10000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową Mastercard TU i TAM Alior Banku

Zakończona

Ruszyła promocja Alior Banku z premią w postaci punktów Priceless Specials przyznawanych za założenie karty kredytowej TU i TAM. Oprócz tego dostępna jest również inna oferta, dzięki której nie zapłacimy zbędnych kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych, a bank nam dodatkowo wypłaci (skromny) moneyback.

10000 punktów Priceless Specials za kartę kredytową TU i TAM Alior Bank
Aby skorzystać z promocji należy zawrzeć umowę o kartę kredytową Mastercard TU i TAM, wyrażając przy okazji zgody wymagane do przystąpienia do programu Priceless Specials. Bank zaznacza, że powyższe czynności powinniśmy wykonać w terminie do 15.11.2019. Przy czym z promocji wykluczone są osoby, które:

z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.

Chodzi jednak tylko klientów Alior Banku, posiadających karty kredytowe TU i TAM. Posiadanie innych produktów zarejestrowanych w Priceless Specials nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że dokonamy min. 6 transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych lub internetowych w ciągu 60 dni kalendarzowych od momentu przystąpienia do programu.

I to tyle. Nagroda, czyli dodanie 10000 punktów (o oficjalnej wartości 150 zł) w programie Priceless Specials, zostanie nam przekazana w ciągu 14 dni od zrealizowania warunków promocji. Bank jednak zaznacza, że pula nagród wynosi zaledwie 860 sztuk – na szczęście bank zobowiązuje się do powiadomienia o jej wyczerpaniu na swojej stronie internetowej.

Co istotne – nagroda będzie ważna zaledwie miesiąc! Oczywiście z promocji możemy skorzystać tylko raz.

Brak kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych

Oprócz premii na start bank prowadzi obecnie jeszcze inną promocję – dostępną do odwołania. Polega ona na korzystnym przeliczaniu transakcji zagranicznych dokonanych kartą. Ze względu na to, że mówimy tutaj o karcie kredytowej, to możemy przyjąć, że korzystne będzie wykorzystywanie jej jedynie do transakcji bezgotówkowych (za wypłaty z bankomatów naliczana jest bowiem prowizja i odsetki).

Całość promocji sprowadza się do prostego mechanizmu:

 • transakcje w EUR, USD, GBP będą przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji
 • transakcje w walutach innych, niż powyższe, będą przeliczane na USD po kursie Mastercard, a następnie na PLN po kursie średnim NBP

Nie jest to najbardziej optymalna metoda przeliczania transakcji (mimo wszystko mamy podwójne ustalanie kursów), ale z drugiej strony jest zdecydowanie bardziej korzystna niż u znakomitej większości konkurencji. Jeśli nie mamy innej karty do płatności zagranicznych, to ta nada się całkiem dobrze.

1% moneybacku za płatności zagraniczne

Oprócz (aktualnie) trwającej promocji z korzystnym przewalutowaniem karta TU i TAM posiada niejako wbudowany mechanizm naliczania jednoprocentowego moneybacku od transakcji zagranicznych. Oczywiście wykluczone są wszelkiego rodzaju ułatwiacze płatności (MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900).

Zasady promocji są proste: jeśli transakcja bezgotówkowa zostanie wykonana w walucie innej, niż PLN, to bank przyzna nam za nią 1% zwrotu, wypłacalnego kwartalnie. Maksymalna kwota moneybacku wynosi 75 zł za dany kwartał, czyli nie więcej, niż 300 zł rocznie.

Zwrot nastąpi w ciągu 30 dni od zakończenia danego kwartału na rachunek naszej karty kredytowej.

Pamiętajmy, że po zakończeniu promocji z korzystnym przewalutowaniem korzystanie z moneybacku może nie być już tak opłacalne.

Ile kosztuje karta TU i TAM?

Choć na rynku funkcjonują karty kredytowe, za których wyrobienie możemy zgarnąć większą premię, to trzeba przyznać, że oferta Alior Banku jest całkiem ciekawa. Ale niestety – idą za tym całkiem spore koszty.

Opłata za obsługę karty kredytowej TU i TAM to aż 19 zł miesięcznie, czyli 228 zł rocznie. Opłaty możemy się teoretycznie pozbyć, ale musimy wydać aż 1500 zł miesięcznie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Słaba ta promka

  marsid Odpowiedz
 • Oczywiście chodzi o klientów Alior Banku, posiadających karty kredytowe. Posiadanie innych produktów zarejestrowanych w Priceless Specials nie wyklucza z promocji.

  — na pewno? Czyli debetówkę Aliora w PS można mieć? a kk TMUB?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • „z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować”
  Czyli jeśli miałem kartę kredytową OK Aliora, zarejestrowaną w programie przed 09/09, i nadal ją mam, bo NIE zrezygnowałem z udziału w programie, to jestem wykluczony czy nie? Moim zdaniem nie.

  Zet Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem – nie wyklucza.

   Michał
  • KK+dobre przewalutowania=Curve, czesciej z tego korzystam niz z Revoluta. W weekendy to chyba nawet maja lepsze kursy. A obecne promo w Millenium jest trywialne oczywiscie o ile bank zechce wydac karte :) No i 200zl w gotowce a nie w punktach.

   keton
  • Promocje Millennium i Aliora się nie wykluczają, mozna skorzystać z obu!
   Kursy na tej Tu i Tam powinny być lepsze, niż w Curve, no i w Curve jest ten niski limit korzystnych przewalutowań. Mi się ta Tu i Tam i tak podobała, bo czymś za zagraniczne zakupy płacić trzeba, a ja na ror staram się mieć 0,00 zł, więc niech już będzie z tymi punktami (których pewnie i tak znowu nie wykorzystam).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy na pewno posiadanie obojętnie jakiejkolwiek karty kredytowej zarejestrowanej w PS w tym banku wyklucza z tej promocji?

  dzony Odpowiedz
 • Uczestnik Programu – pełnoletnia osoba fizyczna, która zawarła z Bankiem Umowę o Kartę kredytową i dokonała Przystąpienia do Programu.

  Karta – Kartę kredytową Mastercard TU i TAM umożliwiającą wykonywanie transakcji przy wykorzystaniu środków z przyznanego przez Bank limitu kredytowego w rachunku kredytowym prowadzonym w złotych polskich, wydaną Uczestnikowi Programu na terytorium Polski przez Bank.

  dzony Odpowiedz
 • limit minimalny to 4000 zł

  KMB Odpowiedz
  • w regulaminie nigdzie nie ma mowy o limicie minimalnym. skad masz te informacje?

   derek
  • Podczas otwierania karty dostałem taką info, że min. limit dla niej to 4k

   KMB
  • dokładnie taki jest ten limit- prac. kazał dluższą chwilę poczekać bo chciałem dużo mniejszy i nie dało się – „system wymusza”; ale dało się w 3-ch rozm. tel. załatwić sprawę (plus mail)

   Krzysztoff
 • Hej,
  A co z R.? Da sie jakoś bez opłat spełnić warunki?

  mati3454 Odpowiedz
 • Jakby ktoś chciał to mam voucher na 100PLN do Neckermann od Aliora.

  nsmarcin Odpowiedz
 • Choć wpis był dość precyzyjny, to jeszcze go nieco poprawiłem bo widzę, że macie dużo wątpliwości i nie dowierzacie w to co napisałem :)

  No to jeszcze raz – ustalmy dwie rzeczy:

  Karta – Kartę kredytową Mastercard TU i TAM […]

  Uczestnik Programu – pełnoletnia osoba fizyczna, która zawarła z Bankiem Umowę o Kartę kredytową i dokonała Przystąpienia do Programu

  No i teraz powyższe definicje podstawiamy do:

  Dla uniknięcia wątpliwości, z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.

  Posiadanie innej karty kredytowej Alior Banku (lub jakiegokolwiek banku) nie wyklucza w promocji. Ba, posiadanie karty TU i TAM (która nie została wypowiedziana / nie zrezygnowano z Programu) również nie wyklucza. Inna sprawa, czy można mieć dwie takie karty.

  PS. Inna sprawa, że trochę skopali regulamin bo raz piszą Uczestnik, a definiują Uczestnika Programu (który znów jest dopisany w definicji, więc spokojnie mogli napisać po prostu „Uczestnik”).

  Michał Odpowiedz
  • Oj tam, nie miałem rano czasu, by zajrzeć do regulaminu, a tu rzeczywiście można nie dowierzać, raczej rzadko banki dają coś za wyrobienie kolejnego produktu danego typu (choć zdarzało się, np. w Millennium, heheh)… W każdym razie dobrze, że jest dobrze. 😊

   Jeszcze takie praktyczne pytanie: mam już w Alior ror (i inne produkty), ale i tak karty wyklikać się chyba nie da, trzeba „zamawiać kontakt” (telefoniczny)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, kontakt telefoniczny. Limit minimum 4k i około pół godziny wstępnej rozmowy.

   KMB
  • Aha dzięki. Pół godziny to niemało, ciekawe, czy coś pomoże, że moje wynagrodzenie tam wpływa…

   Don Quijote de la Mancha
  • Pewnie tak, bo pytali, ale ja miałem uproszczoną wersję, mimo braku wynagrodzenia. Mam chyba wszystkie możliwe produkty tam.

   KMB
  • @KMB, czyli mimo braku wpływów wynagrodzenia nie chcieli udowadniania dochodów?

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie chcieli, tylko oświadczenie.

   KMB
 • Brak rejestracji do promocji wskazuje, że pula nagród może zakończyć się w każdym momencie – informację taką mogą umieścić na stronie nawet gdy minie przykładowe 10 dni od spełnienia przeze mnie warunków – i wtedy się nie załapię.

  Widzę to poprawnie, czy gdzieś tkwi błąd?

  Paweł Odpowiedz
  • Raczej nie, choć rzeczywiście nie ma chyba w regulaminie definicji „wyczerpania puli Nagród”; jednak w tym ustępie o czasie trwania Promocji (do 15 listopada lub wyczerpania puli) chodzi o czas, w którym do promocji można przystępować, a nie zdobywać nagrody (więc nie chodzi o pulę nagród wydanych, a jakby zarezerwowanych).

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja zawnioskowałem o 3 tys i nie dostałem informacji że limit musi być minimum 4 tys…. A skoro w regulaminie promocji również o tym nie wspominaja…

  Jarosław Odpowiedz
  • A ja potwierdzam ze jednak 4tys. Kobieta zapytała jaki chce limit, a potem przyznała ze nie moze ustawic mniejszego niż 4tys. Zastanawiam sie tylko ile zajmie zdobycie punktów. Przeczytałem w regulaminie Mastercard ze maja 14 dni na założenie konta to zbierania punktów. Potem 14 dni na dodanie zdobytych punktów. Termin wypowiedzenia 30 dni. Spokojnie 2 miesiace ale nie wiem czy w najgorszych opcjach nie 3. Wtedy promocja bedzie bardzo słaba.

   derek
  • Może limit zależy od konkretnego przypadku?
   Mi zaproponowali 20 k, ale tylko pod warunkiem, że spłacą inne moje karty i zamkną je, innej opcji (typu 3 czy 4 k) nie było…

   Don Quijote de la Mancha
  • TUiTAM ma limit od 4tys – patrz Q&A na stronie Aliora:
   Jaki limit może mieć karta kredytowa?
   Limit dla kart kredytowych wynosi:
   Karta Mastercard OK! od 500 zł do 80 000 zł
   Karta Mastercard TU i TAM od 4000 zł do 80 000 zł
   Karta World Elite od 30 000 zł do 200 000 zł

   ello
  • Pierwszy niepełny okres jest bez opłat.

   KMB
  • Jesteś pewien? Pytałem o to i dostałem informację, że opłata za kartę rozpoczyna się z dniem jej aktywacji i jest wtedy pobierana miesięcznie. Okres rozliczeń transakcji jest oddzielny i niezależny od opłaty za kartę.
   Widać słabo mają doedukowanych ludzi skoro są takie rozbieżności.

   derek
  • No tak mi przekazała konsultanka, wydawała się kometnenta, po 2 razy sprawdzała

   KMB
  • Brałem kartę w poprzedniej promocji i pierwszy niepełny miesiąc był bez opłat.

   mbo
  • Tylko generalnie nawet jak zamkniesz kartę to przez ten okres wypowiedzenia 30 dni tak czy siak wpadniesz w drugi okres rozliczeniowy i trzeba będzie zabulić te 19 zł ?

   marsid
 • Nie wiem, czy to przejdzie z tymi punktami, bo karta dopisuje się do listy rozwijanej już posiadanych kart w alior. Tym samym te zapisy w regulaminie mogą być istotne.

  KMB Odpowiedz
  • Testowałem dodanie karty debetowej do Priceless Specials – nie było punktów powitalnych.
   Powodem zapewne nyłą wcześniej zarejestrowana karta kredytowa.

   mbo
  • Mam już dodana kartę kredytową do PS i też chciałem dodać kartę debetowa żeby dostać te 3400 pkt ale mówisz że jednak nie przechodzi?

   McKwacz
  • Zgodzę się z Tobą, regulamin mówi o przystąpieniu do programu co wiąże się z „otwarciem Rachunku Programu”. Dodatkowo: „Dla uniknięcia wątpliwości, z Promocji nie mogą skorzystać Uczestnicy, którzy byli zarejestrowani w Programie przed dniem 09.09.2019 r., ale zrezygnowali z udziału w Programie, a teraz ponownie chcą się zarejestrować.” – definicja „programu” jest również w regulaminie i nie wspomina nic o rodzaju kart (debetowa czy kredytowa). Jeśli macie potwierdzenie, że karty są podpinane do istniejącego konta, to regulamin jest przeciwko Wam – choć to tylko moja opinia.

   Grzegorz333
  • Jednak dostałem 3400 punktów za dodanie karty debetowej do PS mimo, że wcześniej miałem już tam zarejestrowaną kartą kredytową.

   mbo
 • a warunek ilości transakcji spełniliście?

  ello Odpowiedz
  • Oczywiście.
   W mniej więcej tym samym czasie karta debetowa na inną osobę i punkty powitalne pojawiły się po kilku dniach od rejestracji i wykonania 5 transakcji.

   mbo
 • Dopiero co świeża karta TuiTam i już dziś 13400 pkt naliczone po wykonaniu 6 transakcji.

  Analyst Odpowiedz
 • Mam kartę OK i przypięli mi do niej TuiTam.

  Analyst Odpowiedz
 • Nie mam konta w Aliorze.

  Analyst Odpowiedz
 • Próbował ktoś może skorzystać z promocji z podpiętą do programu kartą debetową Aliora?

  Grzegorz333 Odpowiedz
  • Tak, ja. Mam KK OK, debetówkę, obie w programie. Teraz wziąłem KK tu i tam. Wczoraj aktywowałem. Na koncie MPS są już wszystkie 3 karty. Po podpięciu tu i tam nie dostałem żadnych punktów. Liczę na 10k punktów po sześciu transakcjach.

   Zet
  • Hej, Będę wdzięczny za informację czy punkty zostały naliczone.

   Grzegorz333
  • @Grzegorz333 Nie, nic nie naliczyli. Ani 3400 ani 10000. Szóstą transakcję zrobiłem w sobotę. W historii widnieje nadal jako blokada. Czekam.

   Zet
  • Dziś wpadło 13400. Transakcja w sobotę. Zaznaczam że mam u nich już KK OK i debetówkę, na które 2×3400 też już dostałem.

   Zet
  • no to piknie :)

   ello
 • Spoko 10 000 + 3 400 ptk się zameldowało. Da to łącznie relanie jakieś 175zł plus bilet do kina. Poczekam na początku miesiąca powinny być EURO za 6000 ptk. Choć widzę, że coś grzebią w systemie i „przebudowują” wygląd.

  Kacper Odpowiedz
  • Kiedy zrobiłeś szóstą transakcję?

   Zet
  • Mastercard chyba pracuje nad zmiana programu – z korzyscia dla Klientow. takie plotki po rynku kraza

   ello
  • Póki co, to pogarszają, bo podrożyli EURO do 6800 w większości banków. Pomieszali też kategorie, bez sensu. Usunęli też część nagród i wszystkie promocje ubijają po kolei. Także te korzyści to chyba tylko dla nich.

   pws
  • zbieranie punktow za transakcje w dowolnym POS ma byc jedna ze zmian (proporcjonalnie mniej), nie tylko u ich partnerow (tu punktow ma sie zbierac wiecej)

   ello
  • Przecież to już jest od sierpnia, że dają punkty podstawowe za każdą transakcję.

   pws
  • widzisz, przez wakacje przespalem chyba :) w kazdym razie elementow ma byc kilka, lacznie z przebudowa samego portalu, mobilka, logowaniem/przystepowaniem itd… :)

   ello
 • Ktoś może wie czy po otrzymaniu punktów można od razu zamknąć kartę, nie ponosząc żadnych kosztów, chodzi mi o to czy bank nie każe nam trzymać karty przez jakiś czas no i czy nie każe w przyszłym miesiącu wydać 1500 zł. Z góry dzięki za pomoc

  McKwacz Odpowiedz
  • jesli wziales tylko dla pkts to pewnie mozesz tak zrobic – choc TUiTAM fajna, a 1500 miesiecznie to nie jest specjalnie duzo – kwestia zmiany znawykow. ja tankuje 2x miesiecznie po 200ziko, spozywka roznie (powiedzmy ze 1000ziko) – juz masz 1400, ktore zamiast z ROR oplacam z kredytowki, a pozniej robie splate

   ello
  • Dla jednego jest dla drugiego nie jest ja np. nie wydaję na paliwo tyle co Ty ;) Poza tym dochodzą inne promocje i tam też trzeba coś wydać zazwyczaj.

   marsid
  • Właśnie o to chodzi w promocjach bankowych, że każdy mierzy inna miarą i dla każdego różne promocje są mniej lub bardziej atrakcyjne. Jak mówi klasyk ja miałem tylko wejść i wyjść – także już zamykam i się żegnam

   McKwacz
  • Opiszesz mniej więcej w ile czasu to ogarnałeś ? Od złożenia wniosku, dostania karty, wykonania transakcji, otrzymania punktów i czy udało się załatwić kartę zdalnie bez wycieczki do oddziału.

   marsid
  • W moim przypadku cała procedura trwała moment. Najpierw zostawiłem numer i w ciągu kilku minut był kontak a cała rozmowa trwała Max. 10 minut dlatego, że miałem już KK OK. Żadnych papierów nie musiałem dostarczać, na drugi dzień wysłali już kartę, a fizycznie przyszła za 2 dni. Do PS byłem od razu przypisany więc tego samego dnia wykonałem 6 transakcji i punkty przyszły gdzies za 3 dni. Powiem szczerze że Alior spisał się :)

   McKwacz
  • Zamknąłeś kartę od razu po otrzymaniu punktów ? Punkty wykorzystałeś przed zamknięciem karty czy po ? Po zamknięciu karty nadal możesz się logować z pomocą jej numeru na platformę MC PS ? Nie naliczyli mimo wszystko opłaty 19 zł przez to że okres wypowiedzenia wynosi 30 dni ?

   marsid
 • czy za kk w TMUB też dawają jakieś pkt?

  Darekeok Odpowiedz
 • W sumie tak patrze że nawet niezła opcja wziąć te kartę tylko dla punktów i zaraz zamknąć. Tylko pytanie czy wszystko da się załatwić zdalnie czy trzeba będzie biegać po zaświadczenia i do banku :|

  marsid Odpowiedz
 • Założyłem kk tu i tam i konto aliora w promocji . 16 go zapłaciłem 6 razy kk dostałem 13400 pkt a dzisiaj przyszło mi jeszcze 3400 pkt na start na kartę debetowa. Karty są na jednym koncie w sumie pokazuje mi 16800 pkt . Kartę kred. już zamknalem

  MATEUSZ Odpowiedz
 • Wiadomo, że nie lubimy loterii, ale jeśli ktoś już kartą Aliora i tak płaci… https://AliorBankUrzadza.pl/

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Właśnie wleciało 10000 pkt + 6800 pkt powitalnych mimo że już wcześniej dostałem 3400 pkt za debetówkę Aliora. Miodzio ! :D

  marsid Odpowiedz
  • @marsid
   Kiedy robiłeś płatności kartą? Ja 6 dni temu i dostałem tylko 6800 punktów, natomiast brak 10000 punktów.

   dzony
  • Wszystkie 6 zrobiłem w dniu otrzymania karty czyli 14.10. 16.10 zostały zaksięgowane w banku. 17.10 czyli dziś pojawiły się na platformie MC PS razem z przyznanymi punktami :)

   marsid
 • Chyba mi nie naliczyli tych 10000 punktów bo płatności robione były przez Google Pay tak mi się zdaje więc zostaje mi wykonać 6 operacji plastikiem i zobaczymy czy naliczą.

  dzony Odpowiedz
 • Mam naliczone te transakcje z Google Pay w MC PS wiec zostaje mi czekanie 14 dni roboczych zgodnie z regulaminem na naliczenie a jak nie to reklamacja

  dzony Odpowiedz
 • Kartę dostałem i aktywowałełm 14.10.2019 zamknąłem 18.10.2019 + okres wypowiedzenia miesiąc czyli 18.11.2019 powinna się zamknąć. Ktoś wie czy bank pobierze mimo to opłatę 19 zł i czy powininem przelać tę kwotę na rachunek karty aby nie odrzucili dyspozycji zamknięcia ?

  marsid Odpowiedz
 • Wymienię 4 bilety CC za bon 50 zł do empik.com, CircleK, allegro. Data ważności biletów 22.08.2020

  marsid Odpowiedz
 • Zamykał już ktoś? Tylko oddział?

  Akashi71 Odpowiedz
  • Ja zamknąłem normalnie przez apke tak samo jak i kartę debetową.

   marsid
  • A zniknęła ci ona z apki? Mam dziwne przeczucie że zamknięcie nie równa się wypowiedzeniu, a po prostu jest to zastrzeżenie.

   Akashi71
  • Nie zniknęła ale zdaje się że było tam kilka opcji, zablokowanie, zastrzeżenie lub właśnie zamknięcie. Dobrze byłoby gdyby wypowiedział się jeszcze ktoś kto skutecznie zamknął kk Aliora…

   marsid
  • Chyba faktycznie trzeba będzie się przejechać od oddziału żeby wypowiedzieć umowę o rachunek karty. Można też list wysłać ale to będzie dłużej trwało…

   marsid
  • Może będę miał dzisiaj chwilę to na infolinię zadzwonię.

   Akashi71
  • Uważajcie z zamykaniem kk. Spory czas temu zamknąłem w systemie transakcyjnym, a kk nadal widniała w BIK. Okazało się, że zamknięta została sama karta a rachunek kk już nie

   Marcel
  • Da się złożyć wypowiedzenie rachunku karty na infolinii. Przed chwilą przetestowane.

   Akashi71
  • Dzięki za info, przed chwilą złożyłem dyspozycję zamknięcia rachunku ;) Co ciekawe rachunek zostanie zamknięty dopiero przy kolejnym wyciągu jeśli będzie na 0 czyli w moim przypadku 1 grudnia. Konsultant twierdzi też że opłata 19 zł za kartę będzie pobrana w listopadzie mimo że zamknąłem ja 4 dni po aktywacji a podobno pierwszy niepełny okres rozliczeniowy jest darmowy… Zobaczymy czy ma rację ;)

   marsid
  • Podobną informację dostałem, ale też wydaje mi się, że nie ma racji:)

   Akashi71
  • mi pobrali opłatę, zamknąłem kilka dni po otwarciu. Złożyłem dawno reklamację na którą do dziś nie ma odpowiedzi.

   KMB
  • Prawidłowo pobrali IMHO. Karta zamknęła się po 30 dniach od złożenia wniosku o zamknięcie kk, a więc 30 dni po aktywacji wpadłeś w nowy okres rozliczeniowy na te parę dni i karta się zamknęła, IMHO. Np. jeśli złożyłeś wniosek o zamknięcie karty 5 dni po jej aktywacji, to będzie ona czynna przez 5 dni aktywnych + 30 dni wypowiedzenia (kiedy karta nadal jest aktywna), a więc wpadasz na 5 dni w nowy okres rozliczeniowy

   Kate
  • No nie do końca jest tak jak mówisz. Trzeba tutaj rozróżnić dwie rzeczy: karta i rachunek do karty. Jesli zamkniesz kartę to nie ma już możliwości korzystania z niej. Wypowiedzenie z zachowaniem okresu 30 dni tyczy się rachunku karty. Więc jeśli opłata jest za kartę a nie za prowadzenie rachunku karty to opłata nie powinna być pobrana.

   marsid
  • kk wypowiadasz z 30-dniowym terminem wypowiedzenia (z regulaminu kart: Kredytobiorca może rozwiązać Umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia), a więc jest nadal aktywna i możesz z niej korzystać i dlatego pobierana jest opłata IMHO. Ale karta nie zamknie się w terminie jeśli nie będzie spłacona w tym dniu.

   W tabeli opłat dla tej kk jest info:
   3) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez Klienta, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego cyklu rozliczeniowego do przedostatniego dnia bieżącego cyklu rozliczeniowego, posiadaną do danego rachunku aktywną kartą kredytową, transakcji bezgotówkowych (z wyłączeniem poleceń przelewu z rachunku karty) na łączną kwotę min. 1 500 zł. Kwota transakcji liczona jest dla każdej wydanej do rachunku karty indywidualnie. Opłaty za karty kredytowe pobierane są za nieaktywne i aktywne karty, za pełen okres rozliczeniowy, najwcześniej w terminie 30 dni od daty wydania karty, chyba że Klient
   nie miał możliwości jej aktywowania.

   Zostawiam Wam do interpretacji

   Kate
  • Po zamknięciu karty w apce nie jest ona aktywna i nie ma możliwości korzystania z niej. Trzeba byłoby zamówić nową do rachunku. To tak samo jak z kartą debetową. Choć z drugiej strony nie próbowałem płacić tą zamkniętą kk w sklepie… może jednak wciąż się da mimo zamknięcia ? hmm

   marsid
  • Kiedyś jak zamykałam kk w innym banku dostałam pytanie czy zastrzec kartę od razu czy ustawić zastrzeżenie na dzień zamknięcia karty i wtedy mogłam jeszcze z karty korzystać, więc może wybrałeś zastrzeżenie od razu, co nie zmienia wiele, bo nadal obowiązuje te 30 dni wypowiedzenia, po prostu nie możesz korzystać z karty, IMHO

   Kate
  • Tam były 3 opcje jeśli dobrze pamiętam: zamknij, zastrzeż, zablokuj. To jest tylko kwestia tego czy bank rozróżnia tutaj kartę i rachunek do karty i za co konkretnie pobiera opłatę. Jeśli za kartę to opłaty nie powinno być jeśli ktoś ją zamknął, nie może z niej korzystać i nie zamówił nowej. A jeśli opłata jest za rachunek kk bez względu na to czy jest do niego przypisana otwarta karta to wtedy ta opłata jest zrozumiała bo tak jak napisałaś wpada się w kolejny okres rozliczeniowy przez to że okres wypowiedzenia trwa 30 dni.

   marsid
  • Spróbuj kartą zapłacić w sklepie to będziesz wiedział, czy jeszcze działa. Zakładam że zamykając kartę wybrałeś „zamknij” a nie „zastrzeż”

   Kate
  • Tak zamknąłem a nie zastrzegłem. No myślę że spróbuję tak zrobić ;)

   marsid
  • Jeszcze dodam, że nawet, jeśli zablokowane jest płacenie kartą, to wcale nie znaczy, że jest nieaktywna, bo może działać robienie zwrotów czy zwalnianie blokady.

   Don Quijote de la Mancha
  • To nie blokada tylko zamknięcie. Karta widnieje jako zamknięta, wisi na niej kłódka i nie ma opcji ponownego otwarcia jej. A może jest ale np. przez infolinię ? Tego nie sprawdzałem ale nie sądzę bo po to właśnie są 3 opcje: blokada, zamknięcie, zastrzeżenie.

   marsid
  • Nie wiem, chodziło mi o to, że nawet jeśli możliwość płacenia kartą jest wyłączona (to w tym kontekście rzeczywiście lepsze sformułowanie, niż „zablokowana”), to karta wbrew pozorom ciągle może działać „od drugiej strony”, tzn. może umożliwiać np.:
   • zdjęcie blokady,
   • zaksięgowanie oczekującej płatności,
   • zaksięgowanie otrzymanego zwrotu (refundu).
   Te operacje przez sprzedawcę i agenta rozliczeniowego są robione na karcie, a nie bezpośrednio na nieznanym im rachunku karty.

   Don Quijote de la Mancha
  • I co, udało się komuś zapłacić kartą w necie po kliknięciu „zamknięcie”? Mi osobiście nie.

   Akashi71
  • Ja nie próbowałem. 1 listopada – jak twierdzi konsultant – zostanie pobrana opłata 19 zł za kartę. Jak tak będzie to piszę reklamację :D

   marsid
  • Wyciąg jest i opłaty brak wbrew temu co twierdził konsultant. Ciekawi mnie teraz czy rachunek zamknie się 25.11 zgodnie ze złozonym wypowiedzeniem.

   marsid
  • marsid – składałeś wypowiedzenie karty na infolinii tego samego dnia co ja = karta zniknęła Ci z apki/BI? U mnie nadal widoczna mimo 30 dniowego wypowiedzenia.

   Pisałeś też coś o 01.12.2019, jako dniu zamknięcia, skąd wziąłeś tą datę? Jak ją wyliczyłeś?

   Akashi71
  • Nie zniknęła. 01.12 to data wystawienia wyciągu i jeśli będzie on na zero to rachunek karty zostanie zamknięty – tak twierdził konsultant gdy składałem wypowiedzenie.

   marsid
 • Wymienię bony 50 zł do CircleK na 4 bilety CC . Data ważności 2020-04-30

  M. Odpowiedz
 • Jedna z szybszych promocji. W ciągu 1,5 tygodnia załatwione – telefon, karta, 6 transakcji, 16800 punktów i mogę zamykać przez telefon – czekam tylko na zaksięgowanie 1500 zł, aby uniknąć opłaty.

  Paweł K. Odpowiedz
  • Dodam tylko, że wcześniej miałem zarówno debetówkę, jak i inną kredytówkę i korzystałem już z wcześniejszych promocji za rejestrację w MCPS.

   Paweł K.
  • Kurczę, a u mnie o ile 6800 pkt wpadło po dwóch dniach, to te 10000 wciąż się nie pojawiło (6. transakcja zrobiona 19 października). Ktoś tak długo czekał jak ja czy każdy z was dostał od razu?

   asi
 • Czy trzeba wspomnieć już podczas rozmowy z konsultantem, żeby zapisali kartę w PS, czy można to zrobić potem przez e-bankowość?

  Kate Odpowiedz
 • Mi nadal nie wypłacili pełnych 10 tys punktów, chyba szkoda czekać na odpowiedź z reklamacji

  Jarosław Odpowiedz
 • Kilka słów o tym jak w przypadku aliora wygląda rozliczanie po średnim kursie NBP bez prowizji:
  12/10 obciążenie 87,62 EURO – 376,32 PLN
  26/10 uznanie 87,62 EURO – 346,17 PLN

  To wychodzi 3,95 pln/euro przy kursie NBP 4,28.

  Nie wiem, może chodzi o to że promocja działa tylko przy obciążeniu, przy uznaniu już nie? Tak czy inaczej słabo to wygląda.
  Dobrze że to tylko 80 euro kaucji za paliwo. Gdyby to było 1300 euro depozytu za auto to bym był stratny nie 30zł a 450zł.
  Tak ku przestrodze piszę.

  Zet Odpowiedz
  • Napisz reklamacje i popros o zwrot oplaty w ramach „uznania biznesowego”. Nawet jesli nie masz racji to dostaniesz zwrot kasy.

   aaaa
 • Napisałem zapytanie przedwczoraj, bez odpowiedzi.

  Zet Odpowiedz
 • Mam do wymiany 3 kody do Cinema City, ewentualne mogę dorzucić kod do Muktikina. Interesuje mnie 50 zl empik/merlin/allegro/eurortv.

  anomcsb(małpa)gmail.com

  Tak to czasem jest jak nie trafisz z wymianą. Przydaloby sie jakieś miejsce do wymiany tego typu kodow :)

  Anom Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy