych kart i nie wszystkie będą już działać.

Co istotne: Curve w żadnym momencie nie przetrzymuje naszych pieniędzy. Nie ma żadnego konta, które możemy doładować – to jedynie pośrednik między naszą kartą, a terminalem płatniczym. Cały mechanizm jest niemal niewidoczny z perspektywy wystawcy naszej karty – w historii transakcji naszego banku płatności dokonane przy użyciu Curve wyglądają prawie identycznie, jakbyśmy dokonali ich w tradycyjny sposób. Sposób transakcji jest ten sam (operacja gotówkowa / bezgotówkowa), zachowany jest kod MCC płatności czy opis. Różnica polega jedynie na tym, że do transakcji dorzucany jest przedrostek „CRV”, a transakcja ma miejsce nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii.

Co to oznacza dla nas, osób często korzystających z promocji bankowych? Praktycznie wszystkie transakcje dokonywane via Curve powinny być liczone jako spełnienie warunków danej promocji, a transakcje dokonywane w miejscach z konkretnymi kodami MCC za które należy nam się moneyback będą liczone do zwrotu. W zasadzie bankowi mogą się „nie spodobać” tylko dwie rzeczy: miejsce transakcji – jeśli zastrzeże w regulaminie, że pod uwagę bierze tylko transakcje dokonane w kraju (a te przeprowadzone kartą Curve będzie widział jako zagranica) oraz opis transakcji – jeśli bank zastrzega, że będzie premiował tylko transakcje w konkretnych sklepach, to naliczy moneybacku np. za zakupy w Leroy Merlin, bo zamiast miejsca transakcji „Leroy Merlin” pojawi się „CRV*Leroy Merlin”.

Pamiętajmy również, że jeśli w aplikacji do płatności podpięta jest karta kredytowa, to wypłata z bankomatu zostanie potraktowana jak wypłata z karty kredytowej (brak grace period + zazwyczaj prowizja). Dlatego przed każdą transakcją najlepiej rzucić okiem na to jaką kartę mamy obecnie podpiętą (o ile używamy kart kredytowych). Choć akurat w przypadku płatności bezgotówkowych w sklepach czy internecie może to nie mieć aż takiego znaczenia, ponieważ…

Możliwość cofania w czasie i przepinania transakcji między kartami!

…Curve pozwala na przenoszenie się w czasie – i to dosłownie! Jeśli jakąś płatność dokonaliśmy nie tą kartą, którą chcieliśmy, to po jej zaksięgowaniu wystarczy wejść do aplikacji, zmienić przypisaną do transakcji kartę i… tyle! Płatność zostanie wykonana ponownie – tym razem obciążając nową kartę, a na starą zostanie wysłany zwrot. Oczywiście nie możemy tego robić w nieskończoność – Curve zastrzega sobie limit czasowy (14 dni od transakcji) oraz kwotowy (transakcja nie może być na więcej, niż równowartość 1000 funtów).

A jeśli już o funtach mówimy to warto dodać, że Curve ma jeszcze jedną zaletę – pozwala na przewalutowanie transakcji bez prowizji, po aktualnych kursach międzybankowych. Oznacza to, że płacąc np. w EUR system automatycznie przeliczy transakcję na PLN i pobierze z naszej karty złotówki. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat za przewalutowanie po stronie naszego banku, bo zazwyczaj za tego typu operacje pobierane jest co najmniej kilka procent wartości transakcji. Choć ostatnio się to nieco zmienia (coraz więcej banków wprowadza karty wielowalutowe) właśnie ze względu na sporą aktywność fintechów, które funkcje wielowalutowe mają zazwyczaj w standardzie.

Skąd Curve wie, że walutą naszej karty są złotówki? Po pierwsze – rozkodowuje to z numeru karty, w momencie jej dodawania. Po drugie – zawsze możemy manualnie zmienić walutę naszej karty w aplikacji. Jeśli więc będziemy chcieli, aby to nasz bank dokonał przewalutowania (a np. płacimy za coś w euro), to wystarczy wtedy przestawić walutę naszej (podpiętej) karty na euro. Curve nie dokona wtedy przewalutowania, tylko nasz bank.

Transakcje wykonane w ten sam dzień, obie w euro: jedna przewalutowana przez Curve, druga – przez Visa.
Różnic kursowych praktycznie brak (4,2630 vs 4,2646).
Curve - przewalutowanie Curve - przewalutowanie

Budżet domowy dla leniwych

Zresztą cała aplikacja Curve jest prosta i intuicyjna, ale równocześnie niczego jej nie brakuje. Generalnie może być wybawieniem dla osób, które chciałyby prowadzić jako-taki budżet domowy, chciałyby wiedzieć ile wydają, ale… ciężko im to wszystko ogarnąć, bo korzystają z kilku kart płatniczych (bo np. uczestniczą w kilku promocjach bankowych). Płacąc Curve zyskujemy zestawienie swoich transakcji w jednym miejscu, na dodatek posegregowane według różnych kategorii. Przyznam, że to dla mnie wybawienie – od początku tego roku starałem się spisywać wszystkie swoje wydatki na podstawie paragonów (których sterta leży na moim biurku), a i tak nie byłem w stanie wszystkiego notować – bo np. do zakupów w internecie otrzymałem fakturę na maila w środku nocy i zapomniałem jej wydrukować / zapisać w odpowiednim folderze. A że praktycznie zawsze płacę kartą, to tego typu rozwiązanie wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Curve - podsumowanie wydatków
Podsumowanie wydatków w jednym widoku

Curve daje nam jeszcze jedno: (względne) poczucie bezpieczeństwa. Dokonując bowiem transakcji via Curve otrzymujemy (zazwyczaj) natychmiastowe powiadomienie push na telefonie. Owszem, jest ono dostępne w aplikacjach wielu banków, ale… nie wszystkich. Dzięki temu uzyskujemy darmowe powiadomienia na temat transakcji niezależnie od tego z jakiego banku mamy kartę.

Co więcej – w razie zgubienia portfela nie musimy zastrzegać kilku kart, ale tylko jedną. Ba, nasze „prawdziwe” karty mogą sobie leżeć spokojnie w domu i zostać użyte w oczekiwaniu na wysyłkę zamiennika Curve.

A jakie wady ma Curve?

Choć Curve ma wiele zalet, to oczywiście posiada kilka wad. Chyba najbardziej oczywistą (i problematyczną, zwłaszcza dla starszych czytelników) może być fakt, że podmiot ten dopiero wchodzi do Polski. Oznacza to, że w chwili obecnej nie ma polskiego supportu czy nawet polskiej wersji językowej aplikacji mobilnej (bo Curve dostępne jest tylko przez aplikację mobilną). Prawdopodobnie w przyszłości się to zmieni, ale na tę chwilę musimy wszystko wyklikać po angielsku – w tym zaakceptować sam regulamin usługi (również po angielsku).

Pamiętajmy również, że jeśli przyjdzie nam skorzystać z procedury reklamacyjnej transakcji kartą (charge back), to najprawdopodobniej będziemy się musieli udać właśnie do Curve, bo to tą kartą fizycznie wykonana była dana płatność. W związku z tym reklamację będziemy musieli napisać po angielsku. Choć przyznam, że tego jeszcze nie przerabiałem.

Curve nie można również dodawać do Apple Pay, ale od dzisiaj jest możliwość dodawania do Google Pay. Jeśli natomiast chodzi o telefony z logo nadgryzionego jabłka, to ponoć Apple Pay ma być również niedługo. Co za tym idzie – dzięki tej opcji będziemy mogli mieć każdą kartę z logo Visa lub Mastercard zwirtualizowaną w naszym telefonie! :)

Curve ma również bolączkę chyba wszystkich fintechów – brak ustandaryzowanej tabeli opłat i prowizji. To, co w przypadku produktów bankowych znajdziemy zawsze w tym samym dokumencie, tutaj jest porozrzucane po stronie internetowej danego podmiotu i trzeba trochę pokombinować, żeby wszystkiego się dowiedzieć. Dlatego aby uprościć wam nieco życie zebrałem wszystkie istotne opłaty w jednym miejscu – bo choć podstawowa karta Blue jest darmowa, to na czymś jednak firma musi zarabiać. Tu warto dodać, że do wyboru jest też płatna wersja karty Black (9.99 euro miesięcznie), ale… szczerze mówiąc nie widzę żadnego sensu aby ją zamawiać. Zresztą zobaczcie sami:

Czynność Curve Blue Curve Black
Opłata miesięczna Brak 9.99€
Przewalutowanie transakcji Bez dodatkowych kosztów do £500 miesięcznie, później 2% wartości transakcji Bez dodatkowych kosztów do rocznego limitu £15000, później 2% wartości transakcji
Dodatkowa opłata za przewalutowanie w weekend (czasu UK) 0.5% prowizji za transakcje w GBP, USD, EUR oraz 1.5% za pozostałe waluty
Wypłata z bankomatów (ta sama waluta wypłaty co podpiętej karty) Darmowe pierwsze 10 wypłat miesięcznie, później £0.5 Darmowe pierwsze 10 wypłat miesięcznie, później £0.5
Wypłaty z bankomatów (z przewalutowaniem via Curve) £200 miesięcznie bez opłat, później 2% min. £2 £400 miesięcznie bez opłat, później 2% min. £2
Przenoszenie w czasie Do 14 dni, do £1000
Ubezpieczenie podróżne / od gadżetów elektronicznych Brak Tak, ale tylko dla rezydentów UK, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii
Cashback 1% w 3 wybranych sklepach przez 90 dni 1% w 3 wybranych sklepach bez limitu czasowego

Łatwo tu zauważyć, że Curve nastawia się na drobne prowizje pobierane głównie od transakcji walutowych, które teoretycznie są bezpłatne, ale tylko w dni robocze i do pewnych limitów. Ewentualnie liczy na przekonanie nas do opcji Black, ale moim zdaniem ta opcja nie ma w Polsce większego sensu. No chyba, że… liczymy na spory cashback od zakupów.

Ostatni minus to fakt, że podajemy dane swojej karty w kolejnym miejscu. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach to… nic nowego. Nasza karta podpięta jest w wielu miejscach w sieci – płacimy za Spotify, Netflixa czy inne HBO. Podajemy ją też hotelom, na Bookingu czy AirBnB. Praktycznie z każdego z tych miejsc może zdarzyć się wyciek.

Rozwiązanie? Po prostu korzystajmy z wszystkich dobrodziejstw technologii z umiarem – nie musimy od razy dodawać wszystkich kart do Curve. Wystarczy, że wrzucimy tam np. tylko te, które biorą udział w promocjach – dzięki czemu łatwo nam będzie kontrolować ile i kiedy wydaliśmy :)

Cashback za zakupy

Curve oferuje bowiem opcję „Curve Cash”, czyli cashback za zakupy w trzech wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych. Posiadacze kart Blue mogą korzystać z tej opcji przez 90 dni, natomiast właściciele kart Black – bezterminowo. Widać jednak, że usługa nastawiona jest (póki co) głównie na sklepy popularne w Wielkiej Bryatnii i Europie Zachodniej. Na szczęście część z nich dostępna jest również w Polsce – te, które rzuciły mi się w oczy to: Lidl, Ikea, Tesco, Carrefour, Aldi, Auchan, Costa Coffee, Marks & Spencer, Netflix, Spotify, Leroy Merlin, Easyjet, BP, Booking, Saturn, Media Markt, H&M, Apple, Amazon, Starbucks, McDonalds, Burger King. Nie wybierajmy natomiast Cafe Nero – w Polsce funkcjonuje pod nazwą Green Cafe Nero i cashback nie jest za nie naliczany.

Curve - jak zbierać cashback za zakupy 1% w Lidl, Ikea, Amazon
Cashback naliczany automatycznie w chwili zakupów

Cashback naliczany jest automatycznie po dokonaniu płatności i zasila wirtualną kartę Curve Cash – przy czym środki naliczane są w punktach, których przelicznik to 1 punktów = 1 pens (0,01 GBP czyli ok. 5 groszy). Aby wypłacić środki musimy wskazać tę kartę jako kartę źródłową przed daną płatnością – choć niestety w przypadku płatności na wyższą kwotę (niż posiadane środki) ta zostanie odrzucona, zamiast ściągnąć nadwyżkę z innej karty. Tu możecie zobaczyć jak wyglądało zyskiwanie cashbacku u mnie – a następnie wydanie go na parking (2 zł, czyli 40 punktów / 0.4 GBP).

Curve - wykorzystanie cashbacku Curve Cash
Zbieranie i wykorzystanie Curve Cash

Jak wyrobić kartę i zgarnąć 50 zł?

No dobrze, to skoro już wiemy jak działa Curve, to jak wyrobić tę kartę i… zgarnąć przy okazji 50 zł premii od LiveSmarter? :)

Wystarczy, że pobierzemy aplikację Curve na smartfona (iOS lub Android) i w trakcie wnioskowania o kartę podamy kod promocyjny (promo code): KARTA. Przy czym warto dodać, że jeśli aplikację pobierzemy z podanego linku, to kod może uzupełnić się automatycznie.

Sam proces wnioskowania, choć dostępny w języku angielskim, jest bardzo prosty: podajemy maila, potwierdzamy go, podajemy numer telefonu, PIN, adres do wysyłki i zezwalamy na powiadomienia wysyłane przez aplikację.

Curve - którą kartę wybrać Blue czy Black? Curve - jak zweryfikować swoją kartę Curve - dodawanie adresu
Proces zakładania Curve

Warto tu podkreślić, że nie jest wymagane wgrywanie skanu dowodu, a nawet podawanie jego danych! Curve nie gromadzi naszych środków więc nie podlega pod Ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. To spory plus, bo nasze dane nie wypływają za granicę.

Jak więc wygląda weryfikacja? Curve prosi nas o podpięcie dowolnej karty płatniczej, na której zrobiona zostanie drobna transakcja (która później jest zwracana) wraz ze stosownym opisem. Powinniśmy wtedy zalogować się do swojego banku (jeśli opisy transakcji widzimy w blokadach) i przepisać te cyfry w aplikacji w celu zweryfikowania karty. Identycznie postępujemy zresztą dodając kolejne karty.

Co, jeśli nasz bank nie pozwala na podglądnięcie opisów transakcji, które są w blokadach (tak jest np. w PKO BP)? Wystarczy poczekać na rozliczenie transakcji i wtedy wrócić do zweryfikowania plastiku.

Premię w wysokości 50 zł (przeliczaną na punkty Curve Cash, o których pisałem przy okazji cashbacku za zakupy) otrzymamy po wykonaniu pierwszej transakcji przez Curve. Karta powinna do was przyjść w ciągu około tygodnia od zamówienia – przynajmniej tyle to było u mnie. Opłat za wysyłkę brak.

Promocja z premią w wysokości 50 zł na start trwa do końca roku. Później ciężko mi powiedzieć, czy uda się wywalczyć ponownie takie warunki dla czytelników bloga :)

Aktualizacja: Promocja została zakończona. Kod KARTA przestał działać i nie będzie dawał premii! Jest natomiast możliwość korzystania z kodu polecającego (dającego 5 GBP): NVRJQ3JD

5 funtów (25 zł) w programie poleceń

Na koniec dodam, że oprócz specjalnej promocji na start dostępny jest również standardowy program poleceń Curve, w którym zarówno polecający, jak i polecany, otrzymują po 5 funtów (ok. 25 zł) premii. Oczywiście do wyboru mamy albo kod promocyjny, albo polecający – nie da się skorzystać obu. Albo jedno, albo drugie. Po zakończeniu akcji z kodem KARTA możliwe jest korzystanie z kodu poleceń: NVRJQ3JD.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli oprócz Twisto to jedyny z tych fintechów i smartfonowych banków co nie chce dowodów i selfiaków.

  marqqq Odpowiedz
  • Tak, tutaj akurat jest obejście ustawy bo Curve nie przechowuje żadnych środków – więc nie musi nas tak mocno weryfikować.

   Michał
 • Szkoda, że już od ponad 1,5 roku korzystam…

  Angulo Odpowiedz
  • No cóż – pisałem przy okazji Twisto, że długo zastanawiałem się nad opisywaniem fintechów na blogu, bo są jednak nieco inne, niż zwykłe produkty bankowe. Z drugiej strony tego typu podmioty rosną w siłę, korzysta z nich coraz więcej osób no i znacznie ułatwiają pewne rzeczy – stąd moja decyzja aby robić opisy. Z plusami i minusami.

   Michał
  • Skoro szkoda, to również współczujemy.

   Michał
 • Ciekawe co się stanie gdy wyrobimy dwie karty nazwijmy je A i B, a następnie kartę A podepniemy do karty B, kartę B do karty A. Pętla nieskończona?

  Szymon Odpowiedz
 • nasuwa mi sie pytanie- czy mozna jedna karte podpiac pod dwie karty Curve?

  Xemi91 Odpowiedz
  • Moim zdaniem powinno się udać (testowałem ale w drugą stronę – do swojej Curve można dodać karty innych)

   Michał
  • na razie nie można było

   karampuk
  • Michał jesteś pewien, że można dodać cudzą kartę do Twojej karty Curve? Jak zakładałem to właśnie pisali, że nazwiska posiadacza muszą się zgadzać.

   kulA
  • Dodałem kartę z eurobanku żony bez problemów. Generalnie płacąc kartą istotny jest tylko jej numer, data ważności i CVV. W pole na imię i nazwisko zazwyczaj można wpisać cokolwiek. To tak jak z przelewami – liczy się numer konta – dane odbiorcy nie mają znaczenia.

   Michał
  • cudzą można dodać, dodałem swoją do konta żony i teraz nie mogę dodać do siebie

   karampuk
  • dzieki za info, pozostaje po prostu kwestia, ze jedno z nas bedzie uzywalo curve + przenoszenie małych płatnosci, a drugie fizycznie kredytówki

   Xemi91
  • Ok, pamiętam że na początku zwracali uwagę, że nazwisko na karcie musi się zgadzać, dobrze wiedzieć, że to się zmieniło. Czyli teraz można dodać cudzą kartę pod swój Curve ale czy można dodać też jedną kartę pod dwa Curve’y?

   kulA
  • wlasnie sprawdzilem, nie da sie wciaz dodac 1 karty do 2 roznych kont curve :(

   sunwoj1
  • da się dodać różne karty, niekoniecznie swoje
   karty dodanej do konta nie można już dodać do innego konta ( nawet po usunięciu z pierwszego )

   kruczi
 • Jak długo weryfikuje kartę? dodałem revoluta, dwa razy pobrało po 1 funcie, a karta nadal nie zweryfikowana?

  Przemekgjhgjhjgh Odpowiedz
  • U mnie weryfikacja była w czasie rzeczywistym – podaję poprawny kod z blokady = karta jest dodawana

   Michał
  • dodawałem wczoraj, miałem ten sam problem. Zauważyłem, że te Funty (1£) trzeba zatwierdzić w aplikacji R. U mnie to i tak nie poskutkowało. Wybrałem więc opcję żeby przesłało przelew weryfikacyjny (ułamek £). Przepisałem kod z przelewu i działa.

   fb
 • Powiedzcie mi czyli mam rozumieć że jak dojdzie karta Curve to właśnie tą fizyczną kartą płacę w każdym sklepie (a ubywa z karty która mam obecnie podpiętą?). I nie ma w terminalu pytań typu żeby obciążyć konto w walucie kraju którym jestem – czasem trzeba coś przeklikać przy obcych kartach ? prosze o info

  bolek Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Ja kilka kart którymi muszę robić obroty miesięczne / promocyjne zostawiłem w domu. Noszę w zasadzie tylko Curve, do której mam podpięte karty. Alternatywnie zawsze mam też Apple Pay, gdyby coś było nie tak (póki co nie miałem problemów).

   Michał
  • trzeba uważać – niektóre terminale proponują funty, czasem sprzedawca się pytał jaka waluta

   karampuk
  • U mnie przy płatności na ryanair zaproponowało funty (bo karta jest od podmiotu brytyjskiego), natomiast we wszystkich innych miejscach płacę po prostu… zbliżeniowo – więc terminal nie ma nawet kiedy spytać :)

   Michał
  • Tak, trzeba uważać na DCC, przy płatności z PINem (przy wsunięciu karty w czytnik) zawsze pyta o walutę, przy płatnościach zbliżeniowych nie powinno ale czasami też się zdarza (miałem taką sytuacje raz na poczcie)

   erde
  • biedronka nawet przy zbliżeniowych (chyba powyżej 50) trzeba wybierać na terminalu walute

   karampuk
  • Problem z DCC jest głównie przy kartach wydanych na początku istnienia Curve, wtedy wszystkim dawali karty z brytyjskim numerem BIN, aktualnie do Polski wysyłają karty z lokalnym Polskim numerem. Płacę od roku stacjonarnie w PL poprzez Curve i ani razu nie miałem pytania o walutę w sklepie, wszędzie złotówki pobiera (również w wspomnianej wyżej biedronce) . Jedynie bankomaty potrafią zapytać się o przewalutowanie.

   Maq
 • Czy to 50 punktów to odrazu powinienem widzieć w aplikacji w oczekujących? po wpisaniu danych,weryfikacji czy jak?

  bolek Odpowiedz
  • Powinny się pojawić po wykonaniu pierwszej transakcji kartą. To będzie 1000 punktów Curve Cash (pamiętajmy, że one odpowiadają równowartości ok. 10 funtów = 1000 pensów). Aby je zużyć wybieramy Curve Cash jako źródło zapłaty – tak jak na moim przykładzie z cashbackiem

   Michał
 • czy żeby otrzymać bonus ta transakcja musi być dokonana na jakąś konkretną kwotę?

  pawełgaweł Odpowiedz
 • Co jakiś czas w programie poleceń również podnoszą stawkę na 10 funtów. Powiem szczerze Michał, że zastanawiałem się kiedy złamiesz się w kwestii fintechów bo jest to łakomy kąsek tak względem technologii i innowacji jak i po prostu fajnych premii z poleceń. Jednak wydaje mi się, że część z nich może być niezgodna z twoją filozofią dotycząca bloga. Chodzi mi tutaj o – przykładowo – pośredników przelewów, które pomimo, że nie są bankami wymagają pełnej weryfikacji przy użyciu dowodu osobistego. To już dla zwykłego użytkownika nie jest takie przyjemne niestety :). Oczywiście to tylko moja opinia, pozdrawiam.

  sam_fisher Odpowiedz
  • Spokojnie, nie mam zamiaru opisywać produktów z których sam bym nie skorzystał. M.in. dlatego omijam szerokim łukiem wszelkie promocje parabanków pożyczkowych – owszem, potrafią dawać premie na start niby za „darmową pożyczkę”, ale jak tylko potknie ci się noga, to płacisz horrendalne odsetki. A statystycznie zawsze znajdą się takie osoby, które po prostu czegoś nie ogarną / zapomną i wtedy zapłacą setki złotych od pożyczonych… setek złotych. Nie chcę mieć takich czytelników na sumieniu. Dlatego ciągle pozostaję przy bezpiecznych rozwiązaniach.

   Michał
  • Jak ich niechcesz mieć na sumieniu to opisz wszystkie funkcje aplikacji w menu w jezyku angielskiem, bo nie wszyscy ogarniają.
   Są takie słowa, ze trzeba je godzinami szukac/tłumaczyć.

   Wojak
  • Jeśli ktoś nie czuje się na siłach z angielskim to najlepiej aby nie wyrabiał tej karty. Nic na siłę – nie chcę mieć nikogo na sumieniu, a nie będę tłumaczył wszystkiego na polski (w tym umowy / regulaminu korzystania z karty). To tak jak z promocjami bankowymi – jak któraś nam nie pasuje z jakichś względów, to ją omijamy.

   Michał
 • A dopiero 2 dni temu założyłem kartę dziadkowi…
  Sam używam od stycznia i jest to mega narzędzie dla wyjadaczy, w drugiej połowie miesiąca mam pod Curve podpiętą kredytówkę i na początku nowego w jeden dzień spełniam wymogi wszystkich kart przenosząc transakcje na poszczególne karty :) Trzeba tylko uważać na moneybacki w konkretnych sklepach (jak stacje Circle K w Santander czy różne sklepy w Millenium), banki nie rozpoznają poprawnie jeśli wykonaliśmy transakcję kartą, same już kody MCC są rozpoznawane poprawnie (np przy moneybacku na KK 123 w Santander).

  kulA Odpowiedz
  • Trick z kredytówką świetny – o tym nie pomyślałem!

   A co do reszty – tak może być – promocje z określonymi kodami MCC nie będą sprawiały problemów, natomiast te, które nakierowane są na konkretne sklepy (zwłaszcza z doprecyzowaniem że chodzi o Polskę) odpadną – bo nie będzie sie zgadzał tytuł obciążenia i/lub kraj. Dlatego na te transakcje warto uważać. Pozostałe promocje powinny działać bez problemu :)

   Michał
  • dobrze rozumiem, ze na poczatku miesiaca (np. listopada) przepinasz transakcje z miesiaca poprzedniego (października) na inne karty i data transakcji na nowych kartach jest w aktualnym miesiacu (listopadzie)?

   Xemi91
  • Podoba mi sie ze zwrot transakcji Back In Time banki traktuja jako splate karty. Zonglujac na przemian dwiema karta kredytowymi mozna miec 3 miesieczne okresy bezodsetkowe. O innych trikach lepiej nie pisac :)

   aaaa
  • Xemi, chodzi o to, że na koniec miesiąca masz już wyrobione obroty w promocjach, więc de facto nie masz czym płacisz. Korzystasz więc ze środków banku (płacąc kartą kredytową), a kiedy zacznie się nowy miesiąc, to przenosisz te transakcje z końcówki poprzedniego – wskazując nowe karty – te, które uczestniczą w promocjach. Na kredytówkę leci zwrot (spłata), a de facto spełniasz warunki promocji korzystając z transakcji z poprzedniego miesiąca – ale oczywiście sa wykonane w nowym, bo Curve obciąża nową kartę ponownie.

   Michał
  • dokładnie o tym myślałem, dzięki!

   Xemi91
  • Michał ja sprawdziłem empirycznie na Santander 123, moneybacki wpadają regularnie tylko raz nie dostałem ekstra za Circle K bo zapłaciłem Curvem (zapomniałem karty Santandera, na co dzień leży w domu).
   Co do kraju to warto pamiętać o jednym, transakcje trafiają do nich z nazwą sklepu poprzedzoną prefixem CRV* ale miejsce transakcji to Londyn. Raz Santander zablokował mi kartę bo jak konsultant powiedział „Zapłacił Pan kartą w Biedronce w Londynie”, bardzo się zdziwił ale odblokował kartę :)

   kulA
  • Co przenoszenia transakcji na początku nowego miesiąca to technicznie Curve obciąża nową kartę a na starej robi zwrot transakcji (tak jakbyśmy zwrócili towar), więc „nowy” bank nie wie kiedy transakcja była wykonana a widzi datę przeniesienia, sprawdzone już w kilku bankach. Można też stosować oczywiście debetówek i salda w jednym banku żeby przenieść na inne, ja używam KK bo wygodniej no i Santander kwoty przeniesień traktuje jako spłąty więc trochę roluje zadłużenie. Co do tego spłacania to KK przenoszeniem to nie traktujcie tego jako zasada, zależy od banku, w Santander działa jak opisałem ale już u mojej dziewczyny w mBank z tego co widziałem zwroty nie są traktowane jak spłata a zmniejszają kolejny wyciąg (kwota automatycznej spłaty była taka jak na wyciągu bez względu na przenoszenie transakcji po drodze).

   kulA
  • @aaaa – jeśli masz chwilę, chętnie poznałabym te inne tricki:) – puniek8(małpa)tlen( kropka)pl

   RadekW
  • A karta 123 po rolowaniu zostaje moneyback?

   Anom
  • @Anom tego nie wiem, transakcje podlegające monebackowi na 123 zostawiam, nie przenoszę. Może się okazać, że uznają to za transakcje zwróconą i odbiorą moneyback.

   kulA
 • Proszę wskażcie w którym polu wpisuje się kod:KARTA ? Gdzie jest to pole ?

  luic Odpowiedz
  • Jak ściągniesz aplikacje na telefon swój to to miejsce na PROMO CODE pojawia się zaraz na ekranie po wpisaniu imienia,nazwiska i emaila :) i wpisujesz KARTA :)

   bolek
  • super dziękuję

   luic
  • Jeśli pobierzesz aplikacje klikając w link umieszczony na blogu to powinno zdaje się uzupełnić automatycznie.

   Jeśli nie, to po wybraniu karty (Curve Blue) powinno wyskoczyć okienko z pytaniem o kod.

   Michał
 • Krótkie pytanie – chyba czegoś nie rozumiem.. po otrzymaniu fizycznej karty Curve płacę nią w sklepie a obciąża mi konto tej którą dodałem w aplikacji? Czy jeśli zapłacę karta którą sobie dodałem to też dostanę już 50zl premii? Czy trzeba czekać na fizyczną Curve?

  MarcinMarcin Odpowiedz
  • Musisz zapłacić kartą Curve do której jest podpięta karta innego banku. Płacąc samą kartą innego banku po prostu płacisz tak, jak dotychczas – Curve o takich transakcjach nic nie wie – wie tylko o tych, które przejdą przez ich kartę.

   Można powiedzieć, że Curve może jedynie wykorzystywać karty innych banków do pobierania z nich środków – ale o innych transakcjach na danej karcie nie ma zielonego pojęcia.

   Michał
  • Ok wszystko jasne, dzięki!

   MarcinMarcin
 • Nie wierzę, jednak Curve. Założyłam 2 karty w zeszłym tygodniu Twisto i Curve, i straciłam kasę to trzeba mieć szczęście akurat te dwie założyć. Michale planujesz coś jeszcze? bo chcę założyć Revoluta z bonusem 50 złotych.

  Dominika Odpowiedz
 • Ile kwoty pobiera z karty

  Robi Odpowiedz
 • Podpiąłem się pod Zakręconą Panienkę.
  Ale takie machlojki jakie tutaj opisujecie… Toż to oszukaństwo ;)
  Człowiek bywa słaby więc pewnie skorzystam.

  Bufon Odpowiedz
 • Za weryfikację karty z Getina zabrało mi 2 razy: 1,16 zł i 4,96 zł.
  Wrócą mi tą kasę ? Dlaczego pobrałomi 2 razy ?

  luic Odpowiedz
  • Kwota weryfikacji jest różna (ja miałem np 0,8 zł oraz 0,39 zł), Wszystko wracają.

   Michał
 • Kilka moich spostrzeżeń z kilku miesięcy z Curve…
  Parę razy terminal odrzucił mi transakcję dokonaną przez Curve (3x na ok 100, raczej na początku), więc warto mieć zapasową kartę. Podobną ilość razy pytano mnie o walutę transakcji (karta od sierpnia br).
  PIN karty bankowej – podpinając karty w których zmiana pinu kosztuje (np Nest) – pozbywasz się problemu zapamiętywania osobnych pinów. Rozwiązuje się także brak możliwości nadania pinu (Paribas nie mógł mi nadać pinu bo mam telefon w virgin, transakcje internetowe działały). Pamiętajcie, że transakcje na 50+PLN trzeba potwierdzić pinem Curve’a (ten sam dla wszystkich kart). U mnie był nadany przez Curve i niezmienialny. Teraz pin można podobno nadać samemu.
  Visa Oferty i MC BC – transakcje przez Curve nie są widziane jako promocyjne. W VO pisałem reklamację z załączonym potwierdzeniem transakcji i oddali pieniądze. MC – transakcje mają tylko podstawowe punkty (rozpoznawane pewnie po MCC). Nie pisałem reklamacji.
  Go Back in Time – tak dla jasności, działa tylko raz dla danej transakcji.
  Brakuje logowania odciskiem palca, bo czasem potrzebujesz bardzo szybko (przy kasie) zmienić kartę którą płacisz ;)
  Nie rozwiązali kwestii wymiany karty (od banku) na nową. Stara karta straciła ważność a nowa ma te same numery (eurobank). Nie ma opcji edycji daty ważności i CVV. Od kilku dni czekam na support od Curve.
  Dobre jest to, że nie muszę już liczyć kiedy osiągnę 500PLN w TMUB – aplikacja ładnie to pokazuje.
  Zwrotów nie trzeba włączać od razu przy rejestracji.

  A punkty z promocji/zwrotów polecam wypłacić po podpięciu Curve do R. ;)

  fb Odpowiedz
 • Rozumiem że tą pierwszą transakcję do otrzymania premii 50zł możemy zrobić płacąc w internecie? Nie musi być sklep stacjonarny?

  Przemysław Odpowiedz
  • można też zasilić sobie revoluta kwotą 10GBP, bo przy standardowych płatnościach zawsze jakieś grosze zostaną, których nie wykorzystasz

   fg
 • Właśnie podpina się koleżanka Małżonka.
  > Sorry,it looks like this promo code invalid <
  Admin. Co jest?

  Bufon Odpowiedz
 • Nie puszcza dalej, try again i try again. Jak jakaś tresowana papuga.
  Kod KARTA nie działa. A tam z tymi curveeami. Zawsze kłopoty.

  Bufon Odpowiedz
 • W mBanku zwrotu za płatność na BP mi nie zaliczyli z curva.

  Pozdro Techno Odpowiedz
  • Generalnie wszystko wskazuje na to, że Curve nie nadaje się do płatności promocyjnych, w których sprawdzany jest nie kod MCC transakcji, ale miejsce transakcji. Z prostego powodu – automat zamiast sprawdzić czy pierwsze znaki opisu transakcji to np. „BP” dostaje info, że pierwsze znaki to „CR” (CRV*BP). Więc odrzuca.

   Michał
  • Bo dla banku to zakup w Curve w Londyn. W dodatku zakup internetowy.

   Bdb
 • Prosze o informację czy trzeba zweryfikować aplikacje po przez podanie numeru telefonu ?? Pytam ponieważ podaję numer telefonu ale niestety nie przychodzi wiadomość sms z kodem … :/ Prosze jeszcze o odpowiedź na pytanie czy dopiero po otrzymaniu karty i wykonaniu pierwszej transakcji otrzymuje się kwotę promocyjną 50 zł ?? Czy być może można wykonać to bezpośrednio z aplikacji bez czekania na otrzymanie karty curve.

  Sayiid Odpowiedz
  • 1. Nie wydaje mi się, aby dało się przejść proces bez weryfikacji numeru – aczkolwiek u mnie SMS przyszedł bez problemów, więc ciężko mi doradzić
   2. Curve bez karty w zasadzie nie istnieje – ciężko zrobić transakcję jeśli jej nie mamy = nie dostaniemy premii

   Michał
  • Jesli pobierasz z linku admina to tam domyślnie kierunkowy jest 44, trzeba samemu zmienic na 48.

   majaa
 • Co do Polski dostępny jest
  Leroy Merlin
  Carrefour
  Auchan
  .. Co jak wybiorę mieszkając w Polsce np. jako inny kraj stacje BP, market tesco ?? Czy moneybeck bedzie mi się naliczał ???

  Sayiid Odpowiedz
  • Jak widać na załączonym obrazku – u mnie Lidl nalicza się bez problemu. Kraj nie ma znaczenia – istotne, aby to był ten sam podmiot co w Europie Zachodniej. Te, które podałeś, będą OK

   Michał
  • Z Lidl i BP mi się bez problemu naliczał cashback w zeszłym roku jak miałem Curve.
   Tak jak pisałem na FB tylko problem był z Nero Cafe w Polsce (bo to inna firma niż to co w UK).

   Zderzaq
  • U siebie mam Ikea, Lidl i Amazon, w dwóch pierwszych przypadkach normalnie nalicza cashback za zakupy w PL.

   Maq
 • Witam, od miesiąca nie działa mi opcja „Go back in time”. Czy ktoś też ma/miał taki problem? Zauważyłem go po zmianie telefonu i przeniesieniu aplikacji na nowy… Support zaproponował mi, że przeniesie mi transakcję, którą wskażę.

  Rafał Odpowiedz
  • Czyli rozumiem, że nie mieliście i nie macie obecnie żadnych problemów z ta funkcją, a ja mam jakiegoś pecha :(

   Rafał
  • Gdyby ktoś miał podobny problem… Support po ponownym kontakcie przyznał, że mają problem z niewielką liczba kart w tym temacie i że walczą itp, itd. Ja testowo usunąłem jedną z kart podpiętą pod Curve i ponownie ją dodałem – Go back in time zaczął ponownie prawidłowo działać dla tej karty! :) Zrobiłem więc tak dla wszystkich kart i opcja smiga ;)

   Rafał
 • Cześć, Curve założyłem ponad rok temu bo bardzo spodobało mi się to rozwiązanie, aczkolwiek moja przygoda skończyła się po tygodniu jak zauważyłem że od każdej transakcji kartą Curve bank Credit Agricole pobierał 14 lub 15 groszy. Tytuł transakcji brzmiał: „Opłata za dodatkowe usługi związane z kartą” i jeszcze dopisek „Prowizja za przewalutowanie VCS”. Nie znalazłem wtedy takiej opłaty w TOiP ani nie dostałem na ten temat odpowiedzi z banku więc olałem Curve, bo bez sensu dokładać do każdej transakcji. Mam nadzieję że teraz to już się zmieniło, jak będę miał okazję to przetestuję.

  tms Odpowiedz
  • Ale to raczej nie wina Curve tylko CA, bo ma za coś dziwną opłatę (swoją drogą jak nie ma o niej nic w TOiP to ja bym reklamował).

   Wiem, że np. Alior Bank na kontach firmowych (osobistych nie) pobiera opłatę od transakcji dokonanych na rzecz podmiotów zagranicznych – nawet, jeśli płacimy w złotówkach. Także banki mają różne pomysły jak sobie dorobić…

   Michał
  • @tms hmmm ja korzystam od prawie roku i od początku miałem wpiętą kartę CA i ni miałem takich opłat, co więcej przetestowałm Curve z wieloma bankami i wszędzie działa to bardzo dobrze.

   kulA
  • Wina nie Curve, ani banku tylko użytkownika. Widocznie złą walutę karty podał w Curve i taka waluta dociera do banku. Na szczęście można to zmienić w apce.

   BdB
  • wybrałeś złą walutę karty

   vm
  • mam wybrane PLN więc raczej dobrze :(

   tms
 • Tania ta Curva – no ale skoro w promocjach stricte bankowych trudno zarobić to trzeba łapać co jest

  zenek64 Odpowiedz
 • Do czego jest potrzebne „Verify phone”? Na etapie zakładania apka nie żądała tego, ale widzę, że jest taka opcja. Trzeba to zrobić?

  andrew Odpowiedz
 • A co z transakcjami internetowymi? Wszystkie idą w złotówkach? Czy bywają problemy z przewalutowaniem?

  majaa Odpowiedz
  • Mało która strona w internecie proponuje przeliczenie kursu, więc nie będzie najmniejszych problemów. Pokaże cenę w PLN i PLNy pobierze. Testowane. Natomiast jeśli jakaś strona rozpozna, że karta jest brytyjska i zaproponuje przeliczenie (np. ryanair) to trzeba to po prostu „olać” i kazać pobrać w PLN.

   Michał
 • 1. Czy 90 dni cashback’u liczy się od wybrania tych 3 sklepów czy od uruchomienia Curve?
  2. Który Amazon tam jest .de, .com, .uk czy też każdy z nich?

  neme Odpowiedz
  • 1. od aktywacji karty
   2. na pewno za .de nalicza, myślę że za inne też skoro Curve jest z UK

   p27
 • Pytanie z innej beczki. Jak mogę zamknąć kartę Curve?

  PsiHund Odpowiedz
 • czy promka aktywna tylko dla nowych? usunąłem Curvę 3 dni temu…

  atem Odpowiedz
  • Jeśli podasz nowego maila i nową kartę to raczej powinno się udać. W końcu Curve nie ma twoich dokładnych danych :)

   Michał
  • a jest jakiś regulamin programu?

   atem
  • Akurat u nich nic takiego nie ma. Po prostu jest info o 50 zł w promocji na stronie startowej / po wpisaniu kodu KARTA.

   Michał
  • @Michał
   A co z numerem telefonu? Ciekawe, czy trzeba też zmienić telefon, na którym instaluje się aplikację.

   PyramidHead
 • Pomijajac juz wszystkie triczki, ale czy dobrze rozumiem, ze podpinajac sobie do Curvy dowolna polska kredytowke zyskuje za granica narzedzie niemal idealne – mozliwosc placenia w sklepach kredytowka z najlepszym mozliwym, bo miedzybanlowym kursem przeliczeniowym zamiast charakterystycznego dla kredytowek wielokrotnego przewalutowania po rozbojniczym kursie? :)

  allanek Odpowiedz
  • Tak i jak na razie żaden bank tego nie utrudnia. Trzeba jednak mieć się na baczności z kredytówkami Citi, bo tam jest w cenniku prowizja (chyba 6%) za transakcje u podmiotów zajmujących się wymianą walut, a tu do wymiany dochodzi.

   BdB
  • Tak to wygląda ;)

   Rafał
  • Dokładnie tak powinno być. Uważaj tylko na bankomaty.

   Michał
  • O, dzieki za info o Citi, nie wiedzialem o tym i moglem sie naciac na te 6%

   allanek
  • masz z kredytowych obecnie TUiTAM w Aliorze lepsza, ale musisz aktywnie uzywac by nie placic 19ziko + cashback tam masz do 300zł. Jesli placisz i pozniej splacasz z ROR, to nie powinno byc z tym klopotu

   ello
  • Czyli w przypadku płatności za zakupy poprzez Curve zkredytówki z CITI za płatność kartą naliczy dodatkową prowizję?

   piotrrz
 • ja skorzystałem revolut i zabrały mi dwa razy po 1 funcie
  czy te pieniądze mi wrócą na revolut i gdzie ten kod mam wpisac do weryfikacji jak nic takiego nie widzę

  robi Odpowiedz
 • cos wiecie kiedy wprowadza obsluge apple paya ?

  albo czy spotkaliscie sie moze z przypadkiem gdy operacja zaksiegowana w jakims banku przez curve i pozniej zmieniona do innego banku przez ‚go back in time’ moglaby byc nie zaksiegowana/nie uznana w jakiejkolwiek promocji bankowej ? (kwestia odpowiednich MCC karty )

  zdzisiek Odpowiedz
  • Curve przekazuje oryginalny MCC, taki jaki jest rzeczywiście więc jeśli podstawą promocji jest MCC to powinno być spoko, uważać trzeba jeśli promocja dotyczy konkretnego sklepu np Empik, wtedy raczej nie będzie uznana bo bank dostanie opis CRV*Empik i już odrzuci.

   kulA
  • Czy istnieje jeszcze jakiś bank, w którym można w historii transakcji sprawdzić MCC? TMUB był, ale się zbył (po zmianie systemu usunęli tę opcję). Eurobank zbyje się w ten weekend (migracja do Mille). Coś jeszcze znacie?

   Kulson
  • Dokładnie tak. Jeśli bank płaci za wszystkie transakcje (większość promocji bankowych) albo za konkretne MCC (np. eurobank) to będzie OK. Natomiast jak bank płaci za konkretne sklepy (np. kredytówka Millennium) to odrzuci taką transakcję, bo będzie miała opis CRV*Sklep zamiast Sklep. Dorzuciłem to info do wpisu.

   Michał
  • @Kulson TMUB dalej pokazuje MCC, Alior Kantor też, więc pewnie również zwykły Alior. Przy użyciu Curve można wpierw sprawdzić MCC w banku, który udostępnia MCC, a potem przenieść transakcję w zależności od potrzeb.

   p27
  • Sprawdziłem, TUMB i Alior pokazuje MCC.

   Łuki
  • TMUB :)

   Łuki
  • Takie informacje sa bezuzyteczne bo i tak sam nigdy tego nie znajdzie. W TMUB kod MCC jest teraz w historii transakcji, trzeba wejsc w dana transakcje i kliknac w zakladke WIECEJ.

   aaaa
  • Gdzie wy na koncie w Alior Banku widzicie kod MCC w historii transakcji? Ja nic takiego nie mam podane.

   Przemysław
  • A kto tak napisal? W Alior Banku kod mcc jest na wyciagu

   aaaa
 • Mam curve od 1,5 roku jako jedyna kartę w portfelu ale nie używam wyjątkowo, wole google. Przestałem używać codziennie jak naciąłem się w Aparcie na kosztowną transakcje rozliczoną w £ – płatnośc była zbliżeniowa nie nie było wyboru waluty na terminalu, jak wół do potwierdzenia była kwota w złotówkach a dostałem od pani kwitek z terminala w funtach. Męczące jest też każdorazowe wybranie waluty w biedronce – zawsze mam na terminalu pytanie o walutę mimo iż używam tylko płatności zbliżeniowych. No i nadziałem się też awarię curve, nie dało się płacić co teoretycznie też może się zdarzyć w banku, przy czym w banku ostatni taki wypadek miałem 15 lat temu….
  Byłaby to idealna karta dla mojej żony bo się wścieka jak co tydzień zmieniam jej kartę do płatności ale przy opisanych wyżej wadach obawiam się że dopłaciłbym do tego interesu z curve na przewalutowaniach z £

  uta Odpowiedz
 • Dla używających obu systemów Curve czy Revolut? Co preferujecie?

  someone Odpowiedz
  • na kursy? to wybrałem kredytówkę TUiTAM Aliora :) wakacje minely bez zbednych rozmyslan ile w weekend doplace, a na koniec jeszcze wrocil 1% z transakcji zagranicznych. Tylko musisz okreslic ile miesiecznie uda Ci sie wydawac. Mnie ominelo, ale masz chyba nadal dodatkowo u nich 10tys pkts z Bezcennych Chwilach Mastercarda

   ello
  • Właśnie, ja też ogólnie wolę po prostu zwykłych polskich kart z dobrymi przewalutowaniami używać, choć Revolut i Curve też są fajne. Wadą Revoluta jest wyraźnie gorszy kurs w weekendy, niby i tak jest znośnie, ale używamy tego po to, żeby było bardzo korzystnie… Z kolei wadą Curve jest ten miesięczny limit £500 korzystnych przewalutowań — i nie chodzi tu chyba o miesiąc kalendarzowy, a o ostatnie sumę z ostatnich 30 dni, o tym też można łatwo zapomnieć (np. kupując coś przez Internet, a po paru tygodniach wyjeżdżając za granicę)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale Curve też ma gorszy przelicznik w weekendy bo dolicza stałą prowizje. Z kolei w R da się to ominąć kupując/wymieniając walutę w tygodniu ( o ile jest to waluta z tych możliwych do zakupu w apce)

   Bolo
  • Tak, ten limit 500GBP ma „rolling 30-day period”, więc to po prostu ostatnie 30 dni (nie miesiąc kalendarzowy)
   Ale w aplikacji jest aktualne zestawienie transakcji – tym niemniej można się naciąć.

   adre
  • @Bolo, dzięki za info o tym gorszym weekendowym kursie w Curve — cóż, wynika z tego, że takie zabawki są fajne raczej dla kolekcjonerów i do wyjadania wisienek… Uważam, że to naprawdę ważne, szczególnie, gdy ktoś za granicą bywa głównie w weekendy; ale nawet na zrobienie większych zakupów internetowych (np. wybór płyt czy choćby głupot z chińskiego sklepu) też często ma się czas właśnie w weekend… Wcześniejszy zakup waluty to nie jest rozwiązanie, skoro wcześniej nie wiadomo ile się weekend wyda; choć mi się zdarzyło zrobić odwrotnie, tzn. wstrzymać się ze sfinalizowaniem transakcji do poniedziałku.

   @adre, a czy ten limit pozostały lub wykorzystany jest gdzieś pokazywany? Bo tam są jakieś wykresy, ale właśnie chyba tylko na miesiąc kalendarzowy.

   Don Quijote de la Mancha
  • Prawdę mówiąc dopiero zamówiłem tę kartę ;-) Więc nie wiem jak tam są prezentowane te wykazy – na pewno można ustawić ręcznie zakres dat, wiem że uciążliwe.
   Osobiście zamierzam z tej karty korzystać przede wszystkim do uzupełniających wypłat niezbyt wielkich kwot z zagranicznych bankomatów. Z karty kantoru Aliora mogę wypłacić tylko raz, a na początku pobytu nigdy nie wiem ile dokładnie – z jednej strony może się okazać, że bez gotówki ani rusz, a wziąłeś za mało – z drugiej łyso zostawać np. z jakimiś lirami czy lejami w kieszeni po powrocie.
   Do płatności bezgotówkowych mam rozliczane bezpośrednio po kursie Visy kredytówkę i debetówkę Getinu (które z kolei z oczywistych względów do bankomatu się średnio nadają).

   adre
  • @Don Quijote de la Mancha
   można płacić w weekendy z przewalutowaniem curve, a po weekendzie zrobić back na revoluta w oryginalnej walucie
   curve zwraca kwotę, którą pobrało a revolut przewalutuje po swoim aktualnym kursie

   kruczi
  • To jeśli np byłbym na wakacjach w Egipcie i płaciłbym w weekend kartą curve to potem w poniedziałek trzebaby anulować transakcję i przenieść na revoluta w złotówkach czy w funtach egipskich?

   Paweł
 • W którym momencie trzeba zaznaczyć zgodę na powiadomienia. Bo zakładałem przed chwilą i chyba nic mi się nie pojawiło.

  pasikonik119 Odpowiedz
 • 10 wypłat z bankomatów darmowych.
  Czyli jeśli ide do bankomatu PKO i wypłacam kartą Curve, do której aktualnie mam przypisanego Santader, to wypłatę mam darmową? Mimo, ze jakbym normalnie poszedł z kartą Santadera do PKO to bym zapłacił.

  Bart Odpowiedz
  • Tak, wypłata będzie darmowa.
   Limit 10 sztuk dotyczy wypłat w lokalnej walucie (czyli bez przewalutowania przez Curve), czyli w Polsce będą to wypłaty ze karty złotówkowej, a w Niemczech karty w Euro, w UK będzie funtowa. Liczy się waluta karty źródłowej, a nie z którego kraju jest bank który wydał kartę.
   Do wypłat z przewalutowaniem jest osobny limit (równowartość 200 funtów miesięcznie dla karty Blue).

   Maq
 • Żadna rewelacja. Już lepszy jest R. ponieważ mogę zrobić obroty na kartach bez wychodzenia z domu. W Curve i tak muszę fizycznie zrobić te transakcje w jakimś punkcie. Może kogoś zainteresuje przenoszenie transakcji na następny miesiąc, ale dla mnie to bezużyteczne bo nie mam problemu z robieniem obrotów. Jedyny plus jaki widzę to posiadanie kilku kart w jednej, ale mi to zapewnia GPay. Hit to na pewno nie jest – przynajmniej dla mnie….

  Lord Klops Odpowiedz
  • Dobrze powiedziałeś, dla Ciebie hitem to nie jest, ale dla innych (którzy robią realne zakupy, albo wypłacana kase z bankomatu) już tak.

   Pawlo
 • Założyłam curve, dodalam kartę kredytową. W którym miejscu s ie wybiera walute karty ? Bo nie mialam takiej opcji

  Joanna Odpowiedz
  • U mnie po prawej stronie pod kartą jest takie „i” w kółeczku – kliknij to i będzie info nt. karty, a tam change card currency.
   PS. System sam wykrywa walutę, więc domyślnie powinno być wszędzie PLN, o ile dodajemy polskie karty (wtedy uwaga, bo walutowe mogą być również ustawione jako PLN).

   Michał
  • U mnie w tym miejscu jest trybik, jak w ustawieniach Androida, ale wyświetla to co Michał pisze wyżej.

   Łuki
  • Trybik, czyli kółeczko. Zębate.

   Don Quijote de la Mancha
 • Zadam być może głupie pytanie,można na chwile usunąć aplikacje Curve po rejestracji bo mam mało miejsca na inną aplikację i za jakiś czas ponownie zainstaluje i zaloguje się danymi obecnego konta? w uzyskaniu bonusu to nie przeszkodzi,prawda?

  bolek Odpowiedz
 • Dostałem info co z osobami, które już wcześniej miały Curve: jeśli usunęliśmy konto (kontaktując się z support@curve.app) to powinno się udać założyć je na nowo na ten sam e-mail i skorzystać z promocji z kodem KARTA. Ale jest zabezpieczenie antyfraudowe – więc raczej nie da się robić tego w nieskończoność.

  Natomiast jeśli tylko usunęliśmy apkę, to konto dalej jest w bazie Curve.

  Michał Odpowiedz
 • Mam aplikację i założone konto. Niech mi ktoś łopatologicznie wyłoży jak się mam zalogować bo kiedy wchodzę w aplikację to ciągle usiłuje mnie na nowo zarejestrować. Proszę.

  Bufon Odpowiedz
  • Musisz kliknąć na ekranie startowym „I already have an account” (zamiast „continue”) – ale i tak za każdym razem będziesz musiał użyć przesłanego mailem linka do logowania.

   adre
  • Dziękuję Ci bardzo.

   Bufon
 • Zamówiłem. Trochę uciążliwe jest logowanie do aplikacji – każdorazowo wymaga aktywacji via link w mailu. Rozumiem, że filozofia jest taka, żeby użytkownik był cały czas zalogowany – ale nie chcę tak.
  Codzienne używanie karty chyba nie wymaga permanentnego aktywnego zalogowania w aplikacji. Czy tak?

  adre Odpowiedz
  • Nie trzeba być zalogowanym cały czas, przy płatności używana jest ostatnio wybrana karta.

   Maq
  • Ja tam wole być od razu zalogowany – w końcu jest weryfikacja biometryczna. Dzięki temu nikt inny do apki nie wejdzie i nic mi nie poprzestawia ;)

   Michał
  • Linkiem logujesz się pierwszy raz a potem tylko jak zapomnisz PINu do aplikacji.

   Bg
  • Nie. Jeśli wylogujesz się z poziomu aplikacji to znów przez link z maila.
   Jeśli tylko ją zamkniesz, nadal jesteś zalogowany

   adre
  • Ja mam telefon bez biometrii, więc mnie pyta o pin (passcode) — ale właśnie przeważnie nie pyta, chyba tylko w przypadku, gdy dużo czasu upłynęło od ostatniego zalogowania do telefonu lub Curve. Wydaje mi się, że to jest niewielki problem, wiele w tej apce namieszać nie można, na podobnej zasadzie kartę w Google Pay też można wybrać bez logowania się do apki.

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak dla ścisłości pytam o 2 rzeczy aby się upewnić:
  1. bonus to 10£ a nie 50zl? Jesli tak to czy jest sposob aby wyczyścić ten bonus do zera czy trzeba strzelać z kwotą zakupów np ok 49.50zl?
  2. Jesli nie rejestrują moich danych to teoretycznie moge założyć np 5 tych kart kazda na inny email, adres i podpiętą realną kartę płatniczą?

  paolo Odpowiedz
 • Apka zdjecie do wizualizacji karty getinu podstawia ok ale karty bnp paribas już nie 😣😣😣

  paolo Odpowiedz
 • Przy wyplacie z bankomatu z podpietej karty kredytowej, mbank nie nalicza mi dodatkowych oplat. Transakcja jest w grace period (jak inne bezgotowkowe). Jak to jest u Was?

  kafelek Odpowiedz
  • W innych bankach jest podobnie, ale aby ograniczyć ten proceder masz limit wypłat w równowartości 200 funtów, powyżej tego Curve dolicza prowizję.

   Paweł
  • We wszystkich bankomatach czy są jakieś wyszczególnione?

   drudar
  • Oczywiście mówię tutaj o kartach kredytowych, w przypadku debetowek Curve jest dużo bardziej liberalne.

   Paweł
  • Odradzam tylko bankomaty Euronet, bo one lubią jakieś dodatkowe opłaty doliczac, ale to nie dotyczy tylko Curve, a też innych fintechow.

   Paweł
  • Aha, no fajnie, a przy wprowadzaniu przekazywania MCC, to zapowiadano też, że „gotówkowość” transakcji także będzie przekazywana…
   Z drugiej strony przy tych £200 trudno to do wyżer… wyjadania wisienek wykorzystać, nadają się chyba tylko nieliczne moneybacki i spełnianie warunku bezpłatności… Czy coś przeoczyłem? Jakieś mile się ponoć kończą, ale ta kwota i tak za mała…

   Don Quijote de la Mancha
  • Na ten moment wypłaty traktowane są jako transakcje bezgotówkowe, pytanie tylko jak długo jeszcze. Bankom to nie na rękę, bo klient dostaje darmową gotówkę, za co by normalnie skasowali nie małą prowizję + odsetki liczone od pierwszego dnia. A dla Curve to dodatkowe koszty, intercharge za kredytowkę jest wyższy od debetowych. Do tego Curve zamiast odzyskać kasę z opłat od akceptanta, samo musi zapłacić operatorowi bankomatu za obsługę wypłaty, czyli zamiast zbilansowac przychód z kosztem (jak przy zwykłych płatnościach w sklepie) , muszą podwójnie zapłać.

   Paweł
 • Ponawiam pytanie kolego bo tez nie wiem:

  W którym momencie trzeba zaznaczyć zgodę na powiadomienia. Bo zakładałem przed chwilą i chyba nic mi się nie pojawiło.
  8 listopada 2019, 12:46 • pasikonik119

  paolo Odpowiedz
 • Teraz jeszcze newsy o TransferGo, XendPay, WorldRemit, Monese i N26.

  Angulo Odpowiedz
 • Nie rozumiem do końca, jaki ma cel virtualna karta Curve (u mnie jest ona biało-czerwona). Czy do chwili otrzymania karty fizycznej można płacić jakoś tą aplikacją i czy ma to sens (w sensie cashbacku i wyrabiania transakcji na bankowych kartach)? Mógłby ktoś to wyjaśnić, bo nie do końca ten moment skumałem…

  six Odpowiedz
  • Na to konto dostaniesz nagrodę za rejestrację, dodatkowo pojawią się tam punkty za zwroty 1% z tytułu cashback. Dopóki nie otrzymasz fizycznej karty, ta wirtualna karta Curve Cash jest bezużyteczna.
   Niby pracują nad wirtualną kartą do płatności, ale na ten moment można płacić tyko fizyczna (ew. podpiętą pod portfel elektroniczny)

   Maq
  • Dzięki. Czyli, żeby wykorzystać nagrodę i cashback, będę musiał zmienić kartę z bankowej na tę wirtualną Curve? W innych przypadkach korzystam po prostu z innych kart bankowych?

   six
  • Tak właśnie jest, karta Curve Cash służy do platnosci uzbieranymi punktami.

   Maq
 • 1 2 3 7

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy