Konto Aktywne Raiffeisen zwróci 100 zł za zakupy na allegro. Dodatkowo dorzuci 100 zł za dostawę!

Do 20 grudnia trwa promocja Raiffeisen Polbank wraz we współpracy z serwisem Allegro. Każdy, kto założy Konto Aktywne i spełni określone warunki może liczyć na zwrot 100 zł za zakupy. W najlepszym wypadku można kupić coś za darmo! Co więcej, promocja przewiduje również kolejne 100 zł zwrotu za kolejne płatności w serwisie. Wydaje się, że do zgarnięcia jest całkiem łatwe 200 zł!

Pakiet R-Allegro, czyli Comfort Direct dla nowych klientów

Oczywiście chyba nikogo zbytnio nie zdziwi, że promocja przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów banku, a dokładniej odpadają:

osoby, które były stroną umowy zawartej z Bankiem o jakikolwiek produkt depozytowy lub kredytowy przed dniem 14 listopada 2013 r.

Tu jednak nie kończą się wymagania, bo aby dostać premię w wysokości 100 zł konieczne będzie wyrażenie zgody na:

 • przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych
 • otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej
 • przekazywanie przez Bank, za pośrednictwem Elektronicznych Kanałów Dostępu, informacji handlowych związanych z oferowanymi przez Bank produktami bankowymi

A co zrobić, by zgarnąć tytułowe 100 zł za zakupy?

Wystarczy, że w terminie obowiązywania promocji (czyli do 20.12) otworzymy rachunek Comfort Direct (od 1.12 będzie to Konto Aktywne) ze strony a.allegro.pl oraz podpiszemy umowę o kartę debetową Visa. Dodatkowo na nowo-otwarte konto musi wpłynąć co najmniej 500 zł, a za zakupy na allegro zapłacimy przez PayU (przelewem z otwartego rachunku). Musi to być jedna płatność na kwotę minimum 100 zł – choć to nie powinno być problemem, bo Allegro pozwala na płatność za wiele aukcji podczas jednej transakcji. Jeśli spełnimy te warunki – do końca roku na nasz rachunek wpłynie 100 zł premii.

Kolejne 100 zł na zakupy w przyszłym roku

Tu w zasadzie kończy się opisywana wyżej promocja, jednak dla wszystkich tych, którzy nie zamkną konta czeka kolejna okazja: 100 zł w ramach promocji Dostawa z R-Allegro. Jej warunki są dosyć podobne – jeśli w ciągu miesiąca (od stycznia do maja) zapłacimy na allegro za zakupy (jednorazowo) co najmniej 100 zł – na nasze konto (do 15. kolejnego miesiąca) wpłynie premia w wysokości 20 zł. Łącznie przez 5 miesięcy zarobimy więc dodatkowe 100 zł. Warto tu zauważyć, że nie ma żadnego innego warunku (nie musimy przelewać na konto 500 zł).

Póki co wszystko wygląda dosyć nieźle – duży cashback do zgarnięcia w łatwy sposób. Tu jednak pojawia się pierwszy haczyk. Po pierwsze:

Bank zastrzega sobie możliwość zakończenia Promocji, jeżeli osiągnięta zostanie liczba Nagród przed okresem opisanym w ust. 1 powyżej lub przedłużenia Promocji.

Niestety nikt nie wie ile wynosi ten limit ;)

Po drugie – według tabeli opłat i prowizji karta debetowa wydana do Konta Aktywnego kosztuje 4 zł, o ile nie wydamy nią 350 zł miesięcznie. Nie do końca jesteśmy w stanie powiedzieć do kiedy należy (i czy w ogóle) mieć ją aktywną. Według regulaminu pierwszej promocji (1 x 100 zł) aby otrzymać nagrodę nie można odstąpić od umów o konto i kartę (§ 4.1.c) przed końcem roku. W większości przypadków zamknięcie karty (lub brak aktywacji) nie jest traktowany jako odstąpienie od umowy, jednak warto sprawdzić jak taką operację będzie traktował Raiffeisen Polbank.

Regulamin drugiej promocji jest już bardziej jasny – mówi on:

Uczestnikiem Promocji może być osoba fizyczna […], która spełniła łącznie poniższe warunki:
a) zawarła z Bankiem umowę o Konto i umowę o Kartę oraz
b) wzięła udział w Promocji „Pakiet R-Allegro” […] i otrzymała nagrodę przewidzianą w tym regulaminie.

Tu jasno widać, że nagrodę 5 x 20 zł otrzyma każdy, o ile tylko podpisał umowę o kartę (ale w ciągu czasu trwania promocji nie musi być wcale aktywna).

Podsumowując – wszystko wskazuje na to, że nowi klienci Raiffeisena mogą zdobyć łatwe 200 zł. Ewentualnie można tu odliczyć opłatę za kartę, choć nawet strata 4 zł w pierwszym miesiącu nie powinna specjalnie zaboleć. Od nowego roku karty już nie trzeba posiadać.

Nie przegap!

Komentarze

 • Oficjalna odp. Rajfajzena na złożoną reklamację :
  „Szanowny Panie, dziękujemy za Pana zgłoszenie. Informujemy, że aby być objętym promocją „Dostawa z R-Allegro” niezbędne jest posiadanie aktywnej karty i jeśli ten warunek nie jest spełniony to premia nie będzie wypłacona. Prosimy o sprawdzenie czy Pana karta do konta jest aktywna.
  Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się pomocne. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu (…) Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.
  Z poważaniem,
  Katarzyna Cegiełko
  St.Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
  Departament Alternatywnych Kanałów Sprzedaży”

  Kartę zastrzegłem w grudniu jeszcze przed wypłatą premii 100 zł, w rozmowie tel. z konsultantką nie zamawiałem nowej ale też nie rozwiązywałem umowy o kartę. Miałem ciekawy przypadek postaci błędnego wydruku nazwiska na plastiku, więc powód zastrzeżenia był jak najbardziej zasadny. Jak wspomniałem wcześniej za styczeń dostałem zwrot 20 zł mimo braku aktywnej karty.

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • To ciekawe.Jakaś zmiana strategii banku ;)
  U mnie podobnie ,karta zastrzeżona w grudniu,za styczeń wypłacili 20 zł a za luty już nie…

  diraj Odpowiedz
 • a ja karty nigdy nie aktywowalem a za styczen i luty 20 zl premii zaliczylem. Jak nie wyplaca 20 w marcu – konto odrazu do odstrzalu!

  cypres Odpowiedz
 • Ja właśnie złożyłem reklamacje drugiemu z kolei konsultantowi – obaj uparcie w rozmowie twierdzili, że zastrzeżenie karty wyklucza z promocji – w reklamacji podałem, że brak jest zapisów w regulaminie to regulujących. Ciekawe na jakie argumenty się powołają.

  Wojtek Odpowiedz
 • Konto będzie do odstrzału. Czas rozpatrzenia reklamacji: 30 dni. W przypadku nie dotrzymania terminu poinformują o nowym terminie nie dłuższym niż 90 dni od wpłynięcia reklamacji. Wszystko zgodnie z regulaminem. Niestety już regulaminu promocji dotrzymać nie chcą, ale komu będzie się chciało rwać włosy z głowy przez 3 miesiące, gdzie jak jeszcze odrzucą reklamację to można się odwołać i kolejne 3 miesiące…

  domino Odpowiedz
 • Szanowny Panie,

  uprzejmie informujemy, iż ze względu na brak dostępu do Pana danych i obowiązujące nas regulacje nie mamy możliwości udzielenia szczegółowej odpowiedzi na Pana zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  Jedynie na podstawie tego co Pan pisze możemy przypuszczać, że jeśli nie otrzymał Pan wypłaty nagrody to powodem mogło być to, że prawdopodobnie Pana karta do konta jest nieaktywna. Prosimy o zweryfikowanie jaki status ma Pana karta i jednocześnie zaznaczamy, że warunkiem dalszego udziału w promocji jest posiadanie aktywnej karty.

  Mamy nadzieję,że powyższe informacje okażą się wystarczające.
  W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
  Pomocą służą również nasi Konsultanci w Centrum Telefonicznym, które czynne jest pod numerem 801 180 801 lub +48 22 549 99 99 codziennie przez całą dobę.

  Z poważaniem,
  Katarzyna Cegiełko
  St.Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
  Departament Alternatywnych Kanałów Sprzedaży
  Raiffeisen Polbank

  aaa Odpowiedz
 • Szanowny Panie,

  dziękujemy za Pana zgłoszenie.
  Zapraszamy do kontaktu z Centrum Obsługi Klienta, celem zamówienia karty debetowej płatniczej do konta. Karta zostanie wysłana po dwóch dniach od momentu wygenerowania na Pana adres korespondencyjny. Jeśli dokonał Pan zakupu z Konta, korzystając z opcji PayU na kwotę 100 zl to nagroda wypłacona zostanie do 15 dnia każdego miesiąca po spełnieniu warunku w miesiącu poprzednim.

  Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się pomocne. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta, które jest do Pana dyspozycji 7 dni tygodniu, 24 godziny na dobę pod numerem 801 180 801* lub 22 549 99 99.
  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

  Z poważaniem,
  Magdalena Szczepańska
  Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
  Departament Alternatywnych Kanałów Sprzedaży
  Raiffeisen Polbank

  aaa Odpowiedz
 • ewentualnie wariant 2: nie zamykanie konta aktywacja karty i oplata 4 zloty za jej nie uzywanie + 20 premi zostaje 16 zl Tez nie jest zle… Wiecej niz promocji paliwowej GETINUPa po zmianach!

  cypres Odpowiedz
 • dlaczego karta musi być aktywna ?
  nic z tych rzeczy
  aby skorzystać z promocji dostawy należy tylko:
  1) zawrzeć z Bankiem umowę o Konto i umowę o Kartę

  nic na temat korzystania z karty czy jej aktywowania w regulaminie Promocji „Dostawa z RAllegro” nie ma

  więc wystarczy złożyć na koniec promocji w czerwcu reklamację i poinformować, że dalej sprawa trafi do Arbitra Bankowego i KNF i wsio ; )

  asd Odpowiedz
 • @cypres,
  może drugi wariant byłby dobry, gdyby płaz zaliczał się do obrotu kartą – pytanie czy w Rajfajzenie zalicza się ? Z drugiej strony do wydatku 100 zł należałoby dodać (bodajże) 350 zł obrotu kartą, żeby uniknąć opłaty. Co przy łącznych wydatkach daje ok. 5% zwrotu.
  @asd,
  tylko czy taka gra jest warta świeczki ? Najwyraźniej bank będzie trzymał się swojej wersji, bo tymczasem :
  „Szanowny Panie,
  dziękujemy za Pana odpowiedź. Uprzejmie informujemy, iż w przypadku zastrzeżenia karty bez jednoczesnego jej wznowienia, nagroda w promocji nie jest automatycznie przyznawana. Jednakże ze względu na problemy związane z wydaniem Pana karty, proponujemy Panu złożenie reklamacji, tak aby w trybie wyjątkowym nagroda mogła zostać Panu przyznana (…)
  Z poważaniem,
  Michał Pluciński
  Mł. Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
  Departament Alternatywnych Kanałów Sprzedaży”

  Dopiero teraz złożyłem „prawdziwą” reklamację, bo wcześniej pisałem przez zakładkę kontaktu. Wszystko musi odbyć się formalnie – w przypadku składania reklamacji przez tel. wyłącznie z numeru podanego w umowie.

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • @Robert.Agnostyk
  aktywna ale nie uzywana karta, ktora nie miala obrotu 350 zl kosztowac nas bedzie 4 zl, ktore trzeba bedzie odjac od 20 zl premii. Zostaje 16 zl na czysto jako premia po wydaniu 100 na allegro. Plaz nie ma tu nic do rzeczy bo to wariant kiedy mamy karte aktywna wg nowych wymagan ale nie wyrabiamy nia obrotu stąd oplata 4 zl.

  cypres Odpowiedz
 • @cypres,
  zrozumiałem Twoje przesłanie, nie wiem natomiast czy zrozumiałeś moje. Nie będę rozwijał dywagacji nt. nieuniknionej opłaty w przypadku aktywacji nowo wydanej karty przy braku obrotów na niej. Płaz tyle ma tu do rzeczy, iż jedna transakcja załatwiłaby sprawę opłat bez wysilania się – tak np. robię na koncie ING : wystarczy jeden opłacony kartą rachunek na min. 200 zł, żeby uniknąć opłaty 7 zł.

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • podalem wariant minimum a jak sie zrobi obrot karta to sprawa jest oczywista – koszt przez plaza to 1-1,5 zl. pytanie czy dla 2,5-3 zl chce sie komus biegac po zabkach to jest do rozwazenia we wlasnym zakresie :)

  cypres Odpowiedz
 • Naprawdę już na marginesie – bez zbędnego biegania mam dwa kroki od siebie do Żabki, gdzie koszt nadal wynosi 0,99 zł od opłaconego rachunku i o dziwo obsługa nie robi żadnego problemu (przy rozsądnych kwotach).

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • przy zabce duzo zalezy od okolicznosci :) ja takiego komfortu nie mam wiec nie biore zabki pod uwage wcale.

  cypres Odpowiedz
 • A dlaczego nie korzystacie z payu do wyrobienia obrotów, oni za płatność za rachunki nie pobierają opłat- też wyrabiam obroty dla konta ing. Na razie zapłaciłem kilka rachunków i kasa doszła

  mike Odpowiedz
 • czy dostał ktoś odpowiedź na reklamację?

  damian Odpowiedz
 • Po zastrzezeniu starej karty i zamowieniu nowej, pobrali 15 zl jako Opł. za kartę po zastrzeżeniu.

  aaa Odpowiedz
 • nie ma się co dziwić.
  TOIP: „Wydanie karty w miejsce karty zastrzeżonej 15 PLN”

  Kuba Odpowiedz
 • Nieunikniona oplata jesli chce sie dalej dostawac po 20 zl za dostawe z allegro

  aa Odpowiedz
 • ja karty nie aktywowalem i premie dostawalem ale chyba bede musial aktywowac i za zaplacic te 4 zl zeby dostawac 20 premii przez te pozostale 3 miesiace.

  cypres Odpowiedz
 • @mike Próbowałeś płacić rachunek przez PayU kartą kredytową? Czy bank może potraktować to jako transakcję gotówkową i naliczyć opłatę?

  bodek Odpowiedz
 • Moja karta, nówka sztuka leży w tej kopercie, w której ją przysłali, nieaktywowana i dostałem 100zł w grudniu i za styczeń i za luty po 20zł i nikomu nie przyszło do głowy żeby mi nie wypłacić jakiejś premii :)

  adamus Odpowiedz
 • moja karta tak samo ale jak przeczytasz komentarze powyzej to premia 20 zł za marzec w kwietniu juz nie jest taka pewna bo bank „zmienil podejscie” do swoich wlasnych regulaminow!

  cypres Odpowiedz
 • Własnie dostałem z allegro takie cos:
  „1 kwietnia wyłączymy 5 sposobów dokonywania przelewów:
  […]
  Przelew z Raiffeisen POLBANK.”

  Czy to właśnie zakończyło przedwczesnie powyzsza promocję?

  core Odpowiedz
 • Dzisiaj wpadło 20 zł za zakup w marcu.

  Frank Odpowiedz
 • u mnie to samo 20zł dostawę

  Right Said Fred Odpowiedz
 • Wpadło za marzec. Karta nieaktywna.

  lazega Odpowiedz
 • lazega — w kwietniu juz bez aktywnej karty się nie da :(

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Jutro idę zamknąć konto w Raiffeisenie. Do przodu na r-allegro jestem 160 zł, a nie mam zamiaru aktywować karty i płacić 4 zł.

  malin Odpowiedz
 • mialbys 16% cashback

  aa Odpowiedz
 • Przez marne 2 miesiące 32 zł zysku.
  Dziś mbank wstawił mi mokazje urodzinowe – 40% do rossmanna i lidla. Wolę u nich wydac te 100 zł i dostać na czysto 40.

  malin Odpowiedz
 • @malin,
  wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :))
  Ciekawe czy mBank wystawia też spersonalizowane mOkazje imieninowe :) Dotąd sceptycznie podchodziłem do tych okazji ale gdy znalazłem u siebie nawet niezłe zwroty dla nowych klientów nju oraz Orange, to skorzystałem – choć pewnie na te zwroty przyjdzie czekać do 60 dni.

  A wracając do Rajfajzena – szukałem na stronie ew. sposobu uniknięcia opłaty za użytkowanie karty przez zamówienie karty na okaziciela ale nie znalazłem takowej. Pamiętam że swego czasu przy zakładaniu konta bezpośrednio w oddziale Alioru dostałem od ręki kartę bez wydrukowanego nazwiska – sposób nieco ryzykowny ale wtedy nie miałem czasu na czekanie. Póki co czekam na wynik reklamacji.

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • Panowie , nie wiem w czym problem, robiąc transakcję pozorną na Allegro jesteśmy 11 PLN do przodu :)
  4 PLN karta, 5 PLN prowizja allegro

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Ale jestem debil – aktywowałem kartę 31.03 o godz. 22:00 i za 2h już mi 4zł zdjęli.

  adamus Odpowiedz
 • adamus –> mówi się trudno … ważne by deal netto był do przodu :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • @adamus #
  ahahhha ha ale dobre:) bank powinien Ci jakąś nagrodę pocieszenia ufundować hah:) albo występ w reklamie

  Right Said Fred Odpowiedz
 • @adamus Ja już miałem wiele razy sytuację podobną, że krótko mówiąc dało się ciała, ale zdezintegrowany ma rację, mówi się trudno (choć to czasem boli :) i do przodu… Człowiek to tylko człowiek, trudno o wszystkim spamiętać.

  ppp Odpowiedz
 • przez 3 miesiace miales karte bezplatnie :)

  aa Odpowiedz
 • :-)
  W sumie to tylko 4zł, ale sam fakt… niby wszystko obcykane, jak wycisnąć max z banków a tu taki głupi, fundamentalny błąd.
  Dobrze, że pospieszyli się z premią za marzec.

  adamus Odpowiedz
 • Ja już dzisiaj zamknąłem konto i kartę telefonicznie. Na szczęście nie miałem problemów z premiami i obeszło się bez reklamacji.

  Frank Odpowiedz
 • jest 20 zl

  aaa Odpowiedz
 • adamus – to ja cie pociesze ze mialem duzo gorzej. W tej promocji zrobilem zakupy na Allegro za 100zł i zaplacilem PAyU ale poprzez karte a nie przelew,… i premii 100zł nie dostalem, gdyz konieczna byla platnosc przelewem (mimo ze tez PayU) – w regulaminie dosc zawile to opisano… rzecz jasna.

  Adey Odpowiedz
 • W czerwcu ostatni zwrot 20 zł i konto do odstrzału :)

  Łukasz Odpowiedz
 • oczywista oczywistosc! kasujemy ostatnie 20 i do zamkniecia!

  cypres Odpowiedz
 • Dostaliście już zwrot w czerwcu, bo u mnie jeszcze nic nie ma?

  gg Odpowiedz
 • Dostalismy a nawet zdazylismy juz zamknac konto i tu ciekawostka: konsultantka poinformowala mnie ze za czerwiec a nawet za czesc lipca ?? (30 dni trwa zamykanie konta) zostanie pobrana oplata za karte. Oplata jest pobierana za brak obrotu karta po skonczonym miesiacu i wynosi 6 zyla.

  cypres Odpowiedz
 • @cypres dlatego przed wypowiedzeniem umowy, zrezygnowałem z karty, żeby nie naliczali opłaty :)

  Łukasz Odpowiedz
 • Przy rezygnacji z konta karta zostaje zastrzeżona i nie naliczają za nią opłaty, przynajmniej tak było w moim przypadku.

  Frank Odpowiedz
 • 1 3 4 5

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy