10000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową Mastercard TU i TAM Alior Banku

Trwa do 15.11.2019

Ruszyła promocja Alior Banku z premią w postaci punktów Priceless Specials przyznawanych za założenie karty kredytowej TU i TAM. Oprócz tego dostępna jest również inna oferta, dzięki której nie zapłacimy zbędnych kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych, a bank nam dodatkowo wypłaci (skromny) moneyback.

10000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową TU i TAM Alior Bank
Aby skorzystać z promocji należy zawrzeć umowę o kartę kredytową Mastercard TU i TAM, wyrażając przy okazji zgody wymagane do przystąpienia do programu Priceless Specials. Bank zaznacza, że powyższe czynności powinniśmy wykonać w terminie do 15.11.2019. Przy czym z promocji wykluczone są osoby, które:

z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.

Chodzi jednak tylko klientów Alior Banku, posiadających karty kredytowe TU i TAM. Posiadanie innych produktów zarejestrowanych w Priceless Specials nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że dokonamy min. 6 transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych lub internetowych w ciągu 60 dni kalendarzowych od momentu przystąpienia do programu.

I to tyle. Nagroda, czyli dodanie 10000 punktów (o oficjalnej wartości 150 zł) w programie Priceless Specials, zostanie nam przekazana w ciągu 14 dni od zrealizowania warunków promocji. Bank jednak zaznacza, że pula nagród wynosi zaledwie 860 sztuk – na szczęście bank zobowiązuje się do powiadomienia o jej wyczerpaniu na swojej stronie internetowej.

Co istotne – nagroda będzie ważna zaledwie miesiąc! Oczywiście z promocji możemy skorzystać tylko raz.

Brak kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych

Oprócz premii na start bank prowadzi obecnie jeszcze inną promocję – dostępną do odwołania. Polega ona na korzystnym przeliczaniu transakcji zagranicznych dokonanych kartą. Ze względu na to, że mówimy tutaj o karcie kredytowej, to możemy przyjąć, że korzystne będzie wykorzystywanie jej jedynie do transakcji bezgotówkowych (za wypłaty z bankomatów naliczana jest bowiem prowizja i odsetki).

Całość promocji sprowadza się do prostego mechanizmu:

 • transakcje w EUR, USD, GBP będą przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji
 • transakcje w walutach innych, niż powyższe, będą przeliczane na USD po kursie Mastercard, a następnie na PLN po kursie średnim NBP

Nie jest to najbardziej optymalna metoda przeliczania transakcji (mimo wszystko mamy podwójne ustalanie kursów), ale z drugiej strony jest zdecydowanie bardziej korzystna niż u znakomitej większości konkurencji. Jeśli nie mamy innej karty do płatności zagranicznych, to ta nada się całkiem dobrze.

1% moneybacku za płatności zagraniczne

Oprócz (aktualnie) trwającej promocji z korzystnym przewalutowaniem karta TU i TAM posiada niejako wbudowany mechanizm naliczania jednoprocentowego moneybacku od transakcji zagranicznych. Oczywiście wykluczone są wszelkiego rodzaju ułatwiacze płatności (MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900).

Zasady promocji są proste: jeśli transakcja bezgotówkowa zostanie wykonana w walucie innej, niż PLN, to bank przyzna nam za nią 1% zwrotu, wypłacalnego kwartalnie. Maksymalna kwota moneybacku wynosi 75 zł za dany kwartał, czyli nie więcej, niż 300 zł rocznie.

Zwrot nastąpi w ciągu 30 dni od zakończenia danego kwartału na rachunek naszej karty kredytowej.

Pamiętajmy, że po zakończeniu promocji z korzystnym przewalutowaniem korzystanie z moneybacku może nie być już tak opłacalne.

Ile kosztuje karta TU i TAM?

Choć na rynku funkcjonują karty kredytowe, za których wyrobienie możemy zgarnąć większą premię, to trzeba przyznać, że oferta Alior Banku jest całkiem ciekawa. Ale niestety – idą za tym całkiem spore koszty.

Opłata za obsługę karty kredytowej TU i TAM to aż 19 zł miesięcznie, czyli 228 zł rocznie. Opłaty możemy się teoretycznie pozbyć, ale musimy wydać aż 1500 zł miesięcznie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Słaba ta promka

  marsid Odpowiedz
 • Oczywiście chodzi o klientów Alior Banku, posiadających karty kredytowe. Posiadanie innych produktów zarejestrowanych w Priceless Specials nie wyklucza z promocji.

  — na pewno? Czyli debetówkę Aliora w PS można mieć? a kk TMUB?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • „z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować”
  Czyli jeśli miałem kartę kredytową OK Aliora, zarejestrowaną w programie przed 09/09, i nadal ją mam, bo NIE zrezygnowałem z udziału w programie, to jestem wykluczony czy nie? Moim zdaniem nie.

  Zet Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem – nie wyklucza.

   Michał
  • KK+dobre przewalutowania=Curve, czesciej z tego korzystam niz z Revoluta. W weekendy to chyba nawet maja lepsze kursy. A obecne promo w Millenium jest trywialne oczywiscie o ile bank zechce wydac karte :) No i 200zl w gotowce a nie w punktach.

   keton
  • Promocje Millennium i Aliora się nie wykluczają, mozna skorzystać z obu!
   Kursy na tej Tu i Tam powinny być lepsze, niż w Curve, no i w Curve jest ten niski limit korzystnych przewalutowań. Mi się ta Tu i Tam i tak podobała, bo czymś za zagraniczne zakupy płacić trzeba, a ja na ror staram się mieć 0,00 zł, więc niech już będzie z tymi punktami (których pewnie i tak znowu nie wykorzystam).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy na pewno posiadanie obojętnie jakiejkolwiek karty kredytowej zarejestrowanej w PS w tym banku wyklucza z tej promocji?

  dzony Odpowiedz
 • Uczestnik Programu – pełnoletnia osoba fizyczna, która zawarła z Bankiem Umowę o Kartę kredytową i dokonała Przystąpienia do Programu.

  Karta – Kartę kredytową Mastercard TU i TAM umożliwiającą wykonywanie transakcji przy wykorzystaniu środków z przyznanego przez Bank limitu kredytowego w rachunku kredytowym prowadzonym w złotych polskich, wydaną Uczestnikowi Programu na terytorium Polski przez Bank.

  dzony Odpowiedz
 • limit minimalny to 4000 zł

  KMB Odpowiedz
  • w regulaminie nigdzie nie ma mowy o limicie minimalnym. skad masz te informacje?

   derek
  • Podczas otwierania karty dostałem taką info, że min. limit dla niej to 4k

   KMB
  • dokładnie taki jest ten limit- prac. kazał dluższą chwilę poczekać bo chciałem dużo mniejszy i nie dało się – „system wymusza”; ale dało się w 3-ch rozm. tel. załatwić sprawę (plus mail)

   Krzysztoff
 • Hej,
  A co z R.? Da sie jakoś bez opłat spełnić warunki?

  mati3454 Odpowiedz
 • Jakby ktoś chciał to mam voucher na 100PLN do Neckermann od Aliora.

  nsmarcin Odpowiedz
 • Choć wpis był dość precyzyjny, to jeszcze go nieco poprawiłem bo widzę, że macie dużo wątpliwości i nie dowierzacie w to co napisałem :)

  No to jeszcze raz – ustalmy dwie rzeczy:

  Karta – Kartę kredytową Mastercard TU i TAM […]

  Uczestnik Programu – pełnoletnia osoba fizyczna, która zawarła z Bankiem Umowę o Kartę kredytową i dokonała Przystąpienia do Programu

  No i teraz powyższe definicje podstawiamy do:

  Dla uniknięcia wątpliwości, z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.

  Posiadanie innej karty kredytowej Alior Banku (lub jakiegokolwiek banku) nie wyklucza w promocji. Ba, posiadanie karty TU i TAM (która nie została wypowiedziana / nie zrezygnowano z Programu) również nie wyklucza. Inna sprawa, czy można mieć dwie takie karty.

  PS. Inna sprawa, że trochę skopali regulamin bo raz piszą Uczestnik, a definiują Uczestnika Programu (który znów jest dopisany w definicji, więc spokojnie mogli napisać po prostu „Uczestnik”).

  Michał Odpowiedz
  • Oj tam, nie miałem rano czasu, by zajrzeć do regulaminu, a tu rzeczywiście można nie dowierzać, raczej rzadko banki dają coś za wyrobienie kolejnego produktu danego typu (choć zdarzało się, np. w Millennium, heheh)… W każdym razie dobrze, że jest dobrze. 😊

   Jeszcze takie praktyczne pytanie: mam już w Alior ror (i inne produkty), ale i tak karty wyklikać się chyba nie da, trzeba „zamawiać kontakt” (telefoniczny)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, kontakt telefoniczny. Limit minimum 4k i około pół godziny wstępnej rozmowy.

   KMB
  • Aha dzięki. Pół godziny to niemało, ciekawe, czy coś pomoże, że moje wynagrodzenie tam wpływa…

   Don Quijote de la Mancha
  • Pewnie tak, bo pytali, ale ja miałem uproszczoną wersję, mimo braku wynagrodzenia. Mam chyba wszystkie możliwe produkty tam.

   KMB
  • @KMB, czyli mimo braku wpływów wynagrodzenia nie chcieli udowadniania dochodów?

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie chcieli, tylko oświadczenie.

   KMB
 • Brak rejestracji do promocji wskazuje, że pula nagród może zakończyć się w każdym momencie – informację taką mogą umieścić na stronie nawet gdy minie przykładowe 10 dni od spełnienia przeze mnie warunków – i wtedy się nie załapię.

  Widzę to poprawnie, czy gdzieś tkwi błąd?

  Paweł Odpowiedz
  • Raczej nie, choć rzeczywiście nie ma chyba w regulaminie definicji „wyczerpania puli Nagród”; jednak w tym ustępie o czasie trwania Promocji (do 15 listopada lub wyczerpania puli) chodzi o czas, w którym do promocji można przystępować, a nie zdobywać nagrody (więc nie chodzi o pulę nagród wydanych, a jakby zarezerwowanych).

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja zawnioskowałem o 3 tys i nie dostałem informacji że limit musi być minimum 4 tys…. A skoro w regulaminie promocji również o tym nie wspominaja…

  Jarosław Odpowiedz
  • A ja potwierdzam ze jednak 4tys. Kobieta zapytała jaki chce limit, a potem przyznała ze nie moze ustawic mniejszego niż 4tys. Zastanawiam sie tylko ile zajmie zdobycie punktów. Przeczytałem w regulaminie Mastercard ze maja 14 dni na założenie konta to zbierania punktów. Potem 14 dni na dodanie zdobytych punktów. Termin wypowiedzenia 30 dni. Spokojnie 2 miesiace ale nie wiem czy w najgorszych opcjach nie 3. Wtedy promocja bedzie bardzo słaba.

   derek
  • Może limit zależy od konkretnego przypadku?
   Mi zaproponowali 20 k, ale tylko pod warunkiem, że spłacą inne moje karty i zamkną je, innej opcji (typu 3 czy 4 k) nie było…

   Don Quijote de la Mancha
  • TUiTAM ma limit od 4tys – patrz Q&A na stronie Aliora:
   Jaki limit może mieć karta kredytowa?
   Limit dla kart kredytowych wynosi:
   Karta Mastercard OK! od 500 zł do 80 000 zł
   Karta Mastercard TU i TAM od 4000 zł do 80 000 zł
   Karta World Elite od 30 000 zł do 200 000 zł

   ello
  • Pierwszy niepełny okres jest bez opłat.

   KMB
  • Jesteś pewien? Pytałem o to i dostałem informację, że opłata za kartę rozpoczyna się z dniem jej aktywacji i jest wtedy pobierana miesięcznie. Okres rozliczeń transakcji jest oddzielny i niezależny od opłaty za kartę.
   Widać słabo mają doedukowanych ludzi skoro są takie rozbieżności.

   derek
  • No tak mi przekazała konsultanka, wydawała się kometnenta, po 2 razy sprawdzała

   KMB
  • Brałem kartę w poprzedniej promocji i pierwszy niepełny miesiąc był bez opłat.

   mbo
 • Nie wiem, czy to przejdzie z tymi punktami, bo karta dopisuje się do listy rozwijanej już posiadanych kart w alior. Tym samym te zapisy w regulaminie mogą być istotne.

  KMB Odpowiedz
  • Testowałem dodanie karty debetowej do Priceless Specials – nie było punktów powitalnych.
   Powodem zapewne nyłą wcześniej zarejestrowana karta kredytowa.

   mbo
  • Mam już dodana kartę kredytową do PS i też chciałem dodać kartę debetowa żeby dostać te 3400 pkt ale mówisz że jednak nie przechodzi?

   McKwacz
  • Zgodzę się z Tobą, regulamin mówi o przystąpieniu do programu co wiąże się z „otwarciem Rachunku Programu”. Dodatkowo: „Dla uniknięcia wątpliwości, z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.” – definicja „programu” jest również w regulaminie i nie wspomina nic o rodzaju kart (debetowa czy kredytowa). Jeśli macie potwierdzenie, że karty są podpinane do istniejącego konta, to regulamin jest przeciwko Wam – choć to tylko moja opinia.

   Grzegorz333
  • Jednak dostałem 3400 punktów za dodanie karty debetowej do PS mimo, że wcześniej miałem już tam zarejestrowaną kartą kredytową.

   mbo
 • a warunek ilości transakcji spełniliście?

  ello Odpowiedz
  • Oczywiście.
   W mniej więcej tym samym czasie karta debetowa na inną osobę i punkty powitalne pojawiły się po kilku dniach od rejestracji i wykonania 5 transakcji.

   mbo
 • Dopiero co świeża karta TuiTam i już dziś 13400 pkt naliczone po wykonaniu 6 transakcji.

  Analyst Odpowiedz
 • Mam kartę OK i przypięli mi do niej TuiTam.

  Analyst Odpowiedz
 • Nie mam konta w Aliorze.

  Analyst Odpowiedz
 • Próbował ktoś może skorzystać z promocji z podpiętą do programu kartą debetową Aliora?

  Grzegorz333 Odpowiedz
  • Tak, ja. Mam KK OK, debetówkę, obie w programie. Teraz wziąłem KK tu i tam. Wczoraj aktywowałem. Na koncie MPS są już wszystkie 3 karty. Po podpięciu tu i tam nie dostałem żadnych punktów. Liczę na 10k punktów po sześciu transakcjach.

   Zet
  • Hej, Będę wdzięczny za informację czy punkty zostały naliczone.

   Grzegorz333
  • @Grzegorz333 Nie, nic nie naliczyli. Ani 3400 ani 10000. Szóstą transakcję zrobiłem w sobotę. W historii widnieje nadal jako blokada. Czekam.

   Zet
  • Dziś wpadło 13400. Transakcja w sobotę. Zaznaczam że mam u nich już KK OK i debetówkę, na które 2×3400 też już dostałem.

   Zet
  • no to piknie :)

   ello
 • Spoko 10 000 + 3 400 ptk się zameldowało. Da to łącznie relanie jakieś 175zł plus bilet do kina. Poczekam na początku miesiąca powinny być EURO za 6000 ptk. Choć widzę, że coś grzebią w systemie i „przebudowują” wygląd.

  Kacper Odpowiedz
  • Kiedy zrobiłeś szóstą transakcję?

   Zet
  • Mastercard chyba pracuje nad zmiana programu – z korzyscia dla Klientow. takie plotki po rynku kraza

   ello
  • Póki co, to pogarszają, bo podrożyli EURO do 6800 w większości banków. Pomieszali też kategorie, bez sensu. Usunęli też część nagród i wszystkie promocje ubijają po kolei. Także te korzyści to chyba tylko dla nich.

   pws
  • zbieranie punktow za transakcje w dowolnym POS ma byc jedna ze zmian (proporcjonalnie mniej), nie tylko u ich partnerow (tu punktow ma sie zbierac wiecej)

   ello
  • Przecież to już jest od sierpnia, że dają punkty podstawowe za każdą transakcję.

   pws
  • widzisz, przez wakacje przespalem chyba :) w kazdym razie elementow ma byc kilka, lacznie z przebudowa samego portalu, mobilka, logowaniem/przystepowaniem itd… :)

   ello
 • Ktoś może wie czy po otrzymaniu punktów można od razu zamknąć kartę, nie ponosząc żadnych kosztów, chodzi mi o to czy bank nie każe nam trzymać karty przez jakiś czas no i czy nie każe w przyszłym miesiącu wydać 1500 zł. Z góry dzięki za pomoc

  McKwacz Odpowiedz
  • jesli wziales tylko dla pkts to pewnie mozesz tak zrobic – choc TUiTAM fajna, a 1500 miesiecznie to nie jest specjalnie duzo – kwestia zmiany znawykow. ja tankuje 2x miesiecznie po 200ziko, spozywka roznie (powiedzmy ze 1000ziko) – juz masz 1400, ktore zamiast z ROR oplacam z kredytowki, a pozniej robie splate

   ello
  • Dla jednego jest dla drugiego nie jest ja np. nie wydaję na paliwo tyle co Ty ;) Poza tym dochodzą inne promocje i tam też trzeba coś wydać zazwyczaj.

   marsid
  • Właśnie o to chodzi w promocjach bankowych, że każdy mierzy inna miarą i dla każdego różne promocje są mniej lub bardziej atrakcyjne. Jak mówi klasyk ja miałem tylko wejść i wyjść – także już zamykam i się żegnam

   McKwacz
  • Opiszesz mniej więcej w ile czasu to ogarnałeś ? Od złożenia wniosku, dostania karty, wykonania transakcji, otrzymania punktów i czy udało się załatwić kartę zdalnie bez wycieczki do oddziału.

   marsid
  • W moim przypadku cała procedura trwała moment. Najpierw zostawiłem numer i w ciągu kilku minut był kontak a cała rozmowa trwała Max. 10 minut dlatego, że miałem już KK OK. Żadnych papierów nie musiałem dostarczać, na drugi dzień wysłali już kartę, a fizycznie przyszła za 2 dni. Do PS byłem od razu przypisany więc tego samego dnia wykonałem 6 transakcji i punkty przyszły gdzies za 3 dni. Powiem szczerze że Alior spisał się :)

   McKwacz
 • czy za kk w TMUB też dawają jakieś pkt?

  Darekeok Odpowiedz
 • W sumie tak patrze że nawet niezła opcja wziąć te kartę tylko dla punktów i zaraz zamknąć. Tylko pytanie czy wszystko da się załatwić zdalnie czy trzeba będzie biegać po zaświadczenia i do banku :|

  marsid Odpowiedz
 • Założyłem kk tu i tam i konto aliora w promocji . 16 go zapłaciłem 6 razy kk dostałem 13400 pkt a dzisiaj przyszło mi jeszcze 3400 pkt na start na kartę debetowa. Karty są na jednym koncie w sumie pokazuje mi 16800 pkt . Kartę kred. już zamknalem

  MATEUSZ Odpowiedz
 • Wiadomo, że nie lubimy loterii, ale jeśli ktoś już kartą Aliora i tak płaci… https://AliorBankUrzadza.pl/

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy