50 zł na start, 2% na lokacie, moneyback od przelewów, darmowe prowadzenie konta i przelewy natychmiastowe na Koncie Jakie Chcę

Zakończona

50 zł na start, 50 zł za polecenie konta znajomemu, 2% na lokacie mobilnej oraz moneyback od płatności rachunków przelewem – to bonusy, które czekają na nowych klientów Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska. A rachunek ten to jedna z najlepszych opcji na „konto główne” – jego prowadzenie jest darmowe, a w pakiecie otrzymujemy nowoczesną bankowość elektroniczną oraz to, za co inne banki pobierają zazwyczaj prowizje – darmowe przelewy natychmiastowe, dzięki którym możemy przerzucić środki do innego banku w Polsce w ciągu dosłownie kilku sekund!

Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska

Darmowe Konto Jakie Chcę z przelewamy natychmiastowymi

Konto Jakie Chcę jest bezwarunkowo darmowe – co oznacza, że niezależnie od wykonywanych operacji nie płacimy ani grosza za jego prowadzenie. Za darmo korzystamy również z przelewów natychmiastowych – i to bez żadnego limitu ilościowego. Po prostu mamy je za darmo, co jest ewenementem w skali naszego kraju – żaden inny bank na to nie pozwala.

Jeśli zdecydujemy się na kartę, to standardowo zapłacimy za nią 3 zł miesięcznie. Warunek ten możemy jednak zmienić w bankowości internetowej na inny: płacimy 5 zł miesięcznie albo 0 zł, jeśli wykonamy min. 5 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty. Jeśli konto mamy zamiar używać jako swoje konto główne, to warunek ten nie powinien być zbyt trudny do spełnienia.

Co z bankomatami? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Generalnie zasady prowadzenia konta są bardzo uczciwe i nie trzeba specjalnie kombinować żeby korzystać z podstawowych funkcji za darmo.

Moneyback od rachunków

Konto Jakie Chcę, oprócz darmowych przelewów natychmiastowych, wyróżnia się na tle konkurencji jeszcze jedną funkcjonalnością. W chwili obecnej praktycznie żaden bank nie oferuje nam moneybacku za płatności rachunków. Tymczasem tutaj mamy niejako wbudowany 1% zwrotów od płatności rachunków za gaz, prąd, telewizję, internet czy telefon. Oczywiście raczej ciężko będzie zgarniać maksymalne 300 zł rocznie (musielibyśmy wydawać 2500 zł miesięcznie na media), ale kilka zł możemy urwać. Sam zresztą płacę rachunki właśnie z tego konta :)

50 zł w programie poleceń

Jak założyć Konto Jakie Chcę? Najprościej wysyłając wniosek internetowy. Pamiętajmy jedynie, że możemy w ten sposób zyskać dodatkowe 50 zł na start. Wystarczy, że w trakcie wnioskowania podamy kod osoby polecającej. W ten sposób zarówno obecny klient banku, jak i nowy klient, zgarną po 50 zł – o ile spełnione zostaną warunki programu poleceń.

Jakie? Premia za polecenie należy się pod warunkiem, że nowy klient nie miał konta w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.05.2019 oraz ma polskie obywatelstwo. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda. Ważne też, aby zawnioskować o kartę debetową do konta oraz zgodzić się na EKK, czyli przesyłanie wiadomości przez bank w formie elektronicznej (wyskakuje przy pierwszym logowaniu do banku w przeglądarce).

Konieczne będzie również zalogowanie się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy oraz wydanie min. 300 zł w sklepach lub internecie za pomocą karty lub BLIKa w tym samym terminie. Regulamin zaznacza tu, że z BLIKa musimy skorzystać co najmniej raz (pozostałe transakcje mogą być już kartą, ale mogą być również BLIKiem – jak nam wygodniej).

Oczywiście po skorzystaniu z programu poleceń jako nowy klient możemy później sami zarejestrować się jako osoby polecające i zgarniać po 50 zł za każdą nową osobę. Maksymalnie możemy zgarnąć do 500 zł w danej edycji promocji (obecna trwa do lipca).

Jeśli nie masz znajomego, kto mógłby podesłać ci swój kod, to będę wdzięczny za podanie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

2% na Lokacie Mobilnej

Na koniec dodam, że Santander Bank Polska jest jednym z ostatnich banków, w których możemy skorzystać z sensownego oprocentowania na lokacie. Do zgarnięcia mamy 2% w skali roku na 4-miesięcznej Lokacie Mobilnej. Możemy na niej ulokować maksymalnie 20 000 zł – i tyle polecam tam wrzucić. Z lokaty możemy bowiem skorzystać tylko raz.

Warto się śpieszyć, bo oferta nie będzie dostępna wiecznie!

Nie przegap!

Komentarze

 • Ładnie zjechali. Poprzedno było 250 zł :x

  marsid Odpowiedz
 • Słabo. Były promocje z bonusem 200 albo 300 zł i z wszystkim co wyżej opisane. Nic nowego w tym nie ma więc bez sensu ta „promocja”.

  Mar_Wer Odpowiedz
 • Wygląda na to że kończy się epoka livesmarter. Nie wiem, czy dobre , czy źle. Prawdopodobnie dla nas wszystko jedno. Admin skorzystał parę milionów i OK. Czytelnicy jeśli byli mądrzy-również skorzystali. To co dobre szybko się kończy🙂

  cykor Odpowiedz
  • Myślę że trzeba to przeczekać i nie zakładać kont przez jakiś czas, jak i również lokat czy kont oszczędnościowych. Już wolę trzymać kasę w szufladzie i być stratnym na inflacji, niż dać bankom zarobić i mieć żenujący procent.

   Błażej
  • To może jakieś pomysły na jakie tory przestawić livesmartera ? Pewnie Admin coś wymyśli . xyz

   prawdziwy-xyz
 • No niestety, ten kryzys związany z koronawirusem totalnie zmiażdżył sektor bankowy, obecnie nie ma żadnego sensu trzymać pieniędzy w bankach, a promocje niestety się skończą.

  Angulo Odpowiedz
  • Nie kreśliłbym juz tak czarnych scenariuszy. Od wielu lat słyszę, że promocje bankowe się kończą – a ciągle pojawia się coś ciekawego. Choćby teraz Alior wystrzelił z promo 350 zł albo BNP z premią 400 zł, która rozeszła się w dwa dni. Banki ciągle będą potrzebowały klientów :)

   PS. Wiem co najmniej o dwóch ponadprzeciętnych promocjach, które powinny wystartować w lipcu (o ile nic się nie zmieni) :)

   Michał
  • No tak, ale wniosek jest jeden – oszczędzanie w bankach się praktycznie skończyło, więc trzeba stawiać na promocje za otwieranie kont i kk itp., zamykać niepotrzebne już konta oszczędnościowe i ROR i czekać…

   Kate
 • Ciekawe jak długo jeszcze będą dostępne te nielimitowane przelewy natychmiastowe.
  No chyba, że stanowią one zerowy koszt dla banku, ale nie znam tematu.

  Swoją drogą coś co od lat powinno być standardem (przelewy w czasie rzeczywistym) w 2020 roku stanowi ciągle bardziej ciekawostkę w przypadku większości banków.

  Tomko Odpowiedz
  • BLIK to tak naprawdę przelewy Express Elixir. Skoro ten może być darmowy, to równie dobrze „zwykłe” przelewy ekspresowe. Koszt dla banku jest taki sam. Niestety w najbliższym czasie przelewy BLIK do znajomych przestaną być darmowe w większości banków, więc pewnie wtedy też przestaną być darmowe przelewy w Santander. Prędzej czy później.

   Oskar_15
  • A skąd te informacje o opłatach za przelewy BLIK?

   jaceny
  • Wystarczy poczytać TOiP poszczególnych banków albo zasady promocji darmowych przelewów BLIK. Na przykład w Pekao są bezpłatne tylko do końca czerwca. Credit Agricole pierwotnie miał je bezpłatne tylko do końca 2019 roku, później 7 zł za przelew. Póki co się z tego wycofał. W innych bankach także znajdują się odpowiednie zapiski w tabelach, które pozwolą ściągać opłaty. Najdłużej pewnie pozostaną darmowe w bankach „założycielach” BLIK.

   Oskar_15
  • Po co mi darmowe szybkie przelewy czy tez BLIK skoro w tym banku nie bedzie sie trzymac pieniedzy (oprocentowanie bliskie lub rowne 0). Poki co jeszcze do 30.06 te przelewy sie przydaja. Pozniej moga sobie wprowadzac oplaty :)

   keton
  • Jak już we wszystkich bankach oprocentowanie zostanie obniżone do 0% to konto z darmowymi szybkimi przelewami okaże się tym najlepszym ;-)

   Tomko
  • Nie chodzi mi o ten bank. Ja z przelewów BLIK korzystam raczej wtedy, gdy ide z kolegami na piwo. Jeden kupuje a reszta mu przelewa swoja część. Albo jak ktoś z rodziny potrzebuje pożyczyć, a jest daleko. Dla mnie jest istotne, aby były darmowe na moim koncie głównym i pewnie pod te właściwość będę między innymi je wybierał. Darmowe przelewy natychmiastowe mniej mnie interesują, bo tam trzeba jednak pisać cały nr konta co jest uciążliwe. ;-)

   jaceny
 • Złożyłam dziś wniosek o konto przez internet, ale zamówiłam finalizację kurierem (na liście nie było żadnego z moich banków). Jeżeli kurier nie przyjedzie do mnie 30. czerwca to znaczy, że umowa nie została zawarta i nie łapię się na promocję? :(

  Patrycja Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy