Konto Godne Polecenia: 100 zł za założenie, oprocentowanie 4% i całkowicie darmowa karta!

Kilka dni temu opisywaliśmy bardzo dobrą ofertę Banku Zachodniego WBK, w ramach której można otworzyć Konto Godne Polecenia z oprocentowaniem 4% i zwolnieniem z opłat za kartę do końca czerwca 2017. Mamy świetną wiadomość: rachunek ten właśnie pojawił się w promocji, dzięki której w łatwy sposób zgarnąć można dodatkowe 100 zł premii. Szykuje się hit? :)

100 zł i 4% na Koncie Godnym Polecenia!

Konto Godne Polecenia 4% z premią

Standardowo promocja przeznaczona jest tylko dla nowych klientów, ale tym razem data wykluczenia nie jest zbyt odległa – każda osoba, która posiadała dowolne konto osobiste przed dniem 31 sierpnia 2015 może wziąć udział w promocji. Osoby posiadające rachunek po tej dacie są natomiast wykluczone.

Aby zgarnąć tytułową premię wystarczy do 23 listopada 2015 zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji.

Uwaga! Ze względu na ogromną popularność promocja została przedłużona – rejestrować możemy się do 27 listopada

Należy podać swój adres mailowy, zaakceptować pierwszą zgodę (jest wystarczająca), aktywować konto przez link wysłany na maila, wyrazić zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej w zakresie związanym z promocją, a następnie złożyć wniosek o właściwe Konto Godne Polecenia z oprocentowaniem 4% i kartą debetową.

Wymagane zgody marketingowe w promocji 100 zł premii za Konto Godne Polecenia

Uwaga: standardowo przypominamy, że jeśli na jednym komputerze rejestruje się wiele osób w danej promocji, to cały proces należy przejść od początku: przejść na stronę promocji, założyć nowy profil podając nowego maila kolejnej osoby, a następnie założyć właściwe konto z wygenerowanego linku (unikalnego dla danej osoby!). W innym wypadku bank i pośrednik (Agora) organizujący akcję będą mieli problemy z jej rozliczeniem.

Podczas składania wniosku o samo Konto Godne Polecenia warto zwrócić uwagę na to, aby zaznaczyć odpowiednie zgody marketingowe. Zgodnie z regulaminem:

[Uczestnik]:
a. nie złożyły w Banku sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
b. wyraziły w Banku zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną,
c. podały w Banku numer telefonu komórkowego do kontaktu.

Uwaga: jeśli podpisujemy umowę przelewem z innego banku, to dane (imię, nazwisko, adres) muszę być te same, co podane we wniosku BZWBK! Jeśli więc np. zmieniliśmy adres zamieszkania i dane będą się różnić, to lepiej wybrać opcję przez kuriera.

100 zł za wydanie kartą… 100 zł!

Co dalej? Do dnia 31 grudnia 2015, należy podpisać umowę (za pomocą przelewu internetowego lub za pośrednictwem kuriera) oraz wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 100 zł. Liczą się zarówno transakcje w internecie jak i punktach naziemnych.

To tyle! Najpóźniej 31 stycznia 2016 zostaniemy mailowo poinformowani o przyznaniu premii, a do 14 lutego będziemy musieli podać dane do odbioru obiecanych 100 zł. Premia zostanie przekazana do dnia 29 lutego 2016.

Co oferuje Konto Godne Polecenia w promocji 4%?

Samą promocję „4% na Koncie Godnym Polecenia” prześwietliliśmy już kilka dni temu. W skrócie: bank do całkowicie darmowego rachunku dorzuca oprocentowanie 4% środków do 4000 zł oraz darmową kartę debetową z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów. Promocja trwa do czerwca 2017 co oznacza, że przez ponad 1,5 roku możemy cieszyć się świetnym, darmowym rachunkiem z dobrym oprocentowaniem i bonusem 100 zł na start. Oczywiście regulamin nie nakłada obowiązku korzystania z tego rachunku tak długo – możemy go zamknąć kiedy tylko chcemy.

Co ciekawe promocja podwyższonego do 4% oprocentowania pozwala na założenie nawet trzech tego typu rachunków – możemy w ten sposób mieć możliwość lokowania aż 12 000 zł na 4% w skali roku. Niestety premię na start zgarniemy tylko raz :-)

Aby założyć drugie i trzecie konto z oprocentowaniem 4% należy wybrać sposób zakładania tych rachunków przez kuriera – po wypełnieniu wniosku online. Według relacji czytelników drugie i trzecie konto nie może być założone przez przelew weryfikacyjny – bo wniosek zostanie odrzucony.

PS. Warto również pamiętać, że BZWBK to praktycznie jedyny bank, który dba o aktywnych klientów. Bardzo często można dzięki niemu zgarnąć np. 20 zł zwrotu za transport komunikacją miejską czy parkingi.

Poniżej znajdziecie najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami:

Posiadam kartę kredytową w BZWBK. Czy mogę wziąć udział w promocji?

Jeśli posiadasz kartę kredytową BEZ konta osobistego w PLN, to jak najbardziej tak.

Posiadam konto walutowe w BZWBK. Czy mogę wziąć udział w promocji?

Jeśli posiadasz konto walutowe BEZ konta osobistego w PLN, to jak najbardziej tak.

Bank odrzucił wniosek po przelewie weryfikacyjnym. Co robić?

Standardową praktyką banków jest weryfikacja, czy dane podane we wniosku zgadzają się z danymi z przelewu weryfikacyjnego innego banku. Jeśli więc dokonamy przelewu z konta, gdzie nasze dane są niezaktualizowane (np. inny adres) to bank odrzuci taki wniosek. Należy wtedy zalogować się na swoje konto na stronie promocji i złożyć wniosek jeszcze raz – tym razem wybierając kuriera.

W umowie nie ma nic o oprocentowaniu 4%. Skąd mam wiedzieć, że tyle będzie?

Bo mówi o tym regulamin promocji z oprocentowaniem 4%. W większości przypadków bankowi nie opłaca się zmieniać zawieranych umów i wprowadzać do nich niewielkich zmian. Przykładowo przy organizowaniu kilkudziesięciu promocji w roku mogłoby to tylko wprowadzić zamieszanie. W związku z tym banki do standardowej umowy konta dodają dedykowany regulamin promocji który precyzuje co otrzymamy zawierając umowę w określony sposób.

Mam na koncie ponad 4000 zł i w szczegółach oprocentowania wyświetla mi się 1%. Czy to normalne?

Zgodnie z regulaminem promocji do kwoty 4000 zł obowiązuje oprocentowanie 4%, natomiast powyżej – już tylko 1%. Jeśli na koncie posiadamy nadwyżkę, to w szczegółach konta będzie się wyświetlało oprocentowanie dla aktualnego salda (bank prawdopodobnie nie potrafi pokazać dwóch oprocentowań). Oczywiście postanowienia promocji obowiązują, więc 4% do 4000 zł zostanie naliczone normalnie na koniec miesiąca.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Ostatnio się u nich przejechałem. Konto powinno zostać zamknięte 22.12. Tego dnia dostęp do serwisu transakcyjnego został zablokowany. Po miesiącu dostałem listy ofertowe i sprawdziłem czy konto zostało rzeczywiście zamknięte – przelałem 0,01zł, który do mnie nie wrócił. Podczas kontaktu telefonicznego otrzymałem informację, że na rachunku zalega 0,01zł i dlatego nie zostało zamknięte… Po reklamacji i 3 tyg oczekiwania rachunek zamknięty, grosza nie oddali XD
  BTW @ Bartek pisz do nich.

  savi Odpowiedz
 • Premii brak. I może dobrze, ponieważ sprawą zajmie się UOKiK.
  Żadnego przepraszam, żadnego wyjaśnienia, a 30 dzień na reklamacje właśnie wczoraj upłynął.
  czas wyprostować tą machinę korpo-bankową.

  an Odpowiedz
 • złożyłem odwołanie od reklamacji, poprosiłem BZWBK o zajęcie wspólnego stanowiska z Agora S.A. Bank odpisał iż premia mi się należy, dostanę ją 31.03 marca i w razie problemów kontaktować się z Agora. Mamy 1 kwietnia, premii, mimo iz minął ponad miesiąc nadal brak.

  exvigo Odpowiedz
 • Mam pytanie. Mam to konto tylko dla owych 4%. Teraz jednak muszę trochę tu obracać gotówką . Czy jest tu coś takiego w stylu pierwszy przelew bezpłatny pozostałe już tak? Dotychczas robiłem tylko jeden w miesiącu więc zupełnie mnie to nie interesowało.

  jojo Odpowiedz
 • Zupełna dowolność , można bez opłat wielokrotnie . Czy w ostatniej promocji KGP ma już ktoś te 4% po tych 5 transakcjach w grudniu? Nikt się nie chwali , czyżby nie było nikogo takiego? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • można zamknąć konto bez okresu wypowiedzenia, zmieniają się warunki. Ktoś jeszcze trzyma rachunki dla 4 % ?

  Lenio Odpowiedz
 • Zamykałem dziś tu konto. Trochę dziwnie to wygląda bo mimo iż w placówce banku to i tak dostałem słuchawkę do łapy i musiałem wysłuchać konsultanta który oczywiście próbował odwieść mnie od najgorszej decyzji w życiu. Ale na marginesie, próbowano mnie zniechęcić dając mi kolejne „propozycje promocyjne”. Niestety nie wiem jakie bo szybko skończyłem dyskusję hasłem pt mam lepsze konto w innym banku. Niemniej jednak może kogoś to zainteresuje bo może akurat okazać się że coś ciekawego dadzą.

  Od kiedy konto staje się płatne? Mam do wykonania ostatni przelew 1.05 (wycofanie środków i odsetki) i nawet w banku nie potrafiono mi powiedzieć czy będzie On jeszcze bezpłatny. Tradycyjnie, to ja więcej wiedziałem niż „Pani z okienka” Wiem jedynie że przelew wykonany przez bank (nadwyżki środków) to jedyne 8 zł.

  jojo Odpowiedz
 • A to nie miało być tak, że 5 przelewów z kodami sms gratis, a potem płatne?

  Daniela Odpowiedz
  • 5 smsow gratis a nie 5 przelewow. Przelewy sa darmowe. A platnosci w sklepach sa platne 0.5zl

   kuken
 • Założyłem to konto ale oprocentowanie 4% i bezpłatność karty do końca czerwca 2017. Czyli jak myślicie konto do piachu? I widzę że z zamknięciem są pewne perturbacje i ponoć żeby zamknąć kartę w jakimś innym wątku doczytałem i że trzeba tą kartę i przynieść osobiście oddać trochę paranoja. A jaka jest opłata za kartę jak ktoś jej nie zamknie w czerwcu?

  Rumburak Odpowiedz
 • Promocja jest oczywiście do czerwca a nie do końca czerwca 2017. Czyli do 31 maja:)

  Rumburak Odpowiedz
 • Promocja trwa do 30 czerwca 2017!

  Roman Odpowiedz
 • Może ktoś wyjaśnić czy konto(bez karty) po 30 czerwca 2017 będzie dalej oprocentowane na 4% oraz czy dalej będzie bezpłatne. W TOiP widzę, że płatna jest tylko karta(nie mam) a rachunek niby Ozł.

  ja Odpowiedz
 • To trzeba im będzie podziękować-wysłałem jeszcze zapytanie o preferencyjne warunki po tym terminie z sugestią, że oczekuję czegoś satysfakcjonującego lub pożegnamy się.

  ja Odpowiedz
 • Pisałem powyżej
  „Ale na marginesie, próbowano mnie zniechęcić dając mi kolejne „propozycje promocyjne”. Niestety nie wiem jakie bo szybko skończyłem dyskusję hasłem pt mam lepsze konto w innym banku. Niemniej jednak może kogoś to zainteresuje bo może akurat okazać się że coś ciekawego dadzą. „

  jojo Odpowiedz
  • Czasami warto być cierpliwym. Pamiętam , jak Getin Bank dał mi 100zł , a potem jeszcze żonie kolejną stówę za pozostanie klientem przez 1 (jeden) miesiąc. To były czasy…

   cykor
 • Jak ktoś się dowie co dają to niech napisze, tak ze zwykłej ciekawości chce wiedzieć co straciłem….

  jojo Odpowiedz
 • #Michał Admin Proponuję wpis na mikroblogu o optymalnych terminach i procedurze zamknięcia kart oraz kont w BZWBK, którym kończy się promocyjne oprocentowanie 30.06 br. Przyda się wielu osobom… a może będzie jakaś reakcja ze strony banku, żeby powstrzymać tę wędrówkę ludów, a raczej ich kapitału do innych banków, bo jak widać zespoły prasowe nie śpią ;)

  abc Odpowiedz
  • Też się zastanawiam do kiedy wypowiedzieć umowę BZWBK, żeby nie płacić tych 7zł. Pech, że trzeba się udać do nich osobiście…

   gru
 • Czy po 30 czerwca opłata za kartę MASTER CARD bez względu na ilość transakcji
  wynosi 7 pln , nie da się tego uniknąć?

  halina Odpowiedz
  • Chyba jedynym rozwiązaniem jest wizyta w oddziale i złożenie wniosku o rozwiązanie umowy o konto … niestety.

   cykor
  • No i czekanie na propozycje banku.

   cykor
 • Ja otrzymałem ofertę lokaty 2.5%, nijak to się ma do 4%, ale było pewne, że oferty większej niż 2,75 nie otrzymam. Jak na teraźniejsze standardy to całkiem okej. Oczywiście z racji, że do końca promocyjnego oprocentowania są jeszcze dwa miechy, wiec dalsze negocjacje odstawiłem w czasie. Jeżeli nic do tego czasu nie podskoczy to się skuszę. Pani była zaangażowana w zatrzymanie kapitału, wiec na jakieś ulgi w opłatach za kartę bym nie liczył, trzeba będzie zamknąć.

  specu Odpowiedz
 • Zamykanie: Tylko w oddziale i obowiązkowo słuchawka telefonu do łapy celem wysłuchania że to wasza najgorsza decyzja w życiu…. No i propozycja że gdy zrezygnujecie z rezygnacji to…. ale tego już nie wiem. Ja zdążyłem tylko powiedzieć że zamykam ze względu na brak opłat w innym banku i coś tam mi zaczęto mówić o przedłużeniu braku opłat ale urwałem rozmowę.

  jojo Odpowiedz
  • A jakby odmówić rozmowy z konsultantką przez telefon i powołać się na regulamin karty, gdzie jest tylko mowa o rezygnacji z kary i zwróceniu jej do banku. Nie ma mowy o wysłuchiwaniu żadnych nagabywań konsultantki przez telefon.

   Łuki
 • No ok ale po zastrzeżeniu karty konto jak rozumiem staje się darmowe więc niekoniecznie trzeba go zamykać. Inna sprawa, że też gdzieś czytałem info, że nie wystarczy samo zastrzeżenie a konieczna jest wizyta w oddziale i oddanie karty pracownikowi banku.

  ozon136 Odpowiedz
  • „zgub ” ją i fizycznie oddawać nie musisz, bo „się zgubiła”

   ja
  • Zadzwoniłem na infolinię, żeby to potwierdzić. Faktycznie zastrzeżenie nic nie da. Trzeba się przejść do oddziału i zrezygnować z karty. Pani powiedziała, że przy zastrzeżeniu z automatu wydawana jest nowa karta.

   littleboy1989
  • Pozostaje pytanie, czy nieaktywna karta miesięcznie kosztuje złotych 7 czy 0.

   Iks
  • kosztuje,, po zastrzezeniu z powodu zgubienia wyrabiają nową, musisz czekać na nową i z nową iść do oddziału ja oddać, do momentu oddania opłata jest pobierana! więc nie ma co kombinowac:)

   Herman
 • Konta nie planuje zamykać, bo korzystam z częstych promocji 20 zł.
  No ale z tą kartą, to raczej czeka wizyta w oddziale.

  Roman Odpowiedz
 • W takim razie kiedy wizyta w banku i wypowiedzenie karty? Do końca maja czy czerwca? Jest jakiś okres wypowiedzenia karty debetowej czy zamykają od ręki i nie płaci się za nic.

  Pekin Odpowiedz
  • Ja ide 30 czerwca, zamykaja dorazu i placi sie proporcjonalnie do ilosci dni w okresie rozliczeniowym, czyli jak zamkniesz w czerwcu to nic.

   Herman
  • Mi ta karta do niczego potrzebna nie jest, więc już dziś przechodząc koło oddziału wstąpiłem i zamknąłem, trwało to dosłownie chwilkę, łącznie z przecięciem karty nożyczkami…

   Don Quijote de la Mancha
 • Kończy się okres promocyjny. Jakie opłaty obejmą konto od lipca ?

  szumi Odpowiedz
  • Opłata 7 zł za kartę Mastercard, bez karty konto darmowe.
   Znika oprocentowanie 4%

   erde
 • no dobra
  zbliza sie koniec czerwca
  co teraz?
  mam karte i konta 4% – czy najkorzytsniej zamknac konto czy moze bank przedluzy oprocentowanie i zwolnienie z oplat? jakis update?

  uk Odpowiedz
 • Zamknąłem kartę ale w bankowości elektronicznej karta widnieje jako zastrzeżona. Też tak macie?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie, ja w ogóle nie widzę, pod „Karty kredytowe” mam dwie moje kredytówki (plastik i „Mobile”), a pod „Karty do konta” nic nie ma, nawet tekstu w stylu „brak kart debetowych” się im zrobić nie chciało…

   Don Quijote de la Mancha
  • zlikwidowałem kartę w oddziale, pani zrobiła ruch nożyczkami, jednak karty mi nie oddała, po powrocie logując się na www sprawdzam i widzę, że karta aktywna, co mnie trochę przeraziło. Natychmiast wpanelu ją zablokowałem i taki status widniej do dziś.

   jacck
  • A czy 4% nie jest uzależnione od posiadania karty ? Czyli, że najlepiej zlikwidować ją jak najpóźniej ? Czy zgody marketingowe również wycofaliście ?(czy dopiero przy likwidacji konta ?)

   Be@
  • >>>czy 4% nie jest uzależnione od posiadania karty ?
   Nie.
   „Zmiana Konta na inne konto z oferty Banku lub rozwiązanie umowy o Konto powoduje wygaśnięcie warunków promocyjnych w zakresie oprocentowania(..)”

   Bogdan
  • Rezygnacja z karty tylko w oddziale, w i innym przypadku przyślą automatycznie nową.

   Benito
  • #Eugeniusz, po zamknięciu karty w systemie widnieje jako zastrzeżona. W razie czego masz papier z banku potwierdzający rezygnację z karty.
   #jacck, status „zastrzeżona” pojawia się w systemie dopiera następnego dnia po wizycie w oddziale. Przed wizytą w oddziale dobrze jest wyzerować limity.

   Łuki
 • Pytanie: czy zastrzezenie karty w aplikacji mobilnej wystarczy i nie przysylaja nowej czy trzeba sie jednak fatygowac do oddzialu? ktos moze sprawdzil to na sobie?

  koles Odpowiedz
 • Sto razy było już wyjaśniane. Zastrzeżenie karty przez infolinie, aplikacje czy bzwbk24 nie spowoduje rezygnacji z karty. Bank automatycznie wysle nowa kartę. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na rezygnacje z karty jest wizyta w placówce banku.

  tomko111 Odpowiedz
 • 1 20 21 22

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy